Προς το περιεχόμενο

iPad Pro 2018 12.9/64Gb or 11/256Gb


d4ydr33m3r

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ξερω οτι ειναι προσωπικο ζητημα αυτο που ρωταω στον τιτλο και προσωπικα ειχα αποφασισει για το 256/11, αλλα ετυχε να ημουν Βερολινο για λιγες μερες και ειδα διπλα διπλα το 11αρι με το 12.9 στα Saturn και επαθα πλακα με το δευτερο.. Ειναι πανεμορφη η μεγαλυτερη οθονη κανει σιγουρα την διαφορα.. Και απο εκει που ημουν σιγουρος για την επιλογη μου πλεον (και επειδη το ψυχολογικο μου οριο δεν μου επιτρεπει να ανεβασω το budget αλλο ηδη εκανα μεγαλη υπερβαση για tablet γιατι απλα μου αρεσει απιστευτα,) τι πιστευετε οτι ειναι πιο σοφη επιλογη;

Τεινω πλεον προσωπικα προς το 12.9 με τα 64Gb γιατι την οθονη την παντρευεσαι ενω την χωρητικοτητα λιγο με τα cloud,λιγο με 3rd party wifi drives/solutions την βολευεις.. 

Θεωρειτε οτι θα το μετανιωσω ή συμφωνειτε και αν μπορειτε δικαιολογηστε την αποψη σας; Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω δουλεψει και τα δυο μεγεθη (Pro εκδοση 2017) και η προτιμηση μου ειναι στο "κανονικο" μεγεθος. Η 12,9αρα οθονη ειναι πολυ εντυπωσιακη, αλλα στο πρακτικο κομματι αν ειναι να κινεισαι εξω δε συγκρινεται. Αν σκοπευεις να το εχεις κυριως για οικιακη συσκευη τοτε παει και ερχεται το θεμα... Επισης εχε υποψιν πως στην ατυχη περιπτωση σπασιματος οθονης, το 12,9" παει σχεδον διπλη τιμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

thanx για το feedback ειχα το OG και το air 2 και μετα ειχα παρατησει το οικοσυστημα της apple.. 

Το κοστος επισκευης ειναι σημαντικο και σε ευχαριστω που το τονισες, αλλα σκεφτομαι ποσο πιο ωραια θα δειχνει με ενα keyboard σε αυτες τις διαστασεις θα μπει αλλωστε σε θηκη.. Σιγουρα αρχιζει και γινεται issue η φορητοτητα αλλα δεν νομιζω οτι δεν χωραει σε μια τσαντα και με θηκη χαλαρα.. Αλλωστε μονο με τσαντα μαζι

Ο κυριος προβληματισμος μου ειναι τα 64Gb γιατι ειναι tablet..Αν ηταν κινητο δεν θα το συζητουσα αλλα σε ταμπλετ δεν ξερω αν θα ειμαι οριακα ειδικα με το actual available storage..

Θα επαρκεσουν και θα βολεψουν οι εξωτερικες λυσεις;

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

ρε παιδιά 64 γίγα είναι. Φόρτωσε οτι γουστάρεις, δες το, σβήστο εάν θέλεις να ελευθερώσεις χώρο και φόρτωσε φρέσκα πράγματα. Πολύς πόνος για το τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το ειχα ξεχασει το τοπικ λολ

22 ώρες πριν, Jiakometi είπε

12.9 και αυτό ....   https://www.skroutz.gr/s/12822359/Sandisk-iXpand-256GB-USB-3-0.html

με έχει σώσει.

Το ειχα υποψιν απλα φοβηθηκα μην τυχον και με καμια αναβαθμιση αρχισουν και βγαζουν.. 
Οπως και να εχει το 12.9 θα το επερνα εκανα την υπερβαση και πηρα και το 256αρι τελικα.. Καλυτερα ετσι αλλωστε τα specs ειναι χαλαρα για 3ετια οποτε ας υπαρχει η χωρητικοτητα δεν παει χαμενη..

Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Στις 28/12/2018 στις 11:20 ΜΜ, d4ydr33m3r είπε

Το ειχα ξεχασει το τοπικ λολ

Το ειχα υποψιν απλα φοβηθηκα μην τυχον και με καμια αναβαθμιση αρχισουν και βγαζουν.. 
Οπως και να εχει το 12.9 θα το επερνα εκανα την υπερβαση και πηρα και το 256αρι τελικα.. Καλυτερα ετσι αλλωστε τα specs ειναι χαλαρα για 3ετια οποτε ας υπαρχει η χωρητικοτητα δεν παει χαμενη..

Ευχαριστω ολους για τις απαντησεις..

Για 10ετία είναι τα spec :P

Πατάει με  βάση το geekbench macbook pro 13" 2018,  αλλά τρέχει ios 😂

Καμία λογική... Εγώ χρησιμοποιώ άνετα το imac 27" 2009 για ό,τι κάνει το ipad πέρα από τη touch χρήση και τη μεταφορά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...