Προς το περιεχόμενο

eSIM από την Cosmote χωρίς όμως αρχικά υποστήριξη των νέων iPhone (Ενημέρωση)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα wearable και το IOT είναι το ζουμί της υπόθεσης, οι παντόφλες έρχονται σε δεύτερη μοίρα.

Κατά πόσο "είναι ευκολία" να έχεις το συρταράκι στη συσκευή σου είναι υπό αμφισβήτηση. 'Οποτε η συσκευή μου ή των γύρω μου "κλάταρε", δανείστηκα του διπλανού να κάνω τη δουλειά μου χωρίς να αλλάξει κανενός η sim.

Προσωπικά, θα πάω σε galaxy watch LTE. Είναι σπουδαία η αίσθηση να παραμένει (όσο γίνεται) η παντόφλα σπίτι. Θα μου πείτε "θα φορτίζεις κάθε βράδυ". Ε, και; Σάμπως τώρα κάνω διαφορετικά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

44 λεπτά πριν, ziaba είπε

τι να δω? τώρα δηλ είναι dual sim? οι μπάρες σήματος από το δεύτερό νούμερο που είναι?

Οι άπιστοι Θωμάδες στην Cosmote αύριο για πληροφόρηση 

 

C54AFCC4-5658-489F-B09B-C922A4E19F52.jpeg

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι ενεργοποιήσατε...έχει καμία σημασία αν η e-sim ειναι cosmokarta ή σύνδεση? Η κύρια σύνδεση μου ειναι κάρτα εξωτερικού, υπάρχει κάποιο θέμα?

Για εμάς τους Έλληνες κάτοικους εξωτερικού είναι σωτηρία αυτό αν δουλέψει εν τέλει...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
17 λεπτά πριν, dream21 είπε

@panos2000gr Ολες τις φωτογραφιες μου έβαλες απο το facebook στο iNsomnia;

Όπως βλέπεις αποκρύπτοντας κάθε ευαίσθητη πληροφορία παρόλο που στο Facebook ήταν λίγο χύμα τα Imei :) . Επιβεβαιωθηκε από άλλους 2 ότι δουλεύει σε XS Max κανονικότατα. Και από ότι βλέπω δεν διαφέρει απολύτως σε τίποτα η λειτουργία με το φυσικό δικαρτο XS Max που έδωσα πριν λίγες ημέρες.

Επεξ/σία από panos2000gr
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, panos2000gr είπε

Μην είμαστε υπερβολικοί . 10 ευρώ εφάπαξ ζητάνε. Ακόμη και για την απλή φυσική sim υπάρχει κόστος 

Ναι, 5 ευρώ. Τα λίγα ηλεκτρομαγνητικά κύματα που θα στείλουν στο κινητό σου γιατί κοστίζουν τα διπλάσια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, randomcat είπε

Ναι, 5 ευρώ. Τα λίγα ηλεκτρομαγνητικά κύματα που θα στείλουν στο κινητό σου γιατί κοστίζουν τα διπλάσια;

Λίγο άτυχης προσέγγιση. Δεν πληρώνεις πάντα το υλικό σε τεχνολογικά προϊόντα και υπηρεσίες. Υπάρχει ο παράγοντας καινοτομία , τεχνικες υποδομές που απαιτούνται για μια νέα υπηρεσία κτλ

Στο κάτω κάτω δεν σου έβαλε κανείς το μαχαίρι στο λαιμό να βάλεις esim . Μπορεις να συνεχισεις όπως και σήμερα με μια κανονική nanosim και το 5ευρω που περισσεύουν να γίνουν ένα  καφεδάκι :)

Επεξ/σία από panos2000gr
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, panos2000gr είπε

Λίγο άτυχης προσέγγιση. Δεν πληρώνεις πάντα το υλικό σε τεχνολογικά προϊόντα και υπηρεσίες. Υπάρχει ο παράγοντας καινοτομία , τεχνικες υποδομές που απαιτούνται για μια νέα υπηρεσία κτλ

Στο κάτω κάτω δεν σου έβαλε κανείς το μαχαίρι στο λαιμό να βάλεις esim . Μπορεις να συνεχισεις όπως και σήμερα με μια κανονική nanosim και το 5ευρω που περισσεύουν να γίνουν ένα  καφεδάκι :)

Το ερώτημα είναι γιατί το διπλάσιο κόστος από την φυσική SIM (η οποία κάποτε ήταν δωρεάν αλλά αυτό είναι άλλη ιστορία);

Έπειτα, η αγορά θα με σπρώξει κάποια στιγμή προς την eSIM όταν τα κινητά που θα έχουν μόνο eSIM θα έχουν πιο ελκυστικά χαρακτηριστικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτέλους! καιρο τωρα περιμενα να ακουσω κατι τετοιο.

Φυσικα ως κατι καινουριο θα εχει αδυναμιες αλλα μελλοντικα θα απλοποιηθει η διαδικασια ενεργοποιησης η ακομα και η εναλλαγη μεταξυ συσκευων. Οσο αφορα την χρεωση, σιγουρα η υποδομη των παροχων θα πρεπει με καποιο τροπο να κανει αποσβεση τα εξοδα της οποτε καποια στιγμη θα πεσει σε λογικα πλαισια αν οχι μηδενικα.

Περα απο την αδιαβροχοπο.ιηση, την ευκολια ενεργοποιησης/εναλλαγης συσκευσης, λιγοτερο hardware στην συσκευη (φθηνοτερη, ελαφρυτερη) κλπ το κλειδωμα του κινητου θα κανει πλεον αχρηστη την κλοπη των νεων κινητων (αν κι εφοσον θελουν να πετυχουν κατι τετοιο) βεβαια οτι κλειδωνει ξεκλειδωνει, αλλα δε θα ειναι κατι ευκολο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γνωρίζει κανείς αν υποστηρίζει και το pixel 3; Δεν το έχω ακόμα αλλά σκέφτομαι να το αγοράσω κι επειδή δεν έρχεται επισήμως στην Ελλάδα έχω κάποιες αμφιβολίες για τη συμβατότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...