Προς το περιεχόμενο

Αποτρίχωση στην πλάτη


lactate

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 5/8/2020 στις 8:31 ΠΜ, evabb είπε

Ισχύει ότι το κερί αποδυναμώνει τις τρίχες σιγά σιγά. Παίρνει χρόνια όμως! Το έχω δει πάνω μου. Τώρα δεν ξέρω κατά πόσο παίζουν ρόλο και οι ορμόνες και η ηλικία, πάντως στα πόδια μου που κάνω κερί από 15 χρονών, υπάρχουν καραφλές περιοχές και οι τρίχες είναι πολύ πιο λεπτές. Ακόμα και μετά από ξύρισμα δεν τις νιώθεις. 

Εμένα αυτή είναι  η κατάσταση.. δεν είναι υπερβολικά πολλές  θεωρώ οι τρίχες.. ειναι αλλοι που ειναι ολοι καλυμμενοι..  απλα επειδη οι τριχες ειναι συνεχομενες απο ωμους εως καρπους φοβαμαι μη βγει καπως περιεργο και δεν ξερω τι να κανω.. πιο πολυ με πειραζουν οι τριχες στους ωμους να μπορω να βαλω ενα φανελακι και να μην ειναι αρκουδοκατασταση βασικα.

Screenshot 2020-08-06 at 3.47.17 PM.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 62
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

17 λεπτά πριν, lactate είπε

Εμένα αυτή είναι  η κατάσταση.. δεν είναι υπερβολικά πολλές  θεωρώ οι τρίχες.. ειναι αλλοι που ειναι ολοι καλυμμενοι..  απλα επειδη οι τριχες ειναι συνεχομενες απο ωμους εως καρπους φοβαμαι μη βγει καπως περιεργο και δεν ξερω τι να κανω.. πιο πολυ με πειραζουν οι τριχες στους ωμους να μπορω να βαλω ενα φανελακι και να μην ειναι αρκουδοκατασταση βασικα.

Screenshot 2020-08-06 at 3.47.17 PM.png

Θα ειναι λιγο περιεργο για αυτο μετα κανουν full. Αν μεινεις σε λιγες συνεδριες 6+ δε θα φαινεται ομως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά σκεφτόμουν ότι αισθητικά πιο πολύ με ενοχλεί το κομμάτι ώμος και  λίγο πάνω  από τον αγκώνα (μπράτσο δηλαδή). Μην πω πιο πολύ από την πλάτη.  Θα ναι περιεργο  να  κανω μονο εκει laser  γιατι τ οικονομικα μου δεν μου επιτρεπουν και πλατη και ωμους-δικεφάλας; Ουτως η αλλως αποτι καταλαβα απλα θα αραιωσουν σημαντικα (ελπιζω) δεν ειναι οτι θα εξαφανιστουν. Επίσης  εκει οι τριχες ειναι καπως σγουρες και με αλλη φορα οποτε αν και ειναι μια φυσικη ευεια απο καρπο και πανω απο ενα σημειο και μετα αλλαζει η φορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, lactate είπε

Βασικά σκεφτόμουν ότι αισθητικά πιο πολύ με ενοχλεί το κομμάτι ώμος και  λίγο πάνω  από τον αγκώνα (μπράτσο δηλαδή). Μην πω πιο πολύ από την πλάτη.  Θα ναι περιεργο  να  κανω μονο εκει laser  γιατι τ οικονομικα μου δεν μου επιτρεπουν και πλατη και ωμους-δικεφάλας; Ουτως η αλλως αποτι καταλαβα απλα θα αραιωσουν σημαντικα (ελπιζω) δεν ειναι οτι θα εξαφανιστουν. Επίσης  εκει οι τριχες ειναι καπως σγουρες και με αλλη φορα οποτε αν και ειναι μια φυσικη ευεια απο καρπο και πανω απο ενα σημειο και μετα αλλαζει η φορά.

Νομιζω πως θα ειναι πιο αραιες δε θα φαινεται τοσο. Βεβαια για το διαστημα που κανεις θα σταματαει αποτομα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, lactate είπε

Εμένα αυτή είναι  η κατάσταση.. δεν είναι υπερβολικά πολλές  θεωρώ οι τρίχες.. ειναι αλλοι που ειναι ολοι καλυμμενοι..  απλα επειδη οι τριχες ειναι συνεχομενες απο ωμους εως καρπους φοβαμαι μη βγει καπως περιεργο και δεν ξερω τι να κανω.. πιο πολυ με πειραζουν οι τριχες στους ωμους να μπορω να βαλω ενα φανελακι και να μην ειναι αρκουδοκατασταση βασικα.

Screenshot 2020-08-06 at 3.47.17 PM.png

πηγαινε σε ενα κεντρο αισθητικης να κανεις ενα κερι να δεις αν σου αρεσει το αποτελεσμα και μεχρι που θες να κανεις αποτριχωση, για να ξερεις αν σε συμφερει κιολας για το λειζερ αργοτερα αν το αποφασισεις. Μετα το κερι, για να ξαναγινει ετσι η πλατη σου θα περασουν τουλαχιστον 2 μηνες. Οποτε αν ειναι μονο για το καλοκαιρι νομιζω οτι οικονομικα συμφερει το κερι, συν οτι δεν θα εχεις και θεμα με τον ηλιο. Με το λειζερ ξεχνας τις παραλιες και τα κοντομανικα δυο μηνες πριν αρχισεις τις συνεδριες και 2 μηνες αφου τελειωσουν. Οποτε δεν ξερω κατα ποσο σε συμφερει κατι τετοιο.

Επεξ/σία από evabb
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

58 λεπτά πριν, evabb είπε

πηγαινε σε ενα κεντρο αισθητικης να κανεις ενα κερι να δεις αν σου αρεσει το αποτελεσμα και μεχρι που θες να κανεις αποτριχωση, για να ξερεις αν σε συμφερει κιολας για το λειζερ αργοτερα αν το αποφασισεις. Μετα το κερι, για να ξαναγινει ετσι η πλατη σου θα περασουν τουλαχιστον 2 μηνες. Οποτε αν ειναι μονο για το καλοκαιρι νομιζω οτι οικονομικα συμφερει το κερι, συν οτι δεν θα εχεις και θεμα με τον ηλιο. Με το λειζερ ξεχνας τις παραλιες και τα κοντομανικα δυο μηνες πριν αρχισεις τις συνεδριες και 2 μηνες αφου τελειωσουν. Οποτε δεν ξερω κατα ποσο σε συμφερει κατι τετοιο.

Έχεις δίκιο έτσι όπως το θέτεις.  Οπότε λες κερί πλάτη ώμους μπρατσα και βλέποντας ε; Γενικά δεν κάθομαι  στον ήλιο γιατί απλά καίγομαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

20 ώρες πριν, evabb είπε

πηγαινε σε ενα κεντρο αισθητικης να κανεις ενα κερι να δεις αν σου αρεσει το αποτελεσμα και μεχρι που θες να κανεις αποτριχωση, για να ξερεις αν σε συμφερει κιολας για το λειζερ αργοτερα αν το αποφασισεις. Μετα το κερι, για να ξαναγινει ετσι η πλατη σου θα περασουν τουλαχιστον 2 μηνες. Οποτε αν ειναι μονο για το καλοκαιρι νομιζω οτι οικονομικα συμφερει το κερι, συν οτι δεν θα εχεις και θεμα με τον ηλιο. Με το λειζερ ξεχνας τις παραλιες και τα κοντομανικα δυο μηνες πριν αρχισεις τις συνεδριες και 2 μηνες αφου τελειωσουν. Οποτε δεν ξερω κατα ποσο σε συμφερει κατι τετοιο.

Με τα νέα μηχανηματα είναι 3 μέρες πριν και μετά, δεν υπάρχει πρόβλημα. Αρκεί να μην το κάνεις τη βδομάδα που θα πας διακοπές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To μαύρισμα  δεν ειναι πρόβλημα στην περίπτωση μου. Πιο πολυ ποσα θα βγουν και σε ποιες περιοχες να κανω. Γιατι δεν εχω και απειρα λεφτα νακανω πλατη ωμους δικεφαλα. Σε πρωτη φαση θα κανω σε μια απο αυτες τις περιοχες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά να προτείνω αποτρίχωση με μηχανή;

Δεν ξέρω αν θα έχει καλό αποτέλεσμα σε άντρα αλλά σε μένα έχουν μείνει ούτε 10 τρίχες σε κάθε πόδι, σχεδόν 15+ χρόνια που κάνω αποτρίχωση με μια BRAUN silk epil. Βέβαια έξω αρχής δεν έβαλα ποτέ ξυράφι.

πάρτε μια φορά την αποτριχωτικη της κοπέλας σας και δοκιμάστε να δείτε αν θα είναι καλό το αποτέλεσμα. Πονάει πολύ τις πρώτες 4-5 φορές αλλά μετά όχι.

Επεξ/σία από mary
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, mary είπε

Ρε παιδιά να προτείνω αποτρίχωση με μηχανή;

Δεν ξέρω αν θα έχει καλό αποτέλεσμα σε άντρα αλλά σε μένα έχουν μείνει ούτε 10 τρίχες σε κάθε πόδι, σχεδόν 15+ χρόνια που κάνω αποτρίχωση με μια BRAUN silk epil. Βέβαια έξω αρχής δεν έβαλα ποτέ ξυράφι.

πάρτε μια φορά την αποτριχωτικη της κοπέλας σας και δοκιμάστε να δείτε αν θα είναι καλό το αποτέλεσμα. Πονάει πολύ τις πρώτες 4-5 φορές αλλά μετά όχι.

Οταν ειναι τριχωτος ειναι σαν να βαζεις τη μηχανη στα μαλια σου. Εσυ που εχεις λιγες για αυτο εισαι οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, mary είπε

Ρε παιδιά να προτείνω αποτρίχωση με μηχανή;

Δεν ξέρω αν θα έχει καλό αποτέλεσμα σε άντρα αλλά σε μένα έχουν μείνει ούτε 10 τρίχες σε κάθε πόδι, σχεδόν 15+ χρόνια που κάνω αποτρίχωση με μια BRAUN silk epil. Βέβαια έξω αρχής δεν έβαλα ποτέ ξυράφι.

πάρτε μια φορά την αποτριχωτικη της κοπέλας σας και δοκιμάστε να δείτε αν θα είναι καλό το αποτέλεσμα. Πονάει πολύ τις πρώτες 4-5 φορές αλλά μετά όχι.

Το είχα κάνει μικρός με την αποτριχωτική της μάνας μου που δεν ήξερα τι ειναι.. δεν υπαρχει ο πονος και απλα γεμιζεις σπυράκια. Για αντρες δεν νομιζω οτι αντεχεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, mary είπε

πάρτε μια φορά την αποτριχωτικη της κοπέλας σας και δοκιμάστε να δείτε αν θα είναι καλό το αποτέλεσμα. Πονάει πολύ τις πρώτες 4-5 φορές αλλά μετά όχι.

Και φυσικα μετά θα ψάχνετε για κοπέλα............

Υ.γ

 

Επεξ/σία από mp123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, evabb είπε

Το σωστο ειναι «εμεις οι αντρες δεν αντεχουμε τον πονο γενικα γι αυτο μας φαινεται επωδυνη η αποτριχωση.»

Kοίτα,  από την εμπειρία μου ως οδοντίατρος δεν διαφέρει φοβερά ο πόνος (βασικά θέλω να πιστεύω οι ασθενείς μου δεν πονάγανε γιατί κάνω καλή αναισθησία). Οι γυναίκες θα σκούξουν ή θα αντιδράσουν άσχημα αν φοβούνται.. οι αντρες αν πονεσουν απλα θα λιποθυμησουν :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, lactate είπε

Kοίτα,  από την εμπειρία μου ως οδοντίατρος δεν διαφέρει φοβερά ο πόνος (βασικά θέλω να πιστεύω οι ασθενείς μου δεν πονάγανε γιατί κάνω καλή αναισθησία). Οι γυναίκες θα σκούξουν ή θα αντιδράσουν άσχημα αν φοβούνται.. οι αντρες αν πονεσουν απλα θα λιποθυμησουν :P

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...