Προς το περιεχόμενο

Η Apple επιβεβαίωσε ότι το λυγισμένο σασί ορισμένων iPad Pro, είναι φυσιολογικό


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 345
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά σοβαρά τώρα εγώ δεν είμαι fanboy της apple ίσα ίσα που την κράζω σε λογικά πλαίσια  αλλά όχι και σαβουρες ρε παιδιά... απλά σαν όλες τις μάρκες που έχουν πιο luxury  προσανατολισμό βαράνε στις τιμές πράγμα που θα μπορούσαν να το αλλάξουν αλλά δεν θέλουν γιατί αυτό πουλάνε εν μέρη.. τωρα στο θέμα  μεγάλο φάουλ όχι ότι τους έτυχε αυτό αλλά στο ότι δεν το αλλάζουν πέραν των 15 ημερών.... Δηλαδή αν έλεγαν τουλάχιστον μήνα τι θα αλλαζε; άμα ζητάς πολλά πρέπει να δίνεις και πολλά πως να το κάνουμε.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, billdanos είπε

προφανως και αν αγόραζα το νέο iPad και είχε σοβαρό κατασκευαστικό πρόβλημα, θα το επέστρεφα άμεσα για αντικατάσταση και θα μου το άλλαζαν χωρίς πολλά πολλά. Το να θεωρήσω όμως πρόβλημα το αν κοιτώντας τη συσκευή στην ευθεία της ράχης, έβλεπα μια κυρτότητα απειροελάχιστη σε μια συσκευή 10”, προφανως και το θεωρώ υπερβολικό. Έχουν πουληθεί μέχρι τώρα άπειρα νέα iPad Pro και αν το πρόβλημα εμφανιζόταν συχνά, θα είχε γίνει χαμός. Όποτε χαλαρώστε και αφήστε όσους το έχουν αγοράσει να σας πουν αν είναι στραβό ή όχι!

Οk, απλά για εμενα είναι μεγάλο φάουλ αν τελικά δεν τα αλλάζουν μετά το πέρας των 14 ημερών, γιατί όπως και να το κάνουμε κάποιου μπορεί να του παρουσιάσει την παραμόρφωση αργότερα και το να φάει άκυρο ενώ έχει δώσει τόσα χρήματα δεν τιμά ιδιαίτερα την εταιρεία.

Και βασικότερο από τεχνικής άποψης και όχι "κοινωνικής", κατά τη γνώμη μου δε γίνεται μαγαζί τέτοιου μεγέθους να βγάζει στην αγορά προϊόν αυτής της τιμής με αυτό το "σε ορισμένες περιπτώσεις" πρόβλημα. Δε λέω ότι 1) επηρεάζει κάπου τη λειτουργία ή ότι 2) θα ενοχληθούν όλοι από την κυρτότητα, αλλά δε γίνεται να το βγάλεις για πούλημα αυτό ή έστω την προβληματική παρτίδα, (αν και πιστεύω πως οι συσκευές με την <<παρενεργεια>> θα είναι περισσότερες από όσες θα αναφερθούν για το 1) και το 2) παραπάνω, συν άλλα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

τάμπλετ με κυρτή οθόνη, αν αυτό δεν είναι καινοτομία τότε τι είναι; άντε κράζετε όλοι και δεν μελετάτε καθόλου!

 

😁😁

Επεξ/σία από efkar
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, Oscar_Mike said:

Οk, απλά για εμενα είναι μεγάλο φάουλ αν τελικά δεν τα αλλάζουν μετά το πέρας των 14 ημερών, γιατί όπως και να το κάνουμε κάποιου μπορεί να του παρουσιάσει την παραμόρφωση αργότερα και το να φάει άκυρο ενώ έχει δώσει τόσα χρήματα δεν τιμά ιδιαίτερα την εταιρεία.

Και βασικότερο από τεχνικής άποψης και όχι "κοινωνικής", κατά τη γνώμη μου δε γίνεται μαγαζί τέτοιου μεγέθους να βγάζει στην αγορά προϊόν αυτής της τιμής με αυτό το "σε ορισμένες περιπτώσεις" πρόβλημα. Δε λέω ότι 1) επηρεάζει κάπου τη λειτουργία ή ότι 2) θα ενοχληθούν όλοι από την κυρτότητα, αλλά δε γίνεται να το βγάλεις για πούλημα αυτό ή έστω την προβληματική παρτίδα, (αν και πιστεύω πως οι συσκευές με την <<παρενεργεια>> θα είναι περισσότερες από όσες θα αναφερθούν για το 1) και το 2) παραπάνω, συν άλλα...)

Μα αν περάσουν 14 ημέρες και δεν παρατηρήσεις κάποιο πρόβλημα τότε μάλλον δεν θα είναι και τόσο σοβαρό! Μετά από 14 ημέρες θα μπορούσε κάποιος που έκατσε πάνω του και το στράβωσε, να πάει και να ζητήσει αντικατάσταση αναφέροντας πως έτσι το αγόρασε! :) 

  • Sad 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ δεν καταλαβαίνω το αλλο,και να το αλλάξουν πάλι το ίδιο δεν θα πάρει? κάποια στιγμή θα ξαναλυγίσει,δεν έφτιαξαν άλλα με διαστημικό κράμα,ίδιο υλικά έχουν και τα αντικατάστασης,άρα σκοπός είναι να μην το πάρει,αν το πάρει καταδικασμένος είναι 

 

apple-sucks-change-my-mind-unpopular-opinion-38541066__01.png

Επεξ/σία από scarface5323
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
1 minute ago, scarface5323 said:

εγώ δεν καταλαβαίνω το αλλο,και να το αλλάξουν πάλι το ίδιο δεν θα πάρει? κάποια στιγμή θα ξαναλυγίσει,δεν έφτιαξαν άλλα με διαστημικό κράμα,ίδιο υλικά έχουν και τα αντικατάστασης,άρα σκοπός είναι να μην το πάρει,αν το πάρει καταδικασμένος είναι 

apple-sucks-change-my-mind-unpopular-opinion-38541066.png

Ο Γιουρι Γκελερ τα αγοράζει και λυγίζουν από μόνα τους; 😛 

Έχετε προσέξει πως σε οοοοοολο το internet αναπαράγονται 2-3 ίδιες εικόνες με προβληματικά ipads? Φαντάζομαι πως αυτό είναι μια μικρή λεπτομέρεια μπροστά στο παιχνιδάκι που παίζεται... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, gildo είπε

Όσοι δεν προλάβουν να το αλλάξουν ας του περάσουν δυο μέντεσεδακια και θα ειναι εντάξει 

Ένα κομματάκι 4cm μπετόβεργα, μία ηλεκτροκόλληση και έγινε σαν καινούριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"Αν σε κοροϊδέψουν μια φορά ντροπή σ αυτούς που σε κορόιδεψαν αν οι ίδιοι σε κοροϊδέψουν ξανά τότε είσαι ηλίθιος"

Μια φορά το έκανε με το iPhone 6 και τώρα το ξανακάνει.....έχω αρχίσει να πιστεύω ότι γίνεται βάση σχεδίου και πάω στοίχημα πως το επόμενο Ipad θα έχει ειδικό κράμα αλουμινίου που δεν θα λυγίζει όπως ακριβώς έκανε με το iPhone 6. Πως αλλιώς τα κορόϊδα  του χρόνου θα ξαναγοράσουν το καινούριο iPad που θα είναι σχεδόν ίδιο με το σημερινό με την διαφορά πως θα έχει καλύτερο κράμα αλουμινίου και δεν θα λυγίζει...…..

  • Like 6
  • Thanks 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, kallair είπε

Αυτό το πραγμα που η μαμα-apple βγαζει ελατωματικά προϊόντα και τα προβατα-φανς δεν ασκουν ΚΑΝ κριτική, με ξεπερνάει.. Πάρ'το βρε αγορι μου, χαλασε οπου θες τα λεφτα σου, δικα σου ειναι ετσι κ αλλιως.. αλλα παραδεξου ΕΣΤΩ ΜΙΑ ΦΟΡΑ οτι εκανε μαλ...ια η apple σε κατι.. ΠΑΛΙ FEATURE και αυτο;

Οοοοχι φίλε.το σωστό fanboy θα σου πει ότι δεν φταίει η Apple.απλα έχει βάλει η xiaomi κινεζακια της στη γραμμή παραγωγής και τα χαλάνε επίτηδες,για να πλήξουν το κύρος της μαμάς σοβιετικ....σόρυ της μαμάς Apple θέλω να πω 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, hristos1975psi είπε

"Αν σε κοροϊδέψουν μια φορά ντροπή σ αυτούς που σε κορόιδεψαν αν οι ίδιοι σε κοροϊδέψουν ξανά τότε είσαι ηλίθιος"

Μια φορά το έκανε με το iPhone 6 και τώρα το ξανακάνει.....έχω αρχίσει να πιστεύω ότι γίνεται βάση σχεδίου και πάω στοίχημα πως το επόμενο Ipad θα έχει ειδικό κράμα αλουμινίου που δεν θα λυγίζει όπως ακριβώς έκανε με το iPhone 6. Πως αλλιώς τα κορόϊδα  του χρόνου θα ξαναγοράσουν το καινούριο iPad που θα είναι σχεδόν ίδιο με το σημερινό με την διαφορά πως θα έχει καλύτερο κράμα αλουμινίου και δεν θα λυγίζει...…..

Ευγε !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...