Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 10 ξεπερνούν σε δημοφιλία τα Windows 7


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tελικά μετα απο τόσα  επιστημονικά που εχουν γραφτεί για το θέμα εγω ένα έχω να πω και αυτό είναι αλήθεια 100%.......

<<Σε όσους υπολογιστες έβαλα windows 10 έγιναν πολυ πιο αργοί απο τα windows7 και αυτό είναι η απόλυτη αλήθεια που δεν αλλάζει όσα και αν γράψετε...>> οι δε πελατες μου οι περισσότεροι μου ξαναζήτησαν τα win 7.......

Aυτό τα λέει όλα....ΤΕΛΟΣ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 198
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, panoskabal είπε

Tελικά μετα απο τόσα  επιστημονικά που εχουν γραφτεί για το θέμα εγω ένα έχω να πω και αυτό είναι αλήθεια 100%.......

<<Σε όσους υπολογιστες έβαλα windows 10 έγιναν πολυ πιο αργοί απο τα windows7 και αυτό είναι η απόλυτη αλήθεια που δεν αλλάζει όσα και αν γράψετε...>> οι δε πελατες μου οι περισσότεροι μου ξαναζήτησαν τα win 7.......

Aυτό τα λέει όλα....ΤΕΛΟΣ.

Οπως είπα και πριν... Gaming= windows 10 & workstation =windows 7.

Σε συστήματα πχ pentium 4 δεν θα πας να βάλεις 10αρια θέλουν τουλάχιστον ddr2 με ssd για να τρεξουν καλά σε παλιά συστήματα με ενεργό το ahci και φυσικά να είναι ενημερωμένοι όλοι οι drivers όπως του chipset κλπ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 3/1/2019 στις 1:26 ΠΜ, ethereum είπε

οταν βλέπω αυτο το κυκλάκι να γυριζει να γυρίζει να γυρίζει  ενα λεπτο για να ανοίξει μια εφαρμογή σε λαπτοπ με i7 με 12 gb ram  .... καλύτερα τα 7 ή mac , δηλαδή τι βελτιωσανε  , λειτουργικο bloatware , άντε γειά !

Εγώ πάλι σε λαπτοπ 2011 με i3 και 8 Gb ram γιατί δεν το βλέπω? σφαίρα ανοίγουν όλες οι εφαρμογές

 

Στις 3/1/2019 στις 3:20 ΠΜ, Phoenix4 είπε

iY4CJfD.png

T7Czrxt.png

lHyritW.png

Yw3Gsi0.png

;;;;;;;;;;;

Χαχαχαχα που να ψάχνουμε τώρα!!!

 

Στις 3/1/2019 στις 3:24 ΠΜ, gdimitris είπε

Μην το δειχνεις σε εμενα γιατί πλέον το εμαθα, αλλα μιας που μπηκες στη διαδικασία δες ποσα βήματα έκανες και ποσα θα έκανες αν είχες 7. Βασικά στα 7 δεν θα χρειαζόταν να κανεις αυτο το tutorialπου εκανες τωρα. Αλλα σου ειπα και μάλλον ΔΕΝ το καταλαβες ή δεν ηθελες να το καταλαβεις, οτι αυτο ηταν ενα απλο παραδειγμα του πιο απλου και ασήμαντου προβλήματος των 10αριων και οτι υπάρχουν πολύ πιο σημαντικά θεματα. 

Πλάκα μας κάνεις έτσι?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, crossmo είπε

Εγώ πάλι σε λαπτοπ 2011 με i3 και 8 Gb ram γιατί δεν το βλέπω? σφαίρα ανοίγουν όλες οι εφαρμογές

Χαχαχαχα που να ψάχνουμε τώρα!!!

Πλάκα μας κάνεις έτσι?

Προσπαθώ ακόμα να καταλάβω που χάθηκε το παλικάρι αλήθεια πήρα όλο το ποστ από την αρχή 🤣🤣🤣🤣 λες και είναι καμιά επιστημονική έρευνα τα windows 10 επίσης σε όσους λείπει τόσο πολύ το κλασικό κουμπί αριστερά μπορούν να βάλουν το startisback και να μην μας δυστυχώς τα windows 7 έχουν μείνει αρκετά πίσω σε θέμα update για πολλά πράγματα αλλά όποιος θέλει μπορεί να τα βάλει και φυσικά μην συγκρίνεται τα Windows 10 που σας δίνει πχ το πλαίσιο κλπ γιατί είναι full bloat με άχρηστα πράγματα από αυτούς πήρα το πλαίσιο στο στόμα γιατί πήρε ηη αδερφή μου ένα λάπτοπ και είχαν όλη την σαρα και την μάρα και φυσικά πρέπει να τρέξετε κανα driver booster μπας και κάνετε και κανα update ποιο βαθιά από τα κλασσικά. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...