Προς το περιεχόμενο

SMS Απο 5 ψηφιο 54006


darkef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα ίδια κάνανε και στο κινητό της γυναίκας μου οι ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ!!! πριν 10 μέρες. στείλανε 3 sms για τα οποία χρεώθηκε 5,04 ευρώ!!!

Αμέσως έκανα φραγή στα 5ψηφια από την εξυπηρέτηση της vodafone. Σήμερα μέσα απο το site τους στο live chat απαίτησα επιστροφή των χρημάτων και μου απάντησαν: Σε ένδειξη καλής συνεργασίας θα γίνει η αφαίρεση του ποσού που έχετε χρεωθεί.

Θα λάβετε μήνυμα επιβεβαίωσης εντός της ημέρας με το ποσό της αφαίρεσης και θα αποτυπωθεί στον αμέσως επόμενο λογαριασμό που θα λάβετε.

 

Επεξ/σία από samsunglife
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Παρόμοιο πρόβλημα με 5ψήφιο πριν δυο μέρες.Μετα από 3-4 προσπάθειες επικοινωνίας με cosmote,αφού έδινα αριθμό για callback για να μην περιμένω και χωρίς να χάνω την σειρά μου σύμφωνα με τον εκπρόσωπο της εταιρείας κάτι όμως που δεν έγινε ποτέ,τελικά μιλησα με εκπρόσωπο και αφού εξηγησα το πρόβλημα δηλαδή ότι χωρίς δικη μου ενέργεια έχασα κάποια χρηματα(περίπου 8€ με 3 μηνύματα την πρώτη φορά και ένα την επομένη μέρα)ζήτησα φραγή 5ψηφιων αριθμών και την επιστροφή των χρημάτων που είχα χάσει.Η φραγή έγινε άμεσα ενώ η επιστροφή μετά από 2-3 ώρες αν και η ευγενική εκπρόσωπος μου είπε ότι θα μεταβιβάσει το θέμα και ίσως γίνει δεκτό μετά από 2-3 εργάσιμες!!

Υ.Γ Αν και Κυριακή η επιστροφή έγινε μετά από 2-3 ώρες!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά βρήκα σήμερα 5 sms και επειδή είδα πενταψήφιο δεν τα άνοιξα και τα έκανα διαγραφή αφού έβαλα μπλοκ σε ένα app τα 2 νούμερα τα οποία ήταν πενταψήφια.Μετά είδα οτι μου έλειπαν περίπου 5 ευρώ από την κάρτα.Τι πρέπει να κάνω;Να πάω και στη vodafone να τους πω να μου κάνουν κάτι επιπλέον;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Solatorobo είπε

Παιδιά βρήκα σήμερα 5 sms και επειδή είδα πενταψήφιο δεν τα άνοιξα και τα έκανα διαγραφή αφού έβαλα μπλοκ σε ένα app τα 2 νούμερα τα οποία ήταν πενταψήφια.Μετά είδα οτι μου έλειπαν περίπου 5 ευρώ από την κάρτα.Τι πρέπει να κάνω;Να πάω και στη vodafone να τους πω να μου κάνουν κάτι επιπλέον;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Moderators

Ερώτηση, επειδη χθες την πατησα κι εγω, όσοι γραφτηκατε σε αυτες τις υπηρεσίες ειχατε τιποτα περιεργες αναπάντητες πιο πριν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Thanks ηταν νεο καρτοκινητό αυτο και ειχα ξεχασει να τα μπλοκαρω, δεν χρεωθηκα τελικα απ ο,τι μου είπε ο παροχος και φυσικα μπλόκαρα τα 5ψηφια και εδω.

Απλως ειχα δεχθεί απο χθες εναν καταιγισμο αναπαντητων απο εναν αριθμο που οπως ενημερώθηκα γκουγκλαροντας τον, ανηκει σε μια ψυχασθενη (ή  φαρσερ) που κανει random αναπάντητες και αφου την μπλοκαρα μου εσκασε μετα η συνδρομή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Καλησπέρα.

Επειδή δεν κατάλαβα. Γίνεται να χρεωθείς απλά και μόνο λαμβάνοντας sms απο κάποιον;

Σήμερα έτυχε και σε εμένα αυτό. Αρχικά έλαβα αυτο το SMS.

O KΩΔIKOΣ PIN EINAI: 8207 THΛEΦΩNO:2111881788 ΠAPOXOΣ: PAYDASH.XPEΩΣH:2.08EYPΩX3SMS=6.24EYPΩ/EBΔ. ΣYN TYXON TEΛH KINHTHΣ.ΣYNΔPOMHTIKH YΠHPEΣIA GAMER PLANET

Και εγώ οταν το είδα σκέφτηκα οτι κάποιος χρησιμοποίησε απο λάθος τον αριθμό μου. Ομως αμεσως μετα μου ηρθε αυτο το μήνυμα:

KAΛΩΣHΛΘEΣ ΣTH GAMER PLANET!PAYDASH THΛ:2111881788 XPEΩΣH:2.08EYPΩX3SMS=6.24EYPΩ/EBΔ+TYXON TEΛH KINHTHΣ ΔIAΓP: STOP GP ΣTO 54006 ΣYNΔPOMHTIKH YΠHPEΣIA

Οποτε πήρα στο σταθερο τηλεφωνο που γράφει και ζητησα να αφαιρεσουν τον αριθμο μου. Δηλαδή τώρα χρεωθηκα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, astrofos είπε

Καλησπέρα.

Επειδή δεν κατάλαβα. Γίνεται να χρεωθείς απλά και μόνο λαμβάνοντας sms απο κάποιον;

Σήμερα έτυχε και σε εμένα αυτό. Αρχικά έλαβα αυτο το SMS.

O KΩΔIKOΣ PIN EINAI: 8207 THΛEΦΩNO:2111881788 ΠAPOXOΣ: PAYDASH.XPEΩΣH:2.08EYPΩX3SMS=6.24EYPΩ/EBΔ. ΣYN TYXON TEΛH KINHTHΣ.ΣYNΔPOMHTIKH YΠHPEΣIA GAMER PLANET

Και εγώ οταν το είδα σκέφτηκα οτι κάποιος χρησιμοποίησε απο λάθος τον αριθμό μου. Ομως αμεσως μετα μου ηρθε αυτο το μήνυμα:

KAΛΩΣHΛΘEΣ ΣTH GAMER PLANET!PAYDASH THΛ:2111881788 XPEΩΣH:2.08EYPΩX3SMS=6.24EYPΩ/EBΔ+TYXON TEΛH KINHTHΣ ΔIAΓP: STOP GP ΣTO 54006 ΣYNΔPOMHTIKH YΠHPEΣIA

Οποτε πήρα στο σταθερο τηλεφωνο που γράφει και ζητησα να αφαιρεσουν τον αριθμο μου. Δηλαδή τώρα χρεωθηκα;

Δεν χρεώνεσαι την παραλαβή,χρεώνεσαι την εγγραφή στην υπηρεσία.Δεν μπορείς να ελέγξεις το υπόλοιπο σου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 6/12/2019 στις 5:24 ΜΜ, Ukforthemoment είπε

Δεν χρεώνεσαι την παραλαβή,χρεώνεσαι την εγγραφή στην υπηρεσία.Δεν μπορείς να ελέγξεις το υπόλοιπο σου;

Το υπόλοιπο μου ηταν 0 πριν μου έρθουν τα μηνύματα (καρτοκινητο). Φοβάμαι όμως μήπως μου τα εχουν κρατήσει χρωστούμενα για οταν θα βαλω νεα κάρτα.

Και πως σε χρεώνουν για μια εγγραφή σε υπηρεσία τι στιγμή που εσυ δεν τους έχεις στείλει τίποτα και απλά έχεις παραλάβει κάποια sms;

Επεξ/σία από astrofos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, astrofos είπε

Το υπόλοιπο μου ηταν 0 πριν μου έρθουν τα μηνύματα (καρτοκινητο). Φοβάμαι όμως μήπως μου τα εχουν κρατήσει χρωστούμενα για οταν θα βαλω νεα κάρτα.

Και πως σε χρεώνουν για μια εγγραφή σε υπηρεσία τι στιγμή που εσυ δεν τους έχεις στείλει τίποτα και απλά έχεις παραλάβει κάποια sms;

Γιατί είναι απατεώνες,τι λέμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα ομάδα, σήμερα έπαθα και εγώ κάτι ανάλογο, άλλος πενταψηφιος, εταιρια paydash (ίδια ), και ίδια χρέωση, διαφορετικό το αίτιο στο τέλος του μηνύματος (game mod  νομίζω έλεγε σε εμένα . Μου ήρθε μήνυμα με πιν στο οποίο δεν απάντησα αλλά κάλεσα αμέσως το σταθερο 211... Τηλέφωνο που είχε στο μήνυμα για να ακυρώσω οποιοσδήποτε συναλλαγή, έκανα διαγραφή από την υπηρεσία τους με ρομπότ από το τηλέφωνο βέβαια, και πήρα μετά την εξυπηρέτηση πελατών της paydash  που μετα από κανένα 6 7 λεπτό αναμονής μίλησα με εκπροσώπο που μου είπε. Δεν έχετε χρεωθεί είναι ενημερωτικό διαγράψτε απλά το μήνυμα (πράγμα που ούτε μου πέρασε από το μυαλό ότι είναι ύποπτο) μετά την ρώτησα αν θα γίνει κάποια χρέωση η αν έχει ήδη γίνει και μου είπε όχι και στα δύο. Αυτά έγιναν πριν 4 5 ώρες και δεν έχω επόμενο μήνυμα από την εταιρία. Έχω φοιτητική σύνδεση με την κοσμοτε και δεν έδειχνε κάποια επιπλ6εον χρέωση στην εφαρμογή. Έκανα φυσικά μέσω της κόσμοτε φραγή σε όλα τα 5ψηφια για να έχω τι κεφάλι μου ήσυχο. Το ανησυχητικό όμως είναι ότι χθες τι βράδυ είχα επικοινωνία μέσω Viber με 2 άτομα  από εδω για αγγελίες που είχουν ανεβάσει. Υπάρχει περίπτωση να έκανε καμία μαλακια ένας από τους δύο; Και αν ναι υπάρχει τρόπος να μάθω ποιος για να του αφήσω αξιολόγηση και γενικά να κάνω γνωστό στην σελίδα ότι είναι τέτοια περίπτωση; Ευχαριστώ εκ των προτέρων θα ανανεώσω το ποστ αν έχω κάποιο νεο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, krixos είπε

Screenshot_20191209-220033.png

Ακριβώς , ανάλογο μήνυμα είχα και εγώ , όμως παρότι νόμιζα πως δεν είχε σταλεί 2 μήνυμα , τώρα που το ξανά βλέπω ίσως να μου ειχαν έρθει και τα δύο. 

Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω πόσο χαζός είναι ο άνθρωπος που την πατάει ακόμα σε σάιτ του τύπου" κέρδισε το τάδε πρώην με ένα απλό κουίζ " εκτός βέβαια αν γίνεται από άτομα της ιδιας της paydash και κλέβουν εσκεμμένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...