Προς το περιεχόμενο

Tα νέα μοντέλα της σειράς Samsung Galaxy S10 θα ανακοινωθούν στις 20 Φεβρουαρίου και το κόστος θα φτάνει τα $1765


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 249
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Καλα το 1ΤΒ παρα ειναι μεγαλη χωρητικοτητα, νομιζω απευθυνεται σε πολυ συγκεκριμενο κοινο. Δεν εχω κατι στο νου μου βεβαια, αλλα δε νομιζω ο μεσος χρηστης να θελει τοσο χωρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, Superior είπε

... τι θα βαλει μεσα στο 1ΤΒ αυτος που θα το παρει ηθελα να ξερα... (εδω με 64GB μνήμη και την εχουμε μισοαδεια...)

Για τράβα μια ολόκληρη συναυλία Video σε 4K 60FPS να δούμε με πόσο χώρο θα μείνεις.. Γατάκι ε γατάκι…  το 512 ειναι ο ορισμός του Future Proofing … Τώρα αυτός που θα πάει για το 1 ΤΒ εχει την πολυτέλεια να βλεπει 4Κ ταινιες με συνολικο μεγεθος 100 GB η μια… αμεσως κανετε οτι τα ξερετε ολα… ΛοΛ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, LionRulesGR είπε

Για τράβα μια ολόκληρη συναυλία Video σε 4K 60FPS να δούμε με πόσο χώρο θα μείνεις.. Γατάκι ε γατάκι…  το 512 ειναι ο ορισμός του Future Proofing … Τώρα αυτός που θα πάει για το 1 ΤΒ εχει την πολυτέλεια να βλεπει 4Κ ταινιες με συνολικο μεγεθος 100 GB η μια… αμεσως κανετε οτι τα ξερετε ολα… ΛοΛ

φιλαρακι λυπαμαι αλλα εισαι ΕΝΤΕΛΩΣ εκτος τοπου και χρονου (και AN ειμαι εγω "γατακι", εσυ εισαι 10 φορες μικροτερο γατακι απο μενα), διοτι:

1. αν δεν το καταλαβες μιλαμε για κινητο τηλεφωνο στο thread αυτο και ΟΧΙ για camcorder (τραβαω εδω και 3 χρονια video σε 4Κ/100mbits με camcorders και τα ξερω καλυτερα απο σενα τα θεματα video-storage και οχι μονο)

2. ποιος ΗΛΙΘΙΟΣ θα κατσει να τραβηξει 1 ολοκληρη συναυλια απο το κινητο του και να του βγουν τα ματια και ΧΩΡΙΣ να εχει δυνατοτητα ZOOM  και ΧΩΡΙΣ optical stabilization και χωρις τριποδα και απλα και μονο απο εναν μικρουλη φακο και μικρουλι sensor καμερας κινητου, κλπ (και φυσικα και να ΜΗΝ την απολαυσει κιολας LIVE μιας και θα ειναι εκει)

3. ποιος ΗΛΙΘΙΟΣ θα κατσει να περασει στο κινητο του ταινιες 4Κ των 100GB each ωστε να κατσει να τις δει απο κει και να του βγουν τα ματια (και ακουγοντας απλα και μονο απο το κωλοηχειακι ενος κινητου κι οχι απο τα μεγαλα ηχεια μιας big screen TV)

4. Roms μεγαλυτερες απο 64GB ειναι OVERKILL και ΔΕΝ χρειαζονται (στα ΚΙΝΗΤΑ εννοω... διοτι σε camcorders δεν μας φτανουν 2-3 καρτες των 256GB και παρακαλαμε για μεγαλυτερες) ... γι αυτο αλλωστε ΜΟΝΟ 1 εταιρεια εκανε το ΗΛΙΘΙΟ αυτο "βημα" να παρουσιασει τοσο μεγαλες Roms κι αυτο για λογους εντυπωσιασμου και ΦΙΓΟΥΡΑΣ και μονο (και τιποτε αλλο!!)... (α, και για να "εντυπωσιαζει" κατι ασχετους που "τσιμπανε" σαν τα ψαρακια αμεσως και κανουν κιολας οτι τα ξερουν ολα) :) 

Επεξ/σία από Superior
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, LionRulesGR είπε

Για τράβα μια ολόκληρη συναυλία Video σε 4K 60FPS να δούμε με πόσο χώρο θα μείνεις.. Γατάκι ε γατάκι…  το 512 ειναι ο ορισμός του Future Proofing … Τώρα αυτός που θα πάει για το 1 ΤΒ εχει την πολυτέλεια να βλεπει 4Κ ταινιες με συνολικο μεγεθος 100 GB η μια… αμεσως κανετε οτι τα ξερετε ολα… ΛοΛ

Ποιος βλακας τραβαει ολοκληρη συναυλια σε κινητο; Για αυτο υπαρχουν οι καμερες. Λολ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήστε ρε γατάκια, καλά σας τα λέει ο Λάηον Ρουλζ τελεία Τζι Αρ, για κατεβάστε όλες τις ταινίες Twilight extended edition σε 4k να δούμε αν φτάνει το 1TB. Γατάκια...

ΥΓ: Λέω Twilight γιατί σαν Apple fan έχει πολλές πιθανότητες να είναι η αγαπημένη του ταινία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/12/2018 στις 3:54 ΜΜ, VChris είπε

Ενώ εσύ, που ασχολείσαι με το geekbench... ξέρεις από τεχνολογία...:rolleyes:

Φιλε μου δεν ειναι κριτήριο απόλυτο, αλλα θέλοντας και μη ειναι ενα πολύ, παρα πολύ τιμιο και αποτελεσματικό μέτρο σύγκρισης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, vagvalas είπε

Φιλε μου δεν ειναι κριτήριο απόλυτο, αλλα θέλοντας και μη ειναι ενα πολύ, παρα πολύ τιμιο και αποτελεσματικό μέτρο σύγκρισης.

Το θεωρώ υποτιμητικό να βάζεις επιδόσεις και Apple εμπειρία στην ίδια εξίσωση. Όπως και για παράδειγμα το να μιλάς για value for money και Apple, επίσης.

Η αξία των Apple προϊόντων είναι σε άλλους τομείς και εννοώ πως και ακόμη κι αν τα iPhone δεν θα ήταν τα ταχύτερα, μικρή σημασία θα είχε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...