Προς το περιεχόμενο

Διάφορα αθλητικά παπούτσια @express trainers


DownUNDERground

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγγλικό μαγαζί με καλά ratings (https://www.feefo.com/en/reviews/express-trainers?displayFeedbackType=BOTH&timeFrame=YEAR).

Σχετικά φθηνά μεταφορικά για αποστολή από UK (10 λίρες) και με την προσθήκη του κωδικού SALE20 για έκπτωση 20% έχει αρκετές ενδιαφέρουσες περιπτώσεις σε σχετικά σπασμένα νούμερα μεν, αλλά θα βρείτε και σε "εμπορικά" μεγέθη. Όχι μόνο σε πολύ μικρά ή πολύ μεγάλα.

Ψαχτείτε κι εσείς, αλλά ενδεικτικά:
Adidas D Rose 6 Boost Primeknit Mens 56€ (Ελλάδα από 108€)
Adidas D Rose 6 Primeknit Boost Q16507

 

Adidas Crazylight Boost Low 2.5 Primeknit Mens 47€ (Ελλάδα από 78€)
Adidas Crazylight Boost 2.5 Low F37147


Saucony Hurricane ISO 3 Mens 56€ (Ελλάδα από 81€)
Saucony Hurricane Iso 3 S20348-2
Σε πράσινο/μαύρο.


Saucony Breakthru 3 Womens 47€ (Ελλάδα από 81€)
Saucony Breakthru 3 S20358-1


Adidas Originals Tubular Invader Strap Mens 43€ (Ελλάδα στα 56€)
Adidas Tubular Invader BB5041


Under Armour Speedform Gemini 3 Mens 61€ (Ελλάδα από 70€)
Under Armour Speedform Gemini 3 1285652-005


Adidas Climacool 1 Mens 56€ (Ελλάδα από 65€)
Adidas Climacool 1 BA7176

 

Αυτά με ένα γρήγορο ψάξιμο. Δείτε και το section clearance (και όχι μόνο) και αν εντοπίσετε κάτι καλό, μοιραστείτε το:
https://www.expresstrainers.com/weekly-price-cuts-422-s/

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Like 2
  • Thanks 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, TUPAC είπε

Συγνώμη αλλά τί θα πει σπασμένα νούμερα;

Δεν εχει ολα τα νουμερα διαθεσιμα.

Π.χ  εχει το 40, το 41 και το 45, οποτε αν εσυ φοράς 43 δεν αγοράσεις γιατί αν πάρεις 41 θα περπατάς σας γιαπωνέζα γκέισα, ενω αν πάρεις 45 θα περπατάς σαν σε βάρκα

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αν βρείτε Ultraboost σόλα με κάτω από 90-100€ σφυρίξτε μου κι εμένα.

Adidas Originals EQT Support Ultraboost 65€ !!!
Image result for Adidas Originals EQT Support Ultraboost

 

 

Adidas D Rose Boost 6 74€ (Ελλάδα από 89€)

Adidas D Rose Boost 6 F37128

 

Asics Comutora MX 46€ (Ελλάδα από 62€)
Asics Comutora Mx 1021A013-001


Mizuno Wave Sonic 74€ (Ελλάδα από 115€)
Mizuno Wave Sonic J1GC1734-47

 

Puma Suede Classic 43€ (Ελλάδα από 54€)
Puma Suede Classic 352634-75

 

Adidas Energy Boost 66€ (Ελλάδα από 80€+)
Adidas Energy Boost LTD B27203

New Balance M680 v5 47€
New Balance M680LI5

 

Για κάποιους ασέβαστους.:-D Είπα, ψαχτείτε και μόνοι σας. Θα βρείτε και άλλα. Προφανώς παίζει να είναι στοκατζίδικο και δε θα βρείτε όσα φεύγουν με το καλημέρα, αλλά ευκαιρίες υπάρχουν αρκετές. Προφανώς κάποιοι τα θέλετε όλα στο χέρι.

Επεξ/σία από DownUNDERground
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα σας , ειδα το θεμα σας και μπηκα και εγω να δω , ψαχνω και εγω για παπουτσια αλλα σε nike φοραω 48,5 και απο οτι ειδα δεν ειχε το αμεσως επομενο απο 48 ητανε το 49 , τελος παντων μπηκα για το 49  και ειχε φοβερες τιμες και για ελλαδα 9,99 δολλαρια μεταφορικα , τιποτα. αλλα αυτο που φοβαμαι ειναι το τελωνειο , μου ειπανε οτι αμα υπερβει τα 23 ευρω  πληρωνεις τελωνειο , τοτε τι να κανω;  τα παιρνω απο την ελλαδα , τουλαχιστον θα  ξερω τι τιμη σιγουρα και δεν θα μου ερθει να πληρωσω κατι αλλο. 

κανω λαθος;  απο οτι ειδα η εδρα του καταστηματος ειναι στην Αγγλια . 

εσεις τι θα κανατε στην θεση μου ;  

χρονια πολλα σε ολους ! . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, johnmegarythmos είπε

καλησπερα σας , ειδα το θεμα σας και μπηκα και εγω να δω , ψαχνω και εγω για παπουτσια αλλα σε nike φοραω 48,5 και απο οτι ειδα δεν ειχε το αμεσως επομενο απο 48 ητανε το 49 , τελος παντων μπηκα για το 49  και ειχε φοβερες τιμες και για ελλαδα 9,99 δολλαρια μεταφορικα , τιποτα. αλλα αυτο που φοβαμαι ειναι το τελωνειο , μου ειπανε οτι αμα υπερβει τα 23 ευρω  πληρωνεις τελωνειο , τοτε τι να κανω;  τα παιρνω απο την ελλαδα , τουλαχιστον θα  ξερω τι τιμη σιγουρα και δεν θα μου ερθει να πληρωσω κατι αλλο. 

κανω λαθος;  απο οτι ειδα η εδρα του καταστηματος ειναι στην Αγγλια . 

εσεις τι θα κανατε στην θεση μου ;  

χρονια πολλα σε ολους ! . 

Δεν θα θελα να φάω κλωτσιά απ το πόδι σου 😢 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, johnmegarythmos είπε

καλησπερα σας , ειδα το θεμα σας και μπηκα και εγω να δω , ψαχνω και εγω για παπουτσια αλλα σε nike φοραω 48,5 και απο οτι ειδα δεν ειχε το αμεσως επομενο απο 48 ητανε το 49 , τελος παντων μπηκα για το 49  και ειχε φοβερες τιμες και για ελλαδα 9,99 δολλαρια μεταφορικα , τιποτα. αλλα αυτο που φοβαμαι ειναι το τελωνειο , μου ειπανε οτι αμα υπερβει τα 23 ευρω  πληρωνεις τελωνειο , τοτε τι να κανω;  τα παιρνω απο την ελλαδα , τουλαχιστον θα  ξερω τι τιμη σιγουρα και δεν θα μου ερθει να πληρωσω κατι αλλο. 

κανω λαθος;  απο οτι ειδα η εδρα του καταστηματος ειναι στην Αγγλια . 

εσεις τι θα κανατε στην θεση μου ;  

χρονια πολλα σε ολους ! . 

Από Αγγλία ΔΕΝ έχει τελωνείο ( ακόμα ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

καλησπερα σας , ειδα το θεμα σας και μπηκα και εγω να δω , ψαχνω και εγω για παπουτσια αλλα σε nike φοραω 48,5 και απο οτι ειδα δεν ειχε το αμεσως επομενο απο 48 ητανε το 49 , τελος παντων μπηκα για το 49  και ειχε φοβερες τιμες και για ελλαδα 9,99 δολλαρια μεταφορικα , τιποτα. αλλα αυτο που φοβαμαι ειναι το τελωνειο , μου ειπανε οτι αμα υπερβει τα 23 ευρω  πληρωνεις τελωνειο , τοτε τι να κανω;  τα παιρνω απο την ελλαδα , τουλαχιστον θα  ξερω τι τιμη σιγουρα και δεν θα μου ερθει να πληρωσω κατι αλλο. 

κανω λαθος;  απο οτι ειδα η εδρα του καταστηματος ειναι στην Αγγλια . 

εσεις τι θα κανατε στην θεση μου ;  

χρονια πολλα σε ολους ! . 

Που ειδες τιμές σε δολλάρια; 

Επισης έχει έδρα και κεντρο αποστολής στην Αγγλία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για το τελωνείο σου απάντησαν.

9 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

ψαχνω και εγω για παπουτσια αλλα σε nike φοραω 48,5 και απο οτι ειδα δεν ειχε το αμεσως επομενο απο 48 ητανε το 49 , τελος παντων μπηκα για το 49

Δες στα παπούτσια που έχεις ήδη, τι UK νούμερο γράφουν, γιατί πολύ πιθανό είναι να βρεις το νούμερό σου. Όταν Αγγλικά μαγαζιά "μεταφράζουν" τα νούμερά τους σε Ευρωπαϊκά καμια φορά τα στρογγυλεύουν, πχ. το 10.5UK είναι το 45κ1/3 και όχι 45.5 κοκ.

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, HateMe είπε

Δεν θα θελα να φάω κλωτσιά απ το πόδι σου 😢 

αστα να πανε περα απο την πλακα δεν βρισκω ευκολα παπουτσια φθηνα , ηδη παλια ειχα παρει απο τον καταστημα στο Συνταγμα bigshoes αλλα ητανε πανακριβα 120 ευρω για casual παπουτσι , παρα πολυ ακριβα, μετα βρηκα το site της nike κατι παπουτσια και τα παραγγειλα μεσω ιντερνετ δεν ηξερα οτι θα μου ερθουνε απο το εξωτερικο αλλα δεν ειχα προμηθεια μεσω κουριερ ηρθανε αλλα εκαναν καμια δεκαρια ή και παραπανω μερες δεν θυμαμαι ακριβως.  μου αρεσει που επικοινωνησα μαζι τους σε  ενα τηλεφωνο και μου ειπανε να με γραψουνε ως μελος για μου στελνουνε στα γενεθλια μου εκπτωτικους κωδικους για ολα τα ειδη nike ! αλλα κανενα email δεν εχω λαβει!. 

17 λεπτά πριν, mynam3 είπε

Από Αγγλία ΔΕΝ έχει τελωνείο ( ακόμα ).

πως μπορω να ξερω 100% οτι δεν θα πληρωσω τελωνειο απο Αγγλια ή απο αλλες χωρες; 

15 λεπτά πριν, isay είπε

Που ειδες τιμές σε δολλάρια; 

Επισης έχει έδρα και κεντρο αποστολής στην Αγγλία

το £  ( GBP) δεν ηξερα οτι ητανε Λιρα , συγνωμη.  

10 λεπτά πριν, DownUNDERground είπε

Για το τελωνείο σου απάντησαν.

Δες στα παπούτσια που έχεις ήδη, τι UK νούμερο γράφουν, γιατί πολύ πιθανό είναι να βρεις το νούμερό σου. Όταν Αγγλικά μαγαζιά "μεταφράζουν" τα νούμερά τους σε Ευρωπαϊκά καμια φορά τα στρογγυλεύουν, πχ. το 10.5UK είναι το 45κ1/3 και όχι 45.5 κοκ.

γραφει UK 13 , US 14 , CM 32,  EUR 48.5. 

σας ευχαριστω παρα πολυ ολους , δεν γνωριζω για αυτο και ρωτησα και αμα κανει καποιος λαθος μετα το μαθαινει , σορρυ για τα λαθη μου παραπανω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

πως μπορω να ξερω 100% οτι δεν θα πληρωσω τελωνειο απο Αγγλια ή απο αλλες χωρες;

Επειδή στο λέμε εμείς;;;

Ψάξε λοιπόν με βάση το UK 13 στα Nike και άσε το πως τα μεταφράζει σε Ευρωπαϊκά νούμερα. Ή αν δε βρεις 13 και σε παίρνει για UK 13.5 κοκ. Είσαι πιο safe έτσι.

Επεξ/σία από DownUNDERground
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, johnmegarythmos είπε

 

πως μπορω να ξερω 100% οτι δεν θα πληρωσω τελωνειο απο Αγγλια ή απο αλλες χωρες; 

 

Γιατί οι αποστολές γινονται απο το ΗΒ, το ΗΒ ειναι ακομα στην ΕΕ και οι αποστολές που γινονται εντός ΕΕ, δεν υποκεινται σε τελωνειακους δασμους, εκτος ειδικών προϊόντων (καπνου, αλκοολ, οχήματα, κλπ) που τα παπουτσια δεν ειναι σε τετοιες λιστες. Διαφοροποιηση μπορεις να δεις λόγω διαφορετικου ΦΠΑ και απο το κοστος μετατροπής συναλλαγματος απο pound σε euro. 

Για το αλλες χώρες δεν ξέρω, αλλά αποστολές που γινονται εντος ΕΕ δεν παιζει τελωνειο. Προσεχε ομως μια λεπτομέρια. Το οτι ενα site ειναι στην ΕΕ, δεν ισοδυναμει πάντα οτι γινονται αποστολές απο ΕΕ. Π.χ. στο αγγλικό/γερμανικο/ιταλικο amazon υπάρχουν αρκετοί third party πωλητες που πουλάνε την πραμάτεια τους, αλλα κανουν αποστολές απο εκτός ΕΕ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

σε ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες για το τελωνειο . , 

 

οσο σε UK δεν υπαρχει σε καμια εταιρεια ουτε καν στην nike. 

Επεξ/σία από johnmegarythmos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...