Προς το περιεχόμενο

Η Apple επιβεβαίωσε ότι το λυγισμένο σασί ορισμένων iPad Pro, είναι φυσιολογικό


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με παραμόρφωση ήδη από το κουτί

ποιοτικός έλεγχος, level 9000

ok είπαμε αμα πας να το σπάσεις μονος σου οκ είσαι για το γιατρό, αλλά να σου έρθει λυγισμένο, μιλάμε για άλλα επίπεδα πρόσφυσης...

 

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 345
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό που δεν έχετε καταλάβει, είναι ότι περίτεχνα θα ανακοινώσουν ότι αυτό ήταν ένα βήμα για τις αναδιπλούμενες οθόνες. Και μπεεεεε οι fans θα τις ανακηρύξουν  συλλεκτικές...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, palawiaris είπε
1 ώρα πριν, absoluteblade είπε

39eeeabc3b58ab0750551d3cb1d9158f.jpg

 Πωλείται καινούργιο σπασμένο iPad  σε τέλεια κατάσταση.

... εντελώς αχρησιμοποιητο, με το εργοστασιακό λυγισμα στο σασί.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρουν... το αναγνωρίζουν... σου λένε έλα να το αλλάξεις κιόλας εντός 14 αλλά εντάξει μωρέ, σιγά! Ε συγνώμη, αλλά αυτό είναι να σε φτύνουν στη μούρη και εσύ να γυρνάς να δίνεις και κ..... Καλά κάνουν όμως! Αν μπορείς και πουλάς έτσι, το αξίζεις!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, vagosd είπε

Σωστό το σκεπτικό αλλά αυτό που λες ισχύει μόνο σε χειροποιητα προιόντα . Όταν μιλάμε για μαζικές παραγωγές πάντα υπάρχει αστοχία ας μη γελιόμαστε. Στην τελική αν δείξει σοβαρότητα και σου πει οποιο έχει θέμα day1 άμεση αντικατάση δε θα μιλόυσαμε τώρα. Γενικά λάθη γίνονται , η διαχείριση είναι που απογοητεύει. 

Σημείωση: μη σας μπερδεύει το αβαταρ μου δεν είμαι φανμπου της (νομίζω φαινεται απο αυτα που γράφω) 

Ναι καταλαβαινω αυτο που λες εχεις απολυτο δικιο, αλλα να συμβαινει 1 λαλακια στην 5 ετια, απο οτι θυμαμε θεμα με το μπεντ ειχε και σε ενα προηγουμενο μοντελο και μαλιστα κινητο και οχι ταμπλετ. Μια εταιρεια premioum ασν την Apple κανονικα και λογικα οσο περνανε τα χρονια πρεπει να εξελισεται και να κανει καλυτερες μελετες και δοκιμες στα προιοντα της, κατι το οποιο απο την μια φαινεται στην αυξηση της τιμης, και να γινετε πολυ καλυτερη απο την προηγουμενη χρονια- γεννια προιοντων. αυτο σου λεω αν τα πουλουσαν -30 με -40 % τα προιοντα της τοτε δεν θα γινοταν τοσος ντορος... υπαρχει γενικα η φραση  "οτι πληρωνεις παιρνεις" γιατι δηλαδη και να μην ισχυσει στα προιοντα της Apple???

π.χ. εγω εχω ενα opel corsa αμα παω στην αντιπροσωπεια και μου λενε λαλακιες εν μερει θα το δεχτω, αν ειχα mercedes και πηγαινα αντιπροσωπεια και μου ελεγαν λαλακιες θα τα εκανα ολα λαμπογιαλο, καταλαβαινεις το παραδειγμα μου ετσι??

Επεξ/σία από th3ofilos
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, kurkosdr είπε

Έχουμε φτάσει πλέον στο σημείο οι συσκευές ορισμένων κατασκευαστών να είναι τόσο εύθραυστες που να μην μπορούν καν να κατασκευαστούν χωρίς να υποστούν ζημιά. 

Και αυτή είναι η καλύτερη περίπτωση, μιας  και αν έρθει λυγισμένο το πας πίσω και στο αλλάζουν. 

Αν με κανονική χρήση στραβώσει η σπάσει η οθόνη τι γίνεται; Υπάρχει ένα σημείο απ' όπου τελειώνει η ευθύνη του χρήστη και αρχίζει η ευθύνη του κατασκευαστή που πουλάει ένα κουτί για σοκολατάκια από αλουμίνιο χωρίς κανενός είδους δομική υποστηρίζη

Τι υπονοείται κύριε μου ότι έχουν κώνειο μέσα αντί για πραλίνα  Ελβετίας, Αφού όταν σας το πουλήσαμε μέσα ήταν η πραλίνα εσείς την φάγατε μετά και τα γεμίσατε με κώνειο. WtF δηλαδή. Αλλά τα ίδια ισχύουν παντού Είτε κινητά είτε αυτοκίνητα τα υλικά είναι ένα χάλι μαύρο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το πραγμα που η μαμα-apple βγαζει ελατωματικά προϊόντα και τα προβατα-φανς δεν ασκουν ΚΑΝ κριτική, με ξεπερνάει.. Πάρ'το βρε αγορι μου, χαλασε οπου θες τα λεφτα σου, δικα σου ειναι ετσι κ αλλιως.. αλλα παραδεξου ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ οτι εκανε μαλ...ια η apple σε κατι.. ΠΑΛΙ FEATURE και αυτο;

  • Like 3
  • Thanks 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, oceanborngr είπε

Νταξ και ο Παρθενωνας φτιαχτηκε με κυρτοτητα στις κολονες αλλα καλος βγηκε!!! 

Ποσο προβατα πια.. 

Δεν έχουν μόνο οι κολώνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, th3ofilos είπε

Ναι καταλαβαινω αυτο που λες εχεις απολυτο δικιο, αλλα να συμβαινει 1 λαλακια στην 5 ετια, απο οτι θυμαμε θεμα με το μπεντ ειχε και σε ενα προηγουμενο μοντελο και μαλιστα κινητο και οχι ταμπλετ. Μια εταιρεια premioum ασν την Apple κανονικα και λογικα οσο περνανε τα χρονια πρεπει να εξελισεται και να κανει καλυτερες μελετες και δοκιμες στα προιοντα της, κατι το οποιο απο την μια φαινεται στην αυξηση της τιμης, και να γινετε πολυ καλυτερη απο την προηγουμενη χρονια- γεννια προιοντων. αυτο σου λεω αν τα πουλουσαν -30 με -40 % τα προιοντα της τοτε δεν θα γινοταν τοσος ντορος... υπαρχει γενικα η φραση  "οτι πληρωνεις παιρνεις" γιατι δηλαδη και να μην ισχυσει στα προιοντα της Apple???

Αν σε κάτι διαφέρει η apple και παίρνει τον τίτλο του premium , είναι το λογισμικό. Εκεί όντως βλέπεις ότι γίνεται δουλειά , ακόμα και οι 3rd party εφαρμογές είναι καλύτερα γραμμένες στο iOS . Στο hardware είναι υψηλής ποιότητας αλλά στον ίδιο βαθμό που είναι και οι άλλες ναυαρχίδες. Επομένως μην περιμένεις στο hardware την τελειότητα .

  • Confused 2
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Κανένας φωστήρας για να μας πει το ποσοστό των συσκευών με πρόβλημα από το εργοστάσιο υπάρχει ή πάλι εγώ θα κάνω εκτιμήσεις και θα με βρίζετε; 😛 

Εν τω μεταξύ τώρα που κοιτάζω και την oled tv από το πλάι βλέπω μια ελαφριά κλίση στη ευθεία! Αμααααν ζημιαααααα... :) 

Πάντως σας συμβουλεύω να περάσετε από ένα κατάστημα που να έχει το νέο iPad μαζί με το pencil σε λειτουργία, για να δείτε πως είναι ένα σωστό tablet. Και θα ξεχάσετε την οποία ... κυρτότητα. Εδώ δεν βάζω φατσούλα γιατί έβαλα ήδη 2 και αν βάλω και άλλη θα αρχίσετε πάλι τις ευχές! 

  • Like 3
  • Confused 1
  • Sad 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...