Προς το περιεχόμενο

ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ WIND FIBER 100 !


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προωθήθηκε το θέμα στο δημόσιο πάροχο, OTE δηλαδή. Η βλάβη είναι στο ΚΑΦΑΟΥ, λες και δεν το είχαμε καταλάβει. Λογικά αύριο το αργότερο μεθαύριο θα πάει, θα στήσω καραούλι έξω από το κουτί.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 4/1/2019 στις 10:14 ΜΜ, divo είπε

Και για να καταλαβεται πως παει η ιστορια. γινεται βλαβη. περιμενουν κανα δυο μερες μηπως και ειναι λαθος του οτε και φτιαχτει. Αυτο γινεται γιατι πρεπει να πληρωσουν για να παει ο οτε να το δει. Αν τους πλακωσεται στα  τηλεφωνα το δινουν αναγκαστικα. μετα περιμενουν 2 μερες το αποτελεσμα. Αν αυτο ειναι αρνητικο κανονιζουν συνδυαστικό μαζι με δικο τους τεχνικο. Ολη αυτη η διαδικασια θα παρει καμια βδομαδα.

Divo μολις μου επιβεβαιωσες μια τετοια υποψία που ειχα. Είχα εμπλακεί σε προβλημα γραμμής συγγενη με wind και δε μου βγαίναν οι μερες απο τη δηλωση βλάβης μεχρι "το ξεκούνημα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

‌ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΔΙΑBAΣΤΕ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΣΧΟΛΙΟ ΟΛΟΚΛΗΡΟ !!! 
 
Καλημέρα , το δικο μου πρόβλημα εξακολουθεί και υφίσταται !!! Παρολο που τη παρασκευή ξαναπήρα 3 τηλέφωνα και παρόλο που όλοι με όσους μίλησα με διαβεβαίωναν οτι το Σάββατο θα με πάρει τηλέφωνο τεχνικός να κλείσουμε ραντεβού (βεβαια εγώ γέλαγα ... και μάλιστα είχαν το θρασος να με ρωτούν γιατί γελάω) !!! η wind σαν εταιρία προσλαμβάνει ατομα και τα διδάσκει το πως θα γίνουν οι καλύτεροι ψεύτες και το πως θα ηρεμήσουν κάποιον πελάτη ... ! Στην αρχή έλεγα οτι οι τεχνικοί είναι εργαζόμενοι και δεν πρέπει να τα ρίχνεις πανω τους αλλά πλεον έχω καταλάβει οτι είναι μέρος όλου αυτου του ΒΟΘΡΟΥ που προσπαθει απλα να κερδίσει χρονο μήπως και λυθεί το θέμα απο μονο του η μήπως και βοηθήσει ο ΟΤΕ η ακόμα και ο Θεός ο ίδιος !!! Στο μεταξύ κάποιος "τυχερός" σαν και μένα θα χάνει πελάτες , θα χανει δουλειες (γιατί δε μπορεί να κάνει τη δουλειά του χωρίς ίντερνετ) και η τηλεφωνική εξυπηρέτηση και οι ασχετοι τεχνικοι της wind θα του λένε "μη στεναχωριεστε άμεσα θα βρεθεί η λύση" . ΕΙΝΑΙ ΨΕΥΤΕΣ ΚΑΙ ΑΣΧΕΤΟΙ .... ΟΠΟΙΟΣ ΔΙΑΒΑΖΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ... ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΑΚΡΥΑ ΑΠΟ ΤΗ WIND !!! 
 
 
ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΙΣ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΕΙΣ ΜΟΥ ... ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ - ΚΑΘΟΔΗΓΉΣΕΙ ΝΑ ΛΥΣΩ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ (ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ)
-------------------------------------------------------------------------
 
1)οι τεχνικοί μου λενε οτι στο συστημα τους η γραμμη φαινεται πεντακάθαρη (99,9) και το ρουτερ μου βγάζει ακριβως αυτή τη πληροφορία ... ! αλλά εγω συνεχίζω να έχω πρόβλημα ! 
 
2)παρατήρησα το εξής , όταν κάνω μετρήσεις το πρωί και το βράδυ η ταχύτητα κάπως ερχεται κοντά σε υποφερτά όρια (ΌΧΙ ΒΕΒΑΙΑ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ... 90+) ... για παράδειγμα νωρίς το πρωί παίρνω τιμές κοντά στα 80 και αργά το βράδυ κοντά στα 70 ! όλη την υπολοιπη μερα ειμαι μεταξύ του 2-3 με 15-20 με πιο συχνες τιμές τις χαμηλές ! 
 
3)το upload μου είναι πάντα στα όρια που πρέπει 9+ !
 
4)εχω κάνει όλα όσα μπορουσα για να προσπαθησω να διορθωσω το πρόβλημα 1) εκλεισα τα πάντα και άφησα συνδεμένο πάνω στο ρουτερ μόνο το καλωδιο του υπολογιστη ! 2) αλλαξα καλωδιο 3) εβγαλα απο τη πριζα το ρουτερ και το ξανα έβαλα 4) εκανα reset το ρουτερ στις εργοστασιακες ρυθμίσεις ! 5) ελεγξα μέσω ρούτερ ποιες συσκευές είναι στο δίκτυο τις εβγαλα όλες και άφησα μόνο το pc και επιπροσθέτως κοιταξα μήπως έχω κάποια απώλεια σήματος απο κάποιον που μου έκλεβε με κάποιο τρόπο ιντερνετ ... τιποτα βεβαια απο αυτα τα 2 δεν επηρρέαζαν τη γραμμή μου !  
 
 
 
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ :
----------------------------------------------------------------------
 
1) ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ ΤΟ ΡΟΥΤΕΡ ΜΟΥ ? EXΩ ΕΝΑ ΠΟΥ ΔΙΝΕΙ Η WIND ΤΗΣ TECHNICOLOR (V2) ! 
 
2) ΕΠΕΙΔΗ ΒΛΕΠΩ ΜΙΑ ΠΛΗΡΗΣ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ wind , ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΚΑΙ ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑΡΘΕΙ ΤΕΧΝΙΚΟΣ ΓΙΑΤΙ ΑΠΛΑ ΞΕΡΟΥΝ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ... ΕΓΩ ΤΙ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΟ ΤΟΥΣ ΚΕΝΤΡΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ !!! 
 
3) ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΕΧΝΙΚΟΣ Η ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΕΧΝΙΚΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΥΣΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ  ? 
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
2 minutes ago, kirileman said:

Κλείνουμε βδομάδα αύριο, για να δούμε.

Την Κυριακή που είπες ότι δώθηκε βλάβη στον ΟΤΕ,  τότε την έδωσαν ή πιο πριν? Αν την έδωσαν Κυριακή δεν θα περίμενα αυτή τη βδομάδα κάτι... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, ThReSh είπε

Την Κυριακή που είπες ότι δώθηκε βλάβη στον ΟΤΕ,  τότε την έδωσαν ή πιο πριν? Αν την έδωσαν Κυριακή δεν θα περίμενα αυτή τη βδομάδα κάτι... :(

Αυτά διάβαζα τώρα στο φόρουμ και μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ημουν σχεδον ενα μηνα χωρις τιποτα ουτε τηλεφωνο ουτε ιντερνετ με την Wind καλο κουραγιο.

 

Μου εκαναν και εμενα προσφορα απο 26 ευρω που πληρωνα μονο για 50 VDSL χωρις σταθερα κινητα κλπ στα 31 για 100 fiber συν απεριοριστα σταθερα εντος Ελλαδας και 300 προς ολα τα κινητα.

Μου ειπαν οτι δεν θα χρειαστει να αλλαξω router απλα οταν μου ερθει το μηνυμα να κανω ενα restart

Ποιο πολυ για τα σταθερα κινητα το εβαλα παρα για την 100αρα γιατι με την 50αρα ειμαι ευχαριστημενος εχω 49.997 πριν βαλω VDSL ειχα μεγαλο προβλημα με το ζορι ειχα 1.5 ταχυτητα λογω αποστασης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ, έχει πήξει το φόρουμ με παράπονα προς την WIND.
Και εσείς του κεφαλιού σας, για ταχύτητα που κατα πάσα πιθανότητα δεν θα αξιοποιήσετε στο 100% ποτέ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, donblunts είπε

Και εσείς του κεφαλιού σας, για ταχύτητα που κατα πάσα πιθανότητα δεν θα αξιοποιήσετε στο 100% ποτέ.

Κατά πάσα πιθανότητα θα της αλλάξω τον αδόξαστο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε μένα δουλεύει τέλεια η Wind-άρα πάντως ... 😃

2 γραμμές (1 ADSL, 1 VDSL) μηδέν παράπονα. 

Επεξ/σία από prometheas
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, prometheas είπε

Σε μένα δουλεύει τέλεια η Wind-άρα πάντως ... 😃

2 γραμμές (1 ADSL, 1 VDSL) μηδέν παράπονα. 

Λογικά σε οποιαδήποτε και να ήσουν μια χαρά θα έπαιζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...