Προς το περιεχόμενο

Cosmote SpeedBooster 6.74€/μηνα με διετη δεσμευση


alkis13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

24 λεπτά πριν, JimGer είπε

Παιδιά αν το βάλεις σε συμβατό router αλλά δεν βάλεις πάνω την dsl θα παίξει? Με ενδιαφέρει για δίπλα σπίτι αν μπορούμε να το κάνουμε χωρίς καλώδια (και όχι wifi). Δηλαδή από θέμα location ίδια κεραία κλπ αλλά να μην έχουμε πάνω την dsl

Τι εννοεις συμβατο; Σου δινουν νεο ρουτερ. Αν βγαλω το καλωδιο dsl στο δικο μου η ταχυτητα κλειδωνει στα 2mbps.
To βαζεις εκει που υπαρχει το παλιο royter βαζεις, κατα τη δικη μου αποψη, ενα xiaomi repeater του 10€ και εχεις καλυψη σε ολο το σπιτι σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 310
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, alkis13 είπε

Ναι παιδια αλλα μη ξεχνατε, για συνδεσεις 400 KB/s -600Kb/s ειναι σωτηριο και η μονη λυση.

Πχ στο παραδειγμα μου, Ο χαλκος κεντρο σπιτι μου ειναι 2,3χλμ συμφωνα με 7 τεχνικους του οτε. 4 που εχει η περιοχη και 3 απο το τηλεφωνικο κεντρο. Ε το router το βλεπει οτι ειναι 3+ χιλιομετρα. Με αλλα λογια το δικτυο ειναι χαλια. Vdsl λεει η wind οτι θα εχει ολοκληρωσει 3 τεραστιες περιοχες με καμια 300καφαο σε 6 μηνες και προφανως δε το πιστευω. Οποτε ειμαι σιγουρος οτι μεχρι το τελος 2020 δεν θα εχω vdsl.

Αρα για να μη βλεπω 480p και να βλεπω 1080p ειναι λυση, μπαλωμα αλλα λυση.

Όταν έρχεται ο @λητης τεχνικός του εναλλακτικού μπουρδελου φορθνετ μετράει την οξειδωμένη εισαγωγή  του ποτέ και κάνει αναφορά ότι όλα καλά με τάση στο ζεύγος από ανύπαρκτη μέχρι κικιρικου και τελικά σου δίνουν τα 3 με 8ρι .. Πας τρέχοντας και ας πληρώνεις πόσο 30 σύνολο ; Μη περιμένεις πολλά απο τη wind υπάρχουν πολλές γειτονίες που μένουν εκτός και ας περνάει δίπλα απο τη λεωφ . οπτική . Άμα βλέπεις και ψηλά ε και 24 συνολικά είναι πρωτόγνωρη ταχύτητα   .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

φίλος κλειδώνει στο 0.5-1mbit ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΔΩΝΕΙ.

Τι γίνεται εδώ?

Όταν κλειδώνει θα του συμπληρωνει μέχρι τα 24 (αν βέβαια υπάρχει "αρκετή" κάλυψη Gsm).

Αν δεν κλειδώνει θα του δίνει 2Mbit?

..και για αυτές τις περιπτώσεις το έχουν αφήσει ανοιχτό στα 2Mbit αντί να του δίνουν μόνιμα αφού υπάρχει πρόβλημα και το έχει καταχωρίσει επανειλημμένα ο τεχνικός?

Επεξ/σία από drdedus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το 3G μου είπαν παιδιά σε ορεινά ότι πάει μέχρι 14 μέσο όρο πες 6 - 8 + ότι παίρνει από τη γραμμή του όταν κλειδώνει . Στο  upload είχανε πρόβλημα  και νομίζω οτι τα πρώτα hybrid που δίνανε παλιά κολαγανε στις εναλλαγές τι 0.5-1mbit τι καθόλου καλύτερα μόνο του .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, alkis13 said:

 Τι εννοεις συμβατο; Σου δινουν νεο ρουτερ. Αν βγαλω το καλωδιο dsl στο δικο μου η ταχυτητα κλειδωνει στα 2mbps.
 To βαζεις εκει που υπαρχει το παλιο royter βαζεις, κατα τη δικη μου αποψη, ενα xiaomi repeater του 10€ και εχεις καλυψη σε ολο το σπιτι σου.

Κατάλαβα.. Επειδή είναι διαφορετικά σπίτια και σε κοντινή απόσταση σε χωριό. Το ένα έχει και το άλλο είναι απέναντι από το δρόμο. Σκεφτόμουν μήπως βάλω αυτό στο ένα σπίτι και πάρω το modemάκι στο άλλο... Αλλά μάλλον δεν γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις μίλησα με 13888 ο τύπος είχε την οδηγία μπροστά του και μου είπε ότι μετά την κατανάλωσή του όγκου(100GB) δεν υπάρχει καμία αύξηση ταχύτητας στη σταθερή γραμμή. Εδω μέσα άλλα διάβασα?Τι παίζει τελικά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ πήγα σε κατάστημα ΟΤΕ και μου είπαν ότι είναι για συγκεκριμένους αριθμούς η προσφορά και ο δικός μου δεν είναι μέσα..

Να δοκιμάσω και Γερμανό; γιατί εξ αρχής έδειχναν να μην ξέρουν κατi..

Βρίσκομαι σύνορα Γαλάτσι-Κυψέλη και παίρνω Ίντερνετ απο πλατεία Αμερικής..(5mbps) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 minutes ago, Damned7 said:

Μόλις μίλησα με 13888 ο τύπος είχε την οδηγία μπροστά του και μου είπε ότι μετά την κατανάλωσή του όγκου(100GB) δεν υπάρχει καμία αύξηση ταχύτητας στη σταθερή γραμμή. Εδω μέσα άλλα διάβασα?Τι παίζει τελικά?

Τι συμβαίνει αν καταναλώσω τα διαθέσιμα GB του COSMOTE Home Speed Booster;

H ταχύτητα κινητής μειώνεται στο μέγιστο 15Mbps downlink.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/new_speed_booster.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

37 λεπτά πριν, infin1tyGR είπε

Τι συμβαίνει αν καταναλώσω τα διαθέσιμα GB του COSMOTE Home Speed Booster;

H ταχύτητα κινητής μειώνεται στο μέγιστο 15Mbps downlink.

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/new_speed_booster.html

Το είδα αυτό αλλά μην ξεχνάς ότι στη ίδια σελίδα λέει τιμή 9.99.Οπότε μην πιστευτείς ότι διαβαζεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 minutes ago, Damned7 said:

Το είδα αυτό αλλά μην ξεχνάς ότι στη ίδια σελίδα λέει τιμή 9.99.Οπότε μην πιστευτείς ότι διαβαζεις

Η χαμηλότερη τιμή είναι μια προσφορά που γίνεται στα καταστήματα απ' ό,τι κατάλαβα. Δεν είναι περίεργο που δεν υπάρχει η τιμή αυτή στο site. Το πώς λειτουργεί, όμως, η υπηρεσία δεν θα το κρίνει το κάθε κατάστημα και ο κάθε πωλητής. Ισχύει αυτό που αναγράφεται στην επίσημη σελίδα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 10/12/2018 στις 4:07 ΜΜ, Nikosmile είπε

Που το διάβασες και πως το κατάλαβες αυτό; Απαιτείται τουλάχιστον μια σταθερή γραμμή με 24ρι ADSL. Σκοπός του 4G είναι να δουλεύει επικουρικά σε μια υπάρχουσα ADSL/VDSL!

Περιοχή Άγιος Δημήτριος Αθήνα...ψαχνομαι για νέα τηλεφωνική σύνδεση..μέχρι τώρα έκανα δουλειά με  repeater από δίκτυο του κουνιάδου...το μεσημέρι πήγα σε κατάστημα Γερμανός -Αγιου Δημητριου και αφού μου έχει πει τις επιλογές για 24αρι και εξαρχης έχω αναφέρει ότι δεν με ενδιαφέρει η τηλεφωνια, μου αναφέρει το home speed booster (100gb) σαν αυτόνομη επαναλαμβανω αυτόνομη υπηρεσία με την τιμή 6,74 και 24 μήνη δέσμευση...επειδή και εγώ δεν το πίστευα, νόμιζα ότι δεν κατάλαβα καλα...πήρα και ξαναμιλήσα τηλεφωνικά και μου το επιβεβαίωσε άλλος πωλητης του Γερμανού...το κορυφαίο από όλα είναι ότι επειδή δεν ξέρω αν με καλύπτουν τα 100 γιγα, μου δίνουν για δύο μήνες να το τεσταρω αυτόνομα το booster και αν δεν με φτάνουν τα 100 γιγα να γυρίσω σε vdsl αφήνοντας στην άκρη πλέον το booster

Επεξ/σία από pappasmix
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μήπως να διαβάσουμε τους όρους στο επίσημο site πριν υπογράψεις 24 μήνη δέσμευση . Και εγώ βλέπω  οτι το σπρωχνουνε τρελά μαζί με vdsl που είναι γελοίο .

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε κατάστημα η στο 13888,ναι πρέπει να δώσεις το παλιό ρουτερ πίσω.

Εγώ θα τους πω ότι θέλω να διαβάσω τους όρους που γράφει πάνω το συμβόλαιό πριν πω το ναι.

Το τι γράφει στη σελίδα της Cosmote δεν μου λέει τίποτα,εκεί μπορούν να τα αλλάζουν κάθε μέρα.

Επεξ/σία από Damned7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...