Προς το περιεχόμενο

Tα νέα μοντέλα της σειράς Samsung Galaxy S10 θα ανακοινωθούν στις 20 Φεβρουαρίου και το κόστος θα φτάνει τα $1765


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
20 λεπτά πριν, billdanos είπε

Τουλάχιστον εγώ δεν χρειάζεται να αλλάζω συνεχώς λογαριασμούς για να φαίνομαι ... πολλοί. Και δυστυχώς θα έπρεπε πριν συζητησω μαζί σου, να ψαξω πρώτα στο history. 

Ραντεβού στα Ζυρια λοιπόν. :)

Δεν χρειαζεται να τα πιστέψει από εμένα, μπορεί απλά να αγοράσει ένα και να "συγκλονιστεί" από την ποιότητα και την εμπειρία χρήσης. Ενας φούρνος είναι ιδιος αλλα μεσα στο ταψί μπορεί να υπάρχουν απο μπάμιες μέχρι φιλέτο. :)

αναμενουμε την ελευση του mi mix 3 λοιπον.....με τιμη της πλουσιας εκδοσης σε τιμη τρεις φορες πιο κατω απο το πλουσιο S10 .....και χαρακτηριστικα φυσικα καλυτερα αυτα του xiaomi ηδη σε μνημη ram (10-12 ?) απο διαρροες ,για τα υπολοιπα εν καιρο !!! :)

 

Επεξ/σία από georgetsl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 249
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
2 minutes ago, georgetsl said:

αναμενουμε την ελευση του mi mix 3 λοιπον.....με τιμη της πλουσιας εκδοσης σε τιμη τρεις φορες πιο κατω απο το πλουσιο S10 .....και χαρακτηριστικα φυσικα καλυτερα αυτα του xiaomi ηδη σε μνημη ram (10-12 ?) απο διαρροες ,για τα υπολοιπα εν καιρο !!! :)

Αν η σειρά mi mix ήταν άψογη σε ολα, δεν θα ειχε γεμίσει ο τόπος απο αυτές? Ποιος δεν θα ήθελε μια premium συσκευή που θα ηταν άψογη και σε hardware και σε software με τα μισά χρήματα? Μια όμορφη εξωτερικά συσκευή δεν σημαίνει ταυτόχρονα πως ειναι και άψογη συνολικά! 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, georgetsl είπε

αναμενουμε την ελευση του mi mix 3 λοιπον.....με τιμη της πλουσιας εκδοσης σε τιμη τρεις φορες πιο κατω απο το πλουσιο S10 .....και χαρακτηριστικα φυσικα καλυτερα αυτα του xiaomi ηδη σε μνημη ram (10-12 ?) απο διαρροες ,για τα υπολοιπα εν καιρο !!! :)

 

Έχει ήδη βγει και έχει 10gb ram/256gb 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, BorrowedTime είπε

Tα πράγματα ειναι απλά.

1. Οι τιμές, ισχύει οτι εχουν ξεφύγει. Οτι και να εχει μια συσκευή, τα χρήματα ειναι παρα πολλά. 

2. Εφ΄οσον ομως υπαρχουν τετοιες τιμές, το να συγκρίνουμε το κοστος της Samsung με το τιτανιο R&D, τις καλύτερες μνήμες, οθονες, εναν top επεξεργαστη, που ειναι ολα δικής της κατασκευής, με το καρκίνωμα της τεχνολογίας απο το Κουπερτίνο που πουλάει με 1000 Ευρω συσκευές με οθονες που εχουν χειρότερη αναλυση απο κινέζικα των 200 ευρω, ειναι τουλάχιστον ντροπή. Κράξτε την Samsung οσο θελετε. Μαζί σας. Να την συγκρίνετε ομως με την Apple είναι ιεροσυλία, ειδικά για ανθρώπους που ασχολούνται με τεχνολογία

 Και μόνο που ασχολείσαι ξεκάθαρα με τα specs φίλε μου δείχνει ότι μπορεί να γνωρίζεις από τεχνολογία, αλλά έχεις ακόμη πολλά να μάθεις για το πως λειτουργούν τα έξυπνα τηλέφωνα του 2018. Καλή σου μέρα! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον, ας πω και εγω την γνωμη μου.

Αρχικα, ας κανει και 3000€ το κινητο ειναι θεμα του καθενος αν τα βασταει η τσεπη του για να τα δωσει. Συμφωνω και εγω ομως οτι ειναι αξια κατακραυγης μια τετοια τιμη. Δεν μπορουν η Samsung και η Apple να χρεωνουν 1700€ για κινητο ενω υπαρχουν σε μια μερια η Sony (Ναι η Sony), η Vivo, η OnePlus, η Xiaomi και αλλες πολλες και γελανε. Τι καινουργιο εκαναν η Samsung και η Apple? Εβαλαν μια τρυπα στην οθονη. Revolution! Τι καινουργιο εκαναν η Vivo και η Nubia? Απεφυγαν το Notch και εφτιαξαν δυο πανεμορφα κινητα. Τι εκανε η Sony? Εχει κινητο στα 650€ κλασης ανωτερο απο το S9+ σε πολλους τομεις. 

 

Καταλαβαινω οτι η Samsung εχει καλες καμερες (γκουχ γελαει το Pixel τωρα) και Stereo ηχεια αλλα δεν θα δωσω ενα χιλιαρικο μονο για αυτο. Δεν μπορει να ερχετε η Xiaοmi και να μου λεει δωσε μου ενα 500ρικο και παρε κινητο χωρις Notch, με Slider Camera (και οχι δεν χαλαει δειτε τα test), Snapdragon 845 και ασυρματο φορτιστη μεσα στο κουτι.

 

Αρα ας ειμαστε ειλικρεινης, τοσα λεφτα για κινητο ειναι για πεταμα. Εγω πριν δυο χρονια εδωσα 2000€ και πηρα Pc με i7, 8gb καρτα γραφικων, 16gb ram, ενα δισκο SSD και εναν HDD, υδροψυξη, 25αρα οθονη, μηχανικο πληκτρολογιο, gaming ποντικι, gaming headset και ηχεια. Ειναι το ιδιο αυτο με το να εδινα 1700€ για κινητο; 

 

Και οχι Apple fans, στα iPhone δεν πληρωνεις λειτουργικο, φυλακη πληρωνεις.

Επεξ/σία από Comic maniak
  • Like 3
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, billdanos είπε

Αν η σειρά mi mix ήταν άψογη σε ολα, δεν θα ειχε γεμίσει ο τόπος απο αυτές? Ποιος δεν θα ήθελε μια premium συσκευή που θα ηταν άψογη και σε hardware και σε software με τα μισά χρήματα? Μια όμορφη εξωτερικά συσκευή δεν σημαίνει ταυτόχρονα πως ειναι και άψογη συνολικά! 

Και το ανάποδο μπιλ, το sony Xz3 αν και έχει γαμάτα specs, εξωτερικά δεν έχει την αίσθηση του premium που δίνει ένα galaxy, αν και παίζει στην ίδια τιμή.

Πάντως τσάμπα γκρινιαζουν οι συμφορουμίτες, μία ναυαρχίδα παίρνεις και μετά έχεις κόστος ανανέωσις ένα 300άρι το χρόνο, όποιος δεν μπορεί να δώσει 30 ευρώ το μήνα για να έχει την κορυφαία συσκευή κάθε χρόνο απλά δεν τα δίνει, κατά τα λοιπά εμείς που παίρνουμε τις ναυαρχίδες κάθε χρόνο κάνουμε καλό σε όλους εσάς που τις παίρνετε μεταχειρισμένες από εμάς στην μισή τιμή ένα χρόνο μετά, οπότε κόψτε τις γκρίνιες! 😋

  • Like 2
  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τελικα δε φαινεται να ισχυει πως θα ενωθουν οι σειρες S και Note ε? Ευτυχως δηλαδη. 

Κατατα, αναμενομενες τιμες, το 1 ΤΒ απευθυνεται σε πολυ συγκεκριμενο κοινο παρεμπιπτοντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, billdanos είπε

Η Samsung όμως οπως και αλλες εταιρείες που πουλανε συσκευές σε αυτες τις τιμές, δεν στηρίζουν τα έσοδα τους στις ναυαρχίδες τους αλλα στα δεκάδες άλλα low cost μοντέλα που πουλάνε. Και πουλάνε εκατομμύρια από αυτές οπότε δεν τους δημιουργεί ζημιά το να εχουν και ενα high end μοντέλο, που θα κοστίζει πολύ αλλα θα απευθυνεται σε σχετικά λίγους. Είναι θέμα γοήτρου.

Η περίπτωση της apple είναι διαφορετική μιας και δεν βγαζει πολλα διαφορετικά μοντέλα. 

Γόητρο ξεγοητρο οι ναυαρχιδες πλέον χάρη σε apple είναι πιο ακριβές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, JcD είπε

Οι τιμές είναι έκπληξη πραγματικά, το s9+ των 128Gb ξεκίναγε κάπου στα 1.100 α θυμάμαι καλά, το 10αρι θα παίσει στα 700 τρεις μήνες μετά την κυκλοφορία του, προσωπικά θα περίμενα τιμή εκκίνησης τα 1200!

Υπάρχει και ο ΦΠΑ στη μέση που δεν έχει ενσωματωθεί στις παραπάνω τιμές του άρθρου ή έχει ενσωματωθεί σε μικρότερο ποσοστό απ'ότι Ελλάδα.

Επεξ/σία από stavros750
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, Comic maniak είπε

Λοιπον, ας πω και εγω την γνωμη μου.

Αρχικα, ας κανει και 3000€ το κινητο ειναι θεμα του καθενος αν τα βασταει η τσεπη του για να τα δωσει. Συμφωνω και εγω ομως οτι ειναι αξια κατακραυγης μια τετοια τιμη. Δεν μπορουν η Samsung και η Apple να χρεωνουν 1700€ για κινητο ενω υπαρχουν σε μια μερια η Sony (Ναι η Sony), η Vivo, η OnePlus, η Xiaomi και αλλες πολλες και γελανε. Τι καινουργιο εκανε η Samsung και η Apple? Εβαλαν μια τρυπα στην οθονη. Revolution! Τι καινουργιο εκαναν η Vivo και η Nubia? Απεφυγαν το Notch και εφτιαξαν δυο πανεμορφα κινητα. Τι εκανε η Sony? Εχει κινητο στα 650€ κλασης ανωτερο απο το S9+ σε πολλους τομεις. 

Καταλαβαινω οτι η Samsung εχει καλες καμερες (γκουχ γελαει το Pixel τωρα) και Stereo ηχεια αλλα δεν θα δωσω ενα χιλιαρικο μονο για αυτο. Δεν μπορει να ερχετε η Xiaοmi και να μου λεει δωσε μου ενα 500ρικο και παρε κινητο χωρις Notch, με Slider Camera (και οχι δεν χαλαει δειτε τα test), Snapdragon 845 και ασυρματο φορτιστη μεσα στο κουτι.

Αρα ας ειμαστε ειλικρεινης, τοσα λεφτα για κινητο ειναι για πεταμα. Εγω πριν δυο χρονια εδωσα 2000€ και πηρα Pc με i7, 8gb καρτα γραφικων, 16gb ram, ενα δισκο SSD και εναν HDD, υδροψυξη, 25αρα οθονη, μηχανικο πληκτρολογιο, gaming ποντικι, gaming headset και ηχεια. Ειναι το ιδιο αυτο με το να εδινα 1700€ για κινητο; 

Και οχι Apple fans, στα iPhone δεν πληρωνεις λειτουργικο, φυλακη πληρωνεις.

Θέλω να βάλω καρδούλα αλλά δεν έχει reactions. 

 

ΥΓ. Μου το χάλασες λίγο εκεί με την κάμερα αλλά εντάξει. 

Βγάζει καταπληκτικές φωτο αμα ξέρεις να κάνεις τις σωστές ρυθμίσεις στο pro mode. Στο auto το γ@μ@ει λίγο αλλά και πάλι, σπέρνει. 

Κάτοχος S9 εδώ :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, HateMe είπε

Θέλω να βάλω καρδούλα αλλά δεν έχει reactions. 

ΥΓ. Μου το χάλασες λίγο εκεί με την κάμερα αλλά εντάξει. 

Βγάζει καταπληκτικές φωτο αμα ξέρεις να κάνεις τις σωστές ρυθμίσεις στο pro mode. Στο auto το γ@μ@ει λίγο αλλά και πάλι, σπέρνει. 

Κάτοχος S9 εδώ :P 

Thank you. Δεν ειπα οτι δεν ειναι καλο το S9 σαν κινητο. Καθε αλλο. Απλα η τιμη του δεν ειναι οπως θα επρεπε και αλλα κινητα προσφερουν περισσοτερα για λιγοτερα χρηματα :) .

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Comic maniak είπε

Thank you. Δεν ειπα οτι δεν ειναι καλο το S9 σαν κινητο. Καθε αλλο. Απλα η τιμη του δεν ειναι οπως θα επρεπε και αλλα κινητα προσφερουν περισσοτερα για λιγοτερα χρηματα :) .

Έχει πέσει αρκετά η τιμή του. 

450κάτι έχει φτάσει να έχει το μικρό.

Τον Ιούλιο το πήρα στα 500 από bestprice όταν είχε 570 στο σκρουτζ.

Δεν το λες και άσχημο. 

Τώρα με το One UI ειδικά είναι πολύ καλή φάση. Έκανε μεγάλο βήμα με το One UI η Sammy.

Μακάρι να συνεχίσει έτσι (σε θέμα software ε :P) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά...1ον...έχουμε φτωχοποιηθει! Οι μισθοί μας είναι για γέλια!

Και 2ον...οι Κινέζοι έρχονται με φόρα! Δε γλυτώνουν ούτε η σαμυ ούτε η μηλοεταιρεια.

Δείτε τι γίνετε με τη Huawei...κάποια στιγμή θα σκοράρουν και μετά τέλος.

 

Η σαμυ, τα περισσότερα κέρδη φέτος τα βγάλε από την αγορά μνημών. Αρχίζει να αποτραβιέται από τα κινητά.

Επεξ/σία από thanosAIAS
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, stavros750 είπε

Υπάρχει και ο ΦΠΑ στη μέση που δεν έχει ενσωματωθεί στις παραπάνω τιμές του άρθρου ή έχει ενσωματωθεί σε μικρότερο ποσοστό απ'ότι Ελλάδα.

Δεν ξέρω αν είναι έτσι και δεν το σκέφτηκα αυτό που λες αλλά με το Xs max των 256Gb να είναι κοντά στα 1.200 τώρα αν παίξει κοντά στα 1.200 και το s10+ θα πιει πορτοκαλάδα η σαμσουνκ μάλλον! 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...