Προς το περιεχόμενο

SMS Απο 5 ψηφιο 54006


darkef

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγώ δεν έχω στείλει κανένα και ποτέ.από αλλού παίρνουν τα νούμερα.έστειλα ήδη την φωτογραφία σε ένα mail που έχουν στο site τους.                               

στο μενού από το vodafone cu πάντως δεν έχει επιλογή για φραγή 5ψηφιων.αύριο θα πάω να το κάνω σε ένα κατάστημα.

Επεξ/σία από krixos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

5 λεπτά πριν, krixos είπε

εγώ δεν έχω στείλει κανένα και ποτέ.από αλλού παίρνουν τα νούμερα.έστειλα ήδη την φωτογραφία σε ένα mail που έχουν στο site τους.                               

στο μενού από το vodafone cu πάντως δεν έχει επιλογή για φραγή 5ψηφιων.αύριο θα πάω να το κάνω σε ένα κατάστημα.

Εντάξει μάλλον δεν είναι από εδώ , δοκίμασες να πάρεις σε εξυπηρέτηση πελατών; Σχεδόν σίγουρα θα μπορούν να στο μπλοκάρουν από εκεί. Αλλά και πάλι είναι για μελλοντική αποφυγή της κατάστασης αν σε χρέωσε αυτός πάει έγινε το κακό , κάποιοι άλλοι σχολίασαν  κάποιες λύσεις για να πάρεις τα λεφτά σου πίσω σε αυτό εδώ το φόρουμ , ψάξουν λιγακι. Μακάρι να μην χρεώθηκε κανείς από τους δύο μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνολικά έχω λιγότερα από 3 ευρώ επειδή είναι καρτοκινητό αλλά σε παράσιτα σαν αυτά δεν χαρίζω ούτε 1 cent.αν η διεύθυνση που γράφουν στην Αθήνα ισχύει θα τους βάλω να μετρήσουν τα δόντια τους στο πάτωμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, krixos είπε

συνολικά έχω λιγότερα από 3 ευρώ επειδή είναι καρτοκινητό αλλά σε παράσιτα σαν αυτά δεν χαρίζω ούτε 1 cent.αν η διεύθυνση που γράφουν στην Αθήνα ισχύει θα τους βάλω να μετρήσουν τα δόντια τους στο πάτωμα.

Χαχαχαχ προσοχή μόνο, γιατί δεν έχουν μπέσα τέτοιο τύποι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 9/12/2019 στις 10:06 ΜΜ, krixos είπε

Screenshot_20191209-220033.png

Μου ήρθε το πάνω μν και έκανα άμεσα φραγή μέσο του chat στο site της vodafone, το κακό είναι πως δεν ξέρω αν έχω χρεωθεί ήδη γιατί δεν θυμάμαι πόσα είχα, ίσως να χρέωσε 1-2Ε

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει γιατί ενώ ξέρουν πως είναι scam δεν κλείνουν αυτή τη τρύπα;

 

 

Επεξ/σία από ObeyWario!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/12/2019 στις 12:02 ΠΜ, ObeyWario! είπε

Μου ήρθε το πάνω μν και έκανα άμεσα φραγή μέσο του chat στο site της vodafone, το κακό είναι πως δεν ξέρω αν έχω χρεωθεί ήδη γιατί δεν θυμάμαι πόσα είχα, ίσως να χρέωσε 1-2Ε

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει γιατί ενώ ξέρουν πως είναι scam δεν κλείνουν αυτή τη τρύπα;

Και εμένα μια από τα ίδια από το 54303.

Πάρε τον πάροχο σου και ζήτα να σου κάνουν φραγή σε όλα τα 5ψήφια με χρέωση στη λήψη.

Επίσης ρώτησε τους εάν έχει γίνει χρέωση από το νούμερο και ζήτα να την ακυρώσουν.

Αυτή είναι η υπηρεσία που τα στέλνει

https://paydash.gr/pinakas-ypp/

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 27/12/2019 στις 12:26 ΜΜ, evansicaria είπε

μολις μου εφαγε λεγτα αυτο το νουμερο

20 ευρω.......

τι να κανω?

Καταγγελία στην ΕΕΤΤ και στον Συνήγορο του Καταναλωτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

yo

μου ήρθε και εμένα σήμερα το πρωί

ασχολούνται με άλλα και άλλα

οι δημόσιοι πληροφορηκαριοι

καλοφάοτη  όλοι μαζί

 

η όλη φάση κλειστό το ασύρματο στο κινητο και το 4G

 

 

 

Επεξ/σία από sefacs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εμένα μου ήρθαν Χριστούγεννα την ώρα που κοιμόμουν.

Τεράστια απάτη και νταβατζιλίκι.

Έχει κινηθεί κανείς νομικά εναντίον τους;

Είμαι διατεθειμμένος για οτιδήποτε, δε με αφορά το κόστος αν δεν τους ξεφτιλίσουμε.

Ενδιαφέρεται κανείς για μήνυση ή κάτι σχετικό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εμενα οσες φορες με χρεωσαν στο εταιρικο νουμερο με χρηση DATA, αφου μπλοκαρα τα 5ψηφια απο τον παροχο, εστειλα email στην εταιρεια που με χρεωσε με αναλυση των τιμολογιων και ΕΙΠΑΝ οτι θα μου επιστραφουν τα χρηματα και θα τα δω να πιστωνοντε στον λογαριασμο του παροχου.

Αναμενω λοιπον για την ολοκληρωση της διαδικασιας και θα ενημερωσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο συνεβη στο κινητό της γυναικας μου απο το 54006!! Αποτελεσμα, χρεωση 20 ευρω απο το πουθενα χωρις να εχει κανει καποια εγγραφη, η ενεργεια απο τη μερια της.

Μιλησε με vodafone και εκαναν φραγη. Φυσικα γνωριζουν οι παροχοι για αυτες τις υπηρεσιες και τις χρεωσεις τους αλλα δεν κανουν κατι προκαταβολικα για να ειμαστε καλυμμενοι. 

Το τρεχω τωρα για να πιστωσουν πισω τα χρηματα και δεν ξερω αν θα εχει αποτελεσμα. Οι τυποι απο την εταιρεια SWITCH2MOB εχουν στησει ενα site μονο και μονο να σε ενημερωνουν

πως θα απαλλαγεις απο την "υπηρεσια" που προσφερουν αν αγνοια σου σε εσενα. Και η πλακα ειναι οτι αυτο γινεται εδω και χρονια και λειτουργουν ανενοχλητοι παρολες τις καταγγελιες που εχουν κατα καιρους γινει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα οι ίδιοι οι πάροχοι συνεργάζονται με αυτές τις εταιρείες απατεώνες και τους δίνουν τα νούμερα.

Πριν κανά 2 μήνες διέκοψα 2 συμβόλαια cosmote που είχα και τα μετέτρεψα σε καρτοκινητά. Η όλη διαδικασία έγινε μέσω του 13888.

Εως τότε δεν είχα λάβει ποτέ μήνυμα.

5 λεπτά αφού μου ήρθε μήνυμα επιβεβαίωσης για τη μετατροπή σε καρτοκινητό και τσουπ από 2 τέτοια μηνυματάκια και στα 2 νούμερα που έγινε η αλλαγή. Ποιος τους τα δωσε ; ο φούφουτος; η cosmote τα δωσε.

τηλέφωνο στο 13888 και βρίσιμο και φραγή πενταψήφιων. Έκανα και καταγγελία στην ΕΕΤΤ , αλλά ακόμη τίποτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...