Προς το περιεχόμενο

Black Friday παραγγελίες από Γερμανό που δεν παραδόθηκαν


james9tito

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κανένα νέο κάνεις μετά τις καταγγελίες; Εμένα σήμερα μου ήρθε απαντητικο email από τη γενική γραμματεία καταναλωτή. Συνημμένο σε εμένα αυτό που έστειλαν στον Γερμανό που λέει να τους απαντήσουν σε 10 μέρες για ποιο λόγο κλπ και τι ενέργειες προτίθενται να κάνουν. Μικρό καλάθι.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 127
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

1 ώρα πριν, NICK1982 είπε

Κανένα νέο κάνεις μετά τις καταγγελίες; Εμένα σήμερα μου ήρθε απαντητικο email από τη γενική γραμματεία καταναλωτή. Συνημμένο σε εμένα αυτό που έστειλαν στον Γερμανό που λέει να τους απαντήσουν σε 10 μέρες για ποιο λόγο κλπ και τι ενέργειες προτίθενται να κάνουν. Μικρό καλάθι..... 

Ετσι ειναι η διαδικασια.Θα απαντησουν και απο το Γερμανο.Η θα πουν θα διευθετησουμε κανονικα την παραγγελια η θα γραψουν αρλουμπες και θα φανε προστιμο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερώτηση έχω να κάνω...

Σε όσους είχαν δεσμεύσει τα χρήματα για Χ ή Ψ μέρες....τα γύρισαν με τόκο;; Οποιος και αν είναι αυτός... Αν οχι δεν βγαίνει και απο εκεί κερδισμένος η εταιρεία ή και η τράπεζα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, NICK1982 είπε

Κανένα νέο κάνεις μετά τις καταγγελίες; Εμένα σήμερα μου ήρθε απαντητικο email από τη γενική γραμματεία καταναλωτή. Συνημμένο σε εμένα αυτό που έστειλαν στον Γερμανό που λέει να τους απαντήσουν σε 10 μέρες για ποιο λόγο κλπ και τι ενέργειες προτίθενται να κάνουν. Μικρό καλάθι.....

Εγώ πάλι λέω ότι είσαι σε καλό δρόμο. Ό,τι σου έγραψε ο @donstefano.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χρονια Πολλα σε ολους! εχω απο 24/12 λαβει την εξης επιστολη απο Γερμανο,μεσω της Γ.Γ.Π.Κ.
https://www46.zippyshare.com/v/ft6FYg51/file.html

τυποποιημενη λιγο-πολυ μου φαινεται.Kλασικα.Απλα προσπαθουν οι 'κυριοι' αυτοι  να δειξουν οτι δεν εχουν ευθυνη για οτι συνεβει...

Μαλλον εγω/εμεις φταιμε που 'μπηκαμε' στο μαγαζακι τους !.

Η εγκαιρη ενημερωση που αναλαμβανει η Γερμανος -οπως αναφερεται,να κανει στον χρηστη-πελατη,ειναι 10 μερες μετα απο τη στιγμη

της παραγγελιας  ????
Ωραια....να υποθεσω οτι  η εδρα της εταιριας ειναι στο Μπαγκλαντες...? ή μηπως οι εργαζομενοι της προερχονται απο εκει...? δεν νομιζω να

εξηγειτε αλλιως αυτη η 'γρηγοραδα'...
OXI μη με πειτε παρακαλω ρατσιστη....δεν ηθελα να προσβαλω  τους υπηκοους αυτης της μακρινης χωρας,εξισωνωντας τους με τους υπαλληλους

ΚΑΙ την 'αρτια' υποδομη & λειτουργια του  germanos.gr....
 
Και ευτυχως που μου προταθηκε  -  προιον μεγαλυτερης αξιας,με αντιστοιχα χαρακτηριστικα,στη ιδια τιμη,αλλα δεν το δεχτηκα.....και προτιμησα την επιταγη.
Γιατι δεν το δεχτηκα ? αν θυμαμαι καλα,αντι για Α8-6gb,προταθηκε 'κατι' με Ν3040-4gb μεσα....?  το οποιο μπορει να ειχε τιμη site κοντα στα ...400ε,

αλλα ευτυχως εχω σωας τας φρενας μου ακομα !.

Δεν ξερω αν καταλαβαν οτι εγιναν πανελληνιως Ξεφτιλα (ισως οχι για πρωτη φορα ?),ουτε  αν παραιτηθηκε ή τα ακουσε για τα καλα καποιος

ή καποια Στελεχη εκει μεσα.....ισως κ να μην τους νοιαζει...

Περα απο ενα Λυπουμαστε,καμια Συγνωμη...απλα Τραγικοι & Γελοιοι για μια ακομα φορα....και οι διαφημισεις τους καλα (ξανα)κρατουν,στην tv(και οχι μονο).....
 

17 ώρες πριν, raflas είπε

Μια ερώτηση έχω να κάνω...

Σε όσους είχαν δεσμεύσει τα χρήματα για Χ ή Ψ μέρες....τα γύρισαν με τόκο;; Οποιος και αν είναι αυτός... Αν οχι δεν βγαίνει και απο εκεί κερδισμένος η εταιρεία ή και η τράπεζα...

ναι,φυσικα....οπως το αλλο με τον Τοτο !!!...δωρεαν 15μερη χρηματοδοτηση εν αγνοια μου,και προφανως ατοκα....!

τς,τς,τς...τα ρωτανε αυτα ? .....στην Ελλαδα δεν ζουμε ? Καληνυχτα...😐

Επεξ/σία από Bakos100
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Η απαντηση του καταστηματος προς την ΓΓΠΚ που υπαρχει παραπανω, ειναι η απαντηση που πρεπει να δωσει εντος δεκαημερου ο ερωτωμενος προς την ΓΓΚ. Λαμβανοντας υποψιν αυτη την απαντηση (ολες τις απαντησεις αφου δεν ειναι μια η καταγγελια) καθως και αλλες παραμετρους οπως το πληθος των καταγγελιων, θα αποφασισει η ΓΓΠΚ τα πιθανα προστιμα, το υψος τους κλπ.

Σε αναμονη αυτων λοιπον.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 hours ago, Bakos100 said:

Χρονια Πολλα σε ολους! εχω απο 24/12 λαβει την εξης επιστολη απο Γερμανο,μεσω της Γ.Γ.Π.Κ.
https://www28.zippyshare.com/v/Gra0qjVB/file.html

τυποποιημενη λιγο-πολυ μου φαινεται.Kλασικα.Απλα προσπαθουν οι 'κυριοι' αυτοι  να δειξουν οτι δεν εχουν ευθυνη για οτι συνεβει...

Μαλλον εγω/εμεις φταιμε που 'μπηκαμε' στο μαγαζακι τους !.

Η εγκαιρη ενημερωση που αναλαμβανει η Γερμανος -οπως αναφερεται,να κανει στον χρηστη-πελατη,ειναι 10 μερες μετα απο τη στιγμη

της παραγγελιας  ????
Ωραια....να υποθεσω οτι  η εδρα της εταιριας ειναι στο Μπαγκλαντες...? ή μηπως οι εργαζομενοι της προερχονται απο εκει...? δεν νομιζω να

εξηγειτε αλλιως αυτη η 'γρηγοραδα'...
OXI μη με πειτε παρακαλω ρατσιστη....δεν ηθελα να προσβαλω  τους υπηκοους αυτης της μακρινης χωρας,εξισωνωντας τους με τους υπαλληλους

ΚΑΙ την 'αρτια' υποδομη & λειτουργια του  germanos.gr....
 
Και ευτυχως που μου προταθηκε  -  προιον μεγαλυτερης αξιας,με αντιστοιχα χαρακτηριστικα,στη ιδια τιμη,αλλα δεν το δεχτηκα.....και προτιμησα την επιταγη.
Γιατι δεν το δεχτηκα ? αν θυμαμαι καλα,αντι για Α8-6gb,προταθηκε 'κατι' με Ν3040-4gb μεσα....?  το οποιο μπορει να ειχε τιμη site κοντα στα ...400ε,

αλλα ευτυχως εχω σωας τας φρενας μου ακομα !.

Δεν ξερω αν καταλαβαν οτι εγιναν πανελληνιως Ξεφτιλα (ισως οχι για πρωτη φορα ?),ουτε  αν παραιτηθηκε ή τα ακουσε για τα καλα καποιος

ή καποια Στελεχη εκει μεσα.....ισως κ να μην τους νοιαζει...

Περα απο ενα Λυπουμαστε,καμια Συγνωμη...απλα Τραγικοι & Γελοιοι για μια ακομα φορα....και οι διαφημισεις τους καλα (ξανα)κρατουν,στην tv(και οχι μονο).....
 

ναι,φυσικα....οπως το αλλο με τον Τοτο !!!...δωρεαν 15μερη χρηματοδοτηση εν αγνοια μου,και προφανως ατοκα....!

τς,τς,τς...τα ρωτανε αυτα ? .....στην Ελλαδα δεν ζουμε ? Καληνυχτα...😐

φυσικά προσυπογράφω σε όλα

και ως παθών μαθών από το germanos.gr κατά το παρελθόν 

Quote

H διαθεσιμότητα των προϊόντων όπως εμφανίζεται στο e-shop ενδέχεται... να μην ανταποκρίνεται στην πραγματική διαθεσιμότητα των προϊόντων. 

ειδικά για το συγκεκριμένο μαγαζάκι έχω καταλήξει ότι πρόκειται για περίπτωση στο ελληνικό διαδίκτυο

άσχετα από την έλλειψη σεβασμού και την αναξιοπρεπή αντιμετώπιση, την επί μακρόν και κατά συρροή ασυδοσία στις αθέμιτες πρακτικές, στην καταπάτηση του νόμου, των καταναλωτικών δικαιωμάτων και της καταναλωτικής πίστης,

άσχετα από το πώς θα επιληφθούν οι «αρμόδιες αρχές», η βέλτιστη αντιμετώπιση τέτοιων φαινομένων από πλευράς μου έχει να κάνει με τη διακοπή κάθε δοσοληψίας με το μαγαζάκι τους

Επεξ/σία από KoreanW
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...