Προς το περιεχόμενο

Τα καλύτερα videogames του 2018


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 ώρες πριν, Vassilis_24 είπε

Η Sony κυριάρχησε σε αυτή τη γενιά έχοντας τη χειρότερη κονσόλα.

Είχε παιχνιδάρες όμως και αυτές είναι που θα προσελκύσουν τον κόσμο να πάρει κονσόλα...

Αυτή η γενιά ούτε ξεκίνησε με το Xbox one X και το ps4 PRO ουτε κριθηκε απο αυτά τα δύο! Αντιθέτως, ξεκίνησε με τα ps4 και XOne και σε εκείνη την περίπτωση το Xone ηταν αρκετά χειρότερο απο το ps4!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, Paolo_1988 είπε

Έλεος με το fornite ελεεινά γραφικά και άθλιο gameplay το pubg είναι κορυφή σε αυτό το είδος 

Θα έχω γω 9700κ και rtx 2080 και θα παίζω fortnite αίσχος γραφικά αυτά είναι για αυτούς που παίζουν 1280χ1080 δε τρελάθηκα μόνο battlefield 1 και 5 όπως και cod black ops 4. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, stefstr είπε

Το Detroit become human είναι για μένα το καλύτερο φέτος. Αυτό το god of war πολυ ανούσιο- σχεδόν arcade τύπο παιχνιδιού δεν μπορώ να καταλάβω... Πολύ αξία δίνουμε σε κάποια πράγματα χωρίς λόγο....

Καλά μην τα ισωπεδώνουμε ολα! Δεν είναι και golden axe! :)   Αν το God Of War ειναι τύπου arcade το Detroid Become Human ειναι απλά ενα interactive movie που οριακά φλερτάρει με τον χαρακτηρισμό "video game" και πριν αρχίσουμε τις παπάντζες (μπλα μπλα το εχεις παίξει? μα... μου...) ναι τα εχω και τα δυο και τα εχω τερματίσει απο δυο φορές.  

Επεξ/σία από nekrik
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχουμε ρίξει όλοι μας πολύ λιώσιμο προφανώς σε άπειρα παιχνίδια και σε διάφορες πλατφόρμες και κάποια έχουν ξεχωρίσει... δυστυχώς συμφωνώ με αρκετά σχόλια ότι το μάρκετινγκ πλεον αναδεικνύει και αρκετά σκουπίδια...αλλά ένα έχω να πω μετά από τόσα χρόνια  pc φέτος αγόρασα ένα απλό ταπεινό ps4 μόνο για τις αποκλειστικότητες...και δοκίμασα στην 65αρα μου στην καναπεδαρα μου το Uncharted 4-god of war 4-last of us-horizon zero dawn...ότι και να πω είναι λίγο για την sony ήταν για μένα μπορώ να πω η καλύτερη εμπειρία και άξιζε κάθε ευρώ...όταν έχεις τέτοια εμπειρία με κοντά 1,6 terraflop τι να πεις..ένιωσα τόσο έντονα ότι  με δουλεύουν κανονικότητα  με τις κάρτες  γραφικών και τις cpu..κτλ...για το xbox εκτός από το x που έχει απίστευτο hardware και επιδόσεις απλα δεν υπάρχει λόγος(εκτός αν βγάλει αποκλειστικότητες)...γιατί έχω το pc όπου θα παίζω τίτλους εκτός sony και τα fps(γιατί όλα καλά με τις κονσόλες αλλά όχι για shooters..για μένα παντα..εκεί θέλει ποντικαρα γραφείο κώλυμα στο μόνιτορ να αρρωστήσεις).sorry για την έκθεση παιδιά...καλή χρονιά και καλό gaming!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα το gaming είναι καθαρά υποκειμενικό, αλλά γιατί τόσο κόλλημα με το Frost-κάτι? 

Και πώς γίνεται να το βγάζετε PC game of the year αλλά "παραλίγο πρώτο" ως Indie game of the year? 
Μπάζει η φάση, δεν σας βλέπω και πολύ αποφασιστικούς....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/12/2018 στις 3:23 ΜΜ, Agony είπε

Μπορω να πω το παιχνιδι τις Χρονιας 2019.

The last of us 2.  :)

Αν ειναι η μετριοτητα που ειναι το πρωτο, ουτε καν.

Στις 31/12/2018 στις 3:37 ΜΜ, valkon είπε

Πολύ πίσω το xbox, δεν έχει τους χαρακτήρες της sony. Με το Halo στο original Xbox όλοι γουστάραμε, από εκεί και μετά όμως τι; Τίποτα. 

ας μην εκλεινε τα στουντιο της και ας μην προωθουσε το XBOX ως media platform.

Στις 31/12/2018 στις 5:02 ΜΜ, jerry banana είπε

χωρις να θελω να κανω διαφημιση το καναλι αλλα για να εχουμε μια γενικη ιδεα για τις ηλικιες που παιζουν fortnite και γιατι εχει φτασει σε τοσο μεγαλα επιπεδα που ειναι λογικο οταν αναλογιστει κανεις οτι τα παιδια δεν εργαζονται .Εδω το βιντεο.

καποιος το instagram της. τωρα.

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

killik Χριστιάνα Θάνου, δεν εβλεπες lgc στο league of legends? 

για το 2019 σιγουρα το last of us ειναι σιγουρα απο τα πιο αναμενομενα παιχνιδια, αλλα αυτα που με ενδιαφερουν κυριως ειναι τα babylon's fall, sekiro, tsushima (αν βγει στο 2019).  Εχω μια ελπιδα  οτι η  ΕΑ μπορει να κανει την εκπληξη φετος, με τα anthem και jedi επισης  θα ηθελα να δω ενα καλο dmc ή ενα καλο sequel στο nioh.

 

γενικα εχει πραγματα το 2019, θα δουμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 ώρες πριν, KilliK είπε

Αν ειναι η μετριοτητα που ειναι το πρωτο, ουτε καν.

ας μην εκλεινε τα στουντιο της και ας μην προωθουσε το XBOX ως media platform.

καποιος το instagram της. τωρα.

christianathanou      

Καλο fapping.I got you bro

 
 
Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
12 ώρες πριν, KilliK είπε

Αν ειναι η μετριοτητα που ειναι το πρωτο, ουτε καν.

ας μην εκλεινε τα στουντιο της και ας μην προωθουσε το XBOX ως media platform.

καποιος το instagram της. τωρα.

Μετριότητα το The last of us ? 

Οκ καταλαβα τι πας να κανεις ... Σου αρεσει να προκαλείς του στυλ η Γη ειναι επίπεδη. 

Οκ και εγω μαζι σου πεταει ο γάιδαρος , χαλια μαυρα το The last of us.

1 ώρα πριν, jerry banana είπε

christianathanou      

Καλο fapping.I got you bro

 
 

Μετα το faping ξανα παιξε το The last of us . Ακου που σου λέω κατι ξερω, ειμουν και εγω καποτε παιδάκι σε πιάνω.

Επεξ/σία από Agony
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 λεπτά πριν, Agony είπε

Μετριότητα το The last of us ? 

Οκ καταλαβα τι πας να κανεις ... Σου αρεσει να προκαλείς του στυλ η Γη ειναι επίπεδη. 

Οκ και εγω μαζι σου πεταει ο γάιδαρος , χαλια μαυρα το The last of us.

Μετα το faping ξανα παιξε το The last of us . Ακου που σου λέω κατι ξερω, ειμουν και εγω καποτε παιδάκι σε πιάνω.

Tο εχω παιξει ηδη μεγαλε πολυ καλο απο τα καλυτερα παιχνιδια της 20ετιας.22 ειμαι δεν με λες και παιδακι . :P 

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, jerry banana είπε

Tο εχω παιξει ηδη μεγαλε πολυ καλο απο τα καλυτερα παιχνιδια της 20ετιας.22 ειμαι δεν με λες και παιδακι . :P 

Χαχαχ για το Κιλικ πήγαινε σορυ. Ε καλα παιδακι εισαι 22 μακαρι να ειχα τα χρονια σου 40 ειμαι εγω δυστυχώς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, KilliK είπε

Αν ειναι η μετριοτητα που ειναι το πρωτο, ουτε καν.

ας μην εκλεινε τα στουντιο της και ας μην προωθουσε το XBOX ως media platform.

καποιος το instagram της. τωρα.

Μετριοτητα last of us facepalm..... 95 σκορ metacritic παγκόσμιος χαμός με το παιχνίδι εσύ από άλλο πλανήτη είσαι? Την πέταξες την κολοκύθα σου για το νέο έτος μπράβο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 ώρες πριν, KilliK είπε

Αν ειναι η μετριοτητα που ειναι το πρωτο, ουτε καν.

 

Μετριότητα???

Για πες μας ρε φίλε ποια games θεωρείς εσύ καλά

Έτσι να μας λυθεί η απορία.

Επεξ/σία από solidsnake222
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...