Προς το περιεχόμενο

Έξι παραλλαγές της GeForce RTX 2060 έρχονται από την Nvidia


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

32 λεπτά πριν, hondakkias31 είπε

Πως την βλεπεις την nvidia κ την ιντελ για καλες τιμες?

λεω αν, και ελπιζω για νορμαλ τιμουλες, τωρα η Intel που κολλαει δεν το πιασα αλλα οκ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 71
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, exor είπε

vega 56 me 64 bios λιγο oc στο afterburner.. superposition 4350 σκορ οταν μια oc 1080 κανει 4100 .. στα παιχνιδια εκτος της καλυτερης εικονας οι ραντεον ειναι πιο ομαλες ..εδωσα την 1070 σε ενα μηνα μεσα ..απαραδεκτη 

μην ψηνεστε με ψευτοαριθμους ..στα παιχνιδια που εχουν εξελιχθει για nvidia οκ κανουν fps αλλα δεν ειναι ομαλες και εχουν ξεπλυμενη εικονα και στο βιντεο 

Μαζί σου σε όλα οι nvidia σταμάτησαν να είναι smooth στις 9ΧΧ... αλλά μην τα λες έτσι χύμα θα σε πουν αιρετικό!!! Και εγω την 1070 ενα μήνα την άντεξα θέλω gameplay βούτυρο κατι που μου είχα απο την πρώτη Τιταν και την fury η rx 480 δε μου άρεσε επίσης μια απο τα ίδια με τις νέες nvidia. Τώρα για ρα χρώματα έχεις δίκιο 100% η παλέτα την amd είναι ανώτερη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έτσι, απλά και κατανοητά για να μη μπερδεύεται ο καταναλωτής...

Άντε να βγάλεις άκρη ποια είναι ποια με τόσες παραλαγές. Θα βλέπεις καλή τιμή και θα πρεπει να googlάρεις μια ώρα για να δεις ποια εκδοση είναι. Τραγικό πραγματικά...

Τέλος, με το ίδιο GPU, πόση να είναι η διάφορα αν η μνήμη είναι gddr 6 ή 5; 10%; 15%; Όπου θα κολλάει η μια θα κολλάει και η άλλη. Τί 20, τί 23 fps...

Να μη μιλήσω και για SLI γιατί θα γελάσουν και τα πόμολα...

Επεξ/σία από johncorfas
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

42 λεπτά πριν, valkon είπε

Και μετά με ρωτάνε οι φίλοι μου γιατί έχω ακόμα την GTX 760, γιατί πολύ απλά η κάρτα σου θα γίνει obsolete σύντομα. Πρέπει να επιστρέψει η AMD όπως και δήποτε. Αυτό το πανηγύρι πρέπει να σταματήσει.

Ετσι αν κ τα χω χωσει κ στις 2 εταιριες πρεπει ν πεσουν πολυ οι τιμες το εχουν π......σει το θεμα

17 λεπτά πριν, hammerd είπε

λεω αν, και ελπιζω για νορμαλ τιμουλες, τωρα η Intel που κολλαει δεν το πιασα αλλα οκ :P

Ιδια απληστια-φιλοσοφια...εκει κολαει

Η nvidia απλα επαιξε πολυ καλα το παιχνιδι της ..καταφερε να βγαλει πανακριβες καρτες κ συνεχιζει να πουλα τις παλιες σχεδον στις ιδιες τιμες  η μια λιγο καλυτερη απο την προηγουμενη αλλα οχι πολυ αρα κ η παλια οχι μεγαλη πτωσης τιμης κ παει λεγοντας ....παμπονηρη κινηση τουλαχιστον σαυτο τους βγαζω το καπελο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

580=250-300

Vega 56=350-400

Vega 64= 400-450 

Και κάθε μια με 3 ΑΑΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ.και συζητάμε  για nvidia.ακομα και 2 x vega 64=10-20% πανω απο 2080τι στα 4 κ ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, Ouranium είπε

580=250-300

Vega 56=350-400

Vega 64= 400-450 

Και κάθε μια με 3 ΑΑΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ.και συζητάμε  για nvidia.ακομα και 2 x vega 64=10-20% πανω απο 2080τι στα 4 κ ....

Νταξει φιλε καλα τα cf και με 2 580 οκ εισε ...αλλα δυστυχως δεν υποστηριζονται ολα τα παιχνιδια κ ζεσταινονται ειδικα η πανω και και και ...περισσοτερα τα αρνητικα δυστυχως 

Μπορει κ εσκεμμενα να το κανουν οι μαγκες για να χρυσοπληρωνουμε τις ακριβες 

Επεξ/σία από hondakkias31
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανυπομονώ να δω 2050ti low profile να ρίξω μια σε ένα από τα 8300 sff μου...

Δώσε πόνο nvidia....

Και οι υπόλοιποι ξερόλες απλά googlάρετε να δείτε παιχνίδια όπως control, exodus μέσα στο 19 αναμένονται πολλοί τίτλοι και δείτε κάνα ντέμο με rtx gi, dlss, rt, rts  και αφήστε την amd με τις βεγκα και τις σαχλαμάρες της...σοβαρευτείτε επιτέλους...

Αλλά ξέχασα... και η 1080 θα παίζει rt... ναι... 10 καρέ βγάλανε σε 1080 ... και η 2070 45 κάτι... έλεος... ανοίξτε τα μάτια σας... Intel και nvidia... οι υπόλοιποι ίσα να υπάρχει ανταγωνισμός και συζήτηση...

3 ώρες πριν, Agony είπε

Οταν βγει καρτα που θα μπορει να τρέξει 2x4K 90 fps VR σε καποια χρονια τοτε ισως κανω αναβαθμιση αποτ την παλια 1080ΤΙ

για να έχεις χώσει για 1080ti πα να πει ότι αν είχες τώρα τα φράγκα θα είχες χώσει και για 2080ti.. άστα αυτά :P

Σε ΟΛΑ τα παιχνίδια μια 2080 rtx έχει ποιο ομαλή κίνηση σε 4κ παιχνίδια και ας λένε άλλα τα χαζομπέντσμαρκ... μόλις 3 μέρες πριν δώσαμε με τον φίλο μου 2 1080ti και πείραμε μια 2080ti δίχως ευρώ παραπάνω και το σύστημα ανέπνευσε... ΟΛΑ τα παιχνίδια που είχε εγκατεστημένα στο δίσκο του σε 4κ έχει πάνω από 10-15% σε framerate επιπλέον και η κίνηση είναι πολύ ποιο σταθερή σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού... 

2 ώρες πριν, oceanborngr είπε

Xbox και να τις βαλουν τις καρτες τους εκει που ξερουν.. 

Για το πρώτο μιλάς? 

:P

αν ναι τότε είσαι και γαμώ τους νοσταλγούς και μπράβο σου... :D

6 ώρες πριν, forgotten είπε

μακαρι να τους απαντησει η amd με καλη υλοποιηση για να μαθουν και αυτοι οτι η κοροιδια πληρωνεται ,καταντησε αηδια μια 1050τι να θεωρειται πολυ καλη τιμη τα 150 ευρω μετα απο τοσα χρονια κυκλοφοριας.

οπως απάντησε με τις βέγκα...

περίμενε εσύ...

και μιας και αναφέρεις την 1050ti έχω μια low profile gigabyte oc 4gb σε ένα από τα 8300 μου και παίζει καρφωτά 40-60fps Gta5 σε 2560χ1080 με όλα στο τέρμα και στο advanced graphics επίσης όλα στο τέρμα Και με το κορύφωμα να μην παίρνει καθόλου ρεύμα παρά μόνον από την θύρα των 75βατ... και με θερμοκρασία 40-60 βαθμούς μαξ... με τροφοδοτικό 240 βατάκια που έχουν τα 8300sff (και να τονίσω ότι έχει μέσα 3770k για επεξεργαστή :D)...

Αλλά τι λέω τώρα κινέζικα που να καταλάβει αυτός που κοιτάζει μόνο τις τιμές...

Επεξ/σία από nero62
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, oceanborngr said:

Xbox και να τις βαλουν τις καρτες τους εκει που ξερουν.. 

γουστα είναι αυτα αδερφέ.

Άλλος θέλει να βλέπει ταινία σε 4Κ,και άλλος τη βγάζει με online streaming telesync.

Γιατί αυτό είναι το χάσμα ανάμεσα σε κονσολες και pc.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, nero62 είπε

Ανυπομονώ να δω 2050ti low profile να ρίξω μια σε ένα από τα 8300 sff μου...

Δώσε πόνο nvidia....

Και οι υπόλοιποι ξερόλες απλά googlάρετε να δείτε παιχνίδια όπως control, exodus μέσα στο 19 αναμένονται πολλοί τίτλοι και δείτε κάνα ντέμο με rtx gi, dlss, rt, rts  και αφήστε την amd με τις βεγκα και τις σαχλαμάρες της...σοβαρευτείτε επιτέλους...

Αλλά ξέχασα... και η 1080 θα παίζει rt... ναι... 10 καρέ βγάλανε σε 1080 ... και η 2070 45 κάτι... έλεος... ανοίξτε τα μάτια σας... Intel και nvidia... οι υπόλοιποι ίσα να υπάρχει ανταγωνισμός και συζήτηση...

για να έχεις χώσει για 1080ti πα να πει ότι αν είχες τώρα τα φράγκα θα είχες χώσει και για 2080ti.. άστα αυτά :P

Σε ΟΛΑ τα παιχνίδια μια 2080 rtx έχει ποιο ομαλή κίνηση σε 4κ παιχνίδια και ας λένε άλλα τα χαζομπέντσμαρκ... μόλις 3 μέρες πριν δώσαμε με τον φίλο μου 2 1080ti και πείραμε μια 2080ti δίχως ευρώ παραπάνω και το σύστημα ανέπνευσε... ΟΛΑ τα παιχνίδια που είχε εγκατεστημένα στο δίσκο του σε 4κ έχει πάνω από 10-15% σε framerate επιπλέον και η κίνηση είναι πολύ ποιο σταθερή σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού... 

Για το πρώτο μιλάς? 

:P

αν ναι τότε είσαι και γαμώ τους νοσταλγούς και μπράβο σου... :D

Μπα μην το λες, ορισμένοι νομιζουν ότι όταν παιρνει καποιος μια 1080ΤΙ τα εχει και τα σκαει κάθε χρονο, Ειμαι τις αποψης η να παιρνεις κάθε 2 χρονια μια καρτα γραφικων midrange , η αν εισαι σαν εμενα εχω τον κανονα η κάθε καρτα που αγοραζω να είναι 2εως 3 φορες ποιο δυνατη από την προηγουμενη , Ειμουν με  GTX780 και τωρα με μια 1080TI όταν βγει μετα από 3-4 χρονια μια καρτα που θα είναι 100-150% ποιο δυνατη τοτε θα το σκεφτω για αλλαγη :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Agony είπε

Μπα μην το λες, ορισμένοι νομιζουν ότι όταν παιρνει καποιος μια 1080ΤΙ τα εχει και τα σκαει κάθε χρονο, Ειμαι τις αποψης η να παιρνεις κάθε 2 χρονια μια καρτα γραφικων midrange , η αν εισαι σαν εμενα εχω τον κανονα η κάθε καρτα που αγοραζω να είναι 2εως 3 φορες ποιο δυνατη από την προηγουμενη , Ειμουν με  GTX780 και τωρα με μια 1080TI όταν βγει μετα από 3-4 χρονια μια καρτα που θα είναι 100-150% ποιο δυνατη τοτε θα το σκεφτω για αλλαγη :)

Αυτή είναι η μια λογική... η άλλη είναι μόλις βγει νέα σειρά να σπρώξεις άμεσα αυτή που έχεις... η ακόμη καλύτερα προτού βγει καν στην αγορά να σπρώξεις αυτήν που έχεις... απλά έτσι θα μείνεις για κάνα 2 εβδομάδες δίχως κάρτα... με αυτήν την λογική είσαι πάντα με την κορυφή δίχως να πληρώνεις τρομερές διαφορές χρηματικές... σίγουρα χάνεις αλλά όχι τόσο πολύ...διάβασε ποιο πάνω το παράδειγμα που ανέφερα και που πράξαμε πριν μερικές μέρες... μηδενική χασούρα και έχεις την τελευταία λέξη της τεχνολογίας :)

5 λεπτά πριν, IT chef είπε

γουστα είναι αυτα αδερφέ.

Άλλος θέλει να βλέπει ταινία σε 4Κ,και άλλος τη βγάζει με online streaming telesync.

Γιατί αυτό είναι το χάσμα ανάμεσα σε κονσολες και pc.

Μην λες τέτοια και τους αγχώνεις... :D :D :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H RTX 2070 @1080p Ultra έχει χαμηλότερες επιδόσεις από την GTX 1060 στις ίδιες ρυθμίσεις, και με DXR off είναι στα ίδια με την  GTX 1070TI & σχεδόν 10% χαμηλότερη από τη GTX 1080 .

https://www.techspot.com/review/1759-ray-tracing-benchmarks-vol-2/

https://www.techspot.com/review/1746-battlefield-5-gpu-performance/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, nero62 είπε

Ανυπομονώ να δω 2050ti low profile να ρίξω μια σε ένα από τα 8300 sff μου...

Δώσε πόνο nvidia....

Και οι υπόλοιποι ξερόλες απλά googlάρετε να δείτε παιχνίδια όπως control, exodus μέσα στο 19 αναμένονται πολλοί τίτλοι και δείτε κάνα ντέμο με rtx gi, dlss, rt, rts  και αφήστε την amd με τις βεγκα και τις σαχλαμάρες της...σοβαρευτείτε επιτέλους...

Αλλά ξέχασα... και η 1080 θα παίζει rt... ναι... 10 καρέ βγάλανε σε 1080 ... και η 2070 45 κάτι... έλεος... ανοίξτε τα μάτια σας... Intel και nvidia... οι υπόλοιποι ίσα να υπάρχει ανταγωνισμός και συζήτηση...

για να έχεις χώσει για 1080ti πα να πει ότι αν είχες τώρα τα φράγκα θα είχες χώσει και για 2080ti.. άστα αυτά :P

Σε ΟΛΑ τα παιχνίδια μια 2080 rtx έχει ποιο ομαλή κίνηση σε 4κ παιχνίδια και ας λένε άλλα τα χαζομπέντσμαρκ... μόλις 3 μέρες πριν δώσαμε με τον φίλο μου 2 1080ti και πείραμε μια 2080ti δίχως ευρώ παραπάνω και το σύστημα ανέπνευσε... ΟΛΑ τα παιχνίδια που είχε εγκατεστημένα στο δίσκο του σε 4κ έχει πάνω από 10-15% σε framerate επιπλέον και η κίνηση είναι πολύ ποιο σταθερή σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού... 

Για το πρώτο μιλάς? 

:P

αν ναι τότε είσαι και γαμώ τους νοσταλγούς και μπράβο σου... :D

οπως απάντησε με τις βέγκα...

περίμενε εσύ...

και μιας και αναφέρεις την 1050ti έχω μια low profile gigabyte oc 4gb σε ένα από τα 8300 μου και παίζει καρφωτά 40-60fps Gta5 σε 2560χ1080 με όλα στο τέρμα και στο advanced graphics επίσης όλα στο τέρμα Και με το κορύφωμα να μην παίρνει καθόλου ρεύμα παρά μόνον από την θύρα των 75βατ... και με θερμοκρασία 40-60 βαθμούς μαξ... με τροφοδοτικό 240 βατάκια που έχουν τα 8300sff (και να τονίσω ότι έχει μέσα 3770k για επεξεργαστή :D)...

Αλλά τι λέω τώρα κινέζικα που να καταλάβει αυτός που κοιτάζει μόνο τις τιμές...

κομπλεξ φιλε μου κανονικα πρεπει να το κοιταξεις ,δεν νομιζω να σε παιρνει να με ανταγωνιστεις εχω gaming laptop με 1080 ,1070 και 1060 και παλι υποστηριζω οτι πρεπει να υπαρχει ανταγωνισμος στις καρτες γραφικων  αλλα ω φευ οι παρωπιδες σε καποιους βλαπτουν....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...