Προς το περιεχόμενο

Τα καλύτερα videogames του 2018


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σαν τις εποχές του Crash Bandicoot,Abe's Odyssey,Abe's Exodus,Medievil,Devil May Cry,Kula World(Το είχα τερματίσει 2 φορές,τρελό challenge) κλπ δεν θα υπάρξουν ποτέ ξανά.Παιχνίδια προκλήσεις που "κολλούσαμε" με τις ώρες και ας είχαν κατώτερα γραφικά,αυτό σημαίνει οτι είχαν gameplay,οχι σαν τα σημερινά που σε "παίρνουν από το χέρι".Ψάχναμε την λύση η τον δρόμο για πολλή ώρα.

Χωρίς DLC και microtransactions,μόνο σε Cd.Χωρίς την εξάρτηση του Internet με updates κλπ.Τα σημερινά βασίζονται κυρίως στο multiplayer με συνδρομή στοχεύοντας το μέγιστο κέρδος σε μικρό χρονικό διάστημα με Campaign 5-6 ωρών.Ευτυχώς υπάρχουν και εξαιρέσεις όπως πχ το Witcher.

Θυμάμαι την πρώτη μου κονσόλα PS1 μαζί με το Demo και το 1ο μου παιχνίδι Abe's Oddyssey που μου είχε δανείσει 1 φίλος...

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, parlapipas25 είπε

Ελεος με το Fortnite.Βαρεθηκα τα 12χρονα να κάνουν κουμάντο στα videogames/ταινίες/μουσική.

Για αυτούς είναι η ζωή είναι οι μελλοντικοί καταθλιπτικοί πελάτες των οποίων τα όνειρα θα πέσουν έξω όπως τα δικά μας.

Απλά η όλη κοινωνία και πολιτική καθώς και το περιβάλλον είναι σε μαρασμό οπότε μας φαίνεται ακόμα χειρότερο όσων ζήσαμε τα παλιά τα χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παιχνίδια είναι για παιδιά και γι' αυτούς που θέλουν να μένουν παιδιά, πάντως είναι ο δικός τους φυσικός χώρος και αν θέλουν Fortnite, τότε Fortnite... Αλήθεια εσάς τι θα σας φέρει ο Άη Βασίλης σήμερα; (Καλή χρονιά σε όλους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, teoChnologist είπε

H Kojima Productions σας εύχεται Ευτυχισμένο το Νέο Έτος και σας ζητάει συγνώμη ταυτόχρονα. Τουτέστιν, δεν σφάξανε που λέει ο λόγος.

800

Χαχαχα για να δουμε για να δουμε…. η Nayghtydog είναι εγγυηση. Όχι ότι η Kojima δεν είναι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Είναι λίγο αφελές να πιστεύουμε ότι αποφασίζουν τα παιδιά κι όχι οι βιομηχανίες, οι οποίες πλέον έχουν σκοπό τον εθισμό των παιδιών, με το να τους "αναγκάζουν" ν'ασχολούνται σε τακτική βάση με τα παιχνίδια ή να πληρώνουν κάθε τόσο, για να μπορούν να είναι ανταγωνιστικοί.

Δεν έχουν την επιλογή μεταξύ του Warcraft 4 ή του Wow πλέον π.χ., μιας και το πρώτο δεν υπάρχει, όχι από επιλογή των παιδιών, μόνο την επιλογή να παίξουν ή να μην παίξουν...

Επεξ/σία από Vassilis_24
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμία αναφορά Για Xbox one x πού έφερε πραγματικό 4k  με τιμή κάτω από 500 ευρώ που όταν για ένα αντίστοιχο PC θες πόσα παραπάνω έλεος με το κόλλημα τής Sony 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Με ορισμένα συμφωνώ πως ήταν πολύ καλά παιχνίδια,με κάποια όμως όχι και νομίζω πως είναι και υπερτιμημένα,Ξεχωρίζω την δουλειά και την αξία του RDR2 του GoW (παρόλο που δεν τρελαίνομαι κιόλας) και του Forza Horizon 4 το οποίο παίζω κάτι μήνες(χωρίς να είμαι και φάν των Racing !)έχουν κάνει φανταστική δουλειά,Απο την άλλη τι να πείς και για το RDR2 και την λεπτομέρεια του ? παρόλο που παίρνει βελτίωση αρκετή στόν τεχνικό τομέα,είναι παιχνιδάρα,και θέτει νέα στάνταρ σε πολλά πράγματα,αυτά είναι για μένα τα πιο άξια παιχνίδια(και το Odyssey δεν είν κακό..),σε ότι κατηγορία και να ανήκουν αυτά ξεχωρίζω δηλ κάποια που παίζεις αρκετές μέρες/εβδομάδες εώς και μήνες και δεν τα βαριέσαι (η τα βαριέσαι μετά πάρα πολύ καιρό)το να πάρω ένα παιχνίδι και να το τελειώσω σε λίγες ώρες δεν το βρίσκω πλέον και πολύ άξιο για να ασχοληθώ.Για καλύτερο παιχνίδι θα πρωτοτυπήσω και θα πάω λίγο πίσω,όχι τόσο όπως κάποιοι χιουμορίστες πιο πάνω,αλλά αφού το έχω πει και άλλες φορές πως για μένα και για αυτή την χρονιά και μάλλον για μια 5ετία,η αν θέλετε  "γενιά" το ώς τώρα,το καλύτερο με διαφορά, παιχνίδι παιχνίδι,είναι για μένα το Witcher 3,είτε the complete,η game of the Year Edition. 

The-Witcher-3-Wild-Hunt-Blood-and-Wine-B

Επεξ/σία από ELMastas
  • Like 3
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...