Προς το περιεχόμενο

Epic Games Store


Despotas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 λεπτά πριν, Fulgore είπε

?

Υπαρχουν ατομα που για καποιο δικο τους λογο θεωρουν τα achievements κατι κακο δεν ειναι η πρωτη φορα που το βλεπω, λες και σε υποχρεωνει κανεις να τα κανεις ας πουμε. :P 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, Fulgore είπε

?

 

19 λεπτά πριν, ADHD είπε

Υπαρχουν ατομα που για καποιο δικο τους λογο θεωρουν τα achievements κατι κακο δεν ειναι η πρωτη φορα που το βλεπω, λες και σε υποχρεωνει κανεις να τα κανεις ας πουμε. :P 

Είμαι υπέρ των επιτευγμάτων. Τα κυνηγάω, στο μέτρω που βλέπω ότι έχω και μια ικανότητα στο παιχνίδι.
Αλλά να έχουν κάποια λογική με την εξέλιξη ή να χρειάζονται κάποια ικανότητα. Όχι φαρμάρισμα και επανάληψη και λόττο.
Για το συγκεκριμένο παιχνίδι που λέω Heavy Rain, δεν έχω δοκιμάσει να δω αν υπάρχει καρκίνος. Μερικές μέρες αφότου βγήκε στο στημ, κοίταξα να δω τι έχει, και είδα ότι κάποια θέλουν επανάληψη. Οπότε είναι πιθανή η ύπαρξη καρκινωμάτων.
Θυμάμαι ότι ευχαριστήθηκα περισσότερο το What remains of Edith Finch εδώ χωρίς επιτεύγματα του steam. Το ίδιο και το Sherlock Holmes Crimes and Punishments. 
Ακόμα και το Troy, πάλι καλά που είναι εδώ χωρίς τίποτα, υπάρχει μπόλικος καρκίνος από το Empire total war το 2009 σε αυτή τη σειρά.

Eίμαι ήδη εκνευρισμένος γιατί σκέφτηκα πριν παίξω το crusader kings 3 να βγάλω μερικά στο 2, και στο hearts of iron 4. καλά να πάθω 🤣

Βασικά έχεις ένα δίκιο, κάποια στιγμή θα τα βγάλει και το Επίκ, απλά μέχρι τότε θα έχουν απεγκατασταθεί αρκετά παιχνίδια λόγω τερματισμού ή απαλεψιάς. Δεν πρόκειται να τα ξανακατεβάσει κανείς μόνο για αυτό.

Επεξ/σία από G.TH.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω τι παίζει με το Epic. Έχω 30άρα VDSL και στο Steam όταν πρέπει να κατεβάσω τερματίζει το bandwidth στα 3,5 Mbps κατά Μ.Ο. Στο Epic με το ζόρι πιάνει τα 2.5 Mbps.

Και όχι δεν έχω επιλεγμένο το "throttle downloads". Πάει τελείωσε δεν βγάζεις άκρη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, G.TH. είπε

Είμαι υπέρ των επιτευγμάτων. Τα κυνηγάω, στο μέτρω που βλέπω ότι έχω και μια ικανότητα στο παιχνίδι.
Αλλά να έχουν κάποια λογική με την εξέλιξη ή να χρειάζονται κάποια ικανότητα. Όχι φαρμάρισμα και επανάληψη και λόττο.

Συμφωνώ κι εγώ με τον G.TH. (Ετσι οπως το διατύπωσες αρχικά, φάνηκε να είσαι εντελώς αρνητικός με τα achievements). Μου έτυχε να κυνηγάω achievement και να χάνω εντελώς την ιστορία ή να το κάνω τόσο μηχανικά σαν δουλειά 8ωρη+ενσημα μέχρι να το βγάλω. Εντάξει είναι καλό motivation, αλλά σε μερικά παιχνίδια το παραξηλώνουν χωρίς νόημα. ☹️

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 23/8/2020 στις 6:10 ΠΜ, 7nisiotis είπε

UPDATE // mini Tutorial

 ΠΩΣ να μαξάρετε το download speed στον EpicGamesLauncher 

Αρχικά σιγουρευτείτε ότι δεν έχετε επιλέξει κάποιον κόφτη μέσα από τις ρυθμίσεις πχ. throttle downloads / αν και με τη παρακάτω μέθοδο μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την επιλογή κανονικά εάν το επιθυμείτε.

- Κλείνουμε τον launcher -

|

α) Πατάμε Start/Έναρξη: στο πεδίο αναζήτησης γράφουμε

%appdata%

β) αλλάζουμε από τον φάκελο roaming που μας έριξε

στον Local 

 Untitled.png.ea8e105a74b1d998aba259b17687d072.png 

και ακολουθούμε τη διαδρομή που θα δούμε παρακάτω (1) ->

Ακολουθήστε ότι βλέπετε όπως σας δείχνω στο παρακάτω screenshot:

Capture.PNG.87893d60455af2bae519238e206eefc3.PNG

γ) κι έπειτα επιλέγουμε το αρχείο Εngine.ini ( by default άδειο θα είναι το περιεχόμενο του ) και αφότου το ανοίξουμε με κάποιον editor πχ notepad κάνουμε copy paste το παρακάτω παραμυθάκι [3] ( δοκιμάστε αρχικά το πρώτο εκ των δυο ) ]

[HTTP] HttpTimeout=10
HttpConnectionTimeout=10
HttpReceiveTimeout=10 HttpSendTimeout=10
 
[Portal.BuildPatch]
ChunkDownloads=3
ChunkRetries=20
RetryTime=0.5
  • αν δεν δουλέψει 
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

** 

[HTTP] HttpTimeout=10
HttpConnectionTimeout=10
HttpReceiveTimeout=10 HttpSendTimeout=10

[Portal.BuildPatch]
ChunkDownloads=4 
ChunkRetries=20 
RetryTime=0.5

**

δ) Αλλάζουμε το priority από Normal σε High

 2.png.39a3ee8ab94c387dd6c7b1b04322a27a.png

και είμαστε έτοιμοι

 Παράδειγμα πριν

  Capture.PNG.35189b6a2a853dd377e764d96c53e711.PNG

 Παράδειγμα μετά

  2.png.3a8d319eea8f807b1ac595fadaed3305.png  Κάποιες φορές ίσως συμπεριφέρεται πιο σταθερά αν επιλέξετε κόφτη, ας πούμε αν κατεβάζετε με 3 κάτι mb/s γράψτε 4000 ή εκεί γύρω ώστε να κλειδώσει και να δώσει όσο περισσότερο του επιτρέπει η γραμμή εκείνη τη στιγμή

( επίσης για να λάβει τη τιμή που ορίσαμε για κόφτη στο download πρέπει να πατήσουμε pause και μετά start ξανά -> || > (>) 

@_Theo_ δοκιμασε  ότι γράφω

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πούμε και μια αλήθεια βέβαια, προφανώς και είμαστε boomers και geezers όλοι εμείς που δεν μας ενδιαφέρουν/κυνηγάμε τα achievements. Είναι καλό τεστάκι για να τσεκάρεις την ηλικία κάποιου. 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Speculoos είπε

Για να πούμε και μια αλήθεια βέβαια, προφανώς και είμαστε boomers και geezers όλοι εμείς που δεν μας ενδιαφέρουν/κυνηγάμε τα achievements. Είναι καλό τεστάκι για να τσεκάρεις την ηλικία κάποιου. 😛

Δεν θα το έλεγα, έχω φίλο 35 χρονών που έπαιζε 15 φορές το κάθε game στο ps4 σε όλες τις δυσκολίες για να πάρει ότι παίρνεται. Γούστα είναι αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Oι ψυχαναγκαστικές τάσεις δέν έχουν ηλικία.

To καλύτερο και πιό meaningful achievement που έχω πάρει ποτέ είναι στο Stanley Parable

  1. Go to door 417 and click it 20 times.
  2. Go to door 437 and click it 3 times.
  3. Go to door 415 and click it 10 times.
  4. Back to door 437.
  5. Click the copy machine.
  6. Back to door 417.
  7. Climb on 419's desk.

The Narrator then becomes very excited because he really feels it, and tells you to:

  1. Click on door 416.
  2. Back to the copy machine.
  3. Click on door 430 five times to end the achievement by its name.

At the end, the Narrator gets super happy and you earn the achievement.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έπαιξα πρόσφατα το εξαιρετικό Stanley Parable και είδα ότι έχει πολλά ακραία αλλά τα εντάσσει δημιουργικά σαν να είναι μέρος του παιχνιδιού.

Προσωπικά έκλεισα με το θέμα achievements μετά από αυτή την ιστορική στιγμή στο Half Life 2:  Submissive - Put the can in the trash

Επεξ/σία από EverythingYouBelieve
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ναι ενας απο αυτους τους ψυχαναγκαστικους τυπους ειμαι κ εγω, αν δεν δω 100% σε ενα game κατι με πιανει(υπερβολες αλλα λεμε τωρα).Και δεν με λες και μικρο 36 ειμαι κ προσφατα εγινα και μπαμπας.Βεβαια τωρα ειναι ακομη πιο δυσκολο να βρω χρονο αλλα ξεκλεβω οσο μπορω να αρχισω να τελειωνω το backlog μου γιατι με την καταναλωτικη μανια που με ειχε πιασει και δεν ητανε και ιδιατερα τρελη σε σχεση με αλλους συμφορουμιτες εχω ενα καρο παιχνιδια που δεν τα εχω καν αρχισει.

Btw δεν ειναι μονο ψυχαναγκασμος και μιλαω καθαρα εγω πως το βλεπω.Πολλες φορες μου αρεσει να ξεψαχνιζω ενα παιχνιδι απο ολα οσα εχει να μου προσφερει ή απλα να δω κατι διαφορετικο πχ οταν ειχα παρει το detroit human στο ps4 και παροτι το εκανα πλατινα και ειχα βγαλει ολα τα achievement εκατσα να ξεκλειδωσω ολες τις επιλογες που ειχε το δεντρο με τις επιλογες που εκανες στο παιχνιδι.Εκατσα με λιγα λογια να διαλεξω και να βρω ολες τις επιλογες που ειχε γιατι ηθελα να τα δω ολα.Απλα τα achievement για μενα ειναι ενας τροπος να ξερω οτι το ταδε παιχνιδι το ελιωσα και ειδα λιγο πολυ οσα εχει να μου προσφερει.Ειτε ειναι ενα δυσκολο skill achievement ειτε επιπεδο δυσκολιας...

Btw υπαρχουν αρκετα παιχνιδια με achievement που πραγματικα αν τα βγαλεις ειναι σχεδον αθλος...πχ ενα απο αυτα ειναι το pid εχει 12 achievement...εκει να δειτε τι θα πει σπασιμο νευρων...Γιατι το δυσκολο επιπεδο ειναι δυσκολο με πολλες "μπαλες" απο κατω...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα μιλησω ως καποιος που εχει 50 πλατινες στο PS3 και καποτε επεφτε καψιμο για να βγουν καποια trophies. ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ. Αξιζουν καποια achievements που ειναι μερος του παιχνιδιου πχ να βρουμε ολα τα collectibles δεν αξιζουν τα τροπαια που ειναι για την insane δυσκολια αυτα που πχ πρεπει να σκοτωσεις καποιον με συγκεκριμενο τροπο η αυτα που μετα το τελος του παιχνιδιου εχοντας κανει τα παντα στον χαρτη ζητανε και αλλο grind. Πχ στο odyssey εκανα τα παντα πηγα 100% αλλα δεν πηρα ολα τα achievements καποια παραειναι χαζα και δεν θα με δωσουν κατι. Επισης εχουμε στο backlog μας παρα παρα πολλα παιχνιδια. Αν λιωνουμε για να παρουμε τα achievements τοτε στο τελος θα παιζουμε ελαχιστα παιχνιδια καθε χρονο. Γενικως θα κανω τα achievements που ερχονται μαζι με την κανονικη ροη του παιχνιδιου. Ποτε ξανα grind τερμα δυσκολια γιατι δεν ευχαριστιεμαι τα παιχνιδια. Ειδικα η Sony το ειχε ξεφτιλισει με καποια trophies(10000 kills στο resistance 2 στο online πχ). Και οταν κατι κατανταει αγγαρεια τοτε δεν ειναι ευχαριστηση. Στο Poly Bridge που παιζω τωρα τα achievements ειναι μερος του παιχνιδιου δεν ζητανε τρελα πραγματα για να βγουν βγαινουν απλα παιζοντας τα levels.

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια βοήθεια παιδιά.

Αγόρασα πρώτη φορά από το Epic ένα παιχνίδι, ώστε να χρησιμοποιήσω και ένα εκπτωτικό κουπόνι που είχα. Το θέμα είναι ότι το κατέβασμα είναι απίστευτα αργό. Σταθερά μου δείχνει 0.00B/s με μερικά Spikes στα 100-200B/s. Με τέτοιους ρυθμούς βλέπω τα 35gb να κατεβαίνουν σε 2 εβδομάδες.

Καμία γνώμη για το θέμα; Η ταχύτητα μου είναι στα 20mbps.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...