Προς το περιεχόμενο

Yamaha town mate service manual


Thomas S

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω ένα πρόβλημα με το town mate  μου  T50 και θέλω το service manual για να δω τι γίνεται αν το έχει κάποιος η ξέρει σύνδεσμο που να με παραπέμψει θα με βοηθούσε πολύ. Έψαξα αλλά τίποτα. Μόνο το Owners βρήκα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχαιολάγνος!!! Service manual δύσκολο να βρεις για τοσο παλιο μηχανάκι. Η καλύτερη λύση μηχανικός ή να πεις εδώ μέσα τι συμπτώματα έχει και όλο και κάποιος θα ξέρει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@VonLoutsosένα ποντίκι έφαγε το θετικό για την εντολή του ρελε της μίζας τα πίσω Φώτα και το κύκλωμα φόρτισης και όταν πας πορεία ακουμπάνε και μένεις στα μισά. Τα κουνάς λίγο και ξανά παίρνει κτλ αλλά είναι σύνολο 9 καλώδια και δεν καταλαβαίνω τι κάνουν είναι λίγο περίπλοκο γτ τα έφαγε στους κόμβους όχι κατά μήκος οπότε δεν μπςνα βασιστώ στα χρώματα. Πχ για τα c 50 Honda το βρήκα αλλά για τα townmate μόνο επί πληρωμή 

Επεξ/σία από Thomas S
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είσαι σίγουρος οτι το manual θα εχει τόση λεπτομέρεια πανω στο ηλεκτρολογικό κύκλωμα; 

Το δικό μου manual (kaze r 115) εχει μια γενικη περιγραφή αλλά οχι για το που παει το καθε καλώδιο μέσα στο μηχανάκι.

ΥΓ: town mate, το πρώτο μου μηχανάκι. Οταν το αγόρασα πριν 25 χρόνια έψαχνα να βρω την αλυσίδα.:P

Επεξ/σία από thant
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Thomas S είπε

@thanasisxask λές; και να του ανοίξω τα καπάκια για να δω τι γίνεται με τα καλώδια 

Εννοείται, βγάλε τα καπάκια και πριν πειράξεις τίποτα βγάλε με το κινητό σου φωτογραφίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@thanasisxaskτο@thanasisxaskτο έχω κάνει Ίδη 

1 ώρα πριν, thant είπε

Είσαι σίγουρος οτι το manual θα εχει τόση λεπτομέρεια πανω στο ηλεκτρολογικό κύκλωμα; 

Το δικό μου manual (kaze r 115) εχει μια γενικη περιγραφή αλλά οχι για το που παει το καθε καλώδιο μέσα στο μηχανάκι.

ΥΓ: town mate, το πρώτο μου μηχανάκι. Οταν το αγόρασα πριν 25 χρόνια έψαχνα να βρω την αλυσίδα.:P

Είναι πολύ αξιόπιστοα! Εγώ γιαυτό ζητάω το service manual διότι το Owners manual δεν λέει και πολλά μόνο λάδια αέρα ελαστικών κτλ 

Τα μπέρδεψα λίγο με τις απαντήσεις! Με τα ριποστ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 minutes ago, Tompgr said:

Είναι απο το Service manual της Haynes, στο ανέβασα εδώ:

http://www.fileconvoy.com/dfl.php?id=gf613100d7e611f23100013750687dc210b892bf2f1

Το τσίμπησα και εγώ. Ευχαριστώ πολύ :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...