Προς το περιεχόμενο

FRITZ!Box 7530 Review


poulinos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kατανοητό απόλυτα - θα το δοκιμάσω με την κεντρική πρίζα και ακριβώς το θέμα είναι ο συναγερμός που μάλλον προηγείται . Και μια εικόνα από στατιστικά μου τώρα - ενδιαφέροντα τα χαμηλά errors:

image.png.3ebebe601c680117236586475b24c142.png

Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ!!!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 766
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

3 minutes ago, nm1526 said:

Kατανοητό απόλυτα - θα το δοκιμάσω με την κεντρική πρίζα και ακριβώς το θέμα είναι ο συναγερμός που μάλλον προηγείται . Και μια εικόνα από στατιστικά μου τώρα - ενδιαφέροντα τα χαμηλά errors:

image.png.3ebebe601c680117236586475b24c142.png

Και πάλι σε ευχαριστώ πολύ!!!

λιγο παραξενο να εχεις τοσα λιγα errors και ακομα περισσοτερο παραξενο ενω λεει Up/down εσυ να εχεις ενα νουμερο. κατι μου λεει οτι αυτα ειναι μονο του Up. αν ο συναγερμος προηγειται του router τοτε ειναι ενα θεμα.

αν εισαι τυχερος και ο ηλεκτρολογος εχει τραβηξει 2 γραμμες απο το κεντρικο πριζακι πχ η μια να πηγαινει στα χ δωματια αριστερα και η αλλη στα χ δωματια δεξια και ο συναγερμος ειναι πχ στην αριστερη (ειτε μαζι ειτε χωρις το δωματιο που ειναι το τηλεφωνο) και το ρουτερ στην δεξια πλευρα τοτε παλι μπορεις να κανεις δουλεια.για αυτο σου ειπα οτι θελει να ανοιχτουν πριζακια και να βρεις που πηγαινει τι και ποσα ζευγαρια υπαρχουν για να δεις τι μπορεις να γινει. μπορει ο ηλεκτρολογος να εχει περασει 2 ζευγαρια καλωδια προς καθε πριζακι οποτε αυτο σου δινει πολλες δυνατοτητες.μπορει να εχει περασει Utp που εκει κανεις θαυματα.μπορει να τα εχει ολα σε μια σειρα πχ απο το 1 στο 2 απο το 2 στο 3 απο το 3 στο 4 κτλ οποτε αυτο σε χαντακωνει ή μπορει να εχει αυτο που εγραψα πιο πανω για το δεξια αριστερα.δηλαδη απο το 1 να πηγαινει στο 3 δωματιο και στο 5 δωματιο και απο το 1 δωματιο ταυτοχρονα να πηγαινει στο 2 και στο 4 δωματιο.εκει παλι αυξανονται οι δυνατοτητες να κανεις κατι..anyway για αρχη σε νοιαζει να δοκιμασεις στην κεντρικη πριζα.μετα ακομα και εξωτερικα ενα καλωδιο μπορεις να περασεις για να κανεις την δουλεια σου ή αν πιανουν τα χερια σου να περαστει ενα καλωδιο επιπλεον μεσα στον τοιχο απο τα σημεια που περνανε ηδη τα καλωδια του τηλεφωνου.μεχρι και αν ειναι δικο σου το σπιτι και εχεις ορεξη αλλαζουν τα καλωδια τα ραζιμ με utp οποτε εχεις παραπανω ζευγαρια να κανεις δουλεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Στις 17/1/2019 στις 1:45 ΠΜ, papas68 είπε

το έχει δοκιμάσει κάποιος με voip vodafone για να δούμε εάν λειτουργεί 

Ναι το έχω δοκιμάσει και δουλεύει τέλεια. Το μόνο πρόβλημα είναι να βρεις το password σου, τα οποία η Vodafone δεν τα δίνει για λόγους ασφαλείας και καλά. Ούτε το TR069 σου τα δίνει. Όμως με λίγο ψάξιμο στο σούπερ ασφαλές καβουρδιστήρι Vodafone H300s τα βρίσκεις, τα βάζεις και τέλος.

Το επόμενο βήμα είναι να τους πάω στο συνήγορο του καταναλωτή, γιατί μου είχαν υποσχεθεί πως μπορώ να βάλω ότι ρούτερ θέλω, και στην ΕΕΤΤ για το πόσο ανασφαλής είναι ο ρούτερ τους.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, dna066 said:

 

Το επόμενο βήμα είναι να τους πάω στο συνήγορο του καταναλωτή, γιατί μου είχαν υποσχεθεί πως μπορώ να βάλω ότι ρούτερ θέλω, και στην ΕΕΤΤ για το πόσο ανασφαλής είναι ο ρούτερ τους.

χωρις να θελω να γινω κακος απλα.

α.να στο υποσχεθηκαν δυσκολο.να στο ειπε κανας πωλητης για να πουλησει ναι.το βασικο ειναι τι εχεις υπογραψει.επισης αν σου ειπε να βαλεις οτι ρουτερ θες ναι δεν ειναι ψεμα.μπορεις να βαλεις οτι ρουτερ θες αλλα οχι οτι adsl router θες .επισης μπορει να βαλεις οτι ρουτερ θες αν δεν εχεις voip.

β.και στην εεττ να τους πας οτι βρηκες κενο ασφαλειας δεν νομιζω οτι θα γινει κατι. σε ολους τους παροχους  αργα η γρηγορα βγαινουν στην φορα τα  admin  στοιχεια .τωρα θα μου πεις γιατι τα λεω ολα αυτα.οχι δεν δουλευω στην vodafone  απλα ειμαι της νοοτροπιας οταν βρισκουμε bug ,,η προβλημα ασφαλειας το λεμε στον παροχο για να το φτιαξει οπως και εχω δει να γινεται κατα καιρους. η εεττ και ο συνηγορος του καταναλωτη πιστευω προσωπικη αποψη παντα οτι ειναι για αλλες καταστασεις.

επισης ολοι οι παροχοι ειτε ελλαδα ειτε εξωτερικο παιζουν με την λογικη που αναφερεις δηλαδη modem παροχου μπροστα κλειδωμενο και πισω οτι router θες.οτι ηταν βλακεια που καποιος σου ειπε βαλε οτι ρουτερ θες ναι ειναι βλακεια.κατα τα αλλα υπαρχουν παρα πολλοι λογοι και καποιοι απο αυτοι ειναι σοβαροι που ο παροχος δεν δινει τα στοιχεια για να τα βαλεις σε αλλο ρουτερ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 17/01/2019 at 01:45, papas68 said:

το έχει δοκιμάσει κάποιος με voip vodafone για να δούμε εάν λειτουργεί 

αμα παρεις απο τον παροχο τους κωδικους του voip συνηθως μετα ειναι ευκολο το να παιξει σε οποιοδηποτε voip modem router.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/1/2019 στις 10:10 ΜΜ, poulinos είπε

λιγο παραξενο να εχεις τοσα λιγα errors και ακομα περισσοτερο παραξενο ενω λεει Up/down εσυ να εχεις ενα νουμερο. κατι μου λεει οτι αυτα ειναι μονο του Up. αν ο συναγερμος προηγειται του router τοτε ειναι ενα θεμα.

αν εισαι τυχερος και ο ηλεκτρολογος εχει τραβηξει 2 γραμμες απο το κεντρικο πριζακι πχ η μια να πηγαινει στα χ δωματια αριστερα και η αλλη στα χ δωματια δεξια και ο συναγερμος ειναι πχ στην αριστερη (ειτε μαζι ειτε χωρις το δωματιο που ειναι το τηλεφωνο) και το ρουτερ στην δεξια πλευρα τοτε παλι μπορεις να κανεις δουλεια.για αυτο σου ειπα οτι θελει να ανοιχτουν πριζακια και να βρεις που πηγαινει τι και ποσα ζευγαρια υπαρχουν για να δεις τι μπορεις να γινει. μπορει ο ηλεκτρολογος να εχει περασει 2 ζευγαρια καλωδια προς καθε πριζακι οποτε αυτο σου δινει πολλες δυνατοτητες.μπορει να εχει περασει Utp που εκει κανεις θαυματα.μπορει να τα εχει ολα σε μια σειρα πχ απο το 1 στο 2 απο το 2 στο 3 απο το 3 στο 4 κτλ οποτε αυτο σε χαντακωνει ή μπορει να εχει αυτο που εγραψα πιο πανω για το δεξια αριστερα.δηλαδη απο το 1 να πηγαινει στο 3 δωματιο και στο 5 δωματιο και απο το 1 δωματιο ταυτοχρονα να πηγαινει στο 2 και στο 4 δωματιο.εκει παλι αυξανονται οι δυνατοτητες να κανεις κατι..anyway για αρχη σε νοιαζει να δοκιμασεις στην κεντρικη πριζα.μετα ακομα και εξωτερικα ενα καλωδιο μπορεις να περασεις για να κανεις την δουλεια σου ή αν πιανουν τα χερια σου να περαστει ενα καλωδιο επιπλεον μεσα στον τοιχο απο τα σημεια που περνανε ηδη τα καλωδια του τηλεφωνου.μεχρι και αν ειναι δικο σου το σπιτι και εχεις ορεξη αλλαζουν τα καλωδια τα ραζιμ με utp οποτε εχεις παραπανω ζευγαρια να κανεις δουλεια

Καλημέρα, βρέθηκε λύση βάσει και των παραπάνω και με τη βοήθεια ηλεκτρολογου:

α. Έλεγχος πίνακα πολυκατοικίας,  όλα ΟΚ τερματίζει 199999

β. Έλεγχος κεντρικής πρίζας όλα ΟΚ τερματίζει 199999 (μόνο το ένα ζεύγος που έρχεται από τον πίνακα)

γ. Άρα η απώλεια ήταν στο διαμέρισμα όπου στην κεντρική πρίζα το "βασικό" ζεύγος ήταν ενωμένο με τα υπόλοιπα και από εκεί κατέληγαν μόνα τους (1 μπλε- κόκκινο) σε κάθε δωμάτιο σαν διάταξη αστέρας.

Λύση:  κεντρικό ζεύγος μόνο του ενωθηκε στην κεντρική πρίζα με UTP καλώδιο το οποίο πήγε κατευθείαν στην πρίζα του γραφείου (νέα  πρίζα με 2  rj11 εισόδους) έδωσε σήμα στο modem και αυτό επέστρεψε την τηλεφωνία στην πρίζα στην 2η rj11 είσοδο και μέσω αυτής πίσω στην κεντρική πρίζα για να μοιραστεί η τηλεφωνία στα υπόλοιπα δωμάτια.  Κλείδωμα πλεον από 137-138 σε 190 με 193 Mbs (!) και attenuation από 7 μειώθηκε σε 3!

Αφαιρεθηκαν πλέον splitter και φίλτρα και όλα δουλεύουν καλά.  

Ηθικό δίδαγμα: οι τεχνικοί του ΟΤΕ να μην είναι αφοριστικοι "τόσο κλειδώνεις τι θες;" αφού και στον πίνακα παιρναν λάθος μέτρηση και εμείς να ψαχνόμαστε λίγο στο σπίτι μας πριν βγάλουμε συμπεράσματα...

Ευχαριστώ πολύ Poulinos για την υπερπολυτιμη βοήθεια σου!

 

Όλα αυτά με speedport plus και το ερώτημα παραμένει το fritzbox 7530 θα έχει απώλειες στο κλείδωμα γιατι από αυτα που διαβάζω οι εμπειρίες είναι πως ναι - παρακαλώ την εμπειρία σας σε αυτό από εκείνους που το δουλεύουν ήδη ειδικά στα 200.

Επεξ/σία από nm1526
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, nm1526 είπε

Καλημέρα, βρέθηκε λύση βάσει και των παραπάνω και με τη βοήθεια ηλεκτρολογου:

α. Έλεγχος πίνακα πολυκατοικίας,  όλα ΟΚ τερματίζει 199999

β. Έλεγχος κεντρικής πρίζας όλα ΟΚ τερματίζει 199999 (μόνο το ένα ζεύγος που έρχεται από τον πίνακα)

γ. Άρα η απώλεια ήταν στο διαμέρισμα όπου στην κεντρική πρίζα το "βασικό" ζεύγος ήταν ενωμένο με τα υπόλοιπα και από εκεί κατέληγαν μόνα τους (1 μπλε- κόκκινο) σε κάθε δωμάτιο σαν διάταξη αστέρας.

 Λύση:  κεντρικό ζεύγος μόνο του ενωθηκε στην κεντρική πρίζα με UTP καλώδιο το οποίο πήγε κατευθείαν στην πρίζα του γραφείου (νέα  πρίζα με 2  rj11 εισόδους) έδωσε σήμα στο modem και αυτό επέστρεψε την τηλεφωνία στην πρίζα στην 2η rj11 είσοδο και μέσω αυτής πίσω στην κεντρική πρίζα για να μοιραστεί η τηλεφωνία στα υπόλοιπα δωμάτια.  Κλείδωμα πλεον από 137-138 σε 190 με 193 Mbs (!) και attenuation από 7 μειώθηκε σε 3!

Αφαιρεθηκαν πλέον splitter και φίλτρα και όλα δουλεύουν καλά.  

 Ηθικό δίδαγμα: οι τεχνικοί του ΟΤΕ να μην είναι αφοριστικοι "τόσο κλειδώνεις τι θες;" αφού και στον πίνακα παιρναν λάθος μέτρηση και εμείς να ψαχνόμαστε λίγο στο σπίτι μας πριν βγάλουμε συμπεράσματα...

 Ευχαριστώ πολύ Poulinos για την υπερπολυτιμη βοήθεια σου!

Όλα αυτά με speedport plus και το ερώτημα παραμένει το fritzbox 7530 θα έχει απώλειες στο κλείδωμα γιατι από αυτα που διαβάζω οι εμπειρίες είναι πως ναι - παρακαλώ την εμπειρία σας σε αυτό από εκείνους που το δουλεύουν ήδη ειδικά στα 200.

πες μας ποσα λεφτα σου πηρε ο ηλεκτρολογος και τι ακριβως εκανε, αποτ καταλαβα κατι πειραξε στην πριζα του τηλεφωνου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο ηλεκτρολογος έλεγξε πίνακα πολυκατοικίας όπου πήραμε μέτρηση, κεντρική πρίζα στο χωλ όπου και πήραμε μέτρηση και μετά έκανε προέκταση του κεντρικού ζεύγος με UTP καλώδιο από την κεντρική πρίζα προς το δωμάτιο που είναι το modem.

Αναγκαστικά τρυπησε τοίχο (μια μικρή τρύπα πίσω από την κεντρική πρίζα γιατί ευτυχώς το αμέσως επόμενο δωμάτιο ήταν αυτό του modem) και ένωσε το καλώδιο UTP με νέα πρίζα στο δωμάτιο του modem που μου την παρείχε εκείνος. Επίσης απομονωθηκαν πριζες που δεν τις χρειάζομαι πλέον και αυτό απαιτούσε να βρεις ποιο καλώδιο καταλήγει που.

Να αναφέρω ότι η τηλεφωνία είναι πλέον Voip οπότε σήματα στα καλώδια δεν βρίσκεις με βολτομετρο αλλά χρειάζεσαι γεννήτρια συχνοτητων.  Για όλα αυτά πρέπει ο ηλεκτρολογος να έχει μια εξειδίκευση στην τηλεφωνία και όχι μόνο σε καμένες λάμπες....Για το κόστος θα σου στείλω PM.

Επεξ/σία από nm1526
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ και λίγο καιρό έχει βγει και η έκδοση 7.10 για το FRITZ!Box 7530

On 25/05/2019 at 13:55, nm1526 said:

Καλημέρα, βρέθηκε λύση βάσει και των παραπάνω και με τη βοήθεια ηλεκτρολογου:

α. Έλεγχος πίνακα πολυκατοικίας,  όλα ΟΚ τερματίζει 199999

β. Έλεγχος κεντρικής πρίζας όλα ΟΚ τερματίζει 199999 (μόνο το ένα ζεύγος που έρχεται από τον πίνακα)

γ. Άρα η απώλεια ήταν στο διαμέρισμα όπου στην κεντρική πρίζα το "βασικό" ζεύγος ήταν ενωμένο με τα υπόλοιπα και από εκεί κατέληγαν μόνα τους (1 μπλε- κόκκινο) σε κάθε δωμάτιο σαν διάταξη αστέρας.

Λύση:  κεντρικό ζεύγος μόνο του ενωθηκε στην κεντρική πρίζα με UTP καλώδιο το οποίο πήγε κατευθείαν στην πρίζα του γραφείου (νέα  πρίζα με 2  rj11 εισόδους) έδωσε σήμα στο modem και αυτό επέστρεψε την τηλεφωνία στην πρίζα στην 2η rj11 είσοδο και μέσω αυτής πίσω στην κεντρική πρίζα για να μοιραστεί η τηλεφωνία στα υπόλοιπα δωμάτια.  Κλείδωμα πλεον από 137-138 σε 190 με 193 Mbs (!) και attenuation από 7 μειώθηκε σε 3!

Αφαιρεθηκαν πλέον splitter και φίλτρα και όλα δουλεύουν καλά.  

Ηθικό δίδαγμα: οι τεχνικοί του ΟΤΕ να μην είναι αφοριστικοι "τόσο κλειδώνεις τι θες;" αφού και στον πίνακα παιρναν λάθος μέτρηση και εμείς να ψαχνόμαστε λίγο στο σπίτι μας πριν βγάλουμε συμπεράσματα...

Ευχαριστώ πολύ Poulinos για την υπερπολυτιμη βοήθεια σου!

Όλα αυτά με speedport plus και το ερώτημα παραμένει το fritzbox 7530 θα έχει απώλειες στο κλείδωμα γιατι από αυτα που διαβάζω οι εμπειρίες είναι πως ναι - παρακαλώ την εμπειρία σας σε αυτό από εκείνους που το δουλεύουν ήδη ειδικά στα 200.

το προβλημα σου ηταν οπως στο 99 τις 100 τα bridge taps.Και ο οτε συνεχιζει πολλες φορες να προτεινει να γινεται επιστροφη η τηλεφωνια στο splitter και απο εκει σε ολα τα πριζακια.

https://www.cyta.com.cy/mp/informational/support/files/wiring-guide-for-broadband_GR.pdf

εδω τα λεει αρκετα καλα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
On 25/05/2019 at 13:55, nm1526 said:

 

γ. Άρα η απώλεια ήταν στο διαμέρισμα όπου στην κεντρική πρίζα το "βασικό" ζεύγος ήταν ενωμένο με τα υπόλοιπα και από εκεί κατέληγαν μόνα τους (1 μπλε- κόκκινο) σε κάθε δωμάτιο σαν διάταξη αστέρας.

Λύση:  κεντρικό ζεύγος μόνο του ενωθηκε στην κεντρική πρίζα με UTP καλώδιο το οποίο πήγε κατευθείαν στην πρίζα του γραφείου (νέα  πρίζα με 2  rj11 εισόδους) έδωσε σήμα στο modem και αυτό επέστρεψε την τηλεφωνία στην πρίζα στην 2η rj11 είσοδο και μέσω αυτής πίσω στην κεντρική πρίζα για να μοιραστεί η τηλεφωνία στα υπόλοιπα δωμάτια.  Κλείδωμα πλεον από 137-138 σε 190 με 193 Mbs (!) και attenuation από 7 μειώθηκε σε 3!

Αφαιρεθηκαν πλέον splitter και φίλτρα και όλα δουλεύουν καλά.  

Ηθικό δίδαγμα: οι τεχνικοί του ΟΤΕ να μην είναι αφοριστικοι "τόσο κλειδώνεις τι θες;" αφού και στον πίνακα παιρναν λάθος μέτρηση και εμείς να ψαχνόμαστε λίγο στο σπίτι μας πριν βγάλουμε συμπεράσματα...

Ευχαριστώ πολύ Poulinos για την υπερπολυτιμη βοήθεια σου!

Όλα αυτά με speedport plus και το ερώτημα παραμένει το fritzbox 7530 θα έχει απώλειες στο κλείδωμα γιατι από αυτα που διαβάζω οι εμπειρίες είναι πως ναι - παρακαλώ την εμπειρία σας σε αυτό από εκείνους που το δουλεύουν ήδη ειδικά στα 200.

αρα η απωλεια ειναι λογω παραλληλων ή οπως λεμε λογω bridge taps. για αυτο και παραθετω το Pdf της cyta που σου λεει πως ειναι η σωστη καλωδιωση. για το fritz δεν το εχω δουλεψει σε 200 αρα για να το συγκρινω με αλλο.σιγουρα η τηλεφωνια θα παιξει σιγουρα ειναι σε ολα καλυτερο αλλα  για το sync δεν ξερω.αν παιζεις 200 και εχεις μεγαλυτερο attainable τοτε μπορει απλα να σου μειωσει το attainable.αν ομως εισαι οριακα που  εσυ εισαι διοτι οπως λες παιζεις στα 190 τοτε υπαρχει περιπτωση να στο μειωσει.

τωρα για τον οτε με νευριαζει που οσο ξερω και αν κανω λαθος διορθωστε με οτι και στα Manual προτεινουν αβερτα την λυση του να κανεις επιστροφη την τηλεφωνια πανω στο splitter ωστε να εχεις τηλεφωνο στα υπολοιπα δωματια.με αυτο τον τροπο ναι μεν λυνεις το θεμα με τα τηλεφωνα στα υπολοιπα δωματια αλλα τα bridge taps παραμενουν.απο εκει και περα υπαρχουν λυσεις αλλα ο καθε τεχνικος δεν θα ασχοληθει.στην καλυτερη θα σου πει κατω συγχρονιζω 100 πανωεισαι 50 φωναξε ηλεκτρολογο.ο ηλεκτρολογος επειδη δεν ξερει τι φταιει δεν θα φτιαξει τα bridge taps αλλα θα ριξει νεο καλωδιο και θα σου πει οκ ετοιμο.και στην ουσια το προβλημα σου δεν ηταν το καλωδιο σαν χαλκος αλλα τα bridge taps.επισης σε νεα σπιτια που υπαρχει utp ειναι ευκολο να καταργησεις τα bridte taps(αρκει να ξερεις)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
On 29/04/2019 at 08:41, dna066 said:

Ναι το έχω δοκιμάσει και δουλεύει τέλεια. Το μόνο πρόβλημα είναι να βρεις το password σου, τα οποία η Vodafone δεν τα δίνει για λόγους ασφαλείας και καλά. Ούτε το TR069 σου τα δίνει. Όμως με λίγο ψάξιμο στο σούπερ ασφαλές καβουρδιστήρι Vodafone H300s τα βρίσκεις, τα βάζεις και τέλος.

 Το επόμενο βήμα είναι να τους πάω στο συνήγορο του καταναλωτή, γιατί μου είχαν υποσχεθεί πως μπορώ να βάλω ότι ρούτερ θέλω, και στην ΕΕΤΤ για το πόσο ανασφαλής είναι ο ρούτερ τους.

Έχω ένα oxygen. Αν υπάρχει λύση για να βρω user/pass για το sip Please στείλε μου ένα μήνυμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 11/07/2019 at 22:36, JimGer said:

Έχω ένα oxygen. Αν υπάρχει λύση για να βρω user/pass για το sip Please στείλε μου ένα μήνυμα...

Δεν ειναι ευκολο σε ολα τα Modem router να καταφερεις να τα παρεις με πλαγιο τροπο.αντιθετως αναλογως το λογο που θες να αλλαξεις του παροχου μπορεις να κανεις αλλες λυσεις.πχ να βαλεις router πισω απο modem router του παροχου ή αν το θεμα ειναι πχ το wireless να βαλεις ενα access point.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...