Προς το περιεχόμενο

Epic Games Store


Despotas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 μήνες μετά...
  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • 1 μήνα μετά...
4 ώρες πριν, KilliK είπε

εχεις κανεις προβλημα με το Antstream - Epic Welcome Pack που δινει δωρεαν η Epic;

το πηρα αλλα δεν εμφανιζεται πουθενα στο library μου, ενω λεει οτι υπαρχει. 

 

DLC είναι, πρέπει να έχεις και το αρχικό παιχνίδι για να το δεις. Υπάρχει "δωρεάν" κι αυτό στην πλατφόρμα, αλλά στην ουσία είναι "pay to play", σε παρόμοιο στυλ με τις arcade καμπίνες και τα credits τους (credits πακετάκι είναι το συγκεκριμένο dlc απ'όσο κατάλαβα). 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Gulik είπε

 

DLC είναι, πρέπει να έχεις και το αρχικό παιχνίδι για να το δεις. Υπάρχει "δωρεάν" κι αυτό στην πλατφόρμα, αλλά στην ουσία είναι "pay to play", σε παρόμοιο στυλ με τις arcade καμπίνες και τα credits τους (credits πακετάκι είναι το συγκεκριμένο dlc απ'όσο κατάλαβα). 

Έτσι ακριβώς όπως τα λέει ο Gulik είναι. Το αρχικό παιχνίδι είναι "δωρεάν" και το DLC είναι diamonds (coins) τα οποία αφαιρούνται κάθε φορά που τρέχεις ένα παιχνίδι.

ΜΑΜΕ και ξερό ψωμί...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, KilliK είπε

το αρχικο παιχνιδι δεν υπαρχει μεσα στο EGS, η αναζητηση μονο τα addons του βγαζει. αυτο λεω, που ειναι το παιχνιδι;

 

Εδώ είναι 

https://www.epicgames.com/store/en-US/p/antstream-arcade

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θενξ. τωρα το βγαζει και στον client.

αυτη η cloud υπηρεσια εχει και ξεχωριστα desktop και android clients. αν καποιος θελει να τρεξει την desktop εκδοση, πρεπει να κανει πρωτα login στην EGS εκδοση, ωστε να εμφανιστουν τα coins στον κοινο λογαριασμο του. η free εκδοση δινει δωρο αλλα 500 coins. υποψιν ομως οτι καθε game απαιτει 30 coins για να το παιξεις.

απο οτι διαβασα η ATARI ειναι πισω απο την υπηρεσια. ενδιαφερον.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Να ρωτησω κατι; οι πιο  φθηνοτερες χωρες με τις  πιο χαμηλες τιμες στα παιχνιδια στο  epic   store  πιες  ειναι;

 

 

Επεξ/σία από Bladepoint
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φήμη ότι το EGS θα αρχίσει να δίνει από 16/12 κάθε μέρα, για 15 μέρες και ένα παιχνίδι όπως πέρυσι, με το Shenmue 3 να είναι το πρώτο.

https://gg.deals/freebie/epic-games-store-might-give-away-15-free-games-this-christmas/

Επεξ/σία από p4n0s86
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/12/2021 στις 11:56 ΜΜ, p4n0s86 είπε

Φήμη ότι το EGS θα αρχίσει να δίνει από 16/12 κάθε μέρα, για 15 μέρες και ένα παιχνίδι όπως πέρυσι, με το Shenmue 3 να είναι το πρώτο.

https://gg.deals/freebie/epic-games-store-might-give-away-15-free-games-this-christmas/

Δε νομίζω ότι είναι φήμη, είναι «σίγουρο». Γιατί ήδη λέει παιχνίδι κρυφό πως είναι αυτό της Πέμπτης. Αν θα είναι 14 ακριβώς και ποια θα είναι μένει να δούμε.
Έχω πει παλιότερα πως δεν γίνεται να πουλάει warhammer 3 χωρίς το 1 και το 2, ίσως δώσει κάποιο τώρα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

παιδια εχω αυτο το προβλημα. προσπαθω να τρεξω ενα παιχνιδι στο epic το farcry και μου λεει

image.png.13f8a25f07871e5371c1b5dc76d1da76.png

τι σημαινει αυτο'

Επεξ/σία από Bladepoint
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Bladepoint είπε

παιδια εχω αυτο το προβλημα. προσπαθω να τρεξω ενα παιχνιδι στο epic το farcry και μου λεει

image.png.13f8a25f07871e5371c1b5dc76d1da76.png

τι σημαινει αυτο'

Όλα τα παιχνίδια της nubisoft χρειάζονται uplay/ubiconnect account, δε τρέχουν αλλιώς. Φτιάξε ένα νέο account για να κάνει associate το key και από εκεί και πέρα ότι νέο ubi βάλεις θα έχει κρατήσει ρυθμίσεις και δε θα στο ξαναζητήσει λογικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
19 ώρες πριν, ilos είπε

Όλα τα παιχνίδια της nubisoft χρειάζονται uplay/ubiconnect account, δε τρέχουν αλλιώς. Φτιάξε ένα νέο account για να κάνει associate το key και από εκεί και πέρα ότι νέο ubi βάλεις θα έχει κρατήσει ρυθμίσεις και δε θα στο ξαναζητήσει λογικά.

εκανα  αυτο που  μου ειπες αλλα και παλι το ιδιο  μυνημα εχω

 

εκανα ενα νεο  uplay/ubiconnect account τα ιδια  μου γραφει

An Epic Games service is unavailable at the moment. Please try again later."

Επεξ/σία από Bladepoint
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...