Προς το περιεχόμενο

Far Cry New Dawn [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 λεπτά πριν, JTRGamer είπε

To far cry 5 το είχα παίξει όταν πρωτοβγήκε 5 - 6 ώρες και μετά το παράτησα.Είναι πιστεύω διαφορετικό απο τα προηγούμενα.Απο γραφικά πολύ καλη δουλειά, αν και δεν μου φάνηκε οτι αναβαθμίσανε την μηχανή γραφικών.Απο χαρακτηρες villain δεν είδα πολλα μιας και είμαι στην 4η mission ακόμα.Αλλά πολύ άγριοι και σε αυτό το far cry

Οποτε το θεωρεις ανωτερο απο το 5 μεχρι στιγμης. Στα γραφικα ηταν ηδη εξαιρετικο το 5 οποτε στο ιδιο επιπεδο να ειναι θα τα παμε καλα. Αγριοι και τρελαμενοι ηταν και στο 5. Μολις το προχωρησεις και αλλο περιμενω εντυπωσεις καποια στιγμη θα το πιασω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 184
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παίζει σχεδόν άψογα(Και λέω σχεδόν γιατί έχει ένα μικρό hitching στην οδήγηση κυρίως όπως όλα τα FC) και οπτικά είναι δυνατό. Φαίνεται το ταλέντο της Ubisoft, άμα θέλουν μπορούν να ρίξουν σαγόνια. Σαν παιχνίδι δεν έχω παίξει πολύ, αλλά τα πρώτα missions μου φάνηκαν αδιάφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Παίζει σχεδόν άψογα(Και λέω σχεδόν γιατί έχει ένα μικρό hitching στην οδήγηση κυρίως όπως όλα τα FC) και οπτικά είναι δυνατό. Φαίνεται το ταλέντο της Ubisoft, άμα θέλουν μπορούν να ρίξουν σαγόνια. Σαν παιχνίδι δεν έχω παίξει πολύ, αλλά τα πρώτα missions μου φάνηκαν αδιάφορα.

Ποσο καλη μηχανη αυτη η dunia ρε φιλε. Απιστευτη δουλεια οχι σαν τα AC με τα θολα textures και το χαλια optimization. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πραγματικά πολυ καλός τεχνικός τομέας. 

Και έκαναν μια μεγάλη βελτίωση στο θέμα του HDR.  Στο 5 ήταν απλά όλα υπερβολικά φωτεινά. Ίσα ίσα να σε τυφλώνει η οθόνη...

Σε αυτό το διόρθωσαν. Έχει σωστό HDR 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντα η dunia εδινε εξαιρετικα αποτελεσματα. Και το primal και το 5 με τρελαναν με τα γραφικα τους και την καθαροτητα των textures τους. Λιγη μουνταδα στα χρωματα ειχαν που την ελυσα με το reshade. Πραγματικα υπεροχη μηχανη. Να λεμε τα κακα της ubisoft αλλα να λεμε και τα καλα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η dunia είναι αρχαία μηχανή γραφικών και κάποια στιγμή πρέπει να αλλαχτεί. Οκ πετυχαίνουν όμορφα visuals, αλλά το multithreading support της είναι τραγικό, εξού και το stuttering στην οδήγηση. Συνεχίζω να παίζω και μου φαίνεται άλλο ένα ανόητο FC με πυροτεχνήματα και χρωματάκια. Για να δούμε αν θα αλλάξω γνώμη στην πορεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπο το far cry 2 δεν παει η συγκεκριμενη μηχανη? Την εχουν εξελιξει παρα πολυ με τα χρονια στο primal/5 χαζευα τα textures και το terrain. H oδηγηση και στις κονσολες τα ιδια ηταν στο far cry 3/4 που επαιξα στο ps3. Στα υπολοιπα πηγαινε βουτυρο. Μην περιμενεις κατι τρομερο σε ιστορια. Ετσι ηταν και το 5. Απλα διασκεδασε το παρε κανα outpost σκοτωσε καμια ορδη απο κακους και γενικα μην περιμενεις τρελα πραγματα στην ιστορια. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Συνεχίζω να παίζω και μου φαίνεται άλλο ένα ανόητο FC με πυροτεχνήματα και χρωματάκια. Για να δούμε αν θα αλλάξω γνώμη στην πορεία.

Καλά τι περίμενες να παίξεις καινούργιο FC σε λιγότερο από ένα χρόνο?! :D Έχει πιο ενδιαφέρον κόσμο, καλύτερο spawn, knife takedowns, λίγο καλύτερο AI, no busy work, expeditions, etc.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα θέματα της dunia που λέγαμε..

Far Cry New Dawn PC Performance Analysis

All in all, Far Cry New Dawn suffers from major CPU optimization issues. The game appears to be heavily using one CPU thread, and we did not notice any major performance differences between quad-cores and six-cores. We’ve also experienced some stuttering issues while exploring the environments. It’s obvious that the Dunia Engine needs to start using a better API that can properly scale on multiple CPU cores/threads (and my guess is that Ubisoft will do this once next-gen consoles hit the street). 

7 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Καλά τι περίμενες να παίξεις καινούργιο FC σε λιγότερο από ένα χρόνο?! :D Έχει πιο ενδιαφέρον κόσμο, καλύτερο spawn, knife takedowns, λίγο καλύτερο AI, no busy work, expeditions, etc.

Τα outposts μου φαίνονται fun, κατά τα άλλα τα missions έχουν ξεφύγει με τα υπερφυσικά κλπ..Δεν υπάρχει καθόλου σοβαρότητα στο παιχνίδι, στο FC3 έβλεπες πως ένα ''παιδάκι'' εξελισσόταν σιγά σιγά σε πολεμιστή, σε συνδυασμό με τον φανταστικό villain(Vaas) είχες μια παιχνιδάρα. Δεν μπορούν να κάνουν κάτι παρόμοιο ;

Επίσης, είχες πει ότι δεν έχει LGBT περιεχόμενο, και το unicorn όχημα με το rainbow τι είναι ; :P

far-cry-new-dawn-unicorn-trike.jpg?x5170

Επεξ/σία από Psycho_Warhead
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά αυτό το όχημα ήταν και ο μοναδικός λόγος που σκεφτόμουν το pre-order :P Αυτό με το υπερφυσικό που λες μονο ένα section είναι, όλο το υπόλοιπο game είναι "σοβαρό". Έτσι κι αλλιώς πάντα είχαν ελάχιστο fiction τα FC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι bullet sponges εχθροί επίσης είναι για γέλια, τα όπλα είναι σα νεροπίστολα πολλές φορές. FC είναι, όχι Division..Τέσπα, ελπίζω στο επόμενο FC να βάλουν μυαλό, το Primal μ' άρεσε σαν ιδέα. Ακόμα και η γλώσσα τα 'σπαγε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Οι bullet sponges εχθροί επίσης είναι για γέλια, τα όπλα είναι σα νεροπίστολα πολλές φορές. FC είναι, όχι Division..Τέσπα, ελπίζω στο επόμενο FC να βάλουν μυαλό, το Primal μ' άρεσε σαν ιδέα. Ακόμα και η γλώσσα τα 'σπαγε.

Η γλώσσα?! OMG όχι να διαβάζω υπότιτλους σε shooter, come on bud! Ναι το RPG που βάζει η Ubisoft παντού είναι τραγικό, αλλα άμα κανεις τα missions based με το level και κλείσεις τα damage numbers και enemy level τότε γίνετε πολύ καλύτερο ;) Αυτό που είναι τραγικό είναι τα boss fights.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το primal με ξενέρωσε λίγο γιατί δεν είχε κανονικα μπαπα μπουπα όπλα 

Παράλογοι οι δημιουργοί. Λες και τότε δεν υπήρχαν καλαζνικοφ..... 

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...