Προς το περιεχόμενο

Με πόσα χρήματα θα απενεργοποιούσατε τον λογαριασμό σας στο Facebook?


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φαντάζομαι στήν Αμερική ότι έγινε αυτό γιατί βλέπω τα ποσά σε $ για κάντε ρε παλικάρια,μια τέτοια έρευνα και στήν Ελλάδα να γελάσει και το παρδαλό κατσίκι :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

7 λεπτά πριν, EuphangeL είπε

Αχ γαμώτο εγώ που έχω Facebook και Instagram δεν έχω καθόλου ζωή. Πόσο σας ζηλεύω εσάς που δεν έχετε / το έχετε κλείσει και έχετε ζωή

Μακάρι να ήμουν σας εσάς, μακάρι μακάρι

Άστα να πάνε..κ γω μία απ'τα ίδια..

Αφού κάθε πρωί που πάω τουαλέτα να κάνω την ανάγκη μου κάθομαι κ σκέφτομαι τι τυχεροί όλοι αυτοί που δεν έχουν ούτε φβ ούτε ινστα..που είχαν το θάρρος κ την τόλμη να πουν "φτάνει!! μέχρι εδώ ήταν!!!" Ω ναι, αυτοί που ξέρουν να  απολαμβάνουν όλες τις μικρές κ μεγάλες χαρές της πραγματικής ζωής..

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, laradoomed123 είπε

Άστα να πάνε..κ γω μία απ'τα ίδια..

Αφού κάθε πρωί που πάω τουαλέτα να κάνω την ανάγκη μου κάθομαι κ σκέφτομαι τι τυχεροί όλοι αυτοί που δεν έχουν ούτε φβ ούτε ινστα..που είχαν το θάρρος κ την τόλμη να πουν "φτάνει!! μέχρι εδώ ήταν!!!" Ω ναι, αυτοί που ξέρουν να  απολαμβάνουν όλες τις μικρές κ μεγάλες χαρές της πραγματικής ζωής..

Τουαλέτα χωρίς fb;

Σκληρό...

Είναι γνωστό ότι όλοι οι ινσόμνιακς λύνουν σταυρόλεξα στην τουαλέτα, κανείς δεν έχει fb και είναι τεχνοφοβικοί...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η έρευνα είναι λάθος. Έπρεπε να ρωτάει πόσο θα έδινε κάποιος για να έχει πρόσβαση στο fb ως συνδρομή και εφόσον δεν υπήρχε αντίστοιχη άλλη δωρεάν υπηρεσία. Εγώ θα έδινα 0 και πιστεύω και το 90%. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κλείσω τον λογαριασμό μου στο fb, αυτομάτως θα έχω τεράστια ζημιά στη δουλειά μου και στις επαφές μου με συναδέλφους και συνεργάτες ανά τον κόσμο, ειδικά στις κλειστές ομάδες μέσω των οποίων επικοινωνούμε. Επίσης, οι συγγενείς μου Αμερική και Αυστραλία το χρησιμοποιούν ως αποκλειστικό τρόπο επικοινωνίας (με τον messenger). Άρα, όσα και να μου έδιναν, θα προτιμούσα να μην το κλείσω. Απλά, χρειάζεται προσοχή στο τι λες και τι ανεβάζεις, αφού έχοντας και μόνο ένα smartphone, το ίδιο ακριβώς πράγμα συμβαίνει στην ιδιωτικότητά σου. Όταν παίρνεις κάτι, δίνεις και κάτι. Τίποτα δεν είναι δωρεάν. Ποτέ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ πάλι δεν προτίθεμαι να το κλείσω.Έχω γνωρίσει συγγενείς μου που έχουν γεννηθεί και μεγαλώσει Αυστραλία και ΗΠΑ και έχουμε κάποια επικοινωνία μέσω αυτού του ιστιότοπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, BritGreek είπε

Αν κλείσω τον λογαριασμό μου στο fb, αυτομάτως θα έχω τεράστια ζημιά στη δουλειά μου και στις επαφές μου με συναδέλφους και συνεργάτες ανά τον κόσμο, ειδικά στις κλειστές ομάδες μέσω των οποίων επικοινωνούμε. Επίσης, οι συγγενείς μου Αμερική και Αυστραλία το χρησιμοποιούν ως αποκλειστικό τρόπο επικοινωνίας (με τον messenger). Άρα, όσα και να μου έδιναν, θα προτιμούσα να μην το κλείσω. Απλά, χρειάζεται προσοχή στο τι λες και τι ανεβάζεις, αφού έχοντας και μόνο ένα smartphone, το ίδιο ακριβώς πράγμα συμβαίνει στην ιδιωτικότητά σου. Όταν παίρνεις κάτι, δίνεις και κάτι. Τίποτα δεν είναι δωρεάν. Ποτέ.

 Με 10 εκ ευρώ δηλαδή εσύ δεν το κλείνεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
15 λεπτά πριν, possiz είπε

 Με 10 εκ ευρώ δηλαδή εσύ δεν το κλείνεις. 

Αν αυτό σημαίνει ζημιά στη δουλειά μου, ή στην επικοινωνία μου με ανθρώπους που μου είναι απαραίτητοι, όχι. Δεν μεταφράζονται όλα με χρήμα κάποιες φορές, γιατί είναι πιο σύνθετες καταστάσεις. Τι να τα κάνω τα 10εκ, όταν απολύτως όλοι όσοι γνωρίζω έχουν fb και επικοινωνούν αποκλειστικά μέσω fb; Το θέμα σε τέτοιες φάσεις δεν είναι να το κλείσεις εσύ, αλλά το να το κάνουν όλοι για κάποιο λόγο. Ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη που έλεγαν και οι παλαιότεροι και το facebook αποτελεί μέρος της καθημερινότητας πολλών πλέον ανθρώπων. Και σε προσωπικό, αλλά και σε επαγγελματικό επίπεδο. Μέχρι και δημόσια σχολεία στην Ελλάδα πλέον, στέλνουν τα πάντα σε εμάς τους γονείς μέσω ομάδων στο facebook και ποτέ με email ή τηλέφωνο. 

Επεξ/σία από BritGreek
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πως οι άλλοι καταλαβαίνουν ότι οντως κάποιος δεν θα ξαναμπεί στο Facebook; Του βάζουν τσιπάκι ή εξέταση με όρο αλήθειας; Κάλλιστα μπορεί να φτιάξει καινούριο λογαριασμό με αλλα στοιχεία και να καυλαντιζει.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Νομίζω ότι ο πραγματικός στόχος είναι πόσα θα δίνεις αύριο συνδρομή για το return on investment που λέει και ο midi - γιατί σου παρέχουν μέσο διαφήμισης .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουν ενδιαφέρον οι αγοροπωλησιες,τα αθλητικά σάιτ με το άμεσο ξεκατινιασμα,οι σελίδες με drone που με ενδιαφερουν,καραβολατρεις,τραίνα,παλιά Αθήνα κτλ.

Έχω 100 φίλους όλους και όλους και όλοι εκ της αληθινής ζωής .

Λεμε καμμία κουβέντα μια στο τοσο.......

Η γυναικα μου αντιθέτως που έχει μαγαζί με ρούχα  έφτιαξε επαγγελματικό προφίλ,κοντά 8.000 μέλη και έχει κάνει πολλές πωλήσεις.......

Με την σωστή χρήση δεν υπάρχει λόγος να θες να το κλείσεις 

 

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εχει φυγει το facebook καιρο τωρα μονο viber κ αυτο εποικοινωνια με φιλαρακια,τωρα σκεφτομαι κ για το ινσομνια 😄.

Επεξ/σία από akishellas1979
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...