Προς το περιεχόμενο

RTX 20series Turing thread (TU 102, TU 104, TU106)


aorus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
43 λεπτά πριν, renaxan είπε

Όχι έχει ενδιαφέρον το θέμα..ΟΧΙ..!!! Μην κλειδωθεί, παρακαλώ :)

Προτείνετε κανένα Benchmark να κατεβάσω.

Λογικά θα το δοκιμάσω αύριο. Επίσης θέλω να δοκιμάσω το Anthem. Από τα λίγα video που είδα, θα μου αρέσει να γυρνάω σε ένα άγνωστο πλανήτη σκοτώνοντας τέρατα.. όταν έχω ώρα.. :P  Φυσικά δεν έχω κωδικούς, από κάπου θα το αγοράσω. 

Κάνε origin access. Δινει 10 ώρες από το παιχνίδι. Το δοκιμάζεις και αποφασιζεις

Επεξ/σία από billeiros
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, music_lover είπε

Από τις EVGA έχω τις καλύτερες εντυπώσεις. Και όσον αφορά τις Turing έχουν τις πιο όμορφες υλοποιήσεις όσον αφορά τον πλαϊνό φωτισμό με το λογότυπο της εταιρίας και το μοντέλο της κάρτας. Απλά είναι ακριβότερες από τις υπόλοιπες.

Επέτρεψε μου να διαφωνήσω στο παραπάνω ως προς:

Δεν ειναι οι evga οι πιο ομορφες σε Turing(η ftw3 ειναι ολα τα λεφτα) αλλα ειναι οι μονες που έχουν το φωτεινό logo rtx. Οχι πως ειναι άσχημες μια χαρα καρταρες σε ολα τους ειναι αλλα υπάρχουν και πιο ομορφες.

Για μενα η trio που εχω ισως να ειναι η πιο ωραια εμφανισιακα οχι επειδη την εχω.

Επίσης σε εμφανιση strix, gigabyte aorus, zotac extreme και φυσικά την δυσεύρετη hof.

Η evga που εχω επισης αν και ειναι η μικρή (2070)Ειναι λιτή σαν καρτα εμφανισιακα,κατασκευαστικα ειναι πραγματικά αριστη και βαρια σαν τουβλο.Οκ απο support ειναι η κορυφαία με διαφορά κατ εμε.

Τελος παντων περι ορέξεως κολοκυθόπιτα. Οτι αρεσει στον καθενα.

 

***Edit

Λαθος μου.

Τωρα διαβασα σωστα τι είπες

"Οι πιο όμορφες υλοποιήσεις οσον αφορα τον πλαϊνό φωτισμό με το λογότυπο της εταιρείας και το μοντέλο της καρτας"

Συμφωνώ 100% στο παραπανω

 

 

 

Επεξ/σία από azazil1190
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραιο και το μάτι της Strix 😮

Τι να πω και εγώ με την Gaming OC?

Ένα σκέτο φωτιζόμενο "GIBABYTE" και τέλος, αμάν τσιγκουνιά πια της GB 🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Acmilangr2 είπε

Οι msi μάλλον είναι οι μάλλον πιο όμορφες . Αλλά το μάτι της Strix καλύπτει το κενό επάξια. 

ekiDy42.jpg

Η Strix στα πλαινα εχει κατι περιεργα σχεδια μου θυμιζει κατι απο εξωγηινο πολιτισμο. Η MSI Trio ομως μου αρεσει περισσοτερο μαζι με την Aorus με την AIO ειναι οι 2 πιο ομορφες καρτες εκει εξω. Στιβαρες καρτες και οι 2 και μαζι με την κορυφαια της evga και την msi gaming x οτι καλυτερο κυκλοφορει σε υλοποιηση στις nvidia.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις Aorus έχω διαβάσει παράπονα για θερμοκρασίες σε κάποια reviews, όμορφες μεν αλλά δεν είναι δυνατόν η απλή σειρά της giga να έχει χαμηλότερες θερμοκρασίες από τις Aorus. Θα μου πεις χρονίζονται υψηλότερα αλλά αυτό κάνουν και οι κορυφαίες των υπολοίπων εταιριών αλλά δεν έχουν θέμα με υψηλές θερμοκρασίες π.χ. οι Asus που είναι οι κορυφαίες σε αερόψυξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και είναι το νήμα με την περισσότερη κίνηση (αν και εκτός θέματος) στο control panel της NVIDIA τα αφήνουμε όλα auto ή θέλει κάποια ρύθμιση? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, Inler είπε

Μιας και είναι το νήμα με την περισσότερη κίνηση (αν και εκτός θέματος) στο control panel της NVIDIA τα αφήνουμε όλα auto ή θέλει κάποια ρύθμιση? 

Να βάλεις prefer maximum performance στο power managment mode

Επεξ/σία από Acmilangr2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, Inler είπε

Μιας και είναι το νήμα με την περισσότερη κίνηση (αν και εκτός θέματος) στο control panel της NVIDIA τα αφήνουμε όλα auto ή θέλει κάποια ρύθμιση? 

εχεις με dp η με hdmi συνδεδεμενη την οθονη? Ποια χτυπησες? Με γειες

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Inler είπε

Στα quality/high quality/performance έχει διαφορά η επιλογή?

Με freesync monitor vsync off ή on στο CP? Ευχαριστώ πολύ 

Στο gsync κανονικά θέλει vsync on στο control panel και off μέσα στο παιχνίδι και επίσης 2fps frame cap στο msi afterburner. 

Τώρα αν παίζει κάτι διαφορετικό στις freesync οθόνες δεν ξέρω. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για επιδοσεις δοκιμαστε Anthem με 1080p DLSS με γεωμετρια απο 720p...ζουμι τα fps!

Καλα ε, αμα βγει 720p DLSS με γεωμετρία 540p απο τον πετσινο κοτσαρεις και εναν πιασοκωλε intel στα 5.5ghz να πηγαινεις ταπα! Κατσε καλα καταστασεις 😁

Επεξ/σία από ROG-X
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...