Προς το περιεχόμενο

Avengers: Endgame


overpower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 ώρες πριν, hakunamatata είπε
  Απόκρυψη περιεχομένων

 

το οτι μας εδειχνε τον τονυ να μιλαει με τον πατερα του που δεν τον εχουμε ξαναδει ποτε και ουτε υπηρχε και ενδιαφερον να μας τον δειξουν?

μας τον εχει ξανα δειξει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, ThReSh είπε

Λογικό, Thanos fanboy, στο IW είχε περισσότερο screen time... 😛:

Nope δεν ειναι αυτο και η πλακα ειναι ολοι στην αιθουσα φωναζαν στο τελος ΒΑΛΤΟ ΒΑΛΤΟ ΒΑΛΤΟ

:lol:

Επεξ/σία από tritonas00
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Sethiros είπε

Και για το IW τα μύρια όσα είχαν γραφτεί, τώρα ξαφνικά έγινε η ταινιάρα. Είναι κλασικό το μοτίβο ότι ''το παλιό ήταν και καλύτερο''. 

Αφού το νέο είναι χειρότερο;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, tritonas00 said:

Nope δεν ειναι αυτο και η πλακα ειναι ολοι στην αιθουσα φωναζαν στο τελος ΒΑΛΤΟ ΒΑΛΤΟ ΒΑΛΤΟ

Έτσι για την περιέργεια, ποια ήταν η τελευταία φορά που είδες κάτι και δεν γκρίνιαξες? 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ThReSh είπε

Έτσι για την περιέργεια, ποια ήταν η τελευταία φορά που είδες κάτι και δεν γκρίνιαξες? 😛

Πρεπει να το ξαναδω αλλα δεν...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Just now, tritonas00 said:

Πρεπει να το ξαναδω αλλα δεν...

Για να θυμηθείς πότε ήταν η τελευταία φορά που είδες κάτι και δεν γκρίνιαξες? :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα και εγώ, η ταινία για εμένα προσωπικά τα έδωσε όλα στην τελευταία ώρα, σε περίπτωση που ήμουν σπίτι και έβαζα να δω την ταινία δεν υπήρχε περίπτωση να αντέξω να δω τις πρώτες 2 ώρες, θα το είχα κλείσει σίγουρα. Πολύ μπλα μπλα και πολλές σκηνές χωρίς ιδιαίτερο λόγο ύπαρξης.

Από εκεί και πέρα, γενικότερα σαν ταινία δεν ξέρω πως μπορεί να χαρακτηριστεί "η αποθέωση της 7ης τέχνης" που διάβασα και εδώ ή ότι μπορεί να συγκριθεί μόνο με τον άρχοντα των δαχτυλιδιών και διάφορα παρόμοια που άκουσα δεξιά και αριστερά. Υπάρχει περίπτωση είτε το τεράστιο Hype που είχε δημιουργηθεί να έκανε ζημιά είτε να το βλέπω εγώ το όλο πράγμα λάθος. Anyway για την ιστορία και μόνο, θα βάλω ένα 7/10 και αυτό λόγο της τελευταίας ώρας, σε διαφορετική περίπτωση θα έβαζα χαλαρά ένα 4/10 και ας έπεφταν να με φάνε ζωντανό 😛

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρώτο μισό είχε ως στόχο να δούμε τις συνέπειες του τέλους της προηγούμενης ταινίας. Την απελπισία, τον φόβο, την αμφιβολία για όσα έγιναν, για όσα υπάρχουν και για όσα θα υπάρξουν στο μέλλον. Ο κάθε ήρωας καλείται να ζήσει με ό,τι του έμεινε, με την ελπίδα που έρχεται και παρέρχεται σε κάθε δύσκολη κατάσταση, που αναζητά παρηγοριά σε ο,τιδήποτε μπορεί να πιαστεί, σε μια κουβέντα, σε μια χειρονομία. Όλα αυτά δεν θα μπορούσαν να γίνουν με το γρήγορο pacing του IW. (ενδεικτικό ότι το αργό pacing και οι διάλογοι θεωρούνται ξαφνικά αρνητικό ενώ στο IW η απουσία τους θεωρήθηκε αρνητικό, είναι αυτό που έλεγα σε άλλα ποστς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο γύρισα και εγώ.

Με λίγα λόγια μου άρεσε, μιας και είχε κάποια πράγματα που δεν τα περίμενα ειδικά προς το τέλος, η μάχη απίστευτη.

Captain America και Thor απλά τέλειοι 😎

 

To μόνο που με χάλασε ήταν 2-3 μικρές σκηνές και η μουσική...

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...