Προς το περιεχόμενο

H Samsung σε ένα σύντομο βίντεο παρουσιάζει τα βασικά στοιχεία του νέου One UI


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με ένα απλό download το αρχείο από xda....μπαίνεις stock recovery και αφού το έχεις περάσει στην sd card το φλασαρεις....απλά επειδή είναι τώρα στην beta 3 πρέπει να τις περάσεις με την σειρά όλες....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 54
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

56 λεπτά πριν, menthol1979 είπε

Λίγο άσχετο, παιδιά εσείς που έχετε τις beta, πως τις έχετε βαλει;

https://t.me/s9exypie μπες εδώ και θα ενημερωθείς.

1 ώρα πριν, keysmith είπε

Δεν ξέρω για το one ui, αλλά αυτό που έχει τώρα είναι ΑΘΛΙΟ! Από ΟΛΑ τα android που έχω πιάσει είναι το λιγότερο παραγωγικό με "κρυμμένες" πολλές χρήσιμε επιλογές που μάλλον κάνει εσκεμμένα προσπαθώντας να "κλείσει" το σύστημα (όποιος κατάλαβε κατάλαβε). Σύν ότι το βρίσκω μάλλον αρκετά βαρύ αλλά για αυτό δεν έχω αρκετές ενδείξεις (δεν το λειτούργησα αρκετά). 

Η διαφορά σε ευχρηστία σε σχέση πχ με MIUI ή EMUI είναι τεράστια υπέρ των πρώτων. Ελπίζω αυτό τον νέο ui κάτι να κάνει καλύτερα γιατί έχει χάσει δρόμο.

Άθλιο δεν είναι, ούτε τέλειο. 

Το One UI διορθώνει αυτά που έγραψες. Οι κρυμμένες επιλογές που λες, τις βρίσκεις πλέον για πλάκα, και πλέον είναι πανάλαφρο. 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, aris1986 είπε

Ομορφο και πρακτικό. Επιτέλους. Του σκέτου Android είναι βαρετό και φτωχό. Του iPhone βαρετό μέχρι την 11.Χ.Χ που είχα. Είχε notification center περασμένης δεκαετίας. Καθόλου πρακτικό και καμιά ομαδοποίηση. Αναρωτιέμαι τι έκαναν οι σχεδιαστές του λειτουργικού. Πολύ άδεια θα τους έδιναν.

Τεσπα. Κρίμα που θα είναι σε Samsung μόνο και δε των 900+ ευρώ...

Θα το δώσουν και για παλιότερες συσκευές don't worry :) . Από S8 και μετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο στη Samsung...Έχω διαβάσει πολύ καλά σχόλια και περιμένω πως και πως να βγει η τελική έκδοση μιας και το κινητό μου είναι από πάροχο και βαρέθηκα να βάλω την BTU(ανοιχτή UK). Την updato-λαγνεία μερικών δε μπορώ να την καταλάβω...

Η Samsung από εταιρία 3-4 για μένα έχει γίνει οδηγός τουλάχιστον στο στρατόπεδο του Android.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Android One...Samsung One UI...εφευρετικό!  Παρολαυτα φαίνεται πολυ καλό. υπαρχουν όμως ήδη πολύ καλά UIs για Android (Xiaomi, Huawei,κλπ), που και πιο ευρέως διαδεδομένα είναι και σε κινητά πολύ χαμηλότερης τιμής. Αν η Samsung αποφασίσει να το βάλει και στα mid-level ή ακόμα και low-end smartphones, τότε μιλάμε για game-changer...ως τότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, teovag είπε

Android One...Samsung One UI...εφευρετικό!  Παρολαυτα φαίνεται πολυ καλό. υπαρχουν όμως ήδη πολύ καλά UIs για Android (Xiaomi, Huawei,κλπ), που και πιο ευρέως διαδεδομένα είναι και σε κινητά πολύ χαμηλότερης τιμής. Αν η Samsung αποφασίσει να το βάλει και στα mid-level ή ακόμα και low-end smartphones, τότε μιλάμε για game-changer...ως τότε...

Για της xiaomi δεν θα πω δεν έχω εμπειρία , αλλά όχι της Huawei ειναι καλό UI . Εκνευριστικο μέχρι αηδιας

Επεξ/σία από AonDuine
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν το έχω δοκιμάσει, θα περιμένω το επίσημο update. Απ όσα βλέπω και διαβάζω πάντως δείχνει πολλά υποσχόμενο και με πολλές βελτιώσεις και αυτό είναι θετικό! 

Το μόνο που με χάλασε συγκεκριμένα είναι αυτά τα νέα εικονίδια... Τι έχουν κάνει εκεί πέρα? Μόνο εγώ έχω την εντύπωση ότι είναι χάλια και παλιομοδίτικα ας πούμε? 

Φέρνουν λίγο και σε κάτι κινεζιές ότι να ναι, ειδικα το τηλεφωνο, τα μυνήματα και ο browser!

 

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 λεπτά πριν, v|net είπε

Δεν το έχω δοκιμάσει, θα περιμένω το επίσημο update. Απ όσα βλέπω και διαβάζω πάντως δείχνει πολλά υποσχόμενο και με πολλές βελτιώσεις και αυτό είναι θετικό! 

Το μόνο που με χάλασε συγκεκριμένα είναι αυτά τα νέα εικονίδια... Τι έχουν κάνει εκεί πέρα? Μόνο εγώ έχω την εντύπωση ότι είναι χάλια και παλιομοδίτικα ας πούμε? 

Φέρνουν λίγο και σε κάτι κινεζιές ότι να ναι, ειδικα το τηλεφωνο, τα μυνήματα και ο browser!

Δεν ξερω αν υπαρχουν ακομα themes για αυτο το UI επειδη ειναι σε beta, αλλα λογικα θα βγαλουν οποτε εαν σε χαλανε τοσο πολυ τα αλλαζεις...αλλα οι πιο πολλοι δεν βλεπω να το πειραζουν και καλα κανουν...

Επεξ/σία από ScorpioX777
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, what_if είπε

καθαρο android ,ολα τα αλλα ειναι @@ριες που μονο κακο κανουν

Κι εγώ φανατικός του vanilla android είμαι, αλλά τα soft reboots που έχω φάει με το pixel δεν τα έχω φάει ούτε με LG...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, teovag είπε

Android One...Samsung One UI...εφευρετικό!  Παρολαυτα φαίνεται πολυ καλό. υπαρχουν όμως ήδη πολύ καλά UIs για Android (Xiaomi, Huawei,κλπ), που και πιο ευρέως διαδεδομένα είναι και σε κινητά πολύ χαμηλότερης τιμής. Αν η Samsung αποφασίσει να το βάλει και στα mid-level ή ακόμα και low-end smartphones, τότε μιλάμε για game-changer...ως τότε...

Ε όχι δα καλύτερες οι υλοποιήσεις των κινέζων... Καμία επαφή. 

Ειδικά της χαβαη που το έχω δουλέψει, είναι σε στάδια samsung touch wiz όταν κολλούσε ο dialer. 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

29 λεπτά πριν, ScorpioX777 είπε

Δεν ξερω αν υπαρχουν ακομα themes για αυτο το UI επειδη ειναι σε beta, αλλα λογικα θα βγαλουν οποτε εαν σε χαλανε τοσο πολυ τα αλλαζεις...αλλα οι πιο πολλοι δεν βλεπω να το πειραζουν και καλα κανουν...

"Και καλά κάνουν" ...δεν είπα και τίποτα κακό cool! Είπα την γνώμη μου και ρώτησα αν το βλέπω μόνο εγώ έτσι, απλά... Τώρα το τι θα κάνουν οι πιο πολλοί, αν το πειράξουν η όχι η αν κάνουν καλά η όχι άσε να το ξέρουν αυτοί... Γούστα είναι αυτά! Πέρα από αυτό κι εγώ Samsung κινητό διαθέτω και μια χαρά μου φαίνεται το νέο UI ως προς τις λειτουργείες και τις βελτιώσεις του, το περιμένω όπως όλοι γιατί δείχνει εξαιρετικά βολικό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, v|net είπε

"Και καλά κάνουν" ...δεν είπα και τίποτα κακό cool! Είπα την γνώμη μου και ρώτησα αν το βλέπω μόνο εγώ έτσι, απλά... Τώρα το τι θα κάνουν οι πιο πολλοί, αν το πειράξουν η όχι η αν κάνουν καλά η όχι άσε να το ξέρουν αυτοί... Γούστα είναι αυτά! Πέρα από αυτό κι εγώ Samsung κινητό διαθέτω και μια χαρά μου φαίνεται το νέο UI ως προς τις λειτουργείες και τις βελτιώσεις του, το περιμένω όπως όλοι γιατί δείχνει εξαιρετικά βολικό. 

Cool ειμαι, αυτος ειναι και ο λογος που η Samsung εχει τα themes για να ειναι ολοι ευχαριστημενοι με το οπτικο του θεματος.

Εγω παλι δεν θελω να επιβαρυνω εστω στο ελαχιστο το συστημα με κατι τετοια, τι να πω ισως ειμαι ο μονος περιεργος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...