Προς το περιεχόμενο

Gigabyte RX Vega 64 457.30 euro με μεταφορικά @ amazon.es [ΤΕΛΟΣ]


DsLmAnIaC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6 λεπτά πριν, lionheart75 είπε

Να ενημερώσω το νήμα μιας και μίλησα χτες το βραδι με έναν εκπρόσωπο στο chat. Από τις 3 σελίδες το ενα απο τα 2 commercial invoice σαν αυτο που επισυνάπτω παραπάνω μπαίνει μέσα στην συσκευασία. Το δεύτερο το έδωσα στην μεταφορική αλλά δεν θα χρειαστει. Το τρίτο label μπαίνει εξωτερικά του κουτιού όπου συμπληρώνεται ο αποστολέας μονο. Πληρώνω τα μεταφορικά και τους στέλνω σε ενα email το αποδεικτικό με το tracking number. Δεν μου ανέφερε ότι πρέπει να παραληφθεί πρώτα απο αυτούς. Σας ευχαριστώ όλους για την πολύτιμη βοήθεια σας. :)

Καλά στα είπανε, έτσι είναι η διαδικασία

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 195
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω κάνει καμιά 10αριά επιστροφές τα τελευταία χρόνια. Μερικοί από το support του Amazon δεν ξέρουν τι τους γίνεται. Μάλλον πιστεύουν ότι η Ελλάδα συνορεύει με τη Ζιμπάμπουε.

Από τα 4 labels που εκτυπώνονται χρειάζονται ΜΟΝΟ ΤΑ 2.

1) Το barcode label που βάζουμε ΜΕΣΑ στο δέμα

2) Το label αποστολέα-παραλήπτη, όπου γράφουμε τα στοιχεία μας, και το κολλάμε στο ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΚΟΥΤΙΟΥ.

Αν είναι συσκευή με μπαταρία λιθίου μας βγαίνει και ένα 5ο label "Hazardous Material" το οποίο το βάζουμε στο πλάι του κουτιού.

Τα άλλα δύο "Commercial Invoice" ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ καθώς δεν περνάνε τελωνείο τα δέματα μας.

Παραθέτω και τμήμα από πρόσφατο e-mail που έλαβα από το amazon.it:

 

Here is the return process:

- Click on the following link to print labels and Bar code: xxxxxxxxx

- You'll find 2 copies of a document used by the courier for customs purposes "International Customer return xxxxxx". Please ignore them once you will return from Greece, a country inside of the European union

- It’s OK to use the box where you received the original items. Make sure to remove or hide all labels on the original box to prevent confusion of the courier. Otherwise you can use any different box and packaging in case you lost them or prefer to do so.

- Put the bar code inside the box and wrap it securely.

- Attach the hazardous material label (Where you see the writing "Caution!") on the box. If you don’t have access to a printer, kindly use the original box where you received the item as most likely a hazardous material label will be attached.

- Write your address on the label, attach it on the box and post the box to us at the address shown on the label.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1 ώρα πριν, lionheart75 είπε

Δεν μου ανέφερε ότι πρέπει να παραληφθεί πρώτα απο αυτούς.

Μου έχει τύχει να τα βάλουν πριν και μου έχει τύχει να τα βάλουν και αφού παρέλαβαν το πακέτο.

1 ώρα πριν, ax6250 είπε

Εγώ που το πρώτο χαρτί το έβαλα μέσα στο δέμα θα έχω πρόβλημα?

Το είχα κάνει και εγώ αυτό το λάθος μια φορά. Δεν είχα κανένα πρόβλημα. Παρέλαβαν κανονικά.

Επεξ/σία από mpokwsths
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Salieri είπε

Ήρθε σήμερα η κάρτα και δυστυχώς δεν χωράει στο Bitfenix prodigy κουτί μου!

Επιστρέφει ακολουθώντας τις παραπάνω οδηγίες. Ευχαριστώ

Πιο κουτι εχεις? Ποσα cm ειναι η καρτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, Salieri είπε

Ήρθε σήμερα η κάρτα και δυστυχώς δεν χωράει στο Bitfenix prodigy κουτί μου!

Επιστρέφει ακολουθώντας τις παραπάνω οδηγίες. Ευχαριστώ

Βάλε καμιά αγγελία μήπως την δώσεις όσο την πήρες.. Είχαμε πει είναι μακρουλή η άτιμη 27,3 cm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Arkin είπε

Πιο κουτι εχεις? Ποσα cm ειναι η καρτα?

https://www.skroutz.gr/s/2427479/BitFenix-Prodigy.html 

Είναι θέμα πλάτους και όχι μήκους. Στην κυριολεξία για χιλιοστά. Ίσως αν αφαιρέσω την πλαστική προστασία της ψύκτρας της κάρτας θα χωρούσε, αλλά δεν κάνω τέτοια πλέον 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Salieri είπε

https://www.skroutz.gr/s/2427479/BitFenix-Prodigy.html 

Είναι θέμα πλάτους και όχι μήκους. Στην κυριολεξία για χιλιοστά. Ίσως αν αφαιρέσω την πλαστική προστασία της ψύκτρας της κάρτας θα χωρούσε, αλλά δεν κάνω τέτοια πλέον 

Δυσκολα να χωρεσει. Οποτε στειλτην η πας για αλλο κουτι αναλογα τι σε βολευει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, leros2004 είπε

Βάλε καμιά αγγελία μήπως την δώσεις όσο την πήρες.. Είχαμε πει είναι μακρουλή η άτιμη 27,3 cm

Δεν ξέρω, δεν το σκέφτηκα για αγγελία. 

Με ένα dremel λύνετε το θέμα. Είναι κάπως φουσκωτή η κάρτα σαν σπορ αμάξι. Είχα μια Asus strix 970, άνετα στην θέση της 

Δεν πρόκειται να αλλάξω κουτί, είναι το μόνο που δεν αλλάζει 😂

Επεξ/σία από Salieri
Απάντηση
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 λεπτό πριν, Salieri είπε

Δεν ξέρω, δεν το σκέφτηκα για αγγελία. 

Με ένα dremel λύνετε το θέμα. Είναι κάπως φουσκωτή η κάρτα σαν σπορ αμάξι. Είχα μια Asus strix 970, άνετα στην θέση της 

χαχαχα φουσκωτή :P  Απο την 970 θα δεις μεγάλη διαφορά.. Αν για λίγο σε παίρνει, αξίζει ο κόπος του dremel 

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 λεπτά πριν, Dantε είπε

Βασικα καλυτερα να βγαλει το πλαστικο καλυμμα,οχι dremel.

Για θεμα εγγυησης το λεω.

ωχ λες να εννοεί την κάρτα? Εννοείται το κουτί να dremelιασεις 

Επεξ/σία από leros2004
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω καταλαβα να φαει το πλαστικο απο τη καρτα.Ισως δε καταλαβα καλα.

Οπως και να εχει,εφοσον βγαινει το πλαστικο,ουτε το κουτι δε θα dremelιαζα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογα με τα οικονομικά σου χτυπά κανένα riser για να μπαίνει κάθετα. Από τα φτηνά που είναι σκέτο το riser, cooler master (έχω δει εδώ στις αγγελίες) μέχρι και cable mod. 

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...