Προς το περιεχόμενο

WD My Cloud Home - ΒΟΗΘΕΙΑ !!!!!!!! 🙏​​​​​​​🙏​​​​​​​🙏​​​​​​​


music.drops

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι κάτοχος εδώ και λίγους μήνες ενός WD My Cloud Home 6T. Αποφάσισα να φτιάξω επιτέλους το δικό μου σύννεφο ώστε να συνδέσω τις διάφορες συσκευές μου και να γίνονται τα back ups γρήγορα εύκολα και αυτόματα. Χθες το βράδυ, προσπαθώντας να κάνω ένα back up φωτογραφιών από το κινητό μου μέσω του σχετικού app λάμβανα ένα μύνημα ότι ο σκληρός είναι είτε off line είτε κάνει reboot. Τσεκάροντας τον σκληρό διαπίστωσα ότι ενώ είναι συνδεδεμένος με το ρεύμα είναι σβηστός. Παρά το ότι έβαλα-έβγαλα την πρίζα κάμποσες φορές καμία τύχη. Εξακολουθεί και είναι σβηστός.

Έχει κανείς καμιά συμβουλή να μου δώσει με αντίστοιχο περιαστατικό ?

Τρομάζω στην ιδέα και μόνο ότι μπορεί να κάηκε και ότι θα χάσω ότι είχα εκεί μέσα σωσμένο.

Κάθε βοήθεια-πρόταση καλοδεχούμενη!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ο μετασχηματιστης ή η πλακετα μεταρτοπης.Αν αλλαξεις τροφοδοτικο και δεν παιξει,αφου εχεις δεδομένα που δεν θελεις να χασεις,"σφαξε" τον και βάλε τον εσωτερικο.Αν παιζει παρε ενα νεο κουτι και ξανακανε τον εξωτερικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βγαλε τον δισκο απο μεσα, βαλτον στον υπολογιστη σου και το πιο πιθανο να δουλευει ωστε να παρεις οτι εχεις σωσμενο απο εκει μεσα (βεβαια δεν ξερω αν μετα θα μπορεσεις να τον βαλεις μεσα ωστε να ζητησεις εγγυηση).

Η εταιρεια παντως δεν παιζει να σου κανει data recovery αν ζητησεις εγγυηση.

Επεξ/σία από Salvation81
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...