Προς το περιεχόμενο

RTX 20series Turing thread (TU 102, TU 104, TU106)


aorus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καθώς τα έφτυσε η 390 μου (δεύτερη φορά, αυτήν εκτός εγγύησης) κοιτάζω την αγορά μιας 2060. Με ένα budget μέχρι τα 400€ ποιά προτείνετε; Δεν έχω πρόβλημα να αγοράσω από Ευρώπη με κάρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμένα ψόφησε η μια από το SLI 1070 και λειτουργώ με την μια τώρα, έχω κάνει πολλά για να την επαναφέρω αλλά επανέρχεται για λίγο, έχω κάνει rebaling, reflow, σιδέρωμα... γενικά όλα ότι είναι ρουτίνα. Θα θελα μια 2080  ti αλλά νομίζω το παράκαναν με τις τιμές οι άθλιοι, επίσης δεν είναι και πιο super από την προηγούμενη γενιά... δεν ξέρω δεν μου γεμίζουν το μάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, ferongr είπε

Καθώς τα έφτυσε η 390 μου (δεύτερη φορά, αυτήν εκτός εγγύησης) κοιτάζω την αγορά μιας 2060. Με ένα budget μέχρι τα 400€ ποιά προτείνετε; Δεν έχω πρόβλημα να αγοράσω από Ευρώπη με κάρτα.

https://www.skroutz.gr/s/17352323/Gigabyte-GeForce-RTX-2060-6GB-Gaming-OC-PRO-6G-GV-N2060GAMINGOC-PRO-6GD.html#reviews μεχρι 380

Αλλιως απο Msi

https://www.skroutz.gr/s/17351805/MSI-GeForce-RTX-2060-6GB-Gaming-Z-6G.html

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγώ λέω να δώσει 480 να πάρει την στριξ, ακόμα πιο καλή.../s. Στα σοβαρά τώρα, αν σε νοιάζει το vfm πάρε την απλή zotac, τα ίδια ρολόγια θα πιάσεις απλά θα χεις λίγο μεγαλύτερη θερμοκρασία και θόρυβο. Αν δε θες σώνει και καλά nvidia, τσέκαρε στις προσφορές και τη vega 56 strix.

Επεξ/σία από NoiSy MaN
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, NoiSy MaN είπε

Εγώ λέω να δώσει 480 να πάρει την στριξ, ακόμα πιο καλή.../s. Στα σοβαρά τώρα, αν σε νοιάζει το vfm πάρε την απλή zotac, τα ίδια ρολόγια θα πιάσεις απλά θα χεις λίγο μεγαλύτερη θερμοκρασία και θόρυβο. Αν δε θες σώνει και καλά nvidia, τσέκαρε στις προσφορές και τη vega 56 strix.

Η Asus από όσο έχω διαβάσει δεν τα πάει καλά στις AMD. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Η Asus από όσο έχω διαβάσει δεν τα πάει καλά στις AMD. 

Το έχει διορθώσει το θέμα που αφορούσε  κυρίως υψηλές θερμοκρασίες λόγω ελλείψεων στο σύστημα ψύξης. 

Σε απόδοση ήταν από τις κορυφαίες, τουλάχιστον από ότι δείχνουν τα συγκριτικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, DsLmAnIaC είπε

Το έχει διορθώσει το θέμα που αφορούσε  κυρίως υψηλές θερμοκρασίες λόγω ελλείψεων στο σύστημα ψύξης. 

Σε απόδοση ήταν από τις κορυφαίες, τουλάχιστον από ότι δείχνουν τα συγκριτικά.

Asus μια ζωή σε όλα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και η 1660 ti gaming της msi είναι φανταστική.... Χαμηλές θερμοκρασίες και σηκώνει oc. Και κάτω από 300.για μένα δεν αξιζει να δώσεις 400 και να πας σε 6gb καρτα.... 

Καρταρα για τα λεφτά της.... 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, DsLmAnIaC είπε

Το έχει διορθώσει το θέμα που αφορούσε  κυρίως υψηλές θερμοκρασίες λόγω ελλείψεων στο σύστημα ψύξης. 

Σε απόδοση ήταν από τις κορυφαίες, τουλάχιστον από ότι δείχνουν τα συγκριτικά.

Δεν θα το έλεγα .....σε amd δεν πας σε asus

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερη από τις 2 η MSI που σε stock δουλεύει 1350rpm και 35db ενώ η Gigabyte 1850rpm και 39db...Οι μετρήσεις σύμφωνα με το ίδιο site

Απλά στα 310€ που έχει η 1660ti με +30€ πας σε 2060

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Inler είπε

Καλύτερη από τις 2 η MSI που σε stock δουλεύει 1350rpm και 35db ενώ η Gigabyte 1850rpm και 39db...Οι μετρήσεις σύμφωνα με το ίδιο site

Απλά στα 310€ που έχει η 1660ti με +30€ πας σε 2060

Δες το βίντεο. Έχει μεγαλύτερο power limit λέει ο τυπος. Αλλά ναι καλύτερα 2060 zotac... 

Επεξ/σία από billeiros
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...