Προς το περιεχόμενο

Gamepad remmaping


splanis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Νομιζω οσοι εχετε παρει φθηνα gamepads θα ειχατε θεμα με τα κουμπια τους, αγορασα το συγκεκριμενο https://www.mediamarkt.gr/el/product/_enarxis-spartan-gear-oplon-wired-controller-1204038.html?rbtc=skz|pf|[1204038]||p|skz_product_feed|&sku=1204038&_§ja=tsid:48889&lkws_10719=5bcb5f74-5dfe-35a8-4c6a-da0f2e15ded8 και τα κουμπια του ειναι λαθος στα games, πχ στο φιφα το δεξι αναλογικο δεν δουλευει, το r1 ειναι r2 , το select-start κλπ, σε καποια γκειμς δεν το αναγνωριζει καν. Σε καποια που ειχα παλια απλα αλλαζα το ονομα τους απ το regedit σε "logitech rumblepad 2" ή "Xbox 360 controller" και εφτιαχνε αλλα στο συγκεκριμενο τα εκανε ακομα χειροτερα. Ενα του ps3 που εχω το εχω φτιαξει και λειτουργει μια χαρα με το scp server. Αυτο πως μπορω να το φτιαξω; Δυστυχως το λινκ για τους drivers του στο σαιτ της εταιριας δεν λειτουργει. Καμια ιδεα;

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, Leleouras είπε

https://www.x360ce.com/

δοκίμασε με αυτό, θυμάμαι είχε database ανά game έτοιμα για emulate

το δοκιμασα αλλα φαινεται να μην αλλαζει τιποτα, δεν ξερω αν εκανα κατι λαθος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το τρέχεις του βάζεις game profile αν θυμάμαι το κάνεις load κάπως και μετά το ενεργοποιείς. καταλαβαίνεις ότι δουλεύει όταν ανάβουν τα input από τα κουμπιά. μετά τρέχεις το game που θές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
16 λεπτά πριν, Leleouras είπε

το τρέχεις του βάζεις game profile αν θυμάμαι το κάνεις load κάπως και μετά το ενεργοποιείς. καταλαβαίνεις ότι δουλεύει όταν ανάβουν τα input από τα κουμπιά. μετά τρέχεις το game που θές

το εχω τρεξει μεσα στο προγραμμα το κοντρολλερ φαινεται ρυθμισμενο σωστα αλλα στο γκειμ δεν αλλαζει τιποτα.

αυτο το scp server ειναι μονο για ps3 controllers γιατι δεν μου το αναγνωριζει εκει

edit: ηθελε καποια settings και τελικα δουλεψε στο FIFA 19. Δεν υπαρχει τροπος να ρυθμιστει για ολα τα παινχιδια ετσι πρεπει να το βαλω σε ολα ξεχωριστα;

Επεξ/σία από splanis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, Leleouras είπε

ε μια χαρά τότε αφού έκανες δουλειά. Νομίζω όπως είναι θα είσαι κομπλέ σε όλα τα game.

αρα πρεπει να το κανω σε ολα ενα ενα δεν γινεται να γινεται για ολα καπως ε; σε ενα πχ που το εκανα δεν δουλεψε ενω στα αλλα ηταν οκ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Leleouras είπε

ε μια χαρά τότε αφού έκανες δουλειά. Νομίζω όπως είναι θα είσαι κομπλέ σε όλα τα game.

Νταξει φειλ. Μετά από ώρες ψαξίματος συνειδητοποίησα ότι στο πίσω μέρος έχει διακοπτακι που γυρνάει σε xinput -.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...