Προς το περιεχόμενο

Steelseries Arctis 7 @119,90


nova_centurion

Προτεινόμενες αναρτήσεις

53 λεπτά πριν, dimus1985 είπε

ειναι μεγαλη ευκολια ρε συ :D. Παντως τα void pro δεν ξερω.ΙΣΩΣ να μου καθονταν και καλυτερα.Αυτα δειχνουν πιο Premium βεβαια..Θα δειξει!

παντως το προβλημα ειναι ΜΟΝΟ στο discord.

Ελα μωρε καλα ακουστικα ειναι και αυτα (σιγουρα πιο βολικα και ξεκουραστα απο τα HS70).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι πήρατε τα arctis του θέματος είναι το παλιό μοντέλο και θέλει fimware update. Αυτά που λένε 2019 είναι το νέο revision έχει ήδη το update. Μην το ξεχάσετε γίνονται άλλα ακουστικά με το update. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Arkin είπε

Όσοι πήρατε τα arctis του θέματος είναι το παλιό μοντέλο και θέλει fimware update. Αυτά που λένε 2019 είναι το νέο revision έχει ήδη το update. Μην το ξεχάσετε γίνονται άλλα ακουστικά με το update. 

Νομίζω ότι είναι τα 2019 αυτά του θέματος. Φαίνεται και από το Link

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, nikos16717 είπε

Νομίζω ότι είναι τα 2019 αυτά του θέματος. Φαίνεται και από το Link

Σωστός αν και νομίζω όταν έγινε το θέμα δεν έγραφαν 2019 τα είχε το skroutz με το παλιό μοντέλο. Εγινε γενική προσφορά παγκοσμίως έχουν πολύ άνω του μετρίου ήχο με οκ μικρόφωνο και με υπολογιστή συνεργάζονται τέλεια. Σε κονσόλες υπάρχουν κάποια θέματα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για discord..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρέλαβα χθες από you.gr σε 1 εργάσιμη και μένω τέρμα Ελλάδος! Μπράβο στην εταιρία. Νωρίς για συμπεράσματα αλλά για αρχή θα τα ήθελα να είναι πιο δυνατά στο τέρμα τους κι ας το χρησιμοποιουσα 1 φορα το 3μηνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα παιδιά σήμερα παρέλαβα τα g933, είχα τα Asus Rog Fusion 500..ρε παιδια  πολυ σκατα τα g933 παιζω pubg και ακουγεται πολυ σιγα λες και τα εχω στα 3 μετρα ενω τα εχω στα αυτια μου..φταιει κτ ή ετσι ειναι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
40 λεπτά πριν, john1993 είπε

Καλησπέρα παιδιά σήμερα παρέλαβα τα g933, είχα τα Asus Rog Fusion 500..ρε παιδια  πολυ σκατα τα g933 παιζω pubg και ακουγεται πολυ σιγα λες και τα εχω στα 3 μετρα ενω τα εχω στα αυτια μου..φταιει κτ ή ετσι ειναι?

Λογικα σε δουλευουν σε mono ηχο. Δες σιγουρα αν ειναι σε stereo. Κατω δεξια στον ηχο θα πρεπει να σε εχει επιλογη για stereo.

 

 

Screenshot_1.png

Επεξ/σία από Arkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

36 λεπτά πριν, john1993 είπε

Καλησπέρα παιδιά σήμερα παρέλαβα τα g933, είχα τα Asus Rog Fusion 500..ρε παιδια  πολυ σκατα τα g933 παιζω pubg και ακουγεται πολυ σιγα λες και τα εχω στα 3 μετρα ενω τα εχω στα αυτια μου..φταιει κτ ή ετσι ειναι?

Τα Asus Rog Fusion τι τα έκανες;

54 λεπτά πριν, Arkin είπε

Λογικα σε δουλευουν σε mono ηχο. Δες σιγουρα αν ειναι σε stereo. Κατω δεξια στον ηχο θα πρεπει να σε εχει επιλογη για stereo.

Screenshot_1.png

Μπορεί να εννοεί και το surround έτσι όπως το περιγράφει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, pirmen56 είπε

Τα Asus Rog Fusion τι τα έκανες;

Μπορεί να εννοεί και το surround έτσι όπως το περιγράφει.

Κατα πασα πιθανοτητα αυτο συμβαινει γιατι στο mono ετσι ακουγεται ο ηχος σαν να ερχεται απο μακρια χωρις μπασο κτλ. Το hands free σε μενα ειναι το mono.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, Arkin είπε

Λογικα σε δουλευουν σε mono ηχο. Δες σιγουρα αν ειναι σε stereo. Κατω δεξια στον ηχο θα πρεπει να σε εχει επιλογη για stereo.

Screenshot_1.png

δεν το εβρισκα αυτο..που κοντα ειναι? παντως το εκανα απεγκατασταση και τ ξανα εβαλα και ειναι καπως καλυτερα..παντως ακουω πολυ ψιλα τα οπλα και μου τρυπανε τα αυτια λογικα θα πρεπει να πειραξω το λογισμικο..

13 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Τα Asus Rog Fusion τι τα έκανες;

Μπορεί να εννοεί και το surround έτσι όπως το περιγράφει.

τα εδωσα σε εναν 1ο ξαδερφο μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, john1993 είπε

Καλησπέρα παιδιά σήμερα παρέλαβα τα g933, είχα τα Asus Rog Fusion 500..ρε παιδια  πολυ σκατα τα g933 παιζω pubg και ακουγεται πολυ σιγα λες και τα εχω στα 3 μετρα ενω τα εχω στα αυτια μου..φταιει κτ ή ετσι ειναι?

Έχω το ίδιο θέμα με το PUBG με οποιαδήποτε ακουστικά χωρίς over-compression. Γενικά το PUBG έχει πολύ χαμηλά τις εντάσεις.

Ενώ σε άλλα games χαμηλώνω την ένταση, σ'αυτό τέρμα και ακούω λες και είναι στο 60%.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, john1993 είπε

με τα asus ηταν ολα κομπλε ολα φυσιολογικα..τωρα σκατα

Κλείσε όλα τα εφέ των 933 και βάλε όλους τους ήχους του παιχνιδιού στο 100%. Βεβαιώσου ότι η κάρτα των 933 παίζει δυνατά και αυτή. Αν εξακολουθεί να υπάρχει πρόβλημα, δες αν τα 933 έχουν λειτουργία normalize(συμπίεση) που φέρνει όλους τους ήχους στην ίδια περίπου ένταση. Το PUBG έχει και HRTF απ'όσο ξέρω. Δοκίμασε με ανοικτό και κλειστό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, pirmen56 είπε

Κλείσε όλα τα εφέ των 933 και βάλε όλους τους ήχους του παιχνιδιού στο 100%. Βεβαιώσου ότι η κάρτα των 933 παίζει δυνατά και αυτή. Αν εξακολουθεί να υπάρχει πρόβλημα, δες αν τα 933 έχουν λειτουργία normalize(συμπίεση) που φέρνει όλους τους ήχους στην ίδια περίπου ένταση. Το PUBG έχει και HRTF απ'όσο ξέρω. Δοκίμασε με ανοικτό και κλειστό. 

δοκιμασα αλλα τπτ..μετα το 60% περιπου αρχιζει και αλλαζει ο ηχος..οταν με πυροβολανε ας πουμε σε τρυπαει τα αυτια ο ηχος γινεται πολυ ψιλος..αν το εχω χαμηλα μετα δν ακουω τα βηματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...