Προς το περιεχόμενο

Η Apple επιβεβαίωσε ότι το λυγισμένο σασί ορισμένων iPad Pro, είναι φυσιολογικό


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators
1 minute ago, th3ofilos said:

Still trolling... Στο τελος θα σε παντρευτω!!!! 😂 😂 😂 😂 😂

💘

Όλα αυτά τα χρόνια έχετε δημιουργήσει ένα τέρας! Τώρα θα υποστείτε τις συνέπειες! :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 345
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ο μπιλντανος δεν ηταν αυτος που ελεγε μουφα τα βιντεο που λυγιζανε τα ipad και οτι ειναι ανυποστατες φημες? Τωρα βγαινει η apple και τον διαψεύδει και συνεχιζει στο ιδιο μοτιβο? Ουδεμια αξιοπρεπεια

  • Like 14
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τελος θα βγει  η apple με ανακοινωση να λεει οτι οποιος θελει μονο με 500€ θα του κανουν αντικατασταση με νεο!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 minutes ago, gnsX said:

Γιατί δεν περιμένεις αυτό με την ελαφρώς καμένη οθόνη, αποτέλεσμα της διαδικασίας ψύξης των μεταλλικών και πλαστικών στοιχείων της συσκευής κατά την διάρκεια της κατασκευής;

Ναι ναι yada yada...θα προτιμήσω αυτό που λυγίζει και καλά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θαυμάζουμε για άλλη μια φορά την αξιοπιστία και την ποιότητα αυτής της εταιρίας. Συνεχίστε οι γνωστοί να τους προσκυνάτε και να τους λέτε και ευχαριστω, ξέρετε πως λέγεται αυτό.. μαζοχισμός.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, Dr.Fuzzy είπε

Ναι ναι yada yada...θα προτιμήσω αυτό που λυγίζει και καλά. 

Τάχα μου, αφού δεν λύγισε αυτό που αγόρασες άρα και καλά. Καπνίζω 3 πακέτα τσιγάρα κ δεν έπαθα τπτ, βλάπτει και καλά

Τάχα μου την έπιασαν να ρίχνει και τις επιδόσεις του επεξεργαστή, και καλά

Επεξ/σία από gnsX
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
24 λεπτά πριν, billdanos είπε

Κανένας φωστήρας για να μας πει το ποσοστό των συσκευών με πρόβλημα από το εργοστάσιο υπάρχει ή πάλι εγώ θα κάνω εκτιμήσεις και θα με βρίζετε; 😛  

γιατί η πρίμιουμ γραμμή παράγωγης της απλ, που δεν είναι σαν τις άλλες που το ένα κομμάτι το βγάζουν έτσι και το άλλο γιουβέτσι, δεν τα βγάζει όλα ίδια;;

αν ναι, μιλάμε για ποσοστό 100% :)

λες ρε συ Βασίλη και θα ανακοινώσει η απλ και η κάθε απλ το ποσοστό τέτοιου είδους προβληματικών συσκευών, όπως ανακοίνωσαν και οι άλλοι με τις πράσινες οθόνες...

οκ είπαμε άμα πας να το σπάσεις, καλά θα κάνει να σου σπάσει, και άμα πουλάει στις τιμές που πουλάει μαγκιά της προφανώς και μπράβο στο μάρκετινγκ της, αλλά τα:

"είναι το αποτέλεσμα της διαδικασίας ψύξης των μεταλλικών και πλαστικών στοιχείων της συσκευής", "δεν το λαμβάνει υπόψη της ως κατασκευαστικό ελάττωμα", "εμφάνισαν ένα μικρό λύγισμα χωρίς να ασκήσουν πίεση στις συσκευές τους και χωρίς να τις κακομεταχειριστούν", "ορισμένοι πελάτες της εταιρείας που ισχυρίζονται ότι η συσκευή τους ήταν ήδη λυγισμένη όταν την έβγαλαν από την συσκευασία της."

είναι απλά για γέλια, ακόμα και 500e να τα πουλούσε, μην τα ισοπεδώνουμε ολα...

 

υ.γ. γι αυτό που λες "ή πάλι εγώ θα κάνω εκτιμήσεις και θα με βρίζετε;" όποιος βρίζει ή χαρακτηρίζει κόσμο άπλα και μόνο επειδή γουστάρει και αγοράζει ένα προϊόν, είναι απλά τραγικός, άλλο να κράζουμε μια πολυεθνική και τις πρακτικές της άλλο τον δίπλα μας, αυτό ισχύει για όλες τις πλευρές

Επεξ/σία από Oscar_Mike
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
7 minutes ago, rikos said:

Ο μπιλντανος δεν ηταν αυτος που ελεγε μουφα τα βιντεο που λυγιζανε τα ipad και οτι ειναι ανυποστατες φημες? Τωρα βγαινει η apple και τον διαψεύδει και συνεχιζει στο ιδιο μοτιβο? Ουδεμια αξιοπρεπεια

Σε τι κοΖμο θα φέρουμε τα παιδιά μας Νίκο Τσιαμτσίκα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι κανείς δεν κατάλαβε τι γίνεται εδώ... Η apple είναι η πρώτη εταιρεία που έβγαλε σε παραγωγή την πρώτη foldable συσκευή. Χμμμ αλλά ξέχασε να βάλει και foldable οθόνη. 

Είναι απλά απαράδεκτο μια τόσο μεγάλη εταιρεία που κατέχει το μεγαλύτερο μερίδιο καθαρού κέρδους στην αγορά να σου λέει κατάμουτρα ότι πλέον το κέρδος μου προκύπτει από την ποιότητα κατασκευής που χρόνο με τον χρόνο η αναλογία αύξησης τιμής των συσκευών δεν συμβαδίζει με την βελτίωση στην ποιότητα.

Φαντάζομαι να συνέβαινε σε εμένα αυτό... Να έδινε εν πόσο πάνω κάτω 1500€ και να έβλεπα το πρόβλημα μετά από τις 14 μέρες και να μου έλεγαν καλορίζικο το lg flex εμμμ ipad pro. Μπουρλότοοοοοο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιοι-οιες το προτιμούν ίσιο και κάποιοι-οιες χασαπομαχαιρο.

Και στις δύο περιπτώσεις, απολαύστε υπεύθυνα.

Μη το επεκτείνω άλλο κι αρχίσουν οι κίτρινες κάρτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
4 minutes ago, Oscar_Mike said:

γιατί η πρίμιουμ γραμμή παράγωγης της απλ, που δεν είναι σαν τις άλλες που το ένα κομμάτι το βγάζουν έτσι και το άλλο γιουβέτσι, δεν τα βγάζει όλα ίδια;;

αν ναι, μιλάμε για ποσοστό 100% :)

λες ρε συ Βασίλη και θα ανακοινώσει η απλ και η κάθε απλ το ποσοστό τέτοιου είδους προβληματικών συσκευών, όπως ανακοίνωσαν και οι άλλοι με τις πράσινες οθόνες...

οκ είπαμε άμα πας να το σπάσεις, καλά θα κάνει να σου σπάσει, και άμα πουλάει στις τιμές που πουλάει μαγκιά της προφανώς και μπράβο στο μάρκετινγκ της, αλλά τα:

"είναι το αποτέλεσμα της διαδικασίας ψύξης των μεταλλικών και πλαστικών στοιχείων της συσκευής", "δεν το λαμβάνει υπόψη της ως κατασκευαστικό ελάττωμα", "εμφάνισαν ένα μικρό λύγισμα χωρίς να ασκήσουν πίεση στις συσκευές τους και χωρίς να τις κακομεταχειριστούν", "ορισμένοι πελάτες της εταιρείας που ισχυρίζονται ότι η συσκευή τους ήταν ήδη λυγισμένη όταν την έβγαλαν από την συσκευασία της."

είναι απλά για γέλια, ακόμα και 500e να τα πουλούσε, μην τα ισοπεδώνουμε ολα...

υ.γ. γι αυτό που λες "ή πάλι εγώ θα κάνω εκτιμήσεις και θα με βρίζετε;" όποιος βρίζει ή χαρακτηρίζει κόσμο άπλα και μόνο επειδή γουστάρει και αγοράζει ένα προϊόν, είναι απλά τραγικός, άλλο να κράζουμε μια πολυεθνική και τις πρακτικές της άλλο τον δίπλα μας, αυτό ισχύει για όλες τις πλευρές

Για να μιλήσω και λίγο σοβαρά μιας και που και που υπάρχετε και εσείς που όντως τοποθετείτε σοβαρά και λογικά και προφανως θέλω να απαντήσω αντίστοιχα στα σοβαρά (για τους άλλους δεν μπορώ, έχω αλεργία):

προφανως και αν αγόραζα το νέο iPad και είχε σοβαρό κατασκευαστικό πρόβλημα, θα το επέστρεφα άμεσα για αντικατάσταση και θα μου το άλλαζαν χωρίς πολλά πολλά. Το να θεωρήσω όμως πρόβλημα το αν κοιτώντας τη συσκευή στην ευθεία της ράχης, έβλεπα μια κυρτότητα απειροελάχιστη σε μια συσκευή 10”, προφανως και το θεωρώ υπερβολικό. Έχουν πουληθεί μέχρι τώρα άπειρα νέα iPad Pro και αν το πρόβλημα εμφανιζόταν συχνά, θα είχε γίνει χαμός. Όποτε χαλαρώστε και αφήστε όσους το έχουν αγοράσει να σας πουν αν είναι στραβό ή όχι! :)

  • Like 2
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...