Προς το περιεχόμενο

Avengers: Endgame


overpower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, konpat είπε

Μην τη συγκρίνετε με τις υπόλοιπες ταινίες του MCU . Η μάχη στο τέλος  ήταν απίστευτη.  Μέσα στην αίθουσα  είχαμε τρελαθεί όλοι, το χειροκρότημα και οι κραυγές ακούγονταν το ίδιο δυνατά με τον ήχο της ταινίας . Τέτοιο πράγμα σε κινηματογράφο δεν το έχω ξαναδεί. 

Δυστυχώς κρατά πολύ λίγο και δεν είναι αντάξια των ηρώων που συμμετέχουν (μερικούς δεν τους δείχνει καν να μάχονται, άλλους φευγαλέα)..... δυστυχώς την περίμενα πολύ καλύτερη με περισσότερη δράση...

Το Infinity War σαφώς καλύτερο .... Ωραία ταινία, βλέπετε ευχάριστα αλλά μπάζει από πλοκή, ασυναρτησίες, δράση.... και χιούμορ ώρες ώρες που σε ξενερώνουν...

Άμα το δούμε τελείως ρεαλιστικά, χωρίς προκαταλήψεις..... δεν θα ικανοποιήσει ....

Επεξ/σία από IcemanGr71
  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, konpat είπε

Μέσα στην αίθουσα  είχαμε τρελαθεί όλοι, το χειροκρότημα και οι κραυγές ακούγονταν το ίδιο δυνατά με τον ήχο της ταινίας .

Παλι καλα την γλυτωσαμε...

Σαν ορνια θα κανανε:lol:

Επεξ/σία από tritonas00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τελικα δεν μας ειπατε, ποιοι ζησανε, ποιοι πεθανανε, ποιοι αντικατασταθηκανε και γενικα ποιους περιμενουμε να δουμε στην επομενη φαση και σε τι μορφη;

Επεξ/σία από KilliK
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις πρώτες μέρες πάντα παίζει αυτό. Αν και στο IW γούσταρα τα χειροκροτηματα σε σημείο να με ξενερώσει το μη χειροκροτημα την 2η φορά που το είδα. Τώρα η 2η θέαση θα γίνει Δευτέρα του Πάσχα αλλά στη πρώτη σήμερα το μεσημέρι φοβάμαι μην έχει πολύ πιτσιρίκι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, IcemanGr71 είπε

 

Άμα το δούμε τελείως ρεαλιστικά, χωρίς προκαταλήψεις..... δεν θα ικανοποιήσει ....

σε αυτα τα πραματα..... δεν υπαρχει ρεαλιστικο και χωρις προκαταληψεις....!!   ειναι εντελως ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ το τι περιμενει να δει ο καθενας μας, και το τι ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να ειχε αλλαξει ...."κατα την αποψη του"....!!  

 

οπως εσυ, υποκειμενικα, δεν ικανοποιηθηκες, αντιστοιχα.. αλλος που πηγε και την ειδε, την χαρακτηριζει απο  .."ικανοποιητικη"  εως "επος"...!   ο καθενας εχει την αποψη του...!  

 

 

 

Επεξ/σία από cabdik
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, cabdik είπε

σε αυτα τα πραματα..... δεν υπαρχει ρεαλιστικο και χωρις προκαταληψεις....!!   ειναι εντελως ΥΠΟΚΕΙΜΕΝΙΚΟ το τι περιμενει να δει ο καθενας μας, και το τι ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ να ειχε αλλαξει ...."κατα την αποψη του"....!!  

οπως εσυ, υποκειμενικα, δεν ικανοποιηθηκες, αντιστοιχα.. αλλος που πηγε και την ειδε, την χαρακτηριζει απο  .."ικανοποιητικη"  εως "επος"...!   ο καθενας εχει την αποψη του...!  

Μάλλον δεν καταλαβαίνεις... ή είσαι προκατειλημμένος κτλ..... Για κάποιον φανατικό των κόμιξ, super heroes, Marvel ... κτλ. που δεν το βλέπει με παρωπίδες... δεν θα τον ικανοποιήσει...

Για το 15χρόνο, τον άλλο που πάει για να περάσει την ώρα του,  τον απλό θεατή.... μπορεί να του φανεί έπος...

Για εμένα που έχω συλλογή πάνω από 1.000 κόμιξ, που διαβάζω από την δεκαετία του 70.... που έχω λόξα.... δεν με ικανοποίησε.... !!!!!!!!!!!!

Επεξ/σία από IcemanGr71
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το βλεπεις κι εσυ λαθος.   δεν ειμαι ουτε προκατειλλημενος, ουτε και κανα 15χρονο φαν του ειδους.  το αντιθετο μαλιστα. απλα οταν παω να δω ταινια.. που ειναι μεταφορα του κομικ στο πανι, παντα, μα παντα, κατεβαζω τις απαιτησεις μου στο πατο..... γιατι δεν μπορει να συγκριθει μια ταινια του σινεμα, με την φαντασια του βιβλιου....!!!!!!  

 

αλλο τα κομικ βιβλια, και αλλο MARVEL... INDUSTRIES......!!!   

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζω σχόλια σαν να είδα άλλη ταινία. Με τόσο hype που είχε δημιουργηθεί περιμέναμε κάτι καλύτερο. Έπιανα τον εαυτό μου σε στιγμές υπνηλίας χάχα. 10 άτομα που ήμασταν είχαμε την ίδια άποψη 

Μην ανοίξετε το σποιλερ όσοι δεν το έχετε δει 

Spoiler

Το μόνο σημείο όλης της ταινίας που μας άρεσε και ήταν όντως επικό ήταν το 1 v 3 που μας ξύπνησε από την όλη ταινία. Κατά τα άλλα ακόμα και το μεγάλο fight μετριότατο 

 

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, IcemanGr71 είπε

Μάλλον δεν καταλαβαίνεις... ή είσαι προκατειλημμένος κτλ..... Για κάποιον φανατικό των κόμιξ, super heroes, Marvel ... κτλ. που δεν το βλέπει με παρωπίδες... δεν θα τον ικανοποιήσει...

Για το 15χρόνο, τον άλλο που πάει για να περάσει την ώρα του,  τον απλό θεατή.... μπορεί να του φανεί έπος...

Για εμένα που έχω συλλογή πάνω από 1.000 κόμιξ, που διαβάζω από την δεκαετία του 70.... που έχω λόξα.... δεν με ικανοποίησε.... !!!!!!!!!!!!

Αρα η ταινία θα είναι έπος. Ποτέ δεν εμπιστεύομαστε τους comic fans. Νόμος. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 hours ago, IcemanGr71 said:

Το Infinity War σαφώς καλύτερο

Ίσως αν ήταν 3.5 ώρες. Όπως ήταν όμως με το τρισάθλιο pacing ούτε γι' αστείο.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...