Προς το περιεχόμενο

Τα Windows 10 ξεπερνούν σε δημοφιλία τα Windows 7


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, akis106 είπε

why do u even choose w7 ?you gonna miss the w10 telemetry, cortana, 100%cpu usage during update when you are gaming and so much more. you should chose w10.

Δεν ξέρω άμα το έχετε μάθει αλλά με το που βγήκαν τα 10 έκαναν update τα 7 και έβαλαν τα ίδια telemetry άρα είναι τα ίδια

100% CPU στο update, intel core 2 duo confirmed :P

Επεξ/σία από Phoenix4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, tsibosp είπε

Μην τρωγεστε για το ποιο ειναι αντικειμενικα καλυτερο καθως η εμπειρια χρηστη ειναι υποκειμενικη.

Ετσι ακριβως, περι ορεξεως κολοκυθοπιτα, οπως βολευεται ο καθενας.

Στην δουλεια εχω τα 10αρια, i3 3χχχ, 4 GB RAM και EVO 860. Κανω ανετα την δουλεια μου.Εκτος απ τα γνωστα προβληματα στα update καθε εξαμηνο που με βγαζουν απ τα ρουχα μου.

Στο σπιτι το Desktop εχει LinuxMint εδω και δεκαετια ενω η χαρχαλω το λαπτοπ με Pentium 4 και 1GB RAM παει σφαιρα με antiX Linux (Ελληνικο προιον).

Εν ετη 2019 υπαρχουν ενα σκασμο επιλογες για ολα τα γουστα και ολα τα πορτοφολια.

Προσωπικα για οικιακη χρηση (ιντερνετ, φατσοβιβλιο, μουσικη, ταινιες, σουιτα γραφειου κλπ) προτεινω παντα LinuxMint, στους επαγγελματιες ΜΟΝΟ τα 10αρια.

 

Επεξ/σία από gakos1112
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
3 ώρες πριν, Phoenix4 είπε

Δεν ξέρω άμα το έχετε μάθει αλλά με το που βγήκαν τα 10 έκαναν update τα 7 και έβαλαν τα ίδια telemetry άρα είναι τα ίδια

100% CPU στο update, intel core 2 duo confirmed :P

Den kanw update sta windows,to exw disabled to service

 

Cpu amd 9950 quad 3ghz,pyravlos

Επεξ/σία από akis106
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, LeonV12 είπε

Εχει δικιο.Δεν ειναι το background μονο.Το πιο απλο ειναι ο πινακας ελεγχου για παραδειγμα.Δε τον βγαζει στις ρυθμισεις,πρεπει να το πληκτρολογησεις στην αναζητηση.Η το αλλο παραδειγμα με το windows defender,βγαζει προγραμματα που θεωρει ιους και ψαχνεις μια ωρα να βρεις που ειναι καραντινα και τελικα τη βρηκα αφου χρειαστηκε να δωσω εντολη απο το dos.Αλλο παραδειγμα καποια στιγμη χρειαστηκε να μπω σε safe mode και να κανω απεγκατασταση σε προγραμμα και μου ελεγε οτι η υπηρεσια του install shield δε λειτουργει και επρεπε παλι να μπω στα dos να την ενεργοποιησω.Δηλαδη ενας που δε το κατεχει ιδιαιτερα απλα τρεχει περα δωθε σε τεχνικους.

Ισχύει αυτό δυστυχώς διότι εδώ και χρόνια προσπαθούν να μεταφέρουν τις ιδιότητες του παλιού CP στο νέο CP το γνωστό "Settings" κάτι που προσωπικά δεν μου αρέσει. Βέβαια μπορείς να βάλεις την έναρξη των 7 στα 10 και να ανοίξεις το CP όπως έκανες και στα 7

7L9wz3I.png

Το Windows Defender είναι απεχθές όπως πάντα και υπάρχει εδώ και χρόνια, βέβαια τώρα είναι πιο σπαστικό παλιά έκλεινε πιο εύκολα με 1 επιλογή τώρα θέλει 3. Κλείνει και αυτό σε 40 δευτερόλεπτα το πολύ δεν είναι κάτι ακραίο.

Γενικά οι αδυναμίες των 10 που ουσιαστικά δεν είναι τόσο αδυναμίες όσο προτιμήσεις - γιατί είμαστε της άποψης πως με τον τρόπο μας είναι καλύτερα - με μερικές παραμετροποιήσεις - που υπάρχει η δυνατότητα - φτιάχνουν. Τα αρνητικά δεν πιάνουν μία μπροστά στα θετικά που προσφέρουν τα 10.

8 ώρες πριν, gvourv είπε

χρήστης win10=tester for ever!😂😂😂

Άμα χρησιμοποιείς Inside build ναι αλλά το το stable είναι οκ. Εν τέλη άμα θες 100% σταθερότητα βάλε LTSC

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ας μην υπήρχαν τα Windows 10 προεγκατεστημένα στα laptop και θα βλέπαμε πού θα πέφτε το ποσοστό. Ξέρω άπειρο κόσμο που σιχτιρίζει με τα Windows 10. 20 χρόνια χρήστης Windows και χρειάστηκε να ψαχτώ για να βρω πώς να μπω στο κλασικό control panel. Και στο φινάλε ας είχαν ένα τύπου theme να στα φέρνει περίπου όπως είναι τα Windows 7. Πραγματικά αν δεν υπήρχαν τα games που δυστυχώς πλέον απροβλημάτιστα τρέχουν μόνο στα 10αρια (έχω αρκετά σε Windows 7 που έχουν θέματα γιατί μπερδεύουν x32 με x64 dependencies στη VB) δε θα βαζα σε κανένα μηχάνημα Windows 10. Έτσι λοιπόν στο σταθερό dual boot, και στο laptop Windows 7. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, TasMan είπε

Να σου πω και τη δική μου εμπειρία πάνω σε αυτό που λες. Με 30άρα VDSL (μετρημένη ταχύτητα 29Mbps) και ρυθμισμένα τα Windows να κάνουν updates ΜΟΝΟ 2-6 τα ξημερώματα, την πρώτη φορά έχασα δουλειά 2 ωρών γιατί αποφάσισε μόνο του να κάνει restart για να εγκαταστήσει τα updates. Ήταν 5 το απόγευμα, δούλευα εκείνη την ώρα πάνω στον υπολογιστή και ούτε προειδοποίηση ούτε τίποτα. Απλά έκανε restart έτσι, γιατί γούσταρε. Τη δεύτερη φορά μετά από μερικές μέρες με ακριβώς τον ίδιο τρόπο (αφού είχα τριπλοτσεκάρει πάλι τα ωράρια για τα updates) έχασα δουλειά 3 ωρών. Την τρίτη φορά (μετά από 2-3 εβδομάδες) πήγα το πρωί να ανοίξω τον υπολογιστή και ήταν απαραίτητο (λόγω δουλειάς) εκείνη τη στιγμή να κάνω κάτι. Και φυσικά έπρεπε να περιμένω πάνω από 1 ώρα μέχρι να εγκαταστήσει κάτι updates που είχε κατεβάσει. Ευτυχώς που είχα το laptop της γυναίκας μου και μπόρεσα να κάνω προσωρινά τη δουλειά μου. Το ίδιο βράδυ ο υπολογιστής έφαγε format και μπήκαν linux και από τότε έχω βρει την υγειά μου.

Ποιο το νόημα; Ότι για μένα τουλάχιστον ο υπολογιστής πρέπει να κάνει αυτό που του λέω όταν του το λέω και όχι αν γουστάρει και υπό συνθήκες. Και επίσης βρίσκω τραγικό να πρέπει να πειράζω regisrty για να ξεφορτώνομαι διαφημίσεις σε προϊόν που έχω πληρώσει. Είμαι σίγουρος ότι θα ακούσω αυτά που έχω ακούσει και από φίλους, ότι μπορεί κάτι να μην είχα ρυθμίσει σωστά, ότι μπορεί να ήταν κάποιο bug που διορθώσανε, ότι μπορεί να ήταν ανάδρομος ο Ερμής... Δεν με νοιάζει! Δεν είμαι άσχετος από υπολογιστές αλλά δε θεωρώ ότι πρέπει να έχεις πάρει πτυχίο από τη Microsoft για κάνεις δυο απλές ρυθμίσεις, ούτε να χρειάζεται να ρυθμίζεις το ίδιο πράγμα από 10 υπο-μενού για να γίνει αυτό που θες. Μπορεί ο κάθένας να θεωρεί καλύτερα τα W10 ή τα W7 για διαφορετικούς λόγους, όλοι όμως πιστεύω ότι συμφωνούμε πως με τα W7 ο χρήστης είχε μακράν καλύτερο έλεγχο του συστήματός του. Προσωπικά τα windows τα ίδια ήταν που με "έσπρωξαν" προς τα Linux και εφόσον εκεί μπορώ να κάνω τη δουλειά μου αψεγάδιαστα και απροβλημάτιστα δεν έχω κανένα λόγο να γυρίσω πίσω.

Άμα θες να κλείσεις τα Update το κάνεις όπως στα 7 κλείνεις το Service. Άμα θες να μην forcarei restart υπάρχει επιλογή από το gpedit γιατί από default κάνει restart την ώρα που δεν έχεις δουλειά συνήθως το βράδυ, άμα θες να μην κάνει συχνά updates κάνεις pause updates και τα παίρνεις με καθυστέρηση 1 μήνα.

Το πιο σημαντικό είναι πως επειδής είμαστε στην Ελλάδα η 30αρα vdsl έχει 3mbps upload όχι 30 και όταν κατεβάζεις τα update κάνεις και upload

PSOMcme.png

Το κλείνεις και κατεβαίνουν πολύ πιο γρήγορα, όσο πιο γρήγορα κατεβάσεις τόσο πιο γρήγορα θα εγκατασταθούν. Προσωπικά ούτε μία φορά δεν έχω φάει force restart και είμαι πένα.

Συμφωνώ με τον papakaliati, όχι μόνο σώνεις την δουλειά πριν φύγεις αλλά έχει ολόκληρη επιλογή που σου λέει ότι μπορεί να σε ενημερώσει για το update

2zNULrN.png

Εν κατακλείδι διακόπτες υπάρχουν αρκεί να τους ανοιγοκλείσεις.

Άμα δεν είσαι τόσο εξοικειωμένος αρκετά με τις βασικές λειτουργίες των Windows που σχεδόν όλα είναι έτοιμα στο πιάτο και νομίζεις πως με τα Linux θα είναι πιο εύκολα... καλή τύχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, tsibosp είπε

Η φαση δλδ ποια ειναι; Αν καποιος θελει να δουλευει πανω σε win7, xp η οτι αλλο και τον εξυπηρετουν τοτε για αυτον ειναι καλυτερα, τον βολευουν και τα χρησιμοποιει. Προσωπικα χρησιμοποιω 10αρια πιο πολυ λογω DX12, στην αρχη δεν ενθουσιαστηκα, τωρα με βολευουν. Η αληθεια ειναι οτι πρεπει να εισαι τουλαχιστον power user για να τα χρησιμοποιεις "σωστα" και να αφαιρεσεις καποια ενοχλητικα πραγματα που εχουν, διαφημισεις , τηλεμετριες, ειδικες ρυθμισεις κτλ. Δεν ειχα ποτε προβλημα με bugs, ποτε δεν εκανε Update οταν δεν ηθελα και ποτε δεν με διεκοψε απο κατι, υπαρχουν σχετικες ρυθμισεις για αυτο. Ολα δουλευουν οπως πρεπει, οχι οτι κανω και τπτ ιδιαιτερο δλδ, πιο πολυ gaming και κατι "περιεργους" drivers για emulators και motion controllers και λοιπα. Στη μανα μου και στην αδερφη μου δεν θα τα εβαζα, θα τους εβαζα 7, θελουν πολυ λιγοτερη παραμετροποιηση και δεν υπαρχει λογος. Bottom line, για ΜΕΝΑ καλυτερα ειναι τα 10αρια, για τη μανα μου και την αδερφη μου που ειναι casuals ειναι τα 7. Μην τρωγεστε για το ποιο ειναι αντικειμενικα καλυτερο καθως η εμπειρια χρηστη ειναι υποκειμενικη.

Μακραν το καλυτερο σχολιο μεχρι στιγμης που φαινεται να αδυνατουν να παρουν χαμπαρι οι 7κηδες και οι 10κηδες. Καλυτερο λειτουργικο??? Για ποιον? Δλδ ενας προγραμματιστης με την θεια μου σιγουρα θα σου δωσουν διαφορετικη απαντηση.. Η αποψη της θειας ομως ειναι εξισου σημαντικη με του power user, παντα σε σχεση με την microsoft. Το μονο συγκρισιμο ερωτημα που υπαρχει ειναι αν τα 10 μπορουν να εξυπηρετησουν τις αναγκες των χρηστων καλυτερα και ευκολοτερα σε σχεση με τα 7. Και η απαντηση στο ερωτημα δεν ερχεται απο nerds της τεχνολογιας αλλα απο πιο medium users για τον απλουστατο λογο οτι ειναι απειρως περισσοτεροι. Τα ποσοστα που αναφερει το αρθρο βεβαιως δεν ειναι αντικειμενικα το καταλαβαινουμε ολοι, ακομα και οι 10κηδες, αφου οι περισσοτεροι με 10ρια τα φαγανε χωρις να καταλαβουν οτι ρωτηθηκανε και πρεπει να πληρωσουν για να τα βγαλουν.

Για μενα παντως οι διαφορες ειναι ελαχιστες και τα 10ρια δεν με εχουν ενθουσιασει οπως τα xp οταν βγηκαν. Εφτιαξα dual boot με 7 και 10 και παρατηρησα οτι τα 10 ηταν ελαχιστα πιο γρηγορα σε εκκινηση απο τα 7 (πιο αργα απ τα xp ομως) αλλα ειχα ασυμβατοτητες σε προγραμματα που χρησιμοποιουσα, πολλα ξαφνικα κολληματα (core2duo, 3gb, HDD (100%), ati 1gb), updates καθε 3 και λιγο και σε επανεκκινησεις χωρις να με ρωταει. Βεβαια ηταν στην μεταβατικη περιοδο 8.1-10 και ισως δεν ειναι πλεον αντιπροσωπευτικο. Εμφανισιακα το χειροτερο start menu απο ολα τα λειτουργικα (news, amazon, διαφημησεις, ενα χαος στο να βρεις αυτο που θες), αλλου οι ρυθμισεις αλλου το control panel, telemetry, superfetch που με γονατιζε και δεν ισιωνε ποτε μετα απο sleep. ολα αυτα επεισαν να μην τα ξαναχρησιμοποιησω μεχρι το 2020. Μαζι με μενα τα εβγαλα και απο καμια 10ρια laptopακια ακομα για τους ιδιους λογους. Η αληθεια να λεγεται θελουν ακομα λιγη δουλιτσα και μου φανηκε οτι βγηκαν αρον αρον σαν beta εκδοση να καλυψουν τα 8ρια. Τωρα εχουμε 2019 και ακουω τα ιδια πραγματα απο χρηστες με medium laptopακια. Προσοχη! δεν λεω οτι τα 7 ειναι καλυτερα, λεω οτι μου τρεχουν καλυτερα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 ώρες πριν, ethereum είπε

HP OMEN 2018 με i7 12gb ram παω να ανοιξω τις φωτογραφίες !  και μετράς μεχρι το 4 , 1, 2, 3, 4  θα γυρίσει το κυκλάκι και μετα θα σου ανοίξει την εφαρμογή ε οχι ρε φίλε , εγω θέλω οι εφαρμογές να ανοίγουν αστραπιαία οπως στα μακ , δεν θέλω να περνάνε δύο τρια δευτερόλεπτα για να ανοίξει η εφαρμογή , εδω στα μακ του 2012 και οι εφαρμογές ανοίγουν σφαίρα , γιατι βαζουν αυτο το κυκλάκι στην αρχη να γυρίζει πριν ανοίξει η εφαρμογή απαράδεκτοι , εγώ προσωπικά ξαναγυρίζω στα μακ ,

και κατι ακομη για το άρθρο , τα 10 δεν εχουν ξεπεράσει το σύνολο των χρηστών των αλλων συστηματων windows , η αγορά σε ενα σύνολο 55% plus χρησιμοποιεί τα υπόλοιπα windows , για μένα προσωπικα τα 10 είναι αντι-επαγγελματικά και αποτυχημένα , αν πρέπει να δώσω 1800 ευρώ για να έχω ενα pc που να τρεχει υποφερτά τα 10 παω σε μακ κατευθείαν

https://streamable.com/tig0e

Instant μου ανοίγει μία φωτογραφία 4Κ ανάλυσης, όταν εσύ θες 4sec για να ανοίξεις μία φωτογραφία κάτι δεν πάει καλά και προφανώς το πρόβλημα είναι στην δικιά σου μεριά. Σα να μην έχεις καν σημαντικούς drivers τύπου chipset και άμα έχεις είναι οι βασικοί.

Πιστεύεις δηλαδή πως τόσα εκατομμύρια που χρησιμοποιούν τα 10 και σίγουρα με κατώτερους υπολογιστές κολλάνε τόσο πολύ ;

5 ώρες πριν, tommybertsen είπε

Αυτό ναι. Πλέον υπάρχουν πολλά laptops "FreeOS". Δεν ξέρω κατά πόσο εξυπηρετούν τον κόσμο αυτά ή αν είναι τίποτα Refurbished. Αλλά ναι, γιατί να πληρώσεις μαμησιάτικα; Και τι; Στην ουσία ένα κλειδί κάνει 5-10€ , αν στην τελική αποφασίσεις ότι θέλεις τα Windows 10 ή whatever.

Καλά αυτά των 5-10€ είναι αγορασμένα από κάτι Ινδίες με κλεμμένες κάρτες

5 ώρες πριν, NotAliki177 είπε

Πως γίνεται σε i3 win10 μηχάνημα με sata3 ssd να ανοίγουν στιγμιαία ενώ στο i7 του φίλου πάνω να κάνουν 5sec. Ακόμα και no-name ssd να έχει ο φίλος σε λάθος θύρα (sata2) οι φωτο ανοίγουν στιγμιαία.

Μάλλον θα έχει λειτουργικό σε ssd και content σε hdd.

i3 τι, i7 τι. Δεν είναι όλοι οι i3 ίδιοι ούτε οι i7 και ούτε οι γενιές τους, ο 8ης γενιάς i3 είναι 4 core o 4ης 2 core.

22 λεπτά πριν, seventh_son είπε

 20 χρόνια χρήστης Windows και χρειάστηκε να ψαχτώ για να βρω πώς να μπω στο κλασικό control panel.

20 χρόνια χρήστης και δεν ξέρεις πως μπαίνεις και από το file path του explorer

OKx4FS6.png

22 λεπτά πριν, seventh_son είπε

Καλά ας μην υπήρχαν τα Windows 10 προεγκατεστημένα στα laptop και θα βλέπαμε πού θα πέφτε το ποσοστό.

Καλά ας μην υπήρχαν τα Windows 7 προεγκατεστημένα στα laptop [...]

Επεξ/σία από Phoenix4
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Phoenix4 είπε

https://streamable.com/tig0e

Instant μου ανοίγει μία φωτογραφία 4Κ ανάλυσης, όταν εσύ θες 4sec για να ανοίξεις μία φωτογραφία κάτι δεν πάει καλά και προφανώς το πρόβλημα είναι στην δικιά σου μεριά. Σα να μην έχεις καν σημαντικούς drivers τύπου chipset και άμα έχεις είναι οι βασικοί.

Πιστεύεις δηλαδή πως τόσα εκατομμύρια που χρησιμοποιούν τα 10 και σίγουρα με κατώτερους υπολογιστές κολλάνε τόσο πολύ ;

Καλά αυτά των 5-10€ είναι αγορασμένα από κάτι Ινδίες με κλεμμένες κάρτες

i3 τι, i7 τι. Δεν είναι όλοι οι i3 ίδιοι ούτε οι i7 και ούτε οι γενιές τους, ο 8ης γενιάς i3 είναι 4 core o 4ης 2 core.

20 χρόνια χρήστης και δεν ξέρεις πως μπαίνεις και από το file path του explorer

OKx4FS6.png

Καλά ας μην υπήρχαν τα Windows 7 προεγκατεστημένα στα laptop [...]

Φίλε μου μην κρίνεις από σένα. Ρώτα ανθρώπους που δε πολυασχολούνται και δούλευαν με Windows 7 για απλό surfing και δουλειές γραφείου και τώρα αναγκαστικά δουλεύουν με windows 10 γιατί άλλαξαν λάπτοπ. Εδώ δεν ήρθαμε να κάνουμε διένεξη ούτε να την πούμε ο ένας στον άλλον. Εγώ αν δεν ήταν τα games απλά δε θα φόραγα Windows 10 γιατί δε βρίσκω να μου προσφέρουν κάτι παραπάνω από τα Windows 7 και δε γουστάρω να προσπαθούν να μου αλλάξουν τη φιλοσοφία γιατί θέλουν να καλύψουν και laptop-tablets ή touch μηχανήματα. Αν εσύ γουστάρεις Windows 10 τα φοράς και τελειώνει το θέμα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, seventh_son είπε

Φίλε μου μην κρίνεις από σένα. Ρώτα ανθρώπους που δε πολυασχολούνται και δούλευαν με Windows 7 για απλό surfing και δουλειές γραφείου και τώρα αναγκαστικά δουλεύουν με windows 10 γιατί άλλαξαν λάπτοπ. Εδώ δεν ήρθαμε να κάνουμε διένεξη ούτε να την πούμε ο ένας στον άλλον. Εγώ αν δεν ήταν τα games απλά δε θα φόραγα Windows 10 γιατί δε βρίσκω να μου προσφέρουν κάτι παραπάνω από τα Windows 7 και δε γουστάρω να προσπαθούν να μου αλλάξουν τη φιλοσοφία γιατί θέλουν να καλύψουν και laptop-tablets ή touch μηχανήματα. Αν εσύ γουστάρεις Windows 10 τα φοράς και τελειώνει το θέμα :)

Με όσους έχω μιλήσει το τελευταίο δίμηνο δουλεύουν 10 και το θεωρούν αυτονόητο, δεν το συζητάνε καν για 7. Είναι παρελθόν για αυτούς και δεν μιλάω για 1/2 άτομα αλλά για δεκάδες.

Δεν την λέω στον άλλον, μάτια ανοίγω. Άμα λέει "μα τα 10 δεν με ειδοποίησαν για την ενημέρωση !" και δεν έκανε το 1ο αυτονόητο πράγμα να πάει στις ρυθμίσεις των updates να το αλλάξει ε τι να του κάνω, μασάζ στα πόδια ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες και με τα xp τα ίδια λέγατε. Είναι κόλλημα. Το πιο εύκολο είναι να κάνετε αναβάθμιση και όχι να είστε με ιούς και spyware crack στα win7.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, greed είπε

Παίδες και με τα xp τα ίδια λέγατε. Είναι κόλλημα. Το πιο εύκολο είναι να κάνετε αναβάθμιση και όχι να είστε με ιούς και spyware crack στα win7.

7 και 10 ίδιο σπαστίρι έχουν και είναι ασφαλές άμα ξέρεις πιο κατεβάζεις/χρησιμοποιείς :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Phoenix4 είπε

Με όσους έχω μιλήσει το τελευταίο δίμηνο δουλεύουν 10 και το θεωρούν αυτονόητο, δεν το συζητάνε καν για 7. Είναι παρελθόν για αυτούς και δεν μιλάω για 1/2 άτομα αλλά για δεκάδες.

Οι δεκαδες ειναι λιγοτεροι απ τους εκατονταδες ομως... Σε τι κλιμακα αναφερεσαι και με ποιους μιλας?

Και επισης δεν "δουλευεις" λογισμικο αν εισαι μεσος χρηστης. Αν εισαι μεσος χρηστης δεν εισαι gamer ουτε προγραμματιστης και γενικα την διαφορα δεν θα στην κανουν τα 10ρια. Το ευρυ κοινο γουσταρει ταχυτητα περιηγησης, downloading, candy crush,fb και αν τους πεις για usb 3.0 και dx12 θα σου πουν "τι ειναι αυτο ναι βαλτο μου..

Επεξ/σία από jimmakoss E30
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...