Προς το περιεχόμενο

USB STICK με LED λειτουργίας


Alegreto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω για USB stick 32,η, 64 GB ,αλλά να έχει και λεντάκι λειτουργίας του...οσο και αν έψαξα μου λένε οτι πλέων δεν υπάρχει με LED. αν κάποιος γνωρίζει να μου συστήσει κάποιο με τέτοια λειτουργία θα το εκτιμούσα αφάνταστα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Alegreto είπε

Ψάχνω για USB stick 32,η, 64 GB ,αλλά να έχει και λεντάκι λειτουργίας του...οσο και αν έψαξα μου λένε οτι πλέων δεν υπάρχει με LED. αν κάποιος γνωρίζει να μου συστήσει κάποιο με τέτοια λειτουργία θα το εκτιμούσα αφάνταστα..

Η αληθεια ειναι οτι δεν βρισκεις ευκολα αλλα και τα καταστηματα μπορει να μην το αναγραφουν. Πχ https://www.e-shop.gr/kingston-dteg2-32gb-datatraveler-elite-g2-32gb-usb-31-flash-drive-p-PER.554392 και https://www.e-shop.gr/kingston-dteg2-64gb-datatraveler-elite-g2-64gb-usb-31-flash-drive-p-PER.554393 αλλα λιγο ακριβα σε σχεση με αλλα ιδιας χωρητικοτητας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, chsam είπε

Η αληθεια ειναι οτι δεν βρισκεις ευκολα αλλα και τα καταστηματα μπορει να μην το αναγραφουν. Πχ https://www.e-shop.gr/kingston-dteg2-32gb-datatraveler-elite-g2-32gb-usb-31-flash-drive-p-PER.554392 και https://www.e-shop.gr/kingston-dteg2-64gb-datatraveler-elite-g2-64gb-usb-31-flash-drive-p-PER.554393 αλλα λιγο ακριβα σε σχεση με αλλα ιδιας χωρητικοτητας

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου...Οντως , διατηρούν πολύ υψηλές τις τιμές τους εν σχέση με άλλα του ίδιου τύπου...

Σημ Θά ήθελα  πραγματικά να ήξερα εαν σε αυτό παίζει ρόλο η παρουσία του  LED περί του οποιου γίνεται  λόγος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Alegreto είπε

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου...Οντως , διατηρούν πολύ υψηλές τις τιμές τους εν σχέση με άλλα του ίδιου τύπου...

Σημ Θά ήθελα  πραγματικά να ήξερα εαν σε αυτό παίζει ρόλο η παρουσία του  LED περί του οποιου γίνεται  λόγος..

Ισως γιατι η προσθηκη led και ενος κυκλωματος λειτουργιας του σιγουρα ανεβαζει το κοστος κατασκευης.Αν κ τα συγκεκριμενα ειναι και απο μεταλλο και αδιαβροχα.Εμενα παντως με ενοχλουν τα led πχ οταν βλεπεις μια ταινια στο σκοταδι και να ανασβηνει συνεχως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 ώρες πριν, Metal_Head είπε

Ευχαριστώ πολύ....Ρώτησα και δυστυχώς δεν διαθέτει LED..

10 ώρες πριν, @topos είπε

Για ποιο λόγο θέλεις με led?

Να το πούμε περιέργεια?

18 ώρες πριν, elorant είπε

Ρώτησα για αυτό  και όντως  απο τα λίγα  που  πλέων διαθέτουν  LED..Ευχαριστώ πολύ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, Alegreto είπε

Ευχαριστώ πολύ....Ρώτησα και δυστυχώς δεν διαθέτει LED..

Το 16αρι που έχω εγώ έχει ένα μπλε/μωβ led που αναβοσβήνει αργά όσο το έχεις συνδεδεμένο. Φαντάζομαι θα έχει και το 32/64. Δε ξέρω ποιος σε ενημέρωσε για το αντίθετο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, Alegreto είπε

Ευχαριστώ πολύ....Ρώτησα και δυστυχώς δεν διαθέτει LED..

Να το πούμε περιέργεια?

Ρώτησα για αυτό  και όντως  απο τα λίγα  που  πλέων διαθέτουν  LED..Ευχαριστώ πολύ..

Sorry, δεν ήθελα να ακουστω "επιθετικός".

Απλά όντως έβλεπα φλασάκια με led και το θεωρούσα εντελώς περιτο feature.Και μιας και έχεις concept θα μου ελυνες την απορία.

Υ.γ Ως plan B εάν δεν βρεις στην εγχώρια αγορα-> Υποθέτω πως εάν πατήσεις "flash USB led" στο eBay θα σου εμφανίσει κουβάδες από δαυτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Metal_Head είπε

Το 16αρι που έχω εγώ έχει ένα μπλε/μωβ led που αναβοσβήνει αργά όσο το έχεις συνδεδεμένο. Φαντάζομαι θα έχει και το 32/64. Δε ξέρω ποιος σε ενημέρωσε για το αντίθετο. 

Πήρα  ο ίδιος τηλεφωνο μιας απο τις εταιρείες του σκρουτζ που μου πρότεινες..

2 ώρες πριν, @topos είπε

Sorry, δεν ήθελα να ακουστω "επιθετικός".

Απλά όντως έβλεπα φλασάκια με led και το θεωρούσα εντελώς περιτο feature.Και μιας και έχεις concept θα μου ελυνες την απορία.

Υ.γ Ως plan B εάν δεν βρεις στην εγχώρια αγορα-> Υποθέτω πως εάν πατήσεις "flash USB led" στο eBay θα σου εμφανίσει κουβάδες από δαυτα.

Με παρεξήγησες φίλε μου , δεν σε θεώρησα ποτέ επιθετικό  και σε Ευχαριστώ  πολύ για τις συμβουλές σου ....απλά οταν τελειώνει η φόρτωση  κάποιων αρχείων σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού , θέλω να το αντιλαμβάνομαι εγκαίρως  για να αποσυνδέω το φλασάκι, να συνδέω το επόμενο χωρίς περιττές καθυστερήσεις...

Επεξ/σία από Alegreto
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 20/12/2018 στις 2:15 ΜΜ, Alegreto είπε

Ευχαριστώ πολύ....Ρώτησα και δυστυχώς δεν διαθέτει LED..

Να το πούμε περιέργεια?

Ρώτησα για αυτό  και όντως  απο τα λίγα  που  πλέων διαθέτουν  LED..Ευχαριστώ πολύ..

Τελικά αυτό  που μου υπόδειξες πήρα .... Μαύρο USB 3.0 memory stick Transcend JetFlash 790K 64GB ,και σε πάρα πολύ καλή τιμή..13,30 ευρώ μόνο..Ευχαριστώ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Γεια σας,

κ εγώ σε αναζήτηση usb 3.0 stick με LED, 64-128gb.
Ο λόγος του LED είναι για να είμαι βέβαιος οτι εχει γίνει ασφαλής κατάργηση ή δεν γράφεται-διαβάζεται κάτι τη δεδομένη στιγμή...

Τρέχουσες προτάσεις δοκιμασμένες για την ταχύτητά τους ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, hablando είπε

Γεια σας,

κ εγώ σε αναζήτηση usb 3.0 stick με LED, 64-128gb.
Ο λόγος του LED είναι για να είμαι βέβαιος οτι εχει γίνει ασφαλής κατάργηση ή δεν γράφεται-διαβάζεται κάτι τη δεδομένη στιγμή...

Τρέχουσες προτάσεις δοκιμασμένες για την ταχύτητά τους ?

Δες της Corsair, έχουν μπλε LED (στα δεξιά της photo) 

PER.549564_1.jpg

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...