Προς το περιεχόμενο

Avengers: Endgame


overpower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Δλδ σου άρεσε η όλη φάση του IW που σε κάθε "σκηνή" τα πράγματα εξελισόντουσαν πιο γρήγορα κι απο διάροια σε γαστρεντερίτιδα επειδή δεν υπήρχε απαιτούμενος χρόνος για "στήσιμο" ας πουμε? Περάστε σκουπίστε τελείωσατε ήταν σχεδόν όλη η ταινία...

Σαν το 2ο μέρος του Endgame δεν ήταν το IW (χαλάστηκα εκεί). Γενικά, το IW δεν μου δημιούργησε την αίσθηση που περιγράφεις, περίεργο. Συνοπτικά για το Endgame:

1ο μέρος: απολύτως κατανοητό, η ερημιά, η θλίψη, η γέννηση της ελπίδας.

2ο μέρος: βιαστικό, σίχαμα, παρωδία ανά διαστήματα,

3ο μέρος: απολαυστικό, επικό σε πολλά σημεία, συγκινητικό, με κάποιες ενστάσεις, αλλά σίγουρα ικανοποιητικό ως φινάλε, σκηνές που θέλω να ξαναδώ αρκετές φορές.

Επεξ/σία από kirileman
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
Just now, kirileman said:

2ο μέρος: βιαστικό, σίχαμα, παρωδία ανά διαστήματα,

Προσωπικά όσο comic relief κι αν ήταν ο Thor (αυτόν υποθέτω ότι εννοείς σαν παρωδία) τα χάλια του Banner στο IW ΔΕΝ τα είχε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ThReSh είπε
  Εμφάνιση κρυμμένου περιεχομένου

Προσωπικά όσο comic relief κι αν ήταν ο Thor (αυτόν υποθέτω ότι εννοείς σαν παρωδία) τα χάλια του Banner στο IW ΔΕΝ τα είχε...

Εμένα μου φάνηκε και αυτός χειρότερος εδώ, πχ η φάση στη Νέα Υόρκη που "έκανε" τον άγριο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 minutes ago, kirileman said:

Εμένα μου φάνηκε και αυτός χειρότερος εδώ, πχ η φάση στη Νέα Υόρκη που "έκανε" τον άγριο.

 

Τουλάχιστον είχε κάποια συνεισφορά, στο IW και να μην υπήρχε σχεδόν δεν θα είχε διαφορά...

Δυστυχώς ο Banner κατάντησε καρικατούρα.

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, ThReSh είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

Τουλάχιστον είχε κάποια συνεισφορά, στο IW και να μην υπήρχε σχεδόν δεν θα είχε διαφορά...

Δυστυχώς ο Banner κατάντησε καρικατούρα.

Οκ, δεν μπορούσαν να αρκεστούν σε αυτόν; Έπρεπε να ξεφτιλιστεί και δεύτερος; Αλλά όταν γεμίζουμε αίθουσες και βάζουμε 8ρια στο Ragnarok, αυτά συμβαίνουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, kirileman said:

Οκ, δεν μπορούσαν να αρκεστούν σε αυτόν; Έπρεπε να ξεφτιλιστεί και δεύτερος; Αλλά όταν γεμίζουμε αίθουσες και βάζουμε 8ρια στο Ragnarok, αυτά συμβαίνουν.

Δεν διαφωνώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά εμπιστεύομαι @ThReSh σε MCU, νομίζω εχει πέσει μέσα στα γουστα μου σχεδόν σε ολες τις ταινίες αλλά έχω ακούσει και απο άτομα που εμπιστεύομαι να του βάζουν 6-7 το πολύ και να λένε για pacing, out of place humor, underpowered chars και clusterfuck τέλος, ίδωμεν.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχω βάλει κάποιο βαθμό, απλά μου άρεσε όσο το Winter Soldier το οποίο ήταν η αγαπημένη μου MCU ταινία. 😛

Ίσως να επηρεάζει η σύγκριση που κάνω με το IW το οποίο μου κακοφάνηκε. :(

Επεξ/σία από ThReSh
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλληθεια πως σας φανηκε το σκηνικό με τις "γυναίκες" ? για καποιο λογο με ξενέρωσε κ το πρώτο που σκευτικα οτι ειναι μάλλον ετοιμάζουν στο disney + σειρές με αυτές

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Δεν έχω βάλει κάποιο βαθμό, απλά μου άρεσε όσο το Winter Soldier το οποίο ήταν η αγαπημένη μου MCU ταινία. 😛

Ίσως να επηρεάζει η σύγκριση που κάνω με το IW το οποίο μου κακοφάνηκε. :(

Ε αυτο αρκει. :P

To IW στην πρωτη προβολη μου αρεσε, τη δευτερη φορα που το ειδα οχι και τοσο, εκει καταλαβα τα pacing issues.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 minutes ago, ADHD said:

Ε αυτο αρκει. :P

To IW στην πρωτη προβολη μου αρεσε, τη δευτερη φορα που το ειδα οχι και τοσο, εκει καταλαβα τα pacing issues.

Παίζει να ξαναπάω 1 Μαΐου που θα έχει πάλι 50%, αλλά σε 2D αυτή τη φορά.

Επεξ/σία από ThReSh
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι ακόμα. Η πιο σπουδαία σκηνή κατά τη γνώμη μου ήταν η τελευταία, παγκάκι και χορός... και ήταν εντελώς fail. Δεν ξέρω πώς λέγεται όταν μπορείς να σκηνοθετήσεις μια επική μάχη και δεν μπορείς να αποδώσεις σωστά έναν παππού σε ένα παγκάκι. Δεν βοήθησε και η  μουσική... καλή σκέψη, κακή εκτέλεση, ξεπέτα. Ας είναι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ταινία ήταν πράγματι έπος, μόλις βγήκα από την αίθουσα. Θα την ξαναδω Δευτέρα του Πάσχα. Ένα ιδανικό κλείσιμο για το Infinity Saga. 

ΥΓ. Captain Marvel η μαμά πολλών. 

  • Like 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iw>eg

 

Και πάμε παρακάτω

Spoiler

Δεν υπάρχει σύγκριση του wow factor με το complete feeling.

Το wow factor πάει στην αρτιότητα του iw. Κανένα πρόβλημα με pace εξαιρετικό σε όλα και ένα dafaq did i just see. Το άλλο σε ολοκληρώνει. Ένα ωραίο (σε όσους άρεσε τεσπά) ταξίδι.

Να τονίσω εδώ ότι στο UK δώθηκε η δυνατότητα Κάιντα είδαμε και τα δύο το ένα πίσω από το άλλο. Πιστεύω ότι δε πρόκειται να ξαναδώ το eg σε αντίθεση με το iw που το έχω δει με τη χθεσινή 8 φορές και πάντα μένω κολλημένος στην οθόνη.

Υπήρχαν προβληματακια στο σενάριο στο eg και απορώ γιατί πρέπει όλοι οι χαρακτήρες είτε είναι ο Μπάνερ είτε ο καπταιν είτε ο im να έχουν το ίδιο βαλιου:δεν έχουν και φαίνεται και από τις ταινίες του καθενός ξεχωριστά.

Υγ:το μόνο που με χάλασε εμένα πολύ ήταν η αδιανόητη ακανονικοτητα των δυνάμεων των χαρακτήρων. Η καπταιν Μάρβελ και μόνη της θα καθάριζε στο τέλος. Αδιανόητο και το χειρότερο από όλα που χάλασε και το τελικό efficiency του battleκαι την όλη ατμόσφαιρα.

 

Δεν με ενοχλήσαν οι γυναίκες,ο Θωρ ο αντμαν τα τέλη χαρακτήρων. Αλλά δε μπόρεσα κάπως να συνδυάσω τα balance δυνάμεων.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, Sethiros είπε

ΥΓ. Captain Marvel η μαμά πολλών. 

Για γινε λιγο πιο συγκεκριμενος... την  σολο ταινια της δεν την εχω δει και στο endgame πρεπει να επαιζε γυρω στα 2 λεπτα συνολο...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...