Προς το περιεχόμενο

Αναβαθμιση καρτας γραφικων (RX 580 8GB ή GTX 1060 6GB)


Touch_Gold

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους θα αλλαξω την καρτα γραφικων που εχω στον υπολογιστη μου (GTX 1050ti) .

Ειμαι αναμεσα σε RX 580 8GB και GTX 1060 6GB. Οπως καταλαβαινετε δεν υπαρχουν χρηματα για κατι καλυτερο .

Εχω δει πολλα βιντεο συγκριτικα μεταξυ τον δυο καρτων αλλα και παλι δεν ειμαι σιγουρος για το ποια απο της δυο ειναι καλυτερα και γενικα ποια απο τις δυο ειναι η καλυτερη αγορα που μπορω να κανω .

Θα συνδυαστει με CPU R5 2600 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχουν διαφορα 40-50€ . Η πιο φθηνη RX 580 ειναι στα 200€ και η πιο φθηνη GTX 1060 στα 240€ με 250€. Σαν καρτες γραφικων ομως ποια ειναι καλυτερη ? Υπαρχει καποια διαφορα εκτος απο τα fps στα παιχνιδια ? Αν και εκει νομιζω οτι η RX ειναι λιγο καλυτερη απο την GTX

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναλόγως τα παιχνίδια. Σε κάποια είναι λίγο καλύτερη η 1060 και σε κάποια η 580. Εφόσον η amd είναι αρκετά φθηνότερη μην το πολυσκέφτεσαι. 

Αν θες να πάρεις και το ρίσκο της μεταχειρισμένης αγοράς, στο ebay μπορεί να βρεις GTX1070 με 250€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό σκέφτομαι  και εγώ ότι η RX580  είναι καλύτερη  αγορά αφού δεν έχει κάποια διαφορά με την GTX 1060 . Απλός έλεγα μήπως υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την RX580 σε συμβατότητα ή οτιδήποτε άλλο που δεν ήξερα εγώ... Από την στιγμή που δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα τα 40€ με 50€ είναι ικανά για να με κάνουν να διαλέξω την  RX580 . Θα ρίξω παντός και μια ματιά γι αυτό που μου είπες για Μεταχειρισμένη 1070 από το Ebay....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

RX580 και προίκα 3 παιχνίδια, δε το λες κακή προσφορά. Η Sapphire Radeon RX580 Nitro+ 8GB στο πλαίσιο έχει 270€ αυτή τη στιγμή με 3 έτη εγγύηση. 

Αλλιώς Amazon.de -> Zotac 1060 6GB AMP! Edition στα 210-240€. 

Επεξ/σία από thetiesthatbind
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...