Προς το περιεχόμενο

eSIM από την Cosmote χωρίς όμως αρχικά υποστήριξη των νέων iPhone (Ενημέρωση)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators
1 hour ago, zxcv said:

Εν όψη του apple watch 5 και του watch os 6, να επαναφέρω λίγο το θέμα, με τον αν ξέρουμε κάτι για λειτουργία των apple watch με e-sim????

Για την ώρα η απάντηση είναι ...ΟΧΙ!

Κανείς επίσημος αντιπρόσωπος δεν θα φέρει για την ώρα LTE εκδόσεις του apple watch 5...

Και αυτό γιατί πρέπει να γίνουν τεχνικές αλλαγές στο δίκτυο ώστε να υποστηρίζεται στο ρολόι το ίδιο νούμερο που υπάρχει και στο τηλέφωνο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
8 minutes ago, zxcv said:

αξιζει τωρα η αγορα του lte ή να το αφησω για το υ χρονου και βλεπουμε?

Η λογική λέει να περιμένεις πρώτα να έχουμε επίσημα την υπηρεσία στην Ελλάδα και μετά να το αγοράσεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

33 λεπτά πριν, billdanos είπε

Η λογική λέει να περιμένεις πρώτα να έχουμε επίσημα την υπηρεσία στην Ελλάδα και μετά να το αγοράσεις. 

Αυτο είναι η απλη λύση και ευκολη αν δεν επηρεαζεσαι οικονομικα, γιατι αν ειναι να ερθει, ας πουμε τον Ιανουαριο, αξιζει να το αγορασεις τωρα.........Αν ειναι να ερθει το νωριτερο το χρονου τετοια εποχη, ΝΑΙ, πρεπει να περιμενεις, οποτε τωρα αγοραζεις το απλο.

Δεδομενου παντα οτι θα γινει αμεσα αγορα apple watch

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγο καιρό είχα κανει ερώτηση σε κατάστημα Vodafone και μου είπαν οτι Οκτώβριο θα αρχήσει η διάθεση e-sim.

Αυτό μου είπε ενας υπάλληλος εκεί, αναρωτιέμαι αν εχει ρωτήσει κανείς επίσημα την εταιρία και αν εχει λάβει απάντηση.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
15 hours ago, alex_grc said:

Πριν λίγο καιρό είχα κανει ερώτηση σε κατάστημα Vodafone και μου είπαν οτι Οκτώβριο θα αρχήσει η διάθεση e-sim.

Αυτό μου είπε ενας υπάλληλος εκεί, αναρωτιέμαι αν εχει ρωτήσει κανείς επίσημα την εταιρία και αν εχει λάβει απάντηση.

Για το θέμα του apple watch η esim είναι κάτι πιο πολύπλοκο σε σχέση με την ενεργοποίησή της σε ένα τηλέφωνο ή ένα smartwatch με νέο αριθμό. Εκτιμώ πως η vodafone θα προσφέρει ο,τι και η cosmote αρχικά στο θέμα των υποστηριζόμενων συσκευών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 2 μήνες μετά...

Καλησπέρα παιδία! Μου εκαναν δωρο (αγορα απο καταστημα κοσμοτε) ενα Galaxy Watch LTE 4g version.

Ενας γνωστος λεει οτι μιλαει κανονικα απο το ρολοι του. Πηγες Γερμνο εβγαλε esim watch up και δουλευει κανονικα κλησεις.

Σημερα πηγα εγω σε ενα γερμανο και ενο αρχικα πηγαν να μου βγαλουν μια esim σε ενα watchup, στο ταμειο ο προισταμενος μας σταματησε πριν πληρωσω μολις ακουσε esim και με ρωτησε γιατι ειναι ποια συσκευη και λοιπα και ειπε δε γντ δε θα δουλεψει. θελει μονο συμβολαιο 12 ευρω το μηνα 10 γκιγκα και θα δουλευει μονο ιντερνετ δηλαδη γιοκ τηλεφωνηματα. αχρηστο δηλαδη. γιατι και για ιντερνετ μονο τι να το κανεις δε παιρνει viber η κατι τα ρολογια της σαμσουνκ. Αλλα εμενα με νοιαζει να μπορω αμα θελω να κανω μια κληση και απο το ρολοι. 

Ξερετε κατι σχετικα με ολα αυτα. Αν τελικα γινετ ή οχι? Αλλα λεει ο ενας αλλα ο αλλος. 
Ευχαριστω πολυ για  τον χρονο σας:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

καλημέρα μπορώ να έχω τη sim στο τηλέφωνο και e-sim στο ρολοι με το ίδιο νουμερο??

η μπορώ να κάνω μια multi sim η φυσική κάρτα να είναι στο τηλέφωνο και η esim στο ρολόι?

Επεξ/σία από naxioths1979
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, naxioths1979 είπε

καλημέρα μπορώ να έχω τη sim στο τηλέφωνο και e-sim στο ρολοι με το ίδιο νουμερο??

η μπορώ να κάνω μια multi sim η φυσική κάρτα να είναι στο τηλέφωνο και η esim στο ρολόι?

clone sim υπηρεσία , θα μιλήσεις με την Cosmote

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
Στις 24/1/2020 στις 2:24 ΠΜ, GeorgeOnline είπε

Καλησπέρα παιδία! Μου εκαναν δωρο (αγορα απο καταστημα κοσμοτε) ενα Galaxy Watch LTE 4g version.

Ενας γνωστος λεει οτι μιλαει κανονικα απο το ρολοι του. Πηγες Γερμνο εβγαλε esim watch up και δουλευει κανονικα κλησεις.

Σημερα πηγα εγω σε ενα γερμανο και ενο αρχικα πηγαν να μου βγαλουν μια esim σε ενα watchup, στο ταμειο ο προισταμενος μας σταματησε πριν πληρωσω μολις ακουσε esim και με ρωτησε γιατι ειναι ποια συσκευη και λοιπα και ειπε δε γντ δε θα δουλεψει. θελει μονο συμβολαιο 12 ευρω το μηνα 10 γκιγκα και θα δουλευει μονο ιντερνετ δηλαδη γιοκ τηλεφωνηματα. αχρηστο δηλαδη. γιατι και για ιντερνετ μονο τι να το κανεις δε παιρνει viber η κατι τα ρολογια της σαμσουνκ. Αλλα εμενα με νοιαζει να μπορω αμα θελω να κανω μια κληση και απο το ρολοι. 

Ξερετε κατι σχετικα με ολα αυτα. Αν τελικα γινετ ή οχι? Αλλα λεει ο ενας αλλα ο αλλος. 
Ευχαριστω πολυ για  τον χρονο σας:)

Ίσως να μπορούν να σου βγάλουν σε κατάστημα cosmote. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...