Προς το περιεχόμενο

Sportsdirect και αυθεντικά προϊόντα


kostask91

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, 

Κοιτάω στο συγκεκριμένο site για καμιά αγορά. Κυρίως ενδιαφέρομαι για παπούτσια. Έπεσε το μάτι μου σε κάτι adidas και θέλω να ρωτήσω αν γνωρίζετε κατά πόσο είναι αυθεντικά.

Παραδείγματος χάριν, https://gr.sportsdirect.com/adidas-advantage-clean-mens-trainers-163060?colcode=16306036 το συγκεκριμένο το έψαξα στο site της adidas και είδα κάποιες διαφορές. Στο κάτω μέρος του παπουτσιού ας πούμε (https://www.adidas.gr/advantage-shoes/F36424.html), ενώ στην adidas γράφει adidas στο sportdirect γράφει cloudfoom ? κάτι τέτοιο.

Γενικά έχω ψωνίσει αρκετές φορές από το συγκεκριμένο, αλλά μάρκες του στυλ Lee Cooper, Pierre Cardin, Karrimor, Firetrap κτλ.

Έχετε ιδέα πως μπορώ να ξεχωρίσω αν κάτι είναι αυθεντικό ή μη; Ολόκληρο sportsdirect από την άλλη γιατί να πουλάει απομιμήσεις;

Ευχαριστώ, περιμένω σχόλιά σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο που ποσταρες δεν ειναι το ιδιο παπουτσι, αυτο εδω ειναι:
https://www.adidas.com/us/cloudfoam-advantage-clean-shoes/AW3914.html

οτι ειναι μαρκα απο τις μεγαλες(nike,adidas,puma κτλ) στο site ειναι 100% αυθεντικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν και 'απλα' advantage και λιγο (10 λιρες) πιο ακριβα cloud foam advantage που γραφουν cloudfoam στο πλαι

https://www.adidas.co.uk/cloudfoam-advantage-shoes/B28095.html

 

για το sportsdirect δεν εχω ακουσει πουθενα οτι πουλαει μαιμουδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μόνο σε μένα αργεί τόσο πολύ να γίνει confirm η παραγγελία από το sd? Προχτές την έκανα και έχει κολλήσει στο ''order received''.

Έστειλα μέιλ και είπανε ''We will endeavour to respond to your query at the earliest opportunity, normally within 1-3 working days'''.

Επεξ/σία από Glikos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Glikos είπε

Μόνο σε μένα αργεί τόσο πολύ να γίνει confirm η παραγγελεία από το sd? Προχτές την έκανα και έχει κολλήσει στο ''order received''.

Έστειλα μέιλ και είπανε ''We will endeavour to respond to your query at the earliest opportunity, normally within 1-3 working days'''.

Λογικο, με τα δωρεαν μεταφορικα θα πεσανε απειρες παραγγελιες. Απο Δευτερα και αν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, john_shadow είπε

Λογικο, με τα δωρεαν μεταφορικα θα πεσανε απειρες παραγγελιες. Απο Δευτερα και αν...

Κατάλαβα. Θα αργήσει να γίνει confirm και λογικά θα αργήσει αρκετά να έρθει η παραγγελία. Ίδωμεν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αγοράσει ποδοσφαιρικά παπούτσια αντιντας την επαγγελματικη σειρά να το πω 75 ευρώ απο 250 που τα έβρισκα στην Ελλάδα. Το παπούτσι το έκανα κόσκινο να βρω ένα ψεγάδι που να μου δείχνει ότι είναι μαϊμού. Μέχρι και στην ζυγαριά το έβαλα και έβγαλε ακριβως τα γραμμάρια που έπρεπε. Πριν λίγα χρόνια sportsdirect arena λεγόταν το γήπεδο της newcastle όποτε μιλάμε έχει ένα Α μέγεθος σαν επιχείρηση για να το κάνει αυτό, πράγμα ενθαρρυντικό στο να μην πουλάει οτι ναναι

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά τις προάλλες λόγω των πολλών παραγγελιών μάλλον, θα αργήσουν να σταλούν τα πράγματα. Για μέσα-τέλη Ιανουαρίου το κόβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέτοιο μαγαζί πάντως είχα πετύχει στο κέντρο του Λονδίνου όταν είχα πάει πριν αρκετά χρόνια, οπότε φαντάζομαι ότι θα είναι όλα γνήσια.

Είχα πάρει και μαλιστα μια μπλούζα της Liverpool, κανονική Adidas, την οποία είχε 20£ και μου είχε κάνει εντύπωση η τιμή γιατί εδώ Ελλάδα τότε τις έβρισκα 50-60€.

Την έχω ακόμα και σήμερα και είναι όπως τότε. Είχα και φίλο που έμενε Αγγλία και είχε δουλέψει ένα διάστημα σε τέτοιο κατάστημα, δεν μου είχε πει κάτι για μαϊμούδες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...