Προς το περιεχόμενο

eSIM από την Cosmote χωρίς όμως αρχικά υποστήριξη των νέων iPhone (Ενημέρωση)


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην COSMOTE Ηλιούπολης μου είπαν πως θα έρθουν τον Μάρτιο οι κάρτες! 🤣🤣

 

Στον Γερμανό μου είπαν πως έρχονται λίγες και πρέπει να είσαι τυχερός!..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 163
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

13 ώρες πριν, koftis650 είπε

Με physical dual SIM όπου έχω εταιρικό+προσωπικό και διαφορετικούς mobile operators, σε Android χρησιμοποιώ (χρόνια τώρα) το parallel space (dual Viber, what's up, Skype, etc).

Φίλε εκπληκτική εφαρμογή σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αλλά σε iPhone προσπάθησα να το συνδέσω το βαιπερ και με πάει σε βαιπερ out δε μπαίνει ο δεύτερος λογαριασμός. Ίσως έχει να κάνει με τα restriction της apple. Μόνο με jailbreak βλέπω να γίνεται σωστά η κάνω κάτι λάθος.. 🙁 όπως και να έχει σε ευχαριστώ για το χρόνο σου  !!💪

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, sbournazos είπε

φίλε μου μιας και είσαι υπάλληλος γερμανού καμία βοηθεια?

προσπαθω από το πρωί σκανάρω συνεχώς τον κωδικο qr και συνέχεια μου βγάζει το εξής μήνυμα. Δεν βρέθηκαν χρησιμοποιησιμα δεδομενα καμία βοήθεια?σε xs max

Φίλε είσαι συνδεδεμένος σε Ίντερνετ ; Έχεις κάνει το τελευταίο update ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιβεβαιωνω κι εγω οτι λειτουργει κανονικα η esim σε iPhone XS (οχι το Max) με ios 12.1.2

καρτα 1 whatsup

καρτα 2 (esim) Κοσμοκαρτα με ενεργοποιημενο το wifi calling

IMG_1395.PNG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Dafy1926 είπε

Φίλε είσαι συνδεδεμένος σε Ίντερνετ ; Έχεις κάνει το τελευταίο update ?

ναι εννοείται. πρώτα έκανα update και μετά σκαναρα τον κωδικό qr.εννοειται σε wifi συνδεδεμένος αλλιώς δεν κάνει και update άλλωστε.

4 ώρες πριν, xKoctakizGR είπε

1ον : Βάλε τελευταία έκδοση iOS

2ον: να σαι σε WiFi 

3ον: σκαναρε

Cosmote αλλα είχαν παραλάβει μονο μια eSim. Ήμουν ολίγο τυχερός 😜

έχω κάνει ακριβώς αυτά τα βήματα αλλά συνεχώς το ίδιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, giannis_fe είπε

Φίλε εκπληκτική εφαρμογή σε ευχαριστώ για την απάντηση. Αλλά σε iPhone προσπάθησα να το συνδέσω το βαιπερ και με πάει σε βαιπερ out δε μπαίνει ο δεύτερος λογαριασμός. Ίσως έχει να κάνει με τα restriction της apple. Μόνο με jailbreak βλέπω να γίνεται σωστά η κάνω κάτι λάθος.. 🙁 όπως και να έχει σε ευχαριστώ για το χρόνο σου  !!💪

Σε Android δεν θέλει root πάντως. Τώρα για iOS θα έψαχνα για παρόμοιες εφαρμογές (πχ parallel app, dual space), in short Google it.

EDIT: Αν και απ' ότι βλέπω υπάρχουν αντικρουόμενες απόψεις, πιθανόν να μην γίνεται ακόμα σε iOS, one step at a time...

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
44 λεπτά πριν, gidi είπε

Κανένα νέο για Apple Watch cellular;

Λογικά με iPhone XS σε 12.1.2 και Σύνδεση Cosmote και Apple Watch 3 LTE  και με αυτό τον οδηγό  πρέπει να παίζει 

Θα σου απαντήσω με σιγουριά αύριο βράδυ που θα το κάνω, γιατί έχω μεν το όλο πακέτο, αλλά είμαι εκτός Ελλάδας και γυρνάω αύριο  

Επεξ/σία από iYannis
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδώ δεν έχουν δίκτυο η καινοτομία μας έφαγε. Για τα μπάζα . Τεχνικό τμήμα που δεν υπάρχει μόνο εργολάβοι και σφυκτογραβατακηδες που τους έχει τελειώσει το οξυγόνο στον εγκέφαλο .

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

56 λεπτά πριν, iYannis είπε

Λογικά με iPhone XS σε 12.1.2 και Σύνδεση Cosmote και Apple Watch 3 LTE  και με αυτό τον οδηγό  πρέπει να παίζει 

Θα σου απαντήσω με σιγουριά αύριο βράδυ που θα το κάνω, γιατί έχω μεν το όλο πακέτο, αλλά είμαι εκτός Ελλάδας και γυρνάω αύριο  

Το ρολόι σου από που αγοράστηκε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...