Προς το περιεχόμενο

ύποπτες αγορές


vasilissouvlaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά είδα στο ebay κάποιον να πουλάει σε τιμή χώμα αντικείμενα καινούργια άλλα να έχει χιλιάδες θετικές αξιολογήσεις και καμιά αρνητική ύποπτο να φανταστώ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα

Μου έχει συμβεί και εμένα ( από απροσεξία για να είμαι ειλικρινής).Θεώρησα πως ήταν μεταχειρισμένο και έκανα και πληρωμή των 10€( επειδή το ποσό ήταν μικρό δεν καιγόμουν κιόλας) .

Αφού έκανα την πληρωμή και είδα το λάθος μου θεώρησα πως είχα χάσει τα χρήματα, την επόμενη μέρα μου ήρθε το παρακάτω email από το ebay :

We’re writing to let you know that an unauthorized third party may have accessed the seller’s account to list this item. The item has been removed from the site, and the transaction was cancelled. (...)

- If you already paid for the item, you may be protected by eBay. Open a request with the Resolution Center and choose, "I bought an item. I haven't received it yet." You can access the Resolution Center by visiting

Περιληπτικά:

Ο πωλητής ενημέρωσε πως έκανε την αποστολή ( με ψεύτικο αριθμό αποστολής)

Αφού το είδος δεν υπήρχε σε κανένα site ( περίμενα από περιέργεια 2 εβδομάδες) έκανα αναφορά στο eBay και όντως μετά από 3 ημέρες έγινε η επιστροφή των χρημάτων.

Το αποτέλεσμα από όλη αυτή την διαδικασία ήταν να μάθω από το λάθος μου και να μην το ξανακάνω ( εαν το ποσό ήταν μεγαλύτερο μπορεί να μην έβρισκα το δίκιο μου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...