Προς το περιεχόμενο

Epic Games Store


Despotas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, SPANK είπε

Δεν αναφέρομαι στο Fortnite και ούτε το παίζω και ούτε μου αρέσουν τα Battle Royal , από εκεί και πέρα αυτό που λέω πάλι είναι αν υπάρχουν ορισμένα παιχνίδια που μπορεί να ενδιαφέρουν κάποιον και μπορεί να βγαίνουν αποκλειστικά και μόνο στο epic store και αργότερα στο steam , γιατί να μην προτιμήσει κόσμος αυτό το store αντι του steam το πρόβλημα δεν καταλαβαίνω που είναι .... , αν συμφέρει τους devs να τα κάνουν release εκεί πρώτα και ίσως αργότερα στο steam που είναι το κακό δεν θέλουμε να υπάρχει ανταγωνισμός ?

Δηλαδή πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί το epic (games) store είναι η κακιά σε όλη αυτήν την ιστορία ...

Η απαντηση ειναι πολυ απλη.Εσενα τα παραπανω δεν σε πειραζουν ενω αλλο κοσμο τον πειραζει. 

Αλλοι για παραδειγμα δεν αγοραζουν τιποτα απο windows store γιατι δεν θελουν να βαλουν windows 10.

Βεβαια οπως λεει και ο παραπανω σαν καταναλωτες ψηφιζουμε με το πορτοφολι μας,αρα ας κανουν οτι θελουν(οπως και εν μερη κανουν) οπως και ο καθενας ας αγοραζει απο οπου θελει και οτι θελει.

Ουτως ή αλλως αυτο ηταν και το ολο point στα πιο πισω σχολια που εγιναν απο τους περισσοτερους.

Δεν γραψαμε πουθενα(μην αγοραζετε απο το εν λογω store να πατωσει ή τιποτα τετοιο).

Και για να απαντησω στον Killik σε αυτο που λεει περι client,προσωπικα εχω μονο 2 clients στο PC το Steam και το Bnet(το windows store δεν το μετραω γιατι ειναι μεσα στα windows),ακριβως γιατι δεν θελω να εχω 500 διαφορετικους client αναλογα με το καθε παιχνιδι(μεχρι και η Rockstar εχει το Rockstar Social Club).

Δεν ειναι οτι ειμαι κατα του Epic store αλλα εχω ολους τους αλλους client ολων των εταιρειων.

Επεξ/σία από Fulgore
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

12 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Δεν ειναι οτι ειμαι κατα του Epic store αλλα εχω ολους τους αλλους client ολων των εταιρειων.

Ε βάλε και αυτόν τότε διαφορετικά θα είσαι ρατσιστής αφού προτιμάς όλα τα υπόλοιπα εκτός από αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το "πρόβλημα" που εκφράζουν αρκετοί με τους πολλούς clients, αισθάνομαι ότι δεν έχει να κάνει με τόσο με την διαχείριση τους αλλά με το γεγονός ότι θέλουν να έχουν συλλογή, δηλ. να έχουν τα παιχνίδια τους κάπου μαζεμένα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ενταξει, κατανοητο αυτο, αλλα ειχαμε προειδοποιησει για το θεμα του κατακερματισμου οταν το digital distribution γινοταν μοδα. και τουλαχιστον στο pc gaming η κατασταση ειναι ομαλη. για δες με το cine/tv περιεχομενο τι γινεται, οπου πλεον θα χρειαζεσαι μαι ντουζια συνδρομες για να εχει προσβαση στα αγαπημενο του σοου η ταινια. στο PC αγοραζεις το παιχνιδι και θα το παιξεις και θα το εχεις, ανεξαρτητως πλατφορμας.

Επεξ/σία από KilliK
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ, προσωπικά το έγραψα και σε προηγούμενο post, δεν με ενδιαφέρει η συλλογή αλλά να παίζω τα παιχνίδια που γουστάρω σε καλές τιμές έχοντας ασφάλεια και υποστήριξη. Αν η epic μπορέσει να μου προσφέρει αυτά που ζητάω θα την προτιμήσω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

49 λεπτά πριν, Vasivouzoukos είπε

Ε βάλε και αυτόν τότε διαφορετικά θα είσαι ρατσιστής αφού προτιμάς όλα τα υπόλοιπα εκτός από αυτό.

Μα αυτο ακριβως εγραψα οτι ουτε τους αλλους clients/launchers εχω περασει βλεπε Origin,Uplay,Gog,Social Club και δεν ξερω και εγω τι αλλο εχει βγει.

Ειναι βολικο να ειναι ολα τα παιχνιδια μαζεμενα σε ενα οπως ακριβως γινεται και στις κονσολες.

Τουλαχιστον ετσι με βολευει εμενα προσωπικα γιατι προσωπικη αποψη εξεφρασα πιο πισω.

Επισης και η Bethesda εχει ξεκινησει και αυτη κατι αναλογο με πιο προσφατο το F 76 και πλεον και το Rage 2 που θα βγει του χρονου που προφανως ουτε με αυτη την κινηση ειμαι προσωπικα χαρουμενος.

Και τα timed exclusive κανουν μερικες φορες σχεδον 1 χρονο(στην χειροτερη)για να βγουν και αλλου.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικροπράγματα, και 500 clients να υπάρχουν δεν με νοιάζει αν έχουν αξιόλογα games. Βέβαια υποκειμενικά είναι αυτά και ο καθένας ας συμβιβαστεί του αρέσει δεν του αρέσει αφού έτσι έχει το θέμα πλέον.

 

Μιας που το φερε η κουβέντα έκανα install το client της epic και μου έδωσε σαν free install το subnautica. Να πω την αλήθεια πρώτη φορά το άκουσα/έπαιξα και δεν είναι άσχημο. Ελπίζω να συνεχίσουν να δίνουν δωρεάν παιχνίδια και να έχουν αξιόλογους τίτλους και όλο και κάτι θα αγοράσω...

 

Είναι καλό να υπάρχει ανταγωνισμός και με το steam πάντως, το μονοπώλιο πάντα οδηγεί στην πτώση ποιότητας.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά θα του δώσω ότι έχει το πιο cool όνομα :D Από εκεί και πέρα καλο να υπάρχει ανταγωνισμός. Τώρα θα αγοράσω game από αυτούς?! Δύσκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ αυτο που καταλαβαίνω ειναι οτι ολοι προτιμούν να εχουν τα παιχνίδια τους σε μια πλατφόρμα ( ανάμεσα τους και εγώ ) αλλα η βιομηχανία έχει αλλάξει και οι εταιρίες θέλουν για δικούς τους λόγουν να εχουν και την δικιά τους πλατφόρμα / store.

Εγώ πάλι σαν καταναλωτής / gamer κτλπ με ενδιαφέρουν τα παιχνίδια τώρα που θα είναι οπως ειπα δεν με απασχολεί , απο την αλλη σαν developer ίσως να το έβλεπα διαφορετικά.

Η άποψη μου και κλείνω ειναι να βγαίνουν καλα παιχνίδιά να διασκεδάζουμε.

Υ.Γ : Το ashen και το hades θα αγοραστούν σίγουρα 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, SPANK είπε

Ωραίος να μας πείς εντυπώσεις , ειναι και αυτο στα υπόψιν

 

10 ώρες πριν, antbyron είπε

Πες εντυπώσεις όταν το παίξεις. Καλό φαίνεται εκ πρώτης όψεως.

Δεν προλαβα να παιξω παρα πολυ αλλα οι πρωτες εντυπωσεις ειναι αριστες, παρα πολυ καλο art, πολυ ωραιο OST, ωραιο responsive gameplay. Το μονο που δεν μου αρέσει τόσο είναι η κατεύθυνση με το WASD νιώθω οτι θέλω analog stick αλλα αυτο λύνεται εύκολα. :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...