Προς το περιεχόμενο

Hisense H55U7A 55" στα 489 [ΤΕΛΟΣ]


teo466

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Την είδα στον κωτσοβολο στην Τσιμισκή, δίπλα σε μία LG στα 469€ και στην JVC στα 399€... Να πω την αλήθεια, δεν εντυπωσιάστηκα... Τα χρώματα της μου φάνηκαν κάπως ξεπλυμένα.... Μπορεί να φταίνε οι ρυθμίσεις, μπορεί απλά να μην νιώθω.... Δεν ξέρω.... 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οποιος εχει αμφιβολιες παει mall και την βλεπει σε κανονικο υλικο κ οχι σε διαφημισεις του κωτσου.Την εχει διπλα διπλα στον μοναδικο ανταγωνιστη που ειναι η samsung του e-shop οποτε δεν υπαρχει καλυτερη συγκριση.Η διαφορα σε ποιοτητα εικονας κ ποιοτητα ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ την στιγμη που πλεον επαιξε ακριβως στα ιδια λεφτα ειναι απλα χαωδης υπερ της hisense.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, joe003 είπε

Την είδα στον κωτσοβολο στην Τσιμισκή, δίπλα σε μία LG στα 469€ και στην JVC στα 399€... Να πω την αλήθεια, δεν εντυπωσιάστηκα... Τα χρώματα της μου φάνηκαν κάπως ξεπλυμένα.... Μπορεί να φταίνε οι ρυθμίσεις, μπορεί απλά να μην νιώθω.... Δεν ξέρω.... 

Τα ξεπλυμενα χρωματα δεν λενε απολυτως τιποτα. Το θεμα ειναι να βλεπεις σωστα χρωματα.

Γιατι αν παω σε μια τηλεοραση και βαλω τον κορεσμο στο τερμα, θα δειχνει πιο εντυπωσιακη, αλλα το κοκκινο θα το βλεπεις πορτοκαλι και θα νομιζεις οτι βλεπεις παιδικο στο nickelodeon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, alimentas είπε

Οποιος εχει αμφιβολιες παει mall και την βλεπει σε κανονικο υλικο κ οχι σε διαφημισεις του κωτσου.Την εχει διπλα διπλα στον μοναδικο ανταγωνιστη που ειναι η samsung του e-shop οποτε δεν υπαρχει καλυτερη συγκριση.Η διαφορα σε ποιοτητα εικονας κ ποιοτητα ΚΑΤΑΣΚΕΥΗΣ την στιγμη που πλεον επαιξε ακριβως στα ιδια λεφτα ειναι απλα χαωδης υπερ της hisense.

Να ξέρεις :) ότι στο mall μετά από παρατήρηση μου έφεραν τηλεκοντόλ και της έβαλαν ίδιες ρυθμίσεις με την sammy δίπλα ...ήταν έτσι σεταρισμένη αρχικά που πραγματικά έδειχνε να είναι η χειρότερη όλων! και από FU. Μετά από μια μονάχα  μια ρύθμιση δλδ στο Δυναμικό (όπως όλες) τότε έφυγε αυτή η θολούρα που είχε και λέει  το προηγούμενο μέλος εδώ) μάλιστα ο πωλητής έμεινε με το στόμα ανοικτό γιατί μέχρι πριν που έλεγε η διαφορά στις δύο είναι φανερή  .

Φαντάζομαι δλδ ότι η τηλεόραση έρχεται με αρχική ρύθμιση  ''οικονομίας '' και έτσι δεν αποδίδει όπως θα έπρεπε.

Στα θετικά το  μεταλλικό πλαίσιο . Δεν υπάρχει σύγκριση γιατί η sammy του e-shop είναι 60hz! και η διαφορά τιμής μόνο 20€ ... μόνο αν κάποιος θέλει συγκεκριμένα sammy  πάει εκεί. Αλλιώς η μια είναι premium κατηγορία και η άλλη αρχικό μοντέλο.

  

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κριμα τρελη ευκαιρια δεν την προλαβα

γνωριζουμε του κοτσου η 7472   https://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/185758-samsung-ue55nu7472-55

αν εχει va kai 100hz πανελ?

γιατι ειμαι αναμεσα σε αυτην την χισενσ του τιτλου και στην σαμυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
26 λεπτά πριν, postfire είπε

κριμα τρελη ευκαιρια δεν την προλαβα

γνωριζουμε του κοτσου η 7472   https://www.kotsovolos.gr/site/sound-vision/televisions/led-lcd/185758-samsung-ue55nu7472-55

αν εχει va kai 100hz πανελ?

γιατι ειμαι αναμεσα σε αυτην την χισενσ του τιτλου και στην σαμυ

Έχω την εντύπωση ότι 120hz έχει η σειρά nu8xxx και πάνω.  ( και στις 49'' νομίζω ούτε εκεί!!!! από 55'' ισχύει αυτό και πάνω) 

Εδώ έχει κάποιες πληροφορίες:

https://www.displayspecifications.com/en/model/bce61384

 

Επεξ/σία από maxdore217
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 λεπτά πριν, maxdore217 είπε

Έχω την εντύπωση ότι 120hz έχει η σειρά nu8xxx και πάνω.  

Εδώ έχει κάποιες πληροφορίες:

https://www.displayspecifications.com/en/model/bce61384

ευχαριστω για την απαντηση

δαπο οτι ειδα η 7472 εχει 60αρι πανελ?

αρα η χισενσ του τιτλου εστω και στα 699 ειναι μονοδρομος για 100-120hz πανελ

Επεξ/σία από postfire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
46 λεπτά πριν, postfire είπε

αρα η χισενσ του τιτλου εστω και στα 699 ειναι μονοδρομος για 100-120hz πανελ

Στα 700 ευρω ειναι αντιπροσφορα, οποτε τετοια κουβεντα δεν εχει θεση στην ενοτητα μας. Για αγορα τηλεορασης μπορεις να ρωτησεις στην ενοτητα αυτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, postfire είπε

ευχαριστω για την απαντηση

δαπο οτι ειδα η 7472 εχει 60αρι πανελ?

αρα η χισενσ του τιτλου εστω και στα 699 ειναι μονοδρομος για 100-120hz πανελ

Εαν θες και σε βολευει υπαρχει κρατημενη στο ονομα μου στο mall athens  μεχρι το βραδυ μια !! Σου στελνω αριθμο παραγγελιας και πας να παραλαβεις....

Εγω δε θα τη παρω τελικα γιατι αποφασησα να ανεβω σε χρηματα και να παω μια και καλη σε XF9005 προς καλοκαιρι...

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, generalb31 είπε
45 λεπτά πριν, generalb31 είπε

Εαν θες και σε βολευει υπαρχει κρατημενη στο ονομα μου στο mall athens  μεχρι το βραδυ μια !! Σου στελνω αριθμο παραγγελιας και πας να παραλαβεις....

Εγω δε θα τη παρω τελικα γιατι αποφασησα να ανεβω σε χρηματα και να παω μια και καλη σε XF9005 προς καλοκαιρι...

 

εχεις μηνυμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η τηλεόραση για όποιον ενδιαφέρεται μπορεί να παραγγελθεί επιτόπια σε κατάστημα του Κώτσου στα 489Ε και αν θέλεις βάζεις και 5ετη εγγύηση με 89Ε επιπλέον.

Δίνουμαι τον Κωδικό προϊόντος : 185705 και όλα καλά, στο σύστημα τους υπάρχει. Περιμένω παραλαβή την Παρασκευή, ευχαριστώ τον TS και όλους σας για τα σχόλια-κριτικές, βοηθήσατε ένα άσχετο να αγοράσει μία καλή (πιστεύω) TV σε π.καλή τιμή. Καλές γιορτές!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

αξιζει η μεταβαση απο samsung 40h400 σε αυτην του τιτλου? θα δω μεγαλες διαφορες? χρηση ταινιες,anime,games

ειχα στο μυαλο μ να παρω 

Sony KD-55XE7096

Επεξ/σία από Lestat Somewhere I Belong
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...