Προς το περιεχόμενο

Με πόσα χρήματα θα απενεργοποιούσατε τον λογαριασμό σας στο Facebook?


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 ώρες πριν, Federer είπε

Έσβησα και απενεργοποίησα μια για πάντα το Facebook πριν 20-22 μήνες. Από την άλλη μέρα κιόλας κατάλαβα πως η ζωή μου χωρίς το Facebook έχει χρόνο... έχω χρόνο ελεύθερο, να δημιουργήσω, να βγω με φίλους που με αγαπάνε γιατί υπάρχω και όχι γιατί έχω ωραίες φωτογραφίες και πολλά likes...Η κατάσταση στο Facebook εχει ξεφύγει... Επιθυμούμε να πλάσουμε έναν ιδεατό κόσμο. Δημοσιεύουμε τις στιγμές μας για να δει εκεί, κάποιος πως "αυτος περνάει καλά". Μην σπαταλάτε άλλο τον χρόνο σας, βγείτε κι εσεις μια για πάντα απο τον εικονικό του κόσμο του Facebook!

  •  

Lacie Pound likes this post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το δεν έχω facebook είναι το νέο "δεν εχω τηλεόραση".

Σας έχω νέα, όσοι το σβήσατε προφανώς δεν ξέρατε να το χρησιμοποιείτε. Στο facebook μπορεί ο καθένας ανάλογα με τα ενδιαφέροντα του να ακολουθήσει τους λογαριασμούς που θέλει και να δει πράγματα που διαφορετικά θα ήταν πολύ δύσκολο να δει και να μάθει. Στο facebook γράφουν αρκετοί ενδιαφέροντες άνθρωποι. Αυτά για τους απλούς χρήστες.

Οι επαγγελματίες επίσης μπορούν να ωφεληθούν απο τα κοινωνικά δίκτυα καθώς προσφέρει απεριόριστες δυνατότητες στοχευμένης διαφήμισης με πάρα πολύ χαμηλό κόστος.

Όσοι το χρησιμοποιούσαν μόνο για να χαζεύουν άγνωστες γκόμενες είμαι σίγουρος οτι κάνουν ακριβώς το ίδιο στις καφετέριες που περνάνε τον χρόνο της "κερδισμένης ζωής" τους.

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να φτιάξουν κλινική απεξάρτησης απο το FB.Για έναν καλύτερο κόσμο χωρίς ζόμπι που οδηγούν με το 1 χέρι μηχανή ή αμάξι,η αυτούς που περπατούν κοιτάζοντας την οθόνη κινδυνεύοντας να σκοντάψουν η να κουτουλήσουν σε δέντρο η κολώνα.Σαν να έχουν βάλει αισθητήρες παρκαρίσματος.

Είναι λάθος που δεν πέφτουν πρόστιμα στους οδηγούς.Οπως είναι λάθος και οι πεζοί που περνούν τον δρόμο σαν πρόβατα.

ΥΓ1:Εχω FB και messenger αλλά δεν είμαι σαν τους παραπάνω,ούτε κάνω κατάχρηση,ανεξαρτήτως πόσο χρόνο έχω.

ΥΓ2:Τα μάτια έγιναν οθόνες και τα λόγια πληκτρολόγια.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τσαμπα το κλεινω. Βασικα το εχω μονο για messenger οπως και το viber σιγα μην κατσω μεσα στο βουρκο. Τα ιδια και στο instagram ουτε καν λογαριασμο δεν εχω σε εκεινο το βοθρο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 λεπτά πριν, Arkin είπε

Και τσαμπα το κλεινω. Βασικα το εχω μονο για messenger οπως και το viber σιγα μην κατσω μεσα στο βουρκο. Τα ιδια και στο instagram ουτε καν λογαριασμο δεν εχω σε εκεινο το βοθρο. 

Messenger δεν γίνεται να έχεις και χωρίς facebook?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

55 λεπτά πριν, Arkin είπε

Και τσαμπα το κλεινω. Βασικα το εχω μονο για messenger οπως και το viber σιγα μην κατσω μεσα στο βουρκο. Τα ιδια και στο instagram ουτε καν λογαριασμο δεν εχω σε εκεινο το βοθρο. 

ειδικά ο βόθρος του Instagram πρέπει να έχει δώσει πρόσβαση στα έργα χιλιάδων καλλιτεχνών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Κάλτσας είπε

Messenger δεν γίνεται να έχεις και χωρίς facebook?

Γίνεται να πρέπει να ξέρουν το νούμερο σου όμως. Ενώ στο fb βλέπουν το όνομα και στέλνουν. Έτσι το δουλεύω τουλάχιστον. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα facebook το 2008-2009 ειχα καμια 3000 friends, μετα απο 1 χρονο μπουχτισματος τοτε καταλαβα τι γελοιοτητα ειναι να μοιραζεσαι την ζωη σου στο ιντερνετ, και να αγχωνεσαι κιολας οτι πρεπει να την μειραστεις με αποτελεσμα μετα να μην ζεις οντως αληθινα την απλη καηθμερινη ζωη σου που ομως ηταν και ειναι γεματη ομορφα πραγματα...social media...πραγματικα δεν υπαρχει οτι πιο αφελης και χαζο για τον ανθρωπο...για εμενα δεν εχουν λογο υπαρξης τα social media...και μην μου πει καποιος οτι και τα forum ειναι το ιδιο....καμια σχεση το ενα με το αλλο...τελος!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ronaldofenomeno είπε

ειχα facebook το 2008-2009 ειχα καμια 3000 friends, μετα απο 1 χρονο μπουχτισματος τοτε καταλαβα τι γελοιοτητα ειναι να μοιραζεσαι την ζωη σου στο ιντερνετ, και να αγχωνεσαι κιολας οτι πρεπει να την μειραστεις με αποτελεσμα μετα να μην ζεις οντως αληθινα την απλη καηθμερινη ζωη σου που ομως ηταν και ειναι γεματη ομορφα πραγματα...social media...πραγματικα δεν υπαρχει οτι πιο αφελης και χαζο για τον ανθρωπο...για εμενα δεν εχουν λογο υπαρξης τα social media...και μην μου πει καποιος οτι και τα forum ειναι το ιδιο....καμια σχεση το ενα με το αλλο...τελος!

εισαι λαθος φιλε μου.. που το γραφει οτι πρεπει να μοιραζεσαι την ζωη σου στα σοσιαλ μιντια;;
επειδη το κανουν οι περισσοτεροι;
Οπως σωστα ειπαν καποιοι πιο πανω, ειναι ενα εργαλειο και αυτο, που αν το χρησιμοποιησεις σωστα εχει πολλα οφελη.. φυσικα οι περισσοτεροι το χρησιμοποιουν υπερβολικα ή το χρησιμοποιουν λαθος, αλλα για αυτο φταινε φυσικα οι ανθρωποι και οχι το μεσο.. και βεβαια οι περισσοτεροι και στην εκτος Ιντερνετ ζωη τους κανουν πολλα πραγματα υπερβολικα και λαθος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
21 λεπτά πριν, MasterX είπε

εισαι λαθος φιλε μου.. που το γραφει οτι πρεπει να μοιραζεσαι την ζωη σου στα σοσιαλ μιντια;;
επειδη το κανουν οι περισσοτεροι;
Οπως σωστα ειπαν καποιοι πιο πανω, ειναι ενα εργαλειο και αυτο, που αν το χρησιμοποιησεις σωστα εχει πολλα οφελη.. φυσικα οι περισσοτεροι το χρησιμοποιουν υπερβολικα ή το χρησιμοποιουν λαθος, αλλα για αυτο φταινε φυσικα οι ανθρωποι και οχι το μεσο.. και βεβαια οι περισσοτεροι και στην εκτος Ιντερνετ ζωη τους κανουν πολλα πραγματα υπερβολικα και λαθος..

διαβασε το ποστ σου και μετα το δικο μου...εγω εκφραζω την αποψη μου..δεν ειπα σε κανεναν αν ειναι λαθος η σωστο...για εμενα ειναι λαθος...τελος...εσυ κατευθειαν ομως με κρινεις οτι ΕΙΜΑΙ ΛΑΘΟΣ...πιο πριν λες "που το γραφει οτι πρεπει να μοιραζεσαι την ζωη σου στα σοσιαλ μιντια;;" εσενα φιλε που το γραφει οτι μπορεις να λες οτι ο αλλος ειναι ΛΑΘΟΣ??????? οπως καταλαβαινεις με τα λεγομενα σου φενεσαι ανωριμος στον λογο....οποτε οπως βλεπεις, μεσα σου εχεις εντονο το ρολο του κριτη, κρινεις τον ιδιο σου τον εαυτο συνεχως...απλα χαλαρωσε..κανε οτι νιωθεις για εσενα σωστο και ασε ολους τους αλλους να κανουν το ιδιο..λες κιολας οι περισοτεροι κανουν πραγματα λαθος στην ζωη τους...εσυ δεν βλεπω να εισαι μεσα ομως....εχεις το λαθος και το σωστο συνεχως στον λογο σου,, αλλα εσυ πουθενα μεσα σε ολο αυτο...οποτε μαθε και εμας να φτασουμε το μεγιστο...κανε μας τελοιους χωρις λαθη..........αντεε!

Επεξ/σία από ronaldofenomeno
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως εναν ψευτικο λογαριασμο ειχα τον απενεργοποιησα και στην αναζητηση πανω με βγαζει παλι κανονικα.. Markουλη ψαξε ψαξε δεν θα με βρεις :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα μπορούσα να πάρω μέρος θα ήταν τέλεια...100 € ας πούμε για να κλείσω το fb οριστικά; Εύκολα λεφτά. Εξ'άλλου πλέον το Facebook είναι τελειωμένο. Τρώει τη σκόνη του instagram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...