Προς το περιεχόμενο

Black Friday παραγγελίες από Γερμανό που δεν παραδόθηκαν


james9tito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ανοίγω το θέμα μιας και δε νομίζω να είμαι ο μόνος. 

Τέσσερις παραγγελίες από Γερμανό την Black Friday , φυσικά όλες πληρωμή στο κατάστημα γιατί ξέρω για τι μπακαλομαγαζο μιλαμε, να μην κλαίω τα λεφτά μου τουλάχιστον. 

Δεν μπήκα στη διαδικασία να παραγγείλω κάτι που πραγματικα χρειαζόμουν γιατί δεν ήθελα να χαλαστώ , αλλά πήρα παιχνίδια σε χαμηλή τιμή και αν έρθουν ήρθαν. 

Παραγγελία 1η. Τηλέφωνο μετά από 5 μέρες από το support του Γερμανου ότι δεν υπάρχει παρόλο που όταν παράγγειλα ήταν διαθέσιμο. Για την ταλαιπωρία μου , μου έδωσαν κουπόνι 10 ευρώ για τα καταστήματά τους. 

Παραγγελία 2η. Καμία εξέλιξη , καμια ενημέρωση παρόλο που τους έστειλα μειλ

Παραγγελία 3η . Ομοίως με τη 2η. 

Παραγγελία 4η και αυτή που ήθελα πιο πολύ . Καμια ενημέρωση , πολλά τηλέφωνα απο μένα που δεν απαντάει κανείς , 3 μειλ με ερώτηση πότε θα παραλάβω (χωρις απάντηση βεβαια) και τέλος ηλεκτρονική καταγγελια στον συνηγορο του καταναλωτη. 

Ξαναλέω δεν ειναι τα αντικείμενα , δεν ειναι ο κοπος μου , αλλά σκεφτομαι ότι καποιος που παραγγειλε κατι αξιας και πληρωσε με πιστωτικη θα εχει παθει εγκεφαλικο τωρα. 

 

Οποτε αν υπαρχουν αλλες περιπτωσεις ας τις μαζεψουμε εδω. Αν οχι και ειμαι ο μονος , παλι καλα. 

  • Like 8
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 παιχνιδια πηρα απο Γερμανο σε τιμες πολυ χαμηλοτερες απο skroutz ολες τις παρελαβα κανονικα. Μια χαρα black friday φετος. Συνεχης ενημερωση και στις 2 παραγγελιες για το που βρισκονται οι παραγγελιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

΄παντως απαραδεκτο γιατι το εχω διαβασει και σε αλλα ατομα,να μιλαμε για μια εταιρεια τεραστια στην Ελλαδα και να επιτρεπει τετοια λαθη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω το ιδιο ακριβως θεμα εχω φιλε.Καμια ενημερωση για την πορεια της παραγγελειας και σημερα που καταφερα να επικοινωνησω τηλεφωνικα μου ειπαν οτι εχουν μονο 2 απο τα 4 προιοντα της παραγγελειας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, Arkin είπε

3 παιχνιδια πηρα απο Γερμανο σε τιμες πολυ χαμηλοτερες απο skroutz ολες τις παρελαβα κανονικα. Μια χαρα black friday φετος. Συνεχης ενημερωση και στις 2 παραγγελιες για το που βρισκονται οι παραγγελιες.

Μια από τα ίδια… 4 ξεχωριστές παραγγελίες και ήρθαν όλες μέσα σε 2 εργάσιμες…

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από παραγγελία που έκανα στο eshop δεν υπήρχε τελικά ένα κινητό.

Δεν απαντούσαν σε mail και το τηλεφωνικό τους είναι αισχρό(πώς γίνεται να είναι στον όμιλο του ΟΤΕ και να έχει ελάχιστες γραμμές και ωράριο 9-5. Η ελάχιστη αναμονή ήταν 30 με 40 λεπτά αν έπιανες γραμμή και μετά μπορεί να έπεφτε).

Μόλις έπιασα γραμμή την 4η μέρα και ακύρωσα το κινητό απάντησαν και στα mail :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 minutes ago, james9tito said:

Ανοίγω το θέμα μιας και δε νομίζω να είμαι ο μόνος. 

Τέσσερις παραγγελίες από Γερμανό την Black Friday , φυσικά όλες πληρωμή στο κατάστημα γιατί ξέρω για τι μπακαλομαγαζο μιλαμε, να μην κλαίω τα λεφτά μου τουλάχιστον. 

Δεν μπήκα στη διαδικασία να παραγγείλω κάτι που πραγματικα χρειαζόμουν γιατί δεν ήθελα να χαλαστώ , αλλά πήρα παιχνίδια σε χαμηλή τιμή και αν έρθουν ήρθαν. 

Παραγγελία 1η. Τηλέφωνο μετά από 5 μέρες από το support του Γερμανου ότι δεν υπάρχει παρόλο που όταν παράγγειλα ήταν διαθέσιμο. Για την ταλαιπωρία μου , μου έδωσαν κουπόνι 10 ευρώ για τα καταστήματά τους. 

Παραγγελία 2η. Καμία εξέλιξη , καμια ενημέρωση παρόλο που τους έστειλα μειλ

Παραγγελία 3η . Ομοίως με τη 2η. 

Παραγγελία 4η και αυτή που ήθελα πιο πολύ . Καμια ενημέρωση , πολλά τηλέφωνα απο μένα που δεν απαντάει κανείς , 3 μειλ με ερώτηση πότε θα παραλάβω (χωρις απάντηση βεβαια) και τέλος ηλεκτρονική καταγγελια στον συνηγορο του καταναλωτη. 

Ξαναλέω δεν ειναι τα αντικείμενα , δεν ειναι ο κοπος μου , αλλά σκεφτομαι ότι καποιος που παραγγειλε κατι αξιας και πληρωσε με πιστωτικη θα εχει παθει εγκεφαλικο τωρα. 

Οποτε αν υπαρχουν αλλες περιπτωσεις ας τις μαζεψουμε εδω. Αν οχι και ειμαι ο μονος , παλι καλα. 

Δυστυχώς εγώ αν και παλιός και καλός πελάτης του Γερμανού (από τότε θυμάμαι κιόλας που μαζεύαμε πόντους που έδινε με κάρτα πελατών),

 έχω πάψει να ψωνίζω και να ασχολούμαι με το μπακάλικό τους.

Σε bllack Friday εξαφάνισαν την παραγγελία μου ενώ αρχικά με διαβεβαίωναν για την ύπαρξή της

και έπειτα από μέρες ούτε φιλοτιμήθηκαν να... ασχοληθούν μαζί μου παρά τις επανειλημμένες επικοινωνίες μαζί τους, σα να ήμουν ψεύτης εγώ αντί εκείνοι να τους νοιάζει μη φανούν απατεώνες.

Λυπάμαι αλλά η περίπτωσή σου είναι μια ακόμα επιβεβαίωση απλώς σε αυτό που είχα συμπεράνει, και με λυπεί που θεωρούν ξανά και ξανά ότι τους παίρνει να συνεχίζουν απτόητοι.

Επεξ/σία από KoreanW
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα και με πιστωτικη να πληρωσεις , τα λεφτα θα τα παρεις . Δεν υπαρχει λογος για εγκεφαλικα.

Black Friday 2016 που ειχε παρει το μισο insomnia iPhone 6 , μεσα σε αυτους και εγω πληρωνοντας με καρτα.

Τα λεφτα επιστραφηκαν μολις επεσε το τελικο ακυρο και σταλθηκε ταχυδρομικως δωροεπιταγη μεγαλου ποσου.

  • Like 3
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, iCyd είπε

Καλα και με πιστωτικη να πληρωσεις , τα λεφτα θα τα παρεις . Δεν υπαρχει λογος για εγκεφαλικα.

Black Friday 2016 που ειχε παρει το μισο insomnia iPhone 6 , μεσα σε αυτους και εγω πληρωνοντας με καρτα.

Τα λεφτα επιστραφηκαν μολις επεσε το τελικο ακυρο και σταλθηκε ταχυδρομικως δωροεπιταγη μεγαλου ποσου.

Και ποιος σου ειπε οτι θελω να "δανεισω" στο Γερμανο λεφτά για 5-10 μερες ξερωγω και μετα να μου τα επιστρεψει? Οταν η αποθηκη σου λεει διαθεσιμο πρεπει να ειναι διαθεσιμο. Αν δεν μπορεις να εξυπηρετησεις Χ ατομα τοτε προφανως δεν εισαι σωστος απεναντι στους πελατες σου. 

  • Like 23
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, james9tito είπε

Και ποιος σου ειπε οτι θελω να "δανεισω" στο Γερμανο λεφτά για 5-10 μερες ξερωγω και μετα να μου τα επιστρεψει? Οταν η αποθηκη σου λεει διαθεσιμο πρεπει να ειναι διαθεσιμο. Αν δεν μπορεις να εξυπηρετησεις Χ ατομα τοτε προφανως δεν εισαι σωστος απεναντι στους πελατες σου. 

Δεν ειπα οτι ειναι σωστο ειπα οτι απλα δεν θα χασεις τα λεφτα σου.

Σε καμια περιπτωση δεν δινω point στο Γερμανο εφοσον ειμαι παθων και εγω.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 minutes ago, james9tito said:

Και ποιος σου ειπε οτι θελω να "δανεισω" στο Γερμανο λεφτά για 5-10 μερες ξερωγω και μετα να μου τα επιστρεψει? Οταν η αποθηκη σου λεει διαθεσιμο πρεπει να ειναι διαθεσιμο. Αν δεν μπορεις να εξυπηρετησεις Χ ατομα τοτε προφανως δεν εισαι σωστος απεναντι στους πελατες σου. 

επιπλέον αυτού, υπάρχει και η ταλαιπωρία που θα μπορούσες να ψώνιζες τα ίδια από αλλού και δεν το έπραξες αφότου «αγόρασες» στο Γερμανό (ή τουλάχιστον έτσι νόμιζες ότι αγόραζες...)

κανείς δεν δικαιούται να εμπαίζει κανέναν, πολύ περισσότερο όταν υπάρχουν κανόνες στην αγορά και αθέμιτες συμπεριφορές

Επεξ/σία από KoreanW
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 Πληρωμή στο κατάστημα βάζω πάντα γιατί είμαι παθών - και άμα έρθει το game καλώς . Αμα δεν ... τουλάχιστον δε θα τρέχω 1 μηνα με κάρτες

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τουλάχιστον εσείς πήρατε και μια αναγνώριση ότι σάς ταλαιπώρησαν

εδώ εμένα ούτε ασχολήθηκαν χαχαχα

αυτό μπορώ να το πιστώσω στο μπαχαλάδικό τους... LOL

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...