Προς το περιεχόμενο

Πως τα Seven spot υπάρχουν ακόμα;


MegalosVeziris

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 minutes ago, fastnq2 said:

με την ελληνικη σου ip

Αυτό όμως γιατί να ναι πρόβλημα, εφόσον έχεις κάνει την εγγραφή; Εσύ μπορεί να χεις έρθει διακοπές ξερωγω.. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 100
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

24 λεπτά πριν, fastnq2 είπε

Λεω,καλε μου φιλε,προσπαθησα μολις να δω αν μπορω να αγορασω το πακετο αυτο της νοβα,και ειδα οτι ειναι για κατοικους εξωτερικου,μιας και γραφει παρακολουθησε σαν να εισαι στην πατριδα,και επισης οταν προσπαθησα να κανω εγγραφη δεν ειχε σαν επιλογη χωρας την Ελλαδα,ενω ταυτοχρονα ειχε την γερμανια πανω πανω,τυπου ειναι η πιο συχνη επιλογη.Οποτε ο μοναδικος τροπος να παρεις το προγραμμα αυτο,ειναι να μπεις με vpn,ξενη ip κατα προτιμηση γερμανικη,να κανεις πληρωμη με ξενο μεσο και οχι ελληνικες καρτες γιατι υποτιθεται εισαι κατοικος εξωτερικου,και γενικοτερα να προσεχεις μην απο απροσεξια μπεις με την ελληνικη σου ip.

Χαλάρωσε φίλε ολε οι κάρτες περνάνε...μια χαρά είναι η υπηρεσία μην ανησυχείτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, fastnq2 είπε

Ειναι ηθικο το θεμα,μην σφυριζετε αδιαφορα.Αν εσεις για παραδειγμα γραφατε ενα βιβλιο η κανατε μια ταινια που σας κοστισε χρονο και χρηματα,και το αγοραζε ενας και το εκανε ταναπου και το μοιραζε παντου τζαμπα η ακομα χειροτερα το μεταπωλουσε,δεν νομιζω να ησασταν πολυ ηρεμοι και ευγενικοι.Δεν το παιζω αγιος,αλλα οπως ειπε σε ενα βιντεο καποιος,αν ο ελληναρας μπορουσε να σπασει το vlc θα το σπαγε.Σπαει το office ενω υπαρχει τζαμπανταν και νομιμα το open office που κανει την ιδια δουλεια.Αντιστοιχα για ταινιες υπαρχει το netflix(αν και imho δεν εχει και πολυ μεγαλη ποικιλια),αλλα οπως ειπα δεν θα κατσω να σκασω και εγω,αν δεν εχει καποια ταινια θα την δω online.

Σε αυτα που διαφωνω καθετα ειναι στα αθλητικα γεγονοτα,εγω ρε φιλε δεν εχω χρονο να βλεπω καθε σκ και τεταρτες ποδοσφαιρο,θελω 4 κυριακες τον μηνα να δω την ομαδα μου και τελος.Γιατι με βαζεις να πληρωσω 30-40-50 ευρω το μηνα?Με υποχρεωνεις δηλαδη να παω να στριμωχτω μεσα σε μια καφετερια μεσα στην τσιγαριλα και την βαβουρα?Με τα λεφτα αυτα αγοραζω 4 εισητηρια για το γηπεδο(χωρις υπερβολη).Βαλε ρε οτε-νοβα μια κωλολειτουργια να μπορω να ''αγορασω'' ενα ματς 2-3 ευρω να το δω σαν ανθρωπας.Κυριολεκτικα με αναγκαζεις να μου βγαινει η ψυχη σε στριμακια με σαουδαραβικη περιγραφη,και χανεις και εσυ λεφτα.

Γενικά συμφωνώ, ειδικά για τα αθλητικά. Αν δεν πουλήσουν μεμονωμένα ματς δεν θα επιβιώσουν.

Διαφωνώ σε αυτό για τους Ελληνάρες που έγραψες, δεν είναι θέμα Ελληνάρα. Δεν το σπάνε Έλληνες το office. Παντού υπάρχει πειρατεία, ανάλογα το πόσο ανεκτικοί είναι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, fastnq2 είπε

Σε αυτα που διαφωνω καθετα ειναι στα αθλητικα γεγονοτα,εγω ρε φιλε δεν εχω χρονο να βλεπω καθε σκ και τεταρτες ποδοσφαιρο,θελω 4 κυριακες τον μηνα να δω την ομαδα μου και τελος.Γιατι με βαζεις να πληρωσω 30-40-50 ευρω το μηνα?Με υποχρεωνεις δηλαδη να παω να στριμωχτω μεσα σε μια καφετερια μεσα στην τσιγαριλα και την βαβουρα?Με τα λεφτα αυτα αγοραζω 4 εισητηρια για το γηπεδο(χωρις υπερβολη).Βαλε ρε οτε-νοβα μια κωλολειτουργια να μπορω να ''αγορασω'' ενα ματς 2-3 ευρω να το δω σαν ανθρωπας.Κυριολεκτικα με αναγκαζεις να μου βγαινει η ψυχη σε στριμακια με σαουδαραβικη περιγραφη,και χανεις και εσυ λεφτα.

Υπάρχει, αλλά οι τύποι είναι για γέλια  

https://www.cosmote.gr/eshop/global/gadgets/configurator.jsp?productId=prod1850026_prod

10 € τη μέρα, και να πρέπει να δω και το ματς σε laptop ή tablet 

Τραγικό απλά 

Επεξ/σία από AristidisZ
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
5 hours ago, Kostasspil said:

Κάποιο λινκ?

Όχι δεν είναι Under construction....

Προηγούμενη Παρασκευή ενημερώθηκαν τα καταστήματα ότι η αλυσίδα πάει για κλείσιμο.  

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Κριμα για το τοπικο μαγαζι . Αλλα το site  με ειχε κρεμασει οσες φορες περσι γιορτες ειχα παραγγειλει μετα απο μερες επεφτε τηλ απο θεσσαλονικη για ακυρωση  δε θα μου ληψει 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αναφέρθηκε και πριν μερες σε αλλο θρεντ, δεν κλεινουν (ή τελος παντων δεν κλεινουν ολα). https://www.sevenbigtime.gr/

Επεξ/σία από Thulogur
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
4 hours ago, Alekcat said:

Απολυμένος εδώ! Χαιρετώ την ομάδα! Μας φάγατε! 

Για πες... Ειχα ακούσει παλαιότερα για μη καταβολή μισθού στην ωρα του, 6ημερο(και πανω απο 40ωρες την βδομάδα), απλήρωτες υπερωρίες. Ισχύουν ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να ξεκαθαρίσω το τοπίο αν θέλετε. Επί 8 χρόνια δούλεψα part time στα χαρτιά μέχρι που μας έκλεισαν. Εγώ ανήκω στο πρώτο κύμα με τα μαγαζιά που εκλεισαν. Καμία 15αρια τον Οκτώβριο. Φυσικά με κάνανε υπάλληλο τζίνι που τα κάνει όλα κ συμφέρει χωρίς καμία απολύτως εξέλιξη. Στα χαρτιά πάντα! Στη πράξη απλά πληρωνομουν 3,6€ την ώρα. Δούλευα 130-140 ώρες τον μήνα και κρατούσα ένα ολόκληρο μαγαζί μόνος μου! Στην ουσία έκανα ότι κ ο μάνατζερ/υπεύθυνος του καταστήματος σε θέμα καθηκόντων. Στη τράπεζα έμπαινε πάντα ο στάνταρ επίσημος μισθός κ τα υπόλοιπα τα παίρναμε στο χέρι (μαύρα) απτό ταμείο. Καθυστερήσεις δεν είχαμε ποτέ στη καταβολή του μισθού παρά μόνο το τελευταίο 4μηνο πριν κλείσουμε. Γενικά 3 ήταν τα "καμπανάκια" που μας έλεγαν ότι θα κλείσουμε! Το ένα ήταν η καθυστέρηση πληρωμών. Το άλλο ότι δεν μας έρχονταν emails απτην εταιρία που προορίζονταν για όλα τα καταστήματα. Κ το τρίτο κ βασικότερο ότι οι ιδιοκτήτες του καταστήματος είχανε να πληρωθούν ενοίκια τουλάχιστον 4 μηνών!

4 ώρες πριν, Thulogur είπε

Για πες... Ειχα ακούσει παλαιότερα για μη καταβολή μισθού στην ωρα του, 6ημερο(και πανω απο 40ωρες την βδομάδα), απλήρωτες υπερωρίες. Ισχύουν ;

 

24 λεπτά πριν, Lumini είπε

ε καιρος δεν ηταν? οτι δεν εξελισσεται, πεθαινει. Και τα dvd πεθαναν.

Συγνώμη? Ποιος σου είπε ότι ζούσαν απτά dvd?

Για να βάλουμε τα πράγματα σε μια τάξη! Η αλήθεια είναι απλή. Η εταιρεία αλλάζει πλάνο κ έφτιαξε δύο τεράστια μαγαζιά πολυχώρους σε Λάρισα κ Θεσσαλονίκη. Για να γίνει εφικτό αυτό κλείσανε παραπάνω απτά μισά μαγαζιά σε όλη την Ελλάδα. Φυσικά έκαναν πρόταση στον κάθε manager/υπεύθυνο του καταστήματος αν θέλει να κάνει δώρο την αποζημίωση του κ να κρατήσει ο ίδιος το μαγαζί. Ελάχιστοι όμως δέχτηκαν όπως είναι φυσικό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, Alekcat είπε

 

Συγνώμη? Ποιος σου είπε ότι ζούσαν απτά dvd?

οκ πες μου απο τι ζουσαν

τα dvd πεθαναν, τα bluray ειναι για 5 ατομα ελιτιστες που υπαρχουν (ολοι οι αλλοι τα κατεβαζουν τζαμπα), για παιχνιδια ps4/xbox πλεον ο κοσμος αγοραζει διαδικτυακά (ps4 store), και για κατι φιγουρες/toys τα αγοραζεις φθηνοτερα απο εξωτερικο ΜΕ τα μεταφορικα. Απο ολες τις πλευρες ηρθε το τελος τετοιων μαγαζιων. Νταξι εκτος αν ερθει η γιαγια με το εγγονακι της να αγορασει κατι.

Επεξ/σία από Lumini
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...