Προς το περιεχόμενο

Με πόσα χρήματα θα απενεργοποιούσατε τον λογαριασμό σας στο Facebook?


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

15 λεπτά πριν, IceMC είπε

Άμα μπορούσα να πάρω μέρος θα ήταν τέλεια...100 € ας πούμε για να κλείσω το fb οριστικά; Εύκολα λεφτά. Εξ'άλλου πλέον το Facebook είναι τελειωμένο. Τρώει τη σκόνη του instagram.

Κάτσε τα έχει βάψει μαύρα τώρα ο Μάρκος και δεν ξέρει τι να κάνει.

Oh wait...

Αναφορά σε κείμενο

Instagram (also known as IG) is a photo and video-sharing social networking service owned by Facebook, Inc. 

¯\_(ツ)_/¯

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 113
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θα το εσβηνα αλλα το κραταω γιατι καποιοι επιμενουν να μου στελνουν στο messenger και οχι στο viber. Επισης εχω συγγενεις στην ολλανδια και το fb παραμενει ο κυριος τροπος επικοινωνιας. Θα το εσβηνα αλλα αυτοι οι δυο λογοι με αποτρεπουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που δεν καταλαβαίνετε είναι ότι το facebook ήρθε για να μείνει. Έχει γίνει "νόμισμα" και "άδεια εισόδου". Και όλα αυτά τα κατάφερε πριν ξεκινήσει το monetization.Τώρα λοιπόν, που έχει ξεκινήσει να μοιράζει χρήματα στους content creators ( αν έχουν 10000 followers+ ), απλά θα γίνει πανικός. Κανένας δεν θα θελήσει να το σβήσει. Γιατί υπάρχει κέρδος τώρα πια.
Και για να το χαβαλεδιάσω και λίγο.
Είμαι διαχειριστής της ομάδας "djunkies" του facebook, που πραγματεύεται αγοραπωλησίες εξοπλισμού dj + επιλυση προβλημάτων κλπ. Ξέρετε πόσες φορές έχει σωθεί κόσμος επειδή κάποιος ήταν online την ώρα που υπήρξε πρόβλημα ( σε κατάσταση γεμάτου μαγαζιού και να είναι όλοι στα τραπέζια ) και το λύσαμε αμέσως; Σχεδόν καθημερινό φαινόμενο. Αυτή η αμεσότητα δεν υπάρχει πουθενά αλλού.
Σταματήστε λοιπόν να βλέπετε τα κοινωνικά δίκτυα ως κάτι κακό. Αυτοί που θέλουν να έχουν ζωή, θα έχουν. Όσοι δεν έχουν ζωή λόγω social media, δεν έχουν έτσι και αλλιώς. Θα βρουν κάτι άλλο να εθιστούν. Είτε είναι gaming, είτε είναι γκόμενες, είτε είναι λεφτά, είτε ότι άλλο θέλετε.
Τέλος. Σας βλέπω όλους να γκρινιάζετε για το facebook...Και το κάνετε μέσω του insomnia...Το οποίο είναι ένα ακόμα κοινωνικό δίκτυο ( μικρό σε κλίμακα και εξειδικευμένο, αλλά παραμένει κοινωνικό δίκτυο )...
Μην κοροιδεύετε τους εαυτούς σας...

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, midimod είπε

Αυτό που δεν καταλαβαίνετε είναι ότι το facebook ήρθε για να μείνει. Έχει γίνει "νόμισμα" και "άδεια εισόδου". Και όλα αυτά τα κατάφερε πριν ξεκινήσει το monetization.Τώρα λοιπόν, που έχει ξεκινήσει να μοιράζει χρήματα στους content creators ( αν έχουν 10000 followers+ ), απλά θα γίνει πανικός. Κανένας δεν θα θελήσει να το σβήσει. Γιατί υπάρχει κέρδος τώρα πια.
Και για να το χαβαλεδιάσω και λίγο.
Είμαι διαχειριστής της ομάδας "djunkies" του facebook, που πραγματεύεται αγοραπωλησίες εξοπλισμού dj + επιλυση προβλημάτων κλπ. Ξέρετε πόσες φορές έχει σωθεί κόσμος επειδή κάποιος ήταν online την ώρα που υπήρξε πρόβλημα ( σε κατάσταση γεμάτου μαγαζιού και να είναι όλοι στα τραπέζια ) και το λύσαμε αμέσως; Σχεδόν καθημερινό φαινόμενο. Αυτή η αμεσότητα δεν υπάρχει πουθενά αλλού.
Σταματήστε λοιπόν να βλέπετε τα κοινωνικά δίκτυα ως κάτι κακό. Αυτοί που θέλουν να έχουν ζωή, θα έχουν. Όσοι δεν έχουν ζωή λόγω social media, δεν έχουν έτσι και αλλιώς. Θα βρουν κάτι άλλο να εθιστούν. Είτε είναι gaming, είτε είναι γκόμενες, είτε είναι λεφτά, είτε ότι άλλο θέλετε.
Τέλος. Σας βλέπω όλους να γκρινιάζετε για το facebook...Και το κάνετε μέσω του insomnia...Το οποίο είναι ένα ακόμα κοινωνικό δίκτυο ( μικρό σε κλίμακα και εξειδικευμένο, αλλά παραμένει κοινωνικό δίκτυο )...
Μην κοροιδεύετε τους εαυτούς σας...

Θα σταθω στη φραση..."αυτοι,που θελουν να εχουν ζωη,θα εχουν" και θα συμφωνησω. Ωστοσο θρεφεται μια γενια ναρκισσιστων ,που μονο αρνητικα μπορει να επιφερει.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Irene.j είπε

Θα σταθω στη φραση..."αυτοι,που θελουν να εχουν ζωη,θα εχουν" και θα συμφωνησω. Ωστοσο θρεφεται μια γενια ναρκισσιστων ,που μονο αρνητικα μπορει να επιφερει.

Για να σε βάλω σε σκέψεις...
Κανένα κοινωνικό δίκτυο δεν θρέφει ναρκισσιστές. Απλά τους αποκαλύπτει.
Και εγώ χρησιμοποιώ τα κοινωνικά δίκτυα και περνάω άπειρες ώρες στο laptop, λόγω μουσικής και διαβάσματος.
Γιατί αυτή είναι η φύση μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

4 ώρες πριν, ronaldofenomeno είπε

διαβασε το ποστ σου και μετα το δικο μου...εγω εκφραζω την αποψη μου..δεν ειπα σε κανεναν αν ειναι λαθος η σωστο...για εμενα ειναι λαθος...τελος...εσυ κατευθειαν ομως με κρινεις οτι ΕΙΜΑΙ ΛΑΘΟΣ...πιο πριν λες "που το γραφει οτι πρεπει να μοιραζεσαι την ζωη σου στα σοσιαλ μιντια;;" εσενα φιλε που το γραφει οτι μπορεις να λες οτι ο αλλος ειναι ΛΑΘΟΣ??????? οπως καταλαβαινεις με τα λεγομενα σου φενεσαι ανωριμος στον λογο....οποτε οπως βλεπεις, μεσα σου εχεις εντονο το ρολο του κριτη, κρινεις τον ιδιο σου τον εαυτο συνεχως...απλα χαλαρωσε..κανε οτι νιωθεις για εσενα σωστο και ασε ολους τους αλλους να κανουν το ιδιο..λες κιολας οι περισοτεροι κανουν πραγματα λαθος στην ζωη τους...εσυ δεν βλεπω να εισαι μεσα ομως....εχεις το λαθος και το σωστο συνεχως στον λογο σου,, αλλα εσυ πουθενα μεσα σε ολο αυτο...οποτε μαθε και εμας να φτασουμε το μεγιστο...κανε μας τελοιους χωρις λαθη..........αντεε!

φιλε μου δεν ειχα σκοπο να σε κρινω ουτε το εγραψα για κακο..κουβεντα κανουμε εδω και λεμε αποψεις.. ζηταω συγνωμη αν θιχτηκες.
Φυσικα δεν ειπα και πουθενα οτι ειμαι αλαθητος.. ολοι κανουμε λαθη.
επισης προφανως και καταλαβα λαθος αυτο που εγραψες, μαλλον εννοουσες οτι δεν αντεξες να βλεπεις τους αλλους να μοιραζονται τοσο εντονα τη ζωη τους.. το δεχομαι αυτο, σωστο ειναι
Εγω καταλαβα αλλο, καθως ειναι κατι που εχω ακουσει πολλες φορες απο καποιους, οτι δεν μπαινουν γιατι δεν θελουννα μοιραζονται την προσωπικη τους ζωη στο Φεις, κατι που ομως δεν ισχυει, καθως ειναι στο χερι σου οτι θελεις να μοιραστεις.
 

Επεξ/σία από MasterX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, MasterX είπε

φιλε μου δεν ειχα σκοπο να σε κρινω ουτε το εγραψα για κακο..κουβεντα κανουμε εδω και λεμε αποψεις.. ζηταω συγνωμη αν θιχτηκες.
επισης προφανως και καταλαβα λαθος αυτο που εγραψες, μαλλον εννοουσες οτι δεν αντεξες να βλεπεις τους αλλους να μοιραζονται τοσο εντονα τη ζωη τους.. το δεχομαι αυτο, σωστο ειναι
Εγω καταλαβα αλλο, καθως ειναι κατι που εχω ακουσει πολλες φορες απο καποιους, οτι δεν μπαινουν γιατι δεν θελουννα μοιραζονται την προσωπικη τους ζωη στο Φεις, κατι που ομως δεν ισχυει, καθως ειναι στο χερι σου οτι θελεις να μοιραστεις

τι συγνωμη μωρε και εσυ...ειπαμε οκ..ενοειται οτι λεμε ο καθε ενας τα δικα του...δεν χρειαζεται να ζητας συγνωμη..απλα και εσυ λες την αποψη σου!!!κατι φιλικα μονο...σταματα να τα βλεπεις ολα σαν σωστο και λαθος, οχι τιποτα αλλο σου δημιουργεις προβλημα μεσα σου...αν εχεις φτιαξει μεσα σου οτι αυτο ειναι λαθος αυτο ειναι σωστο, σε δυσκολευει μεσα σου..δεν ξερω πως να στο πω...να στο εκφρασω καλυtερα..απλα νιωθε, μενε στο συναισθημα του καθε ενα και οχι στο λαθος και σωστο.... :) αυτο μας εφαγε στην ζωη μας,,συνεχεια προσπαθουμε να βαζουμε σε ολα κριση, αυτο ειναι  etsi αυτο ειναι αλλιως....απλα ας κανουμε οτι νιωθουμε!!!!!!!! καλες γιορτες! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Arkin @panossar95

Γίνεται απενεργοποίηση λογαριασμού με διατήρηση του Messenger και χωρίς να δώσετε αριθμό τηλεφώνου. Ούτε που θα καταλάβει κανείς ότι βγήκατε.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, NT1G είπε

Κάτσε τα έχει βάψει μαύρα τώρα ο Μάρκος και δεν ξέρει τι να κάνει.

Oh wait...

¯\_(ツ)_/¯

 

Εγώ άλλο εννοούσα...ρώτα άτομα ηλικίας 15-30 ετών άμα προτιμούν facebook ή instagram. Οι 9 στους 10 θα σου πουν instagram.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/12/2018 στις 1:48 ΠΜ, BritGreek είπε

Αν αυτό σημαίνει ζημιά στη δουλειά μου, ή στην επικοινωνία μου με ανθρώπους που μου είναι απαραίτητοι, όχι. Δεν μεταφράζονται όλα με χρήμα κάποιες φορές, γιατί είναι πιο σύνθετες καταστάσεις. Τι να τα κάνω τα 10εκ, όταν απολύτως όλοι όσοι γνωρίζω έχουν fb και επικοινωνούν αποκλειστικά μέσω fb; Το θέμα σε τέτοιες φάσεις δεν είναι να το κλείσεις εσύ, αλλά το να το κάνουν όλοι για κάποιο λόγο. Ένας κούκος δεν φέρνει την άνοιξη που έλεγαν και οι παλαιότεροι και το facebook αποτελεί μέρος της καθημερινότητας πολλών πλέον ανθρώπων. Και σε προσωπικό, αλλά και σε επαγγελματικό επίπεδο. Μέχρι και δημόσια σχολεία στην Ελλάδα πλέον, στέλνουν τα πάντα σε εμάς τους γονείς μέσω ομάδων στο facebook και ποτέ με email ή τηλέφωνο. 

Τηλέφωνο δεν παίζει ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, possiz είπε

Τηλέφωνο δεν παίζει ε?

Καθημερινό τηλέφωνο σε Αμερική, Αγγλία, Αυστραλία; Παίζει, αλλά δεν συμφέρει καθόλου. Το σχολείο μας στέλνει τις ανακοινώσεις και οποιαδήποτε επικοινωνία μέσω email και facebook. Ποτέ τηλέφωνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, BritGreek είπε

Καθημερινό τηλέφωνο σε Αμερική, Αγγλία, Αυστραλία; Παίζει, αλλά δεν συμφέρει καθόλου. Το σχολείο μας στέλνει τις ανακοινώσεις και οποιαδήποτε επικοινωνία μέσω email και facebook. Ποτέ τηλέφωνο.

Με 10 εκ θα συμφέρει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, IceMC είπε

Εγώ άλλο εννοούσα...ρώτα άτομα ηλικίας 15-30 ετών άμα προτιμούν facebook ή instagram. Οι 9 στους 10 θα σου πουν instagram.

Eίναι σαν να ρωτάς αν προτιμούν πίτσα ή πλαστελίνη...
Δεν έχει καμία σχέση το ένα με το άλλο.
Το ίνσταγκραμ έχει το ρόλο που είχαν τ'ανδρικά περιοδικά πριν κάποια χρόνια, μόνο που πλέον οι γυναίκες είναι πιο ματαιόδοξες και τα βγάζουν από μόνες τους.
Μπορούν και να βγάλουν και χρήματα από αυτό, οπότε πάντα θα υπάρχουν πρόθυμες να το κάνουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 29/12/2018 στις 11:21 ΜΜ, midimod είπε

Για να σε βάλω σε σκέψεις...
Κανένα κοινωνικό δίκτυο δεν θρέφει ναρκισσιστές. Απλά τους αποκαλύπτει.
Και εγώ χρησιμοποιώ τα κοινωνικά δίκτυα και περνάω άπειρες ώρες στο laptop, λόγω μουσικής και διαβάσματος.
Γιατί αυτή είναι η φύση μου.

Και παλι συμφωνω αλλα μιλαω για τους ανηλικους,που ακομα διαμορφωνονται. (Τα οποια, πιστευω, θα πληρωναν για να κανουν λογαριασμους :-D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...