Προς το περιεχόμενο

Cosmote SpeedBooster 6.74€/μηνα με διετη δεσμευση


alkis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

9 λεπτά πριν, Damned7 είπε

Τηλεφωνικά μπορείς να πάρεις την ίδια τιμή?Δηλαδή χωρίς να πας σε κατάστημα?

13888, ενημέρωσε και εδώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, nikoskon είπε

Από αυτά που διάβασα κατάλαβα πως μπορεί να δουλέψει και standalone χωρίς σταθερή γραμμή αρκεί να δηλωθεί σε 1 διεύθυνση;

Που το διάβασες και πως το κατάλαβες αυτό; Απαιτείται τουλάχιστον μια σταθερή γραμμή με 24ρι ADSL. Σκοπός του 4G είναι να δουλεύει επικουρικά σε μια υπάρχουσα ADSL/VDSL!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 ώρες πριν, nikoskon είπε

Από αυτά που διάβασα κατάλαβα πως μπορεί να δουλέψει και standalone χωρίς σταθερή γραμμή αρκεί να δηλωθεί σε 1 διεύθυνση;

Όχι.

 

Σε άλλα νεα, ίσως είναι αθέμιτη τακτική της Cosmote για το speed booster, με χρέωσαν με ένα πάγιο αναλογικά για 2 ημέρες έως τις 8/12 όπου όπως κατάλαβα εκδίδονται οι λογαριασμοί της cosmote. Σε τηλεφωνική επικοινωνία μου με την ΕΕΤΤ μου είπαν ότι η αναλογική χρέωση είναι ο αριθμός των ημερών ανά 30 ημέρες. Έπειτα σε επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών της Cosmote μου ανέφεραν πως έχει γίνει κάποιο λάθος και θα διορθωθεί.

Tip Η ΕΕΤΤ μου είπε να ζητήσω τον αριθμό του αιτήματος, όπου είναι υποχρεωμένος ο πάροχος να τον δώσει, έτσι σε κάθε περίπτωση μετά μπορώ να αμφισβητήσω την αναλογική χρέωση μετα.

Δεν είναι το πόσο των 4,74€, αλλά η απαράδεκτη τακτική, ξαφρισματος, θα έλεγα, από μια εταιρεία εις βάρος του πελάτη.

Θα πρότεινα στους συμφορουμιτές να ασχοληθούν, όσοι έχουν δει κάτι τέτοιο.

Επεξ/σία από alkis13
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, alkis13 είπε

Όχι.

Σε άλλα νεα, ίσως είναι αθέμιτη τακτική της Cosmote για το speed booster, με χρέωσαν με ένα πάγιο αναλογικά για 2 ημέρες έως τις 8/12 όπου όπως κατάλαβα εκδίδονται οι λογαριασμοί της cosmote. Σε τηλεφωνική επικοινωνία μου με την ΕΕΤΤ μου είπαν ότι η αναλογική χρέωση είναι ο αριθμός των ημερών ανά 30 ημέρες. Έπειτα σε επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών της Cosmote μου ανέφεραν πως έχει γίνει κάποιο λάθος και θα διορθωθεί.

Tip Η ΕΕΤΤ μου είπε να ζητήσω τον αριθμό του αιτήματος, όπου είναι υποχρεωμένος ο πάροχος να τον δώσει, έτσι σε κάθε περίπτωση μετά μπορώ να αμφισβητήσω την αναλογική χρέωση μετα.

Δεν είναι το πόσο των 4,74€, αλλά η απαράδεκτη τακτική, ξαφρισματος, θα έλεγα, από μια εταιρεία εις βάρος του πελάτη.

Θα πρότεινα στους συμφοιτητές να ασχοληθούν, όσοι έχουν δει κάτι τέτοιο.

Δυστυχως.... φιλε alkis13,  πολλοι δεν το βλεπουν ετσι, αλλα σαν μια εξτρα bonus υπηρεσια, που "προσθετει" ταχυτητα στην ηδη υπαρχουσα γραμμη, και ειναι και "κελεπουρι"  σε τζαμπα τιμη.....! 

 

αυτο προσπαθω να δωσω να καταλαβουν,  οτι δλδ δεν ειναι σοβαρο προιον, αλλα "τακτικη ξαφρισματος" -οπως πολυ πετυχημενα το ειπες- και προφανως νομιζουν οτι λεω βλακειες....!   

 

ειμαι αρκετα μεγαλος και εχω δει αρκετα πραγματα στην αγορα, ωστε να ξερω πλεον ενα σωστο προιον και ενα "μουφα" προιον..!   

δεν με πειραζει, ακομα κι αν πολλοι σκεφτονται - "μα τι λεει ο ηλιθιος, εδω μας χαριζουν γαιδαρο, κι αυτος τον κοιταει στα δοντια.." !! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, cabdik είπε

 δεν ειναι σοβαρο προιον, αλλα "τακτικη ξαφρισματος" -οπως πολυ πετυχημενα το ειπες-

Φυσικά και είναι τακτική ξαφρίσματος! Γιατί να διπλοπληρώνω μια υπηρεσία που έπρεπε να έχω απο την αρχή? Μέχρι 24 πουλαέι αλλά πολλές φορές  δεν πιάνει ούτε 12 . Εκεί έπρεπε να δοθεί το Booster και οχι να σε ξαναχρεώνει για να έχεις αξιοπρεπή ταχύτητα.

Επεξ/σία από greekn1c
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι παιδια αλλα μη ξεχνατε, για συνδεσεις 400 KB/s -600Kb/s ειναι σωτηριο και η μονη λυση.

Πχ στο παραδειγμα μου, Ο χαλκος κεντρο σπιτι μου ειναι 2,3χλμ συμφωνα με 7 τεχνικους του οτε. 4 που εχει η περιοχη και 3 απο το τηλεφωνικο κεντρο. Ε το router το βλεπει οτι ειναι 3+ χιλιομετρα. Με αλλα λογια το δικτυο ειναι χαλια. Vdsl λεει η wind οτι θα εχει ολοκληρωσει 3 τεραστιες περιοχες με καμια 300καφαο σε 6 μηνες και προφανως δε το πιστευω. Οποτε ειμαι σιγουρος οτι μεχρι το τελος 2020 δεν θα εχω vdsl.

Αρα για να μη βλεπω 480p και να βλεπω 1080p ειναι λυση, μπαλωμα αλλα λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 ώρες πριν, alkis13 είπε

Όχι.

Σε άλλα νεα, ίσως είναι αθέμιτη τακτική της Cosmote για το speed booster, με χρέωσαν με ένα πάγιο αναλογικά για 2 ημέρες έως τις 8/12 όπου όπως κατάλαβα εκδίδονται οι λογαριασμοί της cosmote. Σε τηλεφωνική επικοινωνία μου με την ΕΕΤΤ μου είπαν ότι η αναλογική χρέωση είναι ο αριθμός των ημερών ανά 30 ημέρες. Έπειτα σε επικοινωνία με την εξυπηρέτηση πελατών της Cosmote μου ανέφεραν πως έχει γίνει κάποιο λάθος και θα διορθωθεί.

Tip Η ΕΕΤΤ μου είπε να ζητήσω τον αριθμό του αιτήματος, όπου είναι υποχρεωμένος ο πάροχος να τον δώσει, έτσι σε κάθε περίπτωση μετά μπορώ να αμφισβητήσω την αναλογική χρέωση μετα.

Δεν είναι το πόσο των 4,74€, αλλά η απαράδεκτη τακτική, ξαφρισματος, θα έλεγα, από μια εταιρεία εις βάρος του πελάτη.

Θα πρότεινα στους συμφοιτητές να ασχοληθούν, όσοι έχουν δει κάτι τέτοιο.

Δες την προηγούμενη σελίδα.

(το συμφοιτητές δεν το έπιασα ακριβώς:rolleyes:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά αν το βάλεις σε συμβατό router αλλά δεν βάλεις πάνω την dsl θα παίξει? Με ενδιαφέρει για δίπλα σπίτι αν μπορούμε να το κάνουμε χωρίς καλώδια (και όχι wifi). Δηλαδή από θέμα location ίδια κεραία κλπ αλλά να μην έχουμε πάνω την dsl

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...