Προς το περιεχόμενο

Αποτρίχωση στην πλάτη


lactate

Προτεινόμενες αναρτήσεις

4 λεπτά πριν, lek88 είπε

Και με το laser δεν θα εξαφανιστούν με την πρώτη συνέδρια. Θα χρειαστείς αρκετές ανάλογα με τον τύπο της τρίχας. Αλλά είναι οριστική λύση. 

Λίγο θα το καταλάβεις. Δεν είναι τρελός ο πόνος. 

Το ξέρω κάτι για 6-7 έχω ακούσει. Αλλα δεν παλεύεται τόση τρίχα κάτι πρέπει να γίνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, lactate είπε

Το ξέρω κάτι για 6-7 έχω ακούσει. Αλλα δεν παλεύεται τόση τρίχα κάτι πρέπει να γίνει.

Αυτό... Δεν υπάρχει άλλη (μόνιμη) λύση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, lactate είπε

Το ξέρω κάτι για 6-7 έχω ακούσει. Αλλα δεν παλεύεται τόση τρίχα κάτι πρέπει να γίνει.

Λογικα με ξυρισμα θα φαινεται χαλια το αποτελεσμα να φανταστω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, ParhsG είπε

Λογικα με ξυρισμα θα φαινεται χαλια το αποτελεσμα να φανταστω. 

θα τσιμπάει απίστευτα, φαγούρα, σπυράκια και θα βγουν πιο αγριες.. φτάνουν αυτα; :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, lactate είπε

θα τσιμπάει απίστευτα, φαγούρα, σπυράκια και θα βγουν πιο αγριες.. φτάνουν αυτα; :P

Καποιοι δε τα παθαινουν αυτα. Εγω ακομα και με trimming βγαζω σπυρακια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ParhsG είπε

Καποιοι δε τα παθαινουν αυτα. Εγω ακομα και με trimming βγαζω σπυρακια.

άσε που στην πλάτη όλο πρέπει να βάζω κάποιον να το κάνει για μένα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...μην το απορρίπτετε το κερί. Αρκεί να αντέχεις τον πόνο. Με τον καιρό θα εξασθενησουν και και θα αραιώσουν αρκετά οι τρίχες. Με το Lazer την πάτησα και εγώ. Έκανα 10 συνεδρίες σε όλο το σώμα με μηδαμινα αποτελέσματα (φωτολυση, για να είμαι ακριβής). 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, ge-lyk είπε

...μην το απορρίπτετε το κερί. Αρκεί να αντέχεις τον πόνο. Με τον καιρό θα εξασθενησουν και και θα αραιώσουν αρκετά οι τρίχες. Με το Lazer την πάτησα και εγώ. Έκανα 10 συνεδρίες σε όλο το σώμα με μηδαμινα αποτελέσματα (φωτολυση, για να είμαι ακριβής). 

η φωτόλυση γενικά είναι μούφα, ο αλεξανδρίτης είναι αποτελεσματικός. Και αν δεις τωρα, πουθενά δεν λέει κανείς φωτόλυση. Αυτό ήταν πριν 10 χρόνια στα bodyline

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, ge-lyk είπε

...μην το απορρίπτετε το κερί. Αρκεί να αντέχεις τον πόνο. Με τον καιρό θα εξασθενησουν και και θα αραιώσουν αρκετά οι τρίχες. Με το Lazer την πάτησα και εγώ. Έκανα 10 συνεδρίες σε όλο το σώμα με μηδαμινα αποτελέσματα (φωτολυση, για να είμαι ακριβής). 

αν το δερμα σου δεν αντεχει κερι ομως; Εγω ειχα δοκιμασει σε σημειο κερι και αμεσως εβγαλα σπυρια που τα ειχα 1 μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω το laser υπέρχει ξεκάθαρα όλων των άλλων τεχνικών γιατί

1) Μπορεί να είναι πιο ακριβό, αλλά το κόστος του πια δεν είναι απαγορευτικό

2) Τελείως ανώδυνο δεν είναι, αλλά πονάει πολύ λιγότερο από κερί και χαλάουα και δεν δημιουργεί τους ερεθισμούς που δημιουργεί το ξυράφι, ούτε έχει τη μυρωδία από τις και καλά αποτριχωτικές κρέμες

3) είναι κάτι μόνιμο

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...
2 ώρες πριν, lactate είπε

Έχετε να προτείνετε μέρος στην Αθήνα για αποτρίχωση με laser αλεξανδριτη; γιατι με βλεπω να παω στα τυφλα απλα

Κανε τη δοκιμη αυτη...

Βαλε ξυραφι κανονικα και μετα αλειψε βιξ με σοδα. Καιγεται η ριζα και δεν ξαναβγαινει τιποτα...την επαλειψη αυτη καντην για 5 6 μερες και εισαι κομπλε....μου το ειχε πει παληος ελληνας σταρ ηθοποιος που το εκανε με απολυτη επιτυχια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...
Στις 12/11/2019 στις 11:03 ΜΜ, ELTASSOS είπε

Κανε τη δοκιμη αυτη...

Βαλε ξυραφι κανονικα και μετα αλειψε βιξ με σοδα. Καιγεται η ριζα και δεν ξαναβγαινει τιποτα...την επαλειψη αυτη καντην για 5 6 μερες και εισαι κομπλε....μου το ειχε πει παληος ελληνας σταρ ηθοποιος που το εκανε με απολυτη επιτυχια.

Νομιζω οτι ετσι θα καει ολος 😛

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...