Προς το περιεχόμενο

Epic Games Store


Despotas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εάν αντιμετωπίσετε κατά την εγκατάσταση του epic games κάποιο error 2530 (κ.τ.λ.),

ανοίξτε την Cmd ως διαχειριστής  και τρέξτε το αρχείο εγκατάστασης όπου κατεβάσατε δίνοντας την εντολή με την ανάλογη διαδρομή όπου βρίσκεται το αρχείο που κατεβάσατε

π.χ. : C:\Users\user1\Downloads\EpicInstaller-7.16.0-624b79f4eca249d6913b80ada30f0bc0.msi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Skybound Games and Epic Games have partnered to bring TELLTALE’S THE WALKING DEAD: THE FINAL SEASON on PC exclusively to the Epic Games store for all future purchases. 

 If you haven’t purchased the season yet, you can do so through Epic now,

https://www.skybound.com/games/telltales-walking-dead-steam-epic/

Και οι αναμενομενες αντιδρασεις

https://steamcommunity.com/app/866800/discussions/0/1743355067085163137/

Επεξ/σία από Fulgore
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά μια τρελή αντίδραση θα ναι να πάει κόσμος να βάζει αρνητικά σχόλια στα ήδη υπάρχον παιχνίδι του κάθε publisher..και μετά τζούξει ποπός publishers και θα σου πω τί exclusives και πράσινα άλογα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα γιατι αφου ειναι ''φανταστικη''ιδεα να εχεις ολη την σειρα σου σε μια πλατφορμα και μετα στο τελευταιο παιχνιδι να το κυκλοφορεις αποκλειστικα σε μια αλλη να υπαρχει ετσι μονο του.

Ακομα πιο καλη ''ιδεα''ηταν η αποφαση που πηραν εξ αρχης να δωσουν δωρεαν στους κατοχους κονσολας ολα τα προηγουμενα παιχνιδια της σειρας για οσους αγοραζαν την τελευταια season,και στο pc ενα 10% εκπτωση.

Μετα απορουν οι εταιρειες με τετοιες αποφασεις γιατι τραβανε αυτα που τραβανε.

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δοκίμασα το meat boy και είναι από τα αθλιότερα games που έχω παίξει ποτέ. Εκτός των άλλων είναι για να το παίζεις ευκολότερα σε gamepad που δεν έχω όμως.

Το subnautica είναι καλό πάντως, ελπίζω μελλοντικά να βάλουν καλό πράμα στο free rotation γιατί αν είναι σαν το κρεάτινο αγόρι την κάτσαμε.

Επεξ/σία από Vasivouzoukos
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι περίεργος να δω ποιο θα είναι το επόμενο δωρεάν παιχνίδι αφού είπε ότι θα δίνει κάθε 2 εβδομάδες , τα τσίμπησα και τα 2 τα παιχνίδια πάντως αφού είναι δωρεάν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επόμενο δωρεάν παιχνίδι το What Remains of Edith Finch , είχα διαβάσει πολύ καλά πράγματα για το συγκεκριμένο παιχνίδι και να που υπάρχει η ευκαιρία να το αποκτήσουμε δωρεάν για όσους τους αρέσουν τα adventure

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

ωραίος ο ανταγωνισμός αλλά θα καταντήσουμε να χρειαζόμαστε έναν client που να μανατζάρει τους clients (ποτε τρέχουν, πότε κανουν update οι ιδιοι και τα παιχνίδια τους κλπ). Έχει καταντήσει εμετός το PC gaming με τους clients και τα DRMs που ξεφυτρώνουν σαν μανιτάρια. Πλέον όταν αγοράζεις pc πρέπει να προβλέπεις να έχεις 1 core και μερικά GB RAM reserved για τη σαβούρα που τρέχει στο background όταν παίζεις. (Ναι οκ μπορείς να τα κλείσεις αλλά όταν έχεις gog, bethesda, steam, origin, epic κλπ δεν γίνεται να κάνεις αυτή τη δουλειά κάθε φορά)..

ας ξανα-αναρωτηθούμε λοιπόν γιατί υπάρχει πειρατεία ...ΧΜΜΜμμμμμμμμ

Επεξ/σία από shadowlike
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 ώρα πριν, shadowlike είπε

ας ξανα-αναρωτηθούμε λοιπόν γιατί υπάρχει πειρατεία ...ΧΜΜΜμμμμμμμμ

ας μην.

No seriously.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, SPANK είπε

Επόμενο δωρεάν παιχνίδι το What Remains of Edith Finch , είχα διαβάσει πολύ καλά πράγματα για το συγκεκριμένο παιχνίδι και να που υπάρχει η ευκαιρία να το αποκτήσουμε δωρεάν για όσους τους αρέσουν τα adventure

Είναι πολύ καλό, το προτείνω σε όλους ειδικά αφού θα είναι δωρεάν.

Επεξ/σία από Despotas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, είναι τέρμα γύφτοι σε αυτή τη πλατφόρμα.
Πάω να δω πληροφορίες για το Hades και έχει 28 ολόκληρες λέξεις περιγραφή. Αν διαβάσεις, λέει as you hack and slash οπότε υποθέτω το είδος του παιχνιδιού, γιατί αλλού δεν το βλέπω να το γράφει ούτε έχει ταξινόμηση παιχνιδιών ανά είδος. Και γενικά δεν βλέπω καμία περιγραφή σε κάποιο παιχνίδι πάνω από 60 λέξεις.
Οι κριτικές των πελατών που στο κέρατο είναι θαμμένες; Δεν τις βρίσκω πουθενά.
Μου φαίνεται ότι θέλουν να πουλάνε τα παιχνίδια σα γουρούνι στο σακί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, G.TH. είπε

Λοιπόν, είναι τέρμα γύφτοι σε αυτή τη πλατφόρμα.
Πάω να δω πληροφορίες για το Hades και έχει 28 ολόκληρες λέξεις περιγραφή. Αν διαβάσεις, λέει as you hack and slash οπότε υποθέτω το είδος του παιχνιδιού, γιατί αλλού δεν το βλέπω να το γράφει ούτε έχει ταξινόμηση παιχνιδιών ανά είδος. Και γενικά δεν βλέπω καμία περιγραφή σε κάποιο παιχνίδι πάνω από 60 λέξεις.
Οι κριτικές των πελατών που στο κέρατο είναι θαμμένες; Δεν τις βρίσκω πουθενά.
Μου φαίνεται ότι θέλουν να πουλάνε τα παιχνίδια σα γουρούνι στο σακί.

Όσο αφορά τις κριτικές μόνο στο steam νομίζω έχει τέτοια λειτουργία , στα υπόλοιπα store ( εκτός απο του gog ίσως που δεν έχω ασχοληθεί ) δεν έχω δει κάτι επίσης , θέλει δουλειά το layout η αλήθεια είναι αφού είναι ακόμη αρχή και είναι κολλημένοι από το fortnite αλλά το θέμα είναι να βλέπουμε καλά παιχνιδάκια και όσο για το τι είναι το κάθε παιχνίδι για κριτικές κτλπ μπορούμε να κοιτάξουμε και αλλού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...